Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Costa07

Badania nad lekami moc obliczeniowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zajmuje się poszukiwaniem nowych leków na Alzheimera, jednak badania zjadają mnóstwo czasu na obliczenia na komputerze. Poszukuję więc osób które użyczyły by moc swojego kompa do tego zadania. Jak by to miało wyglądać: wysyłam wam instrukcje jak zainstalować i obsługiwać program(nie jest to trudne, pobieracie go z neta z oficjalnej strony, dla tych z brakiem zaufania można wcześniej o nim poczytać), a potem wysyłam wam przygotowane pliki do przetworzenia(żadnych plików wykonywalnych wszystkie w formacie .txt i .pdbqt) przez program po skończeniu wy odsyłacie mi wyniki. Przerobienie jednej paczki na moim i4770k zajmuje w zależności od pliku od 4 do 10h, w tym roboty ręcznej jest 1min niecałe, program domyślnie wykorzystuje 100%mocy procesora ze wszystkich rdzeni oprócz jednego(więc da się wykonywać na komputerze standardowe czynności). Nieważne ile paczek zrobicie każda pomoc się liczy. Praca charytatywna podobnie jak i moja, ale cel szczytny. Na wszelkie dodatkowe pytania od zainteresowanych chetnie odpowiem. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prowadzisz badania, to podaj może swoje imię i nazwisko, jakieś szczegóły badań itp. Niech ludzie wiedzą komu dziękować :lol2:

 

 

 

Dla potencjalnych ofiar tego wyżej. Jak serio macie zbędną moc obliczeniową na PC i zbędne pieniądze do opłacenia wyższego rachunku za prąd. To zainteresujecie się platformą boinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi komputer idzie 24h na dobę od bardzo dawna, a jako, że program korzysta tylko z procesora, a nie karty graficznej rachunki nie przychodzą jakoś odczuwalnie większe.:)

Szczegóły badań to poszukiwanie nowych inhibitorów BACE1, enzym ten odpowiada za tworzenie blaszki amyloidowej w mózgu która jest bezpośrednią przyczyną Alzheimera. Obecny etap pracy to opracowanie uniwersalnej metody badań, która pozwoli jednoznacznie rozróżniać cząsteczki do dalszych badań, już prowadzonych na żywo gdy metoda zostanie skończona. Imienia i nazwiska mojego raczej nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dobra. Przyjmijmy, że faktycznie jesteś badaczem pracującym nad poszukiwaniem nowych inhibitorów BACE1. :E

 

W takim razie mam do Ciebie tylko jedną radę: zainteresuj się platformami stworzonymi do takich projektów badawczych typu boinc. Prowadzą one jakąs kontrolę nad badaniami jakie tam ludzie zgłaszają i zabezpieczają przed tym, że np. w udostępnianym programie przez podobnych tobie badaczy jest zaszyta np. koparka kryptowaluty. Sam przyznasz zapewne, że ogłoszenie przedstawione w taki sposób w jaki to zrobiłeś aż śmierdzi przekrętem ;)

 

 

Dziwię się, że ten temat jeszcze nie poleciał razem ze zwrotnym banem dla zakłądającego :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programu nie miałem zamiaru wysyłać, a dać jedynie nazwę(jest to PyRx jak chcesz sprawdzić jego wiarygodność). Wiem, że w internecie trzeba być nieufnym, ale cóż spróbować mi nie zaszkodzi. Boinc wygląda ciekawie, ale będę musiał mieć więcej czasu, żeby wczytać się w regulamin jak jest potem z publikowaniem wyników badań, bo niektóre programy zastrzegają sobie prawo do kontrolowania czy możesz wydać zrobione przy ich pomocy badania, a to bardzo niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w internecie trzeba być nieufnym, ale cóż spróbować mi nie zaszkodzi.

 

Nie tyle co nieufnym, co po prostu myśleć w jakie linki się klika i co instaluje na komputerze.

Zadbaj po prostu o ładny opis, łopatologiczne wyjaśnienie czego oczekujesz od wolontariusza i na czym jego praca polega, może warto byłoby zrobić stronę www projektu.

Takie coś tylko tobie pomoże, bo aktualnie nie spodziewałbym się większego (o ile w ogóle ktoś się zainteresuje) odezwu.

 

Chcesz, żeby ludzie poświęcili Tobie czas to sam poświęć chwilę i zadbaj o to, żeby ten projekt jakoś się prezentował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniłem chyba najprościej jak się da, a całą łopatologiczną instrukcję, pomoc na bieżąco i odpowiedzi na wszelkie pytania związane z projektem z chęcią każdemu chętnemu do pomocy zaoferuje. Rzecz w tym, że stron robić nie umie(nauczyć się to nie tak długo, ale gonią mnie terminy i mam dużo innych rzeczy do nauki o większej wadze), a i czasu sporo też nie mam bo nawet dla badań z jednego kompa analiza i interpretacja wyników trochę zajmuje. Piszę w prosty sposób prosząc o prostą pomoc, jak nikt się nie zgłosi to będę szukał dalej innych sposobów, ale tak jak pisałem spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np. w pierwszym poście nie zawarłeś informacji, że zadanie polega na używaniu ogólnie dostępnego oprogramowania opensource, do tego piję, bo takie coś zwiększa zaufanie potencjalnego wolontariusza do projektu.

 

Aktualnie wygląda to na coś podobnego do: "Hej kolo, zobacz jaki fajny program, zainstaluj go to będzie badał nowe leki. Nic się nie bój wszystko Ci wyjaśnię", każdemu szanującemu się "obywatelowi internetu" zapala się po przeczytaniu czegoś takiego czerwona lampka.

 

No, dobra, to ode mnie już wszystko. Wracam do nauki fizyki, bo też terminy gonią :/

Kto wie, może jak mnie uczelnia nie zmęczy, to za jakiś czas sam będę pisał po forach prosząc o megaherce dla projektu :E

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...