Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waski4444

Zbyt mała wydajność w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie sprawdzałem jak wygląda wydajność w BF4 i wiem co pisze.

i7 3770k@4.6Ghz + Ram 2400cl10 nie ogarnia GTX970@1500/2000Mhz to w takim razie jak ma sobie poradzić i7 2600k@4.5 + Ram 1600 z GTX980@1440/1800 ? :Up_to_s:

Jak byś wrzucił GTX780 Ti zamiast obecnego GTX980 to też byś miał niskie GPU Load.

 

No tak,

 

To może inaczej...

 

Wcześniej kiedy założyłem wątek na ten temat o BF4 miałem GPU usage na poziomie 60-70%, spadki fps czasami nawet do 4...wtf? W każdym razie teraz nie wiem z jakiego powodu do końca mam GPU Usage na poziomie 90%+ (ponawiam pytanie czy CPU nagle zaczęło wyrabiać?). Teraz odpaliłem Crysis 3 z maksymalnymi ustawieniami i SMAA Medium i na początku gdzie jest dużo trawki mam przynajmniej 60fps nigdy nie spada poniżej (tutaj też CPU jest za słabe? strach pomyśleć co się będzie działo jak go wymienię na Skylake'a) GTX9x0 są niestabilne. I nie piszę tu o ogólnej wydajności typu: dlaczego wyciąga 110fps zamiast 150fps...NIE! Dlaczego grafika raz chodzi tak a raz inaczej...dlaczego są dropy? Dlaczego są mikro przycięcia. Na tą chwilę śledząc forum Geforce Community widzę, że ludzie powoli dochodzą że mają one problem z TURBO BOOST'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjXbeat

W fps. Na pojedynczej karcie nawet robiłem testy; na SLI nie, ale dzisiaj sprawdzę, bo gołym okiem nie ma różnicy (na pewno nie ma dropów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie na myśli BF4 multi ?

 

A braliście pod uwagę sewrer BF4 ?

 

Wystarczy wysoki PING i masz spadek FPS.

 

Porównujcie swoje zestawy w singlu, bo tam nie ma wpływu na FPS internet.

 

 

EDIT: zróbcie testy w tym benchmarku i porównajcie je ze sobą.

 

Test obciąża GPU i CPU, więc cała platforma ma wycisk, oprócz internetu.

 

http://www.guru3d.com/files-details/monster-hunter-official-benchmark-download.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie na myśli BF4 multi ?

 

A braliście pod uwagę sewrer BF4 ?

 

Wystarczy wysoki PING i masz spadek FPS.

 

Porównujcie swoje zestawy w singlu, bo tam nie ma wpływu na FPS internet.

 

W singlu jest to samo....

 

Apropos serwera przy dużym pingu to możesz mieć co najwyżej LAG a nie spadek FPS. Pierwsze słyszę. Bywałem na kijowych serwerach i spadku wydajności gry nie stwierdziłem poza uciążliwym lagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,

 

To może inaczej...

 

Wcześniej kiedy założyłem wątek na ten temat o BF4 miałem GPU usage na poziomie 60-70%, spadki fps czasami nawet do 4...wtf? W każdym razie teraz nie wiem z jakiego powodu do końca mam GPU Usage na poziomie 90%+ (ponawiam pytanie czy CPU nagle zaczęło wyrabiać?). Teraz odpaliłem Crysis 3 z maksymalnymi ustawieniami i SMAA Medium i na początku gdzie jest dużo trawki mam przynajmniej 60fps nigdy nie spada poniżej (tutaj też CPU jest za słabe? strach pomyśleć co się będzie działo jak go wymienię na Skylake'a) GTX9x0 są niestabilne. I nie piszę tu o ogólnej wydajności typu: dlaczego wyciąga 110fps zamiast 150fps...NIE! Dlaczego grafika raz chodzi tak a raz inaczej...dlaczego są dropy? Dlaczego są mikro przycięcia. Na tą chwilę śledząc forum Geforce Community widzę, że ludzie powoli dochodzą że mają one problem z TURBO BOOST'em.

