Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blondasek

Tablet z W8 i klawiaturą - do ~3,5k.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W temacie tabletów jestem totalnym laikiem, nie mam też teraz czasu na zagłębianie się w konkretne modele i drobne kruczki.

 

W skrócie, czego potrzebuję:

 

- Windows 8,

- rozdzielczość do 12",

- klawiatura dołączana, nie musi mieć dysku - mile widziana bateria,

- dobry ekran (jasność),

- dysk twardy (64/128, więcej nie potrzebuję),

- około ~300-400 minut typowego użytkowania (z Wi-Fi), bez klawiatury,

- 2-4 GB ram, tutaj nie mam jakichś specjalnych wymagań.

 

Jeżeli ktoś się zna, używał, kojarzy, może coś polecić, chętnie przyjmę wszelkie porady. Jeżeli ktoś się nie zna, to proszę, żeby nie udawał eksperta od tabletów nagle.

Z góry dziękuję i życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zwięźle i na temat.

 

http://allegro.pl/microsoft-surface-pro-3-i3-64gb-nowy-i4915721914.html

 

oraz obowiązkowo:

 

http://allegro.pl/surface-pro-3-type-cover-klawiatura-czarna-i4924539138.html

 

ekran: 12 cali (2160x1440)

procesor: intel i3

64 GB dysk + ewentualnie karta pamięci do 128 GB

4 GB RAM

 

Niestety, normalnie urządzenie wykracza poza Twój budżet - ale czasami ktoś postanowi je sprzedać po atrakcyjnej cenie (czyt. po cenie niewiele większej niż w USA).

 

Spełnia wszystkie wymogi - a jeśli chodzi o użytkowanie to w moim przypadku wynosi ono od 300 minut (intensywne granie, oglądanie filmów HD) do 600 minut (korzystanie z pakietu Office, przeglądanie stron, czytanie ebooków).

 

Wesołych! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, jeśli będziesz miał jakieś pytania albo wątpliwości, wal śmiało, postaram się pomóc. To moje trzecie Surface Pro, więc uważam się za dość obeznanego z tym sprzętem użytkownika.

 

@up: to nie jest recenzja. Ekipa Pclab nie miała tego urządzenia do dyspozycji. Stąd na przykład przekonanie o słabej baterii. Recenzji bym się nie spodziewał, sprzęt nie jest oficjalnie dystrybuowany w Polsce. Na szczęście jest dużo innych recenzji - nie newsów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, poszukam czegoś na zagranicznych stronach, chociaż przyznam, że na razie jestem negatywnie nastawiony (z powodu klawiatury). Mimo to, nie chciałbym jednak ultrabooka, bo zależy mi właśnie tym, by móc odpiąć ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest odpinany, kolego ;) A klawiaturę trzeba dokupić oddzielnie, stąd dwa linki w mojej pierwszej notce tutaj.

 

Edit: Skoro interesują Cię możliwości tabletowe, to podpowiem jeszcze jedną rzecz, według mnie fenomenalną, odnośnie do tego urządzenia, otóż jest ono właściwie wielkości kartki A4, więc posługiwanie się nim jest, przynajmniej dla mnie, wyjątkowo naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest odpinany, kolego ;) A klawiaturę trzeba dokupić oddzielnie, stąd dwa linki w mojej pierwszej notce tutaj.

 

Ok, może źle sformułowałem tamten post.

Wiem, że Surface ma odpinany ekran, tylko klawiatura jest beznadziejna - dlatego do mnie nie przemawia. A druga część, o ultrabook'u, to moja luźna dygresja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformer T200TA Z3775/2GB/32+120SSD/Win8 1839 zł REf

Spory ekran, odpinana klawiatura z SSD. Szkoda, że matryca nie jest FHD.

 

Odpada właśnie ze względu na słaby ekran, maksymalna jasność jest bardzo niska - tablet będzie użytkowany głównie na zewnątrz, klawiatura będzie używana w samolotach, pociągach i innych środkach transportu.

Może być droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, co obiektywnie świadczy o jej beznadziejności. Nie mam dystansu, ponieważ od dwóch lat używam tego typu klawiatury (a z racji wykonywanego zawodu piszę dużo) i nie mogę do końca zrozumieć krytycznych uwag na jej temat.

 

I nie chcę być źle zrozumiany, Touch Cover nie ma startu do desktopowych rozwiązań, chyba nawet nie miała mieć, ale w szranki z przeciętną klawiaturą od laptopa może bez trudu stanąć jeśli idzie o ergonomię. Zazwyczaj jest po prostu porównywana z klawiaturą MacBooka Air, która jest... well, no trochę lepsza ;) Z drugiej strony Air ma moim zdaniem najlepszą klawiaturę w ultrabookach, czyli mimo wszystko innym segmencie, segmencie, w którym łatwiej stworzyć naprawdę świetną konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP10 Z3795/4GB/64/Win8B REF 2300 zł

Powinien mieć klawiaturę w zestawie,ale jej nie widzę. Całkiem solidny, wydajny, 4 GB ram. Stacje chyba trzeba dokupić oddzielnie.

 

Ciekawe, dodatki są ponoć fenomenalne. Muszę tylko znaleźć informację o ekranie (jasność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cię jasność, a ta jest wysoka wyłącznie przy podłączeniu do zasilania w przypadku Lenovo... to tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cię jasność, a ta jest wysoka wyłącznie przy podłączeniu do zasilania w przypadku Lenovo... to tak na marginesie.

 

~325 nitów jest lepsze niż w innych tabletach :) Dlatego na razie prowadzi, szczególnie, jeżeli chodzi o jakość wykonania. Tablet planuję kupić w styczniu, mam jeszcze czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.net/Microsoft-Surface-Pro-3-Tablet-Review.122170.0.html

 

Recenzja z tej samej stronki. Można porównać. W SP3 jest jaśniej, dużo wydajniej (bywa, że w syntetycznych testach kilkukrotnie), ładniej w sensie designu, niestety też drożej, ale w budżecie. Nawet klawiaturę ocenili tam podobnie jak tę z Lenovo. Marudzę, wiem, ale skłaniasz się ku dużo gorszemu sprzętowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.net/Microsoft-Surface-Pro-3-Tablet-Review.122170.0.html

 

Recenzja z tej samej stronki. Można porównać. W SP3 jest jaśniej, dużo wydajniej (bywa, że w syntetycznych testach kilkukrotnie), ładniej w sensie designu, niestety też drożej, ale w budżecie. Nawet klawiaturę ocenili tam podobnie jak tę z Lenovo. Marudzę, wiem, ale skłaniasz się ku dużo gorszemu sprzętowi.

 

Hmm.. jak znajdę klawiaturę w tym samym kolorze.. rzeczywiście ekran wypada lepiej. Dzięki za wszystkie uwagi, na pewno podpytam, jeżeli będę miał wątpliwości! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...