Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Malutor

Critical Low Battery (problem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników PCLab.pl. Niestety mam pewien problem, z którym nie mogę się uporać, a nie chcę oddawać mojego laptopa do serwisu jeżeli nie ma takiej potrzeby.

 

Zauważyłem, że przy odłączonym zasilaniu (praca na samej baterii) po wyłączeniu, uśpieniu bądź zrestartowaniu, nie mogę ponownie uruchomić urządzenia. Prawie natychmiastowo po włączeniu (jeszcze przed możliwością wejścia do BIOS-u) wyskakuje informacja o krytycznie niskim stanie baterii (Critical Low Battery), po czym po ok. 2 sekundach laptop sam się wyłącza. Niestety to jest jakiś błąd bo nawet gdy bateria jest naładowana do pełna, ów problem występuje.

 

1) Włączam laptopa na zasilaniu z gniazdka. (bateria jest włożona, 100% pojemności)

 

2) Odłączam zasilanie, laptop pracuje na samej baterii. (0 problemów)

 

3) Wyłączam/usypiam/restartuję laptopa.

 

4) Moment po uruchomieniu laptopa wyskakuje informacja o krytycznie niskim poziomie baterii, laptop za moment automatycznie się wyłącza.

 

Laptop jest praktycznie nowy, zakupiony 14 Grudnia bieżącego roku. Jedyny sposób w jaki w tym momencie mogę korzystać laptopa na zewnątrz to przemieszczanie go bez wyłączania na minimalnym poziomie zużycia energii :(

 

Wielce prosiłbym o pomoc, mam nadzieję, że da się z tym uporać bez wizyty laptopa w serwisie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

@Edit: Zapomniałem dopisać, mój problem dotyczy Acer Aspire VN7-591G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...