Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CrusherPL

BDOS podczas instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam problemik bo chcę zainstalować Win XP na drugim dysku, tylko, że nie mogę bo wyskakuję za każdym razem pieprzony BDOS STOP: 0x000000007B... Dodam, że na obecnym dysku na którym mam zainstalowanego Win 7 też gdy próbowałem odpalić instalację po wczytaniu wszystkich sterów na końcu był zawsze BDOS :D Weźcie pomóżcie, bo nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić... jakaś patola :<

 

 

Edit:

Zapomniałem o podzespołach XD

-Płyta Asus A8N-E

-Procek AMD Athlon 64 Processor 3000+ 1.80GHz

-Ram 1,5 GB

-Zasilacz 500 W

-Karta Graficzna Radeon 5570 1GB

-Dysk twardy 80GB (na tym chce xpka zainstalowac) i mój na któyrm tera siedze 500GB (win 7 )

Tak, tak wiem komp ze średniowiecza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, pewnie zaraz wleci admin i wyrzuci ten temat do kosza, bo nie ma danych o kompie.

zanim wleci, zdąże jeszcze napisać, ze jak instalujesz windows xp, to w biosie opcja 'sata mode' musi być ustawiona na 'ide', lub 'ide legacy',

a 'uefi mode' = 'uefi legacy' /lub 'uefi csm'

i 'secure boot' = 'disabled'

 

w przypadku instalacji windowsa 7 'sata mode' może być 'ahci'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, pewnie zaraz wleci admin i wyrzuci ten temat do kosza, bo nie ma danych o kompie.

zanim wleci, zdąże jeszcze napisać, ze jak instalujesz windows xp, to w biosie opcja 'sata mode' musi być ustawiona na 'ide', lub 'ide legacy',

a 'uefi mode' = 'uefi legacy' /lub 'uefi csm'

i 'secure boot' = 'disabled'

 

w przypadku instalacji windowsa 7 'sata mode' może być 'ahci'.

 

No dobra, tylko, że ja jestem zielony jeśli chodzi o ten BIOS wchodziłem tam i próbowałem to ustawić, ale za cholere nie wiem jak to ustawić . HELP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko, że ja jestem zielony jeśli chodzi o ten BIOS wchodziłem tam i próbowałem to ustawić, ale za cholere nie wiem jak to ustawić . HELP :P

 

Przejrzałem ustawienia BIOSu z instrukcji płyty głównej i nic takiego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows 7- zainstalowałes sterowniki do chipsetu ze ci wyskakuke bsod?, ta płyta ma specyficzny chipset dlatego lepiej to zrobić.

 

jeśli chodzi o windows xp to najlepiej instalować na samotnym dysku, inne odłączasz.

 

ta płyta ma chipset nforce4, który nie obsługuje ahci,

pozostaje ide. i to nie jest uefi, tylko zwykły bios.

wejdź w bios/na górze exit

i 'load default settings', potem F10 i Y zeby zatwierdzić i restart.

 

i znów bios, i do zakładki 'boot', i upewnij się zeby instalator win xp z płyty był na pierwszym miejscu w liscie bootowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia pamięci RAM (memtest86+ uruchamianym z pena) oraz statusu SMART dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest ok, Dysk też, zrestartowałem ustawienia Biosu ustawione jest, że płytki są na pierwszym miejscu i gówno dalej nie działa. Najlepsze jest to, ze Windows 7 instaluję się bez problemów... patola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem cos takiego na starym komputerze, ze system musiałem zainstalować na AHCI, a po instalacji zmienić ja IDE inaczej system miał BSOD. Lub odwrotnie z IDE na AHCI. Nie pamietam już ale spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera no coś tam porobiłem w tym kierunku i dalej nie działa to jest jakieś porąbane, chyba kupie se w końcu nowego kompa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć wszystkie niepotrzebne pierdoły w BIOS-ie.

Może kontrolery USB/COM albo wbudowana dźwiękówka/sieciówka robią ten problem... (po instalacji Windowsa można spróbować je ponownie włączyć).