Ja nie twierdzę, że nie ma problemów z Maxwellami ale w BF4 to procesor jest odpowiedzialny za niski GPU Load i co byś nie zrobił nie przeskoczysz tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że nie ma problemów z Maxwellami ale w BF4 to procesor jest odpowiedzialny za niski GPU Load i co byś nie zrobił nie przeskoczysz tego ;)

 

Ufff....to dobrze... ;P

 

Z Maxwellami są problemy i z tego co widziałem masz wpisy na wątku zbiorczym na temat GTX 9x0 i tam się już naczytałeś na ten temat więc wiesz. Myślę, że AZGAN zamieścił tam wystarczającą liczbę argumentów :P

 

GPU hamowane przez CPU czy nie, powinno pracować stabilnie, a nie jak maxwell :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W singlu jest to samo....

 

Apropos serwera przy dużym pingu to możesz mieć co najwyżej LAG a nie spadek FPS. Pierwsze słyszę. Bywałem na kijowych serwerach i spadku wydajności gry nie stwierdziłem poza uciążliwym lagiem.

 

A LAG to co jest według Ciebie ?

 

Opóźnienie reakcji i spadek FPS.

 

Czy grałem w Serious Sma, czy Borderlandsa, tak właśnie się objawiał wysoki PING.

 

W WOT jest to samo... FPS skacze jak oszalały, bo ping nagle wzrasta do 500 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LAG to co jest według Ciebie ?

 

Opóźnienie reakcji i spadek FPS.

 

Czy grałem w Serious Sma, czy Borderlandsa, tak właśnie się objawiał wysoki PING.

 

W WOT jest to samo... FPS skacze jak oszalały, bo ping nagle wzrasta do 500 :P

 

LAG : "W przypadku gier komputerowych (gier wideo) termin „lag” służy do opisania opóźnienia lub czasu oczekiwania między działaniami podejmowanymi przez gracza i odpowiednią reakcją gry."

 

...a nie spadek wyświetlanych klatek :P Co ma piernik do wiatraka?

 

To nie FPS ci skacze tylko gra albo ty w grze bo przez ping jestes dalej w miejscu w którym Cię nie ma. Włącz sobie frapsa czy jakikolwiek counter i zobacz czy spadaja ci klatki. Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff....to dobrze... ;P

Jak na razie nie uświadczyłem takich problemów a kartę posiadam od listopada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff....to dobrze... ;P

 

Z Maxwellami są problemy i z tego co widziałem masz wpisy na wątku zbiorczym na temat GTX 9x0 i tam się już naczytałeś na ten temat więc wiesz. Myślę, że AZGAN zamieścił tam wystarczającą liczbę argumentów :P

 

