Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BartRose

Router Ogranicza łacze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa jest nastepujaca a wiec kabel jest podlaczony od routera do routera mojego tak wiec do X8 AC1750 i moj router zamula siec oraz zmniejsza predkosc rozsylania... gdyz odlaczylem swoj router i podłaczylem lapka pod kabel okazalo sie ze predkosc wzrosła az do 3,60mb/s wiec moze ,pozniej znow podpiałem X8 i polaczylem sie pod niego przez wifi moim lapkiem i predkosc spadła do 1,11mb/s co myslicie o tym..

 

Co moge zrobic z tym fantem,potrzebuje neta jakos rozesłac na pokoj,mysallem zeby pojsc kupic najtanszy router i sprawdzic na nim czy tak samo bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
X8 AC1750

Co to dokładnie za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitecom WLR-8100 V1 002 X8 AC1750

 

 

Sprawa jest taka jak napisalem wyzej w poscie jeszcze dodam iz kabel to Cat5e i jakies 30m w czym w polowie jest zlaczony adapterem RJ45 ale w kablu ani adapterze nie ma problemu problem robi router gdyz ogranicza łacze...

 

 

Test zrobiony na polaczeniu przez WI-FI

http://www.speedtest.net/my-result/4032642272

 

 

Dodam jeszcze ze router byl resetowany itp nic nie pomaga ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Sprawa jest taka jak napisalem wyzej w poscie jeszcze dodam iz kabel to Cat5e i jakies 30m w czym w polowie jest zlaczony adapterem RJ45 ale w kablu ani adapterze nie ma problemu problem robi router gdyz ogranicza łacze..

RJ45 zarobione zgodnie ze standardami ethernet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest to taki adapter jak ten kupiony w tym samym sklepie ale nie nie rozumiem jak adapter moze miec cos do routera,widac widocznie ze to router ogranicza siec gdyz na routerze pobieranie jest 1,20mb/s max a znow jesli odepne kabel z routera i podłacze prosto pod lapka pobieranie plikow idzie z predkoscia 3,60mb/s

Mój link

 

 

Przyznam ze jesli wczesniej miałem router podlaczony pod kabel ktory byl nie przedluzany predkosc była 4,60mb/s ale musialem zmienic pokoj i musialem dokupic kabel i połaczyc go adapterem gdyz innego wyjscia nie mialem aby doprowadzic go tam gdzie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Czy ja zdałem pytanie o adapter czy o standard RJ45 (kolejność przewodów w wtyczce). Trzymałeś się jakiegoś standardu? Wstępnie wygląda że router może mieć problem z linkiem na 100Mb/s w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja sie na tym az tak nie znam,kabel kupiłem juz zarobiony nic w kablach nie bylo dłubane tyle moge powiedziec o kablu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Kupiłeś oryginalny patchcord czy ktoś ci robił na zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Podłączenie kablowe do router też masz taki sam efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przez router pobiera max 1.20mb/s jesli odlacze kabel i podłacze wprost do lapka predkosc jes 3,60mb/s najgorsze w tym ze jesli internet jest podpiety do mohego routera od tego innego routera to u tej drugiej osoby strasznie muli neta,jezeli odepnie mi neta wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Chodzi mi o podłączenie komputera kablowo do routera i pomiar prędkości, nie interesuje mnie na razie sieć bezprzewodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo wiec bez roznicy czy to wi fi czy kabel od router. Dalej jest 1200Kb/s

 

Prędkości internetu nie podajemy w metrach bieżących - proszę poprawić - jimasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Co to za dostawca internetu? Sitecom WLR-8100 działa jako główny router czy masz jeszcze jakiś modem/router od dostawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitecom dziala u mnie w pokoju a jest drugi router/modem u osoby od ktorej mam przeciagniety kabel do mnie i jak mieszkalem w innym pokoju to kabel był bezposrednio z modemu/routera od tamtej osoby do mojego pokoju bez zadnych łaczen itp i byl podpiety pod moj router ktory mi rozsyłal sygnal na moj pokoj i wtedy była predkosc 4.60mb/s i nie bylo problemow ze muli neta itp problem zaczał sie gdy przeniosłem sie do innego pokoju i musiałem przeciagnac sobie kabel dalej wiec na poczatku byl kabel bezposrednio jednolity od modemu/routeru u tamtej osoby do mnie ale predkosc gdy podłaczalem lapka czy to moj router była max 1.20mb/s teraz gdy postanowilem zrobic to łaczac moj kabel z poprzedniego pokoju z drugim predkosc pobierania poprawila sie na 3.60mb/s ale gdy kabel jest prosto podpiety pod lapka a gdy jest pod moj router i router daje sygnal jest juz predkosc max 1.20Mb/s nie wiem w czym jest przyczyna. Zalezalo by mi na tym aby to naprawic,dzis juz nie sprawdze na innym routerze jak by bylo ale tez jeszcze moge zrobic ze poprostu bede mial neta poprzez kabel a nie wi fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy router HUAWEI WS322 i problem znikl predkosc pobierania jest taka jak na kablu,wiec wychodzi na to ze X8 AC1750 ograniczal lacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...