Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mark05

Zotac GTX 970 SLI i Asrock Z87 Extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

Mój aktualny zestaw:

 

i5 4690K

8GB RAM

Asrock Z87 Extreme 4

Zotac GTX 970 AMP! Extreme oraz GTX 970 AMP! Omega

Fractal Design Tesla 1000W

 

Problem:

 

Płyta główna po odpaleniu obydwu kart przełącza się automatycznie na zintegrowaną kartę. W GPU-Z nie wykrywa ani jednej karty NV. Gdy odpalę każdą inną konfigurację, czyli:

 

1 karta:

 

GTX 970 (zarówno Omega, jak i Extreme) w dolnym slocie

lub też

GTX 970 w górnym slocie

 

lub 2 różne karty - GTX 670 i 970, wszystko działa OK. Płyta główna wykrywa jedną i drugą kartę.

 

Próbowałem też różnych biosów Asrocka - 2.60 i 3.00 - bez zmian

 

Moje pytanie - czy istnieje jakiś problem z chipsetem Z87 i działaniem dwóch 970tek? Czy też problem leży po stronie źle napisanego BIOSu do Asrocka? Bo mi się już pomysły wyczerpały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączałeś całkowicie integre? Jak nie to spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji - płyta główna automatycznie wyłącza integrę, jeśli sygnał idzie na PCI-Express. Tyle tylko, że w tym przypadku integra włącza się tylko dlatego, bo nie wykrywa kart.

 

BTW: W System Report w UEFI Asrocka pokazuje, że dwa sloty PCI-E są puste, pomimo, że fizycznie karty tam siedzą, świecą się, ruszają wentylatorami, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche na dziko to zrobili , przecież niektórzy używają virtu lucid.

 

Bankowo wyłącza się integra jak wkładasz kartę? Nie masz integry pod windą? Jak to jest bug biosu to zgłoś do supportu to powinni to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jedna karta GTX970, to integra jest wyłączona. Tak samo jest wyłączona, jeśli w kompie siedzi GTX 970 i GTX 670, niezależnie od tego, który jest w dolnym slocie, a który w górnym. Integra włącza się samoistnie tylko z 2 x GTX 970.

 

A i da się wymusić integrę, aby korzystać z VirtuLucid, wystarczy wtedy ustawić, że integra startuje pierwsza + jakies tam IGPU Multimonitor ;)

 

Aha, puściłem to do supportu Asrocka jakieś parę godzin temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...