Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rizon

Wbudowana w laptop bateria Li-Polymer - jak używać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem laptopa Lenovo Y50-70 i mam w nim wbudowana na stałe baterie 4-komorowa, 7400 mAh, Li-Polymer. Mam pytanie w jaki spoób powinienem o nią dbac? Mieć caly czas podłączoną do ładowania czy też odłączać i rozładowywać do jakiegos poziomu i wtedy znowu ładować? Bardzo proszę o odpowiedź, poniewaz na każdej stronie pisza co innego i sam juz nie wiem jak mam ją traktować.

 

Pozdrawiam

rizon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozładowywać do końca. Używaj jak Ci się podoba. Akumulator pracuje dla Ciebie, nie ty dla niego. Jeśli pracujesz cały czas na zasilaczu, odłączaj go przynajmniej raz w tygodniu i pracuj na akumulatorze jakiś czas.

 

Jeśli jedziesz na wakacje, czy przez dłuższy czas nie będziesz używać laptopa, nie zostawiaj go rozładowanego, tylko naładuj go minimum 30-40%

 

 

Nie przejmuj się nim a będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Nie odpinać kabla. Ja mam stale zapięty (lapek robi za DTR) od nowości (9lat) i bateria ma się świetnie (z 3.5h zostało około 2.5h). Akumulatorom litowym najbardziej szkodzi głębokie rozładowanie, dlatego sporo akumulatorów pada już przy 'formatowaniu'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...