Skocz do zawartości
Arkadi-SEA

Serwer NAS Home User

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić NASa do użytku domowego i zastanawiam się nad DS 215j i teraz pytanie: czy taki sprzęt będzie w stanie streamować film w full hd na tv? Bo do tego też bym go używał i szkoda by było, gdyby się okazało, że nie daje rady. Oprócz tego pod uwagę biorę jeszcze 214play i tu już wiem, że na pewno sobie z tym poradzi, ale to już 600zł więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby były jakieś używki AM1 wtedy co składałem nasa to smiało brałbym Kabini ale nie narzekam na g1620, 26,5W w idle maks 42W w plexie przy transkodowaniu 1080p.

Bardzo ładny wynik jak na celeronka, masz go włączonego 24h-7 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiedziałeś na posta sprzed (ponad) pół roku... :E

Edytowane przez Herus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak non stop lata 24h/7 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam i pozdrawiam,

Dawno mnie tu nie było, pytanie czy do mojej starej listy warto coś pododawać

http://forum.pclab.pl/topic/1017640-Serwer-NAS-Home-User/page__view__findpost__p__13247786

czy jest dalej aktualna.?

BTW co byście polecili aktualnie z gotowca dla mojego szwagra. Ma dwie lewe ręce do składania, a ja nie mam zbytnio czasu, więc coś z Synology lub Qnap z prockiem dual core z obsługą transkodowaniem filmów. Budżet na to ma 1300zł.

Wstępnie wybrałem wstępnie mu: QNAP TS-251, TS-251+, TS-253A

Edytowane przez Arkadi-SEA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżę trochę temat :) Chciałbym zbudować własny NAS, ale zależy mi również na możliwości postawienia serwera VPN. W sumie to wystarczyłby mi router z VPN np: TP-Link ER604W ale z tego co podaje producent prędkość przez VPN spada do 38 Mb/s. Zależy mi na tym aby serwer oferował co najmniej 150 Mb/s a najlepiej około 300-400 ale to pewnie zależy od procesora i tutaj pytanie: który procesor jest w stanie zaoferować coś takiego? Może ktoś się orientuje jakie parametry minimum muszą być spełnione?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżę trochę temat :) Chciałbym zbudować własny NAS, ale zależy mi również na możliwości postawienia serwera VPN. W sumie to wystarczyłby mi router z VPN np: TP-Link ER604W ale z tego co podaje producent prędkość przez VPN spada do 38 Mb/s. Zależy mi na tym aby serwer oferował co najmniej 150 Mb/s a najlepiej około 300-400 ale to pewnie zależy od procesora i tutaj pytanie: który procesor jest w stanie zaoferować coś takiego? Może ktoś się orientuje jakie parametry minimum muszą być spełnione?

ale gdzie potrzebujesz takiej przepustowości lan-wan-vpn? bo 300-400mb na vpn to juz spora wydajność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwer chce w mieszkaniu postawić i żeby pomiędzy pozostałymi komputerami a serwerem były jak najlepsze transfery. Dobrze by było gdyby dawał radę minimum 150 Mb/s żeby nie ograniczać przepustowości łącza internetowego a im więcej tym lepiej (w przyszłym roku może zwiększę prędkość do 250 Mb/s). Trochę też pewnie zależy od zastosowanego serwera vpn i rodzaju szyfrowania ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych testów które pokazują jak na wydajność NAS wpływa VPN. Na stronie Synology podają, że włączenie VPN pogarsza wydajność sieci systemu ale nie mówią o ile (Synology). Wydaje mi się, że własny serwer VPN jest lepszy niż płatne czy darmowe usługi tego typu, no chyba że za bardzo kombinuję :). Widziałem serwerki VPN na Raspberry Pi, ale one raczej nie dadzą rady, poza tym mają kartę sieciową tylko 100 Mb. Przy łączach 20-50 Mb to ma sens, ale obecnie kablówki oferują 250, 500 a nawet 1 Gb łącza więc trochę szkoda marnować taką przepustowość, a jakby nie było VPN też się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi