Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

podbor

Aktualizacja Plextor m6s z 1.02 -> 1.07

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co mnie zastanawia to w takich programach jak HD Tune czy Aida 64 widnieje maksymalny tryb pracy UDMA 6, a aktywny tryb to tylko UDMA 5 - na poprzednim Intelu SSD miałem i tu i tu wartość UDMA 6 - czy to ma coś do rzeczy czy po prostu Aida 64 przekłamuje lub źle odczytuje?

To jest zupełnie nie ważne. Przecież dysk masz podłączony pod Sata a wydajność jest zupełnie normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem w necie na ten temat i nie jest to żaden błąd - tak czasami bywa i jest to bardziej taki "fake" odczyt i dysk na tym nie traci bo działa ciągle jako SATA 6GB/s ale mimo to wolałem się upewnić i dopytać, zawsze tak robię kiedy nie jestem czegoś pewny - dziękuję za wyjaśnienie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój Plextor M6S padł, aktualizowałem z 1.06 do 1.07 gdy tylko pojawiła się aktualizacja, po starcie systemu włączyłem przeglądarkę od razu system się zawiesił, dałem restart , chwile się ładuje i pokazuje niebieski ekran z bledem, automatyczna naprawa działa w ten sposób jakiś czas ładuje się i po jakimś czasie szary ekran i nic się nie robi, próbowałem zainstalować system na nowo , chwile się ładuje przechodzi dalej i szary ekran, raz się zaladowalo gdy mogłem wybrać naprawa lub instalacja , dałem instalacja wskaźnik ładowania chwile chodził i się zawiesił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się teraz napisać "a nie mówiłem"... Jedyne co mogę Ci poradzić to jak najszybsza wymiana tego Plextora na kompletnie inny dysk - np. na Cruciala M550 128GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk kupiony w morele.net mam nadzieje że nie będzie problemów z wymiana , zaraz piszę zgłoszenie do serwisu , pytanie czy wspominać że dysk był aktualizowany czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sklep X-kom.pl nie robił absolutnie żadnych problemów i w zgłoszeniu reklamacji napisałem, że dysk był aktualizowany z 1.03 do 1.07 ale bez aktualizacji też nie działał poprawnie co zresztą opisałem w tym temacie wyżej... W którymś temacie na forum widziałem wypowiedzi kogoś kto reklamował jakiś sprzęt na morele.net i nie miał problemu z wymianą ale nie pamiętam co to był za podzespół, w każdym razie życzę Ci jak i @podborowi pomyślnie załatwionej sprawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój Plextor M6S padł, aktualizowałem z 1.06 do 1.07 gdy tylko pojawiła się aktualizacja, po starcie systemu włączyłem przeglądarkę od razu system się zawiesił, dałem restart , chwile się ładuje i pokazuje niebieski ekran z bledem, automatyczna naprawa działa w ten sposób jakiś czas ładuje się i po jakimś czasie szary ekran i nic się nie robi, próbowałem zainstalować system na nowo , chwile się ładuje przechodzi dalej i szary ekran, raz się zaladowalo gdy mogłem wybrać naprawa lub instalacja , dałem instalacja wskaźnik ładowania chwile chodził i się zawiesił

 

Miałeś w nim jeszcze wcześniej firmware 1.05? Pytam, bo w innym temacie się martwiłes, że ci dysk padnie nim wydadzą poprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowałem się na update. Od kilku dni dysk działa bez kłopotu na firmware 1.07, nie ma żadnych niepokojących objawów, typu bsod i inne. Aktualizowałem po świeżym starcie systemu, programem Plextools 1.15 z wersji 1.06, potem restart, Windows zaktualizował sobie stan dysku (ponowna instalacja urządzenia), kolejny restart i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w nim jeszcze wcześniej firmware 1.05? Pytam, bo w innym temacie się martwiłes, że ci dysk padnie nim wydadzą poprawiony.

 

 

Tak miałem 1.05 gdy tylko pojawiła się wersja 1.06 to zaktualizowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak miałeś 1.05 i go nie wymieniłeś to masz prawdopodobną przyczynę. Nie bez powodu Plextor wymieniał dysk, jak ktoś wgrał 1.05, a nie tylko informował, żeby poczekać na aktualizację. Tamto firmware musiało dobrze jakąś część uszkadzać, że producent zdecydował się na wymianę takiego nośnika a nie tylko naprawiać błąd samą aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mam nadzieje że nie będzie problemów ze strony serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinno być problemów, bo ja też w listopadzie wymieniałem mojego plextorka w morele.net. Jedyny minus to to, że musiałem czekać 3 dni i używać przez ten czas tależowca. A każdy chyba wie, jak pracuje się na HDD , gdy się zasmakowało pracy na SSD. :E Możesz udeżyć do tweca, aby zdziałał coś swoimi boskimi mocami w twojej sprawie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też mam M6S i u mnie żadnych problemów nie ma z nim. Mam FW w wersji 1.03 i się zastanawiam, czy aktualizować do najnowszego, ale tak czytam te posty i chyba zostanę przy tym, co jest, bo wszystko śmiga i nie ma problemów (a dysk ma jakieś 4 miesiące). Tak więc odpukać. jest w ogóle jakaś zmiana z 1.03 na 1.07 w transferach czy czymkolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zmiana w odczytach 4K, ja oddałem swój dysk dokładnie tydzień temu w sobote do punktu w morele, normalnie opisałem zdarzenie, że przy aktualizacji mi padł. Wszystko przyjeli i od 3 dni mam aktualizacje, że dysk został wysłany do producenta. Więc pewnie albo już jest albo będzie w Holandii, zapewne poczekam jeszcze tydzien jak mi coś odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zaktualizowałem FW w moim M6S (przeskoczyłem z 1.06) i jedyne dziwne efekty jakie zauważyłem to podwojenie się wartości Total NAND Writes zaraz po aktualizacji. W tej chwili wzrasta już w normalnym tempie. Nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu. Dam znać gdyby zaczęło dziać się coś niepokojącego.

Mam to samo... Zaktualizowałem, bo mój dysk "nieprawidłowo" nabijał czas pracy, tzn od 23 grudnia miałem jedynie 32 godziny. Teraz nie wiem jak będzie, ale dostałem podwójny Nand writes w gratisie... K!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ciekawe czym to jest spowodowane. Być może to tylko bug licznika bo w innym przypadku byłoby to conajmniej dziwne. Nie sądzę że podczas 30-sekundowego procesu aktualizacji dysk zdążył zapisać (w moim przypadku) prawie 350GB danych. Póki co nic złego z SSD się nie dzieje, i mam nadzieję że tak już to zostanie.

@ koncertownik, nalicza Ci już poprawnie godziny pracy? U mnie dalej czas naliczany znacznie rozmija się z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę czasu, by to zweryfikować, jednak na chwilę obecną jedynie mam bonus Total NAND Writes x2. K!

 

Edit:

Teraz wrzuciłem mu kilka GB i wygląda na to, że rejestruje poprawnie, ale skąd wzięło się to nagłe podwojenie liczby zapisanych GB?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jest problem z firmware 1.07. Już drugi dysk padł mi po aktualizacji do tej wersji. Pierwszy wymienili w sklepie, drugi zgłosiłem i czekam na odpowiedź.

 

Ps. Sklep ten sam o którym pisał podbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotyczy to też Plextor M6M 256GB ?

dziś aktualizowałem z 1.03 do 1.07 i takie coś mi pokazuje a mam go od wczoraj nowy z x-kom

 

859865.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawek_708 jaką masz mobo? Bo zauważyłem, że głównie problemy mają użytkownicy z płytami od MSI. Może faktycznie to być jakiś problem z kompatybilnością M6S z płytami MSI. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Petro Wspaniały, mam starego Abita IP35-E. Problem bardziej bym wiązał z oprogramowaniem np. live linux (Clonezilla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pudło z moim strzałem. :E

 

Ja u siebie też zauważyłem nieprawidłowe wskazanie czasu pracy, ale miałem to i na fw 1.06, a uwagę zwróciłem po poście koncertownika oraz po aktualizacji do 1.07, spadek parametru (AD) Average Program/Erase Count do wartości 3. Poza tym dysk działa prawidłowo póki co. Mam płytę Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nabijania czasu pracy to u siebie też zauważyłem, że dysk wali ściemę. Ale w związku z tym co się dzieje przy aktualizacjach raczej nie będę próbował go flashnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od paru dni mam tego SSD i jako "świeżak" dopiero zaczynam się doinformowywać co i jak. Jeśli chodzi o samą aktualizację Fw to na moim SSD jest 1.03, słyszałem o ich wpadce z 1.05 a teraz średnio wygląda 1.07. Na razie nic nie będę zmieniał bo jak wszystko działa to po co? Mam jednak głupie pytanie laika... Jak się to aktualizuje, jak to przebiega? Na ich serwerach widziałem pliki exe i iso. Ponieważ mam laptopa i w miejscu kieszeni nagrywarki umieściłem HDD opcja z iso raczej odpada. Czy update z Windowsa polega na zwyczajnym uruchomieni pliku exe i tyle? A właśnie czy pobrany Fw należy umieścić na SSD czy na jakimś innym nośniku i dopiero aktualizować? Na razie nie będę nic aktualizował, tylko zbieram informacje :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem nagrywając ISO na płytę i z niej uruchamiając komputer.

 

Czytając tutaj 'problemy' 2-3 użytkowników też miałem obawy przed aktualizacją.

 

Jednak szukałem... szukałem... w Googlach i nigdzie n'a świecie' nikt nie skarżył się odnośnie FW 1.07

Tylko na tym forum dwóch userów ma z tym SSD problem.

 

Na YT nawet jest nagrane wideo jak przebiega aktualizacja z ISO i jakie są wyniki w benchmarkach po aktualizacji.

Dlatego wolałem dla 'pewności' również zaktualizować z ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...