GPU hamowane przez CPU czy nie, powinno pracować stabilnie, a nie jak maxwell :P

Mógłbyś wyjaśnić co oznacza stwierdzenie, że GPU powinno pracować stabilnie. Chciałbyś mieć w grach niezmienna ilość FPS? Podam przykład mojego sprzętu w DA:I (na wymaxowanych ust.)raz miałem 70-80 (np. małe lokacje, jaskinie itp) a innym razem 45-50 klatek (w lokacjach otwartych z masą trawy, drzew, efektów świetlnych. To chyba nic dziwnego, że taka zmiana środowiska ma ogromny wpływ na ilość FPS. No chyba, że twierdzisz, że w obrębie jednej lokacji i np. stojąc w miejscu i nie rozglądając się wokół też masz spadki FPS. Jeśli tak to albo to wina konkretnego egzemplarza albo software'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to się Wam podoba czy nie rager84 ma sporo racji oczywiście Wy też głupot nie opowiadacie ale pozwólcie sobie coś wytłumaczyć. Jak dobrze wiecie miałem poprzednio GTX780Ti i nie było żadnych problemów z nagłymi spadkami wydajności Boost działał idealnie a po przesiadce na Maxwell'a zaczęły się jaja. W niektórych grach mam furmankę fps'ów aż tu nagle sterownikowi karty graficznej coś nie przypasuje i jest nagłe mikroprzycięcie trwa to mniej niż 1s a ilość klatek n/s gwałtownie spada. Call of Duty: Advanced Warfare jest przez to praktycznie nie grywalne. Szukając rozwiązania skombinowałem ponownie GTX780Ti i na Kepler'ach problemu nie. Problem nie jest łatwy do zaobserwowania często jest generowany losowo i na różnych konfiguracjach sprzętowych. NVIDIA dobrze wie, że są z tym problemy, ale sprawy nie nagłaśnia, bo wpłynęło by to bardzo negatywnie na wyjątkowo dobrą sprzedasz kart z serii GTX9x0. Z tego, co ludziska odkryli GM204 ma problemy z zarządzaniem energią i Boostem, chwilową protezą jest wył. Boosta i ustawienie zegarów na sztywno oraz zabawa z ręcznym ustawieniem napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, to jeszcze młoda rodzinka i wszystko może się jeszcze wyjaśnić. Jestem ciekaw jak sprawa będzie wyglądała w grach takich jak GTA V i Wiedźmin 3 a później w produkcjach z wykorzystaniem bibliotek dx12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to się Wam podoba czy nie rager84 ma sporo racji oczywiście Wy też głupot nie opowiadacie ale pozwólcie sobie coś wytłumaczyć. Jak dobrze wiecie miałem poprzednio GTX780Ti i nie było żadnych problemów z nagłymi spadkami wydajności Boost działał idealnie a po przesiadce na Maxwell'a zaczęły się jaja. W niektórych grach mam furmankę fps'ów aż tu nagle sterownikowi karty graficznej coś nie przypasuje i jest nagłe mikroprzycięcie trwa to mniej niż 1s a ilość klatek n/s gwałtownie spada. Call of Duty: Advanced Warfare jest przez to praktycznie nie grywalne. Szukając rozwiązania skombinowałem ponownie GTX780Ti i na Kepler'ach problemu nie. Problem nie jest łatwy do zaobserwowania często jest generowany losowo i na różnych konfiguracjach sprzętowych. NVIDIA dobrze wie, że są z tym problemy, ale sprawy nie nagłaśnia, bo wpłynęło by to bardzo negatywnie na wyjątkowo dobrą sprzedasz kart z serii GTX9x0. Z tego, co ludziska odkryli GM204 ma problemy z zarządzaniem energią i Boostem, chwilową protezą jest wył. Boosta i ustawienie zegarów na sztywno oraz zabawa z ręcznym ustawieniem napięcia.

Dziękuję Azgan. Szczęście w nieszczęściu, że nie jestem z tym sam ;P

 

No chyba, że twierdzisz, że w obrębie jednej lokacji i np. stojąc w miejscu i nie rozglądając się wokół też masz spadki FPS. Jeśli tak to albo to wina konkretnego egzemplarza albo software'u.

Dokładnie tak, właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, właśnie.

no to faktycznie coś ciekawego jest na rzeczy,bo u mnie jest stabilnie. Czasami bujnie 1 klatkę w tą i z powrotem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat założony przez @rager84 GeForce Community zauważyłem, że problem dotyczy jedynie wersji niereferencyjnych. Co o tym myślicie? może to poprostu zbieg okoliczności, nikt z referantem nie napisał na forum a problem dotyczy wszytkich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat założony przez @rager84 GeForce Community zauważyłem, że problem dotyczy jedynie wersji niereferencyjnych. Co o tym myślicie? może to poprostu zbieg okoliczności, nikt z referantem nie napisał na forum a problem dotyczy wszytkich kart.