 

Próbowałeś instalować system np. na jednym module RAM-u oraz przy wyjętym 500GB dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co kolega wyżej,

ale wydaje mi się że przez ten chipset będziesz musiał wskażać stery do niego podczas instalacji windows xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzić podzespoły, znaczy RAM i dysk, na którym stawiasz tego XP'ka.

2. Jeśli nie potrafisz w BIOS ustawić sekwencji bootowania to odbiąć dysk z W7, jeśli ogarniasz BIOS to kolejność bootowania musi być następująca na czas instalacji CD-ROM, dysk 80GB (instalka XP), dysk 500GB (instalka W7), a zrobisz to tak:

a. wchodzisz do BIOS'u i przechodzisz do zakładki boot, a później Boot Device Priority

- 1st. Boot Device ustawiasz na CDROM

- 2nd. Boot Device ustawiasz na Hard Disk

- [ESC] aby wrócić wyżej

b. pózniej przechodzisz do pola Hard Disk Drives i tutaj operując chyba [Page UP] i [Page Down] przestawiasz kolejność dysków, tak aby 80-ka była jako pierwsza, a 500-ka druga.

 

Później i tak będziesz miał problem bo XP nie odpali ze swojego boot loadera 7-ki, będziesz musiał dodawać XP do bootloadera Windows7.

Moja rada, zamiast się z tym bawić i zanim coś zepsujesz, a widzę, że jesteś zielony to postaw sobie windowsa XP w maszynie wirtualnej np. VirtualBOX jest darmowy, nieźle się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem dysk, próbowałem na każdej kości RAM odzielnie, wyłączyłem całe USB i nie działa -.- Mam wszystko w BIOS-ie ustawione tak jak Patryk78 napisałeś. Dla ciekawości włożyłem dysk 500GB i wywaliłem 80-tke i powtórzyłem czynność i dalej jest lipa, nie ogarniam no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie obsługuje ahci (chyba), niemniej może, i pewnie ma sata - sata nie równa się ahci - ahci = sata intela, a we wczesnej fazie rozwoju sata były różne rozwiązania; xp nie zainstaluje się na sata, wiec sprawdź w biosie, czy nie masz sata-ide, i przełącz na ide dla xp - jeśli nie ma ide xp nie zainstalujesz, chyba, że zintegrujesz sterowniki;

zresztą sprawdź po prostu, jak jest dysk podłączony, jeśli wąskimi kablami, nie taśmami, masz sata; ewentualnie sprawdź po prostu dysk jakimś programem do sprzętu, np speccy, everest, itp, czy dysk nie jest sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk SATA, w biosie wszystko co jest możliwe to ustawiłem na ide :P bootwanie jest też raczej dobrze ustawione nie wiem chyba porobie Screeny i sami zobaczycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glaukus, co Ty mu wypisujesz za brednie, nForce 4 nie obsługiwał trybu AHCI, zacznijmy od tego.

Ew. sterowniki można dodać z dyskietki podczas startu instalacji, o ile dobrze pamiętam F2 należało wcisnąć, nic nie trzeba integrować. Na płycie ze sterownikami powinny być takowe, a jak nie masz płyty to można je sobie ściągnąć ze strony producenta:

 

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=1&s=21&m=A8N-E&os=&hashedid=DzbA8hgqchMBOVRz

 

W utilities "NVIDIA chipset drivers disk for Windows 2000, Windows XP/2003 32bit and Windows" - rozpakowujesz, zgrywasz na dyskietkę i gotowe. Podczas instalacji wciskasz F2 i wskazujesz jaki sterownik chcesz dodać. Ja sterowniki dodawałem bo od kiedy pamiętam mam macierz RAID w komputerze, więc musiałem, może faktycznie potrzebny jest sterownik dala SATA na chipsecie nVidii, nie pamiętam już.

 

Edit:

Zapomniałem zapytać, nie miałeś czasem postawionego na tym dysku Linuxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...