Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cr1mson

Podkręcanie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam grafę jak w sygnie. Z nudów przejrzałem sterownik karty i natrafiłem na coś takiego

Bez_tytu_u.jpg

 

O ile wiem co to taktowanie GPU o tyle nie wiem o co kaman z "Ustawienia sterowania zasilaniem". Widziałem podobny temat, ale specjalnie nie pomógł.

Na razie się tylko zastanawiam nad podkręceniem grafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ten pozwala na ustawienie maksymalnej mocy karty od -20 do +20. Nawet jak dasz 20 to karty nie uszkodzisz bo tu nie ingerujesz w napięcia.Ale lepiej dać tak do 18-19.I zwiększasz taktowanie rdzenia i pamięci i tyle. Fajny i przyjazny programik.Aha i możesz oczywiście ustawić prędkość wentylatora w procentach bodajże.Zwiększaj rdzeń i pamięć co 10 i testuj 3d markiem.Tam gdzie wyjdzie stabilnie zostawisz.

Oczywiśćie najpierw rdzenia, a potem pamięci nie razem bo nie wiesz co się sypnie:)

Najpierw rdzeń co 10 i patrz aż się zrestartuje i po restarcie lub jakiejkolwiek niestabilności oznacza to, że o 10 mniejsze taktowanie jest stabilne i można zostawić.I wówczas zresetuj do default taktowanie rdzenia i to samo zrób z pamięciami.

Należy pamiętać, że przy rdzeniu karta się wyłączy jak będzie za duże taktowanie, a przy pamięciach się nie wyłączy a będą przekłamania obrazu czyli artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...