 

Co do tego właśnie nie miałem pewności czy problem występuje też na referentach ponieważ niczego takiego się nie dopatrzyłem (może przeoczenie). Logicznym wydaje mi się problem z boostem o którym pisze coraz większa liczba osób. Sam myślę o zmodowaniu biosa i zablokowaniu boosta..., ale jeszcze nie mam odwagi :P bo boję się trochę utraty gwarancji........zapytam jeszcze mojego prawnika zanim to zrobię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sztuczne te problemy .Albo gra skopana lub sciagnieta z torenta albo cpu słabawy .Zadnych problemów z bostem nie ma . Komu zbija to przez tpd najczesciej a jesli nawet z powodu napiecia to o 13 mhz np czyli nic przy 1500-et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sztuczne te problemy.

WTF ?

Albo gra skopana lub sciagnieta z torenta albo cpu słabawy

Gry są oryginalne, a ludzie mają procesory pokroju Haswell po OC i mają problemy.

Zadnych problemów z bostem nie ma.

-----------> W T F ? ? ? <-------------

Komu zbija to przez tpd najczesciej a jesli nawet z powodu napiecia to o 13 mhz np czyli nic przy 1500-et

Aha, aha yeah baby, c'mon, check it out, yo!

 

:P:):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zadnych problemów nie ma z Gm204 oprócz tego ze nie w kazdej grze bedzie 100% na kreconym I5 3570K bo to za słaby cpu aby zawsze dawać 100% dla tej karty .

A zegar ci bedzie zbijać nawet jak zlikwidujesz boost jesli inne paramety dla Gm 204 beda przekroczone

Czyli jednak sztuczne problemy gimbazy która zamiast posprzatać pokój tworzy problemy z nudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zadnych problemów nie ma z Gm204 oprócz tego ze nie w kazdej grze bedzie 100% na kreconym I5 3570K bo to za słaby cpu aby zawsze dawać 100% dla tej karty .

 

Może kręciłeś proca w złą stronę :P bo moj były GTX770 chodził elegancko na moim i7 2600K, więc i ta karta by szła gdyby nie była skopana (od strony softwareowej mam nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sztuczne te problemy . Zadnych problemów z bostem nie ma.

Problem z boostem występuję od samego początku. Karty mają problemy i przy małym wykorzystani GPU wiesza się sterownik ewentualnie całkowicie go wywali.

 

Komu zbija to przez tpd najczesciej a jesli nawet z powodu napiecia to o 13 mhz np czyli nic przy 1500-et

90% kart po oc nie dobija nawet do granicy TDP no chyba, że odpalasz Furmarka

 

Czyli jednak sztuczne problemy gimbazy która zamiast posprzatać pokój tworzy problemy z nudów

Raczej gimbaza nie rozumiem problemów jakie występują i udaje, że zna się na Biosie maxwella :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej gimbaza nie rozumiem problemów jakie występują i udaje, że zna się na Biosie maxwella :Up_to_s:

Wyczuwam sarkazm...:Up_to_s:

 

Pozatym na Biosie Maxwella nie trzeba się znać bo wystarczy że masz internet i znasz angielski, ale masz racje - co gimbaza może o tym wiedzieć...

 

http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell-ii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z boostem występuję od samego początku. Karty mają problemy i przy małym wykorzystani GPU wiesza się sterownik ewentualnie całkowicie go wywali.

 

 

90% kart po oc nie dobija nawet do granicy TDP no chyba, że odpalasz Furmarka

 

 

Raczej gimbaza nie rozumiem problemów jakie występują i udaje, że zna się na Biosie maxwella :Up_to_s:

Nie jestem gimbą to raz a dwa znam sie najlepiej na tym forum . A czemu to nawet nie che mi sie udowadniać po tym co napisałes :lol2:

Jade do dziewczyny co tu bede tak z wami siedział :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam sie najlepiej na tym forum . A czemu to nawet nie che mi sie udowadniać po tym co napisałes :lol2:

Good Joke :lol2: :lol2: :lol2:

Twoje wypowiedzi są przeciwne temu stwierdzeniu :Up_to_s:

 

@down

No rzeczywiście masz się czym pochwalić.

Twoja wiedza na temat biosu maxwella jest wielka dopóki nie zaczniesz się o nim wypowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...