Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

focus

Która obudowa ITX do salonu? W ramach artykułu konsole kontra PC

  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą obudowę wybrałbyś dla siebie do salonu?

    • Silverstone Sugo SG05
      35
    • Silverstone Sugo SG06
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Po licznych głosach w komentarzach do artykułu, w którym porównujemy konsole i PC-y, postanowiliśmy zmienić nieco konfigurację naszego najtańszego konsolokomputera. Wśród innych zmian zdecydowaliśmy się na inną, tańszą obudowę. Mamy do wyboru dwie obudowy Silverstone: Sugo SG-05 oraz Sugo SG-06. Zdania w redakcji są podzielone. Chcielibyśmy poznać Waszą opinię.

 

Silverstone Sugo SG05:

silverstone_sugo_sg05.jpg

 

Silverstone Sugo SG06:

silverstone_sugo_sg06.jpg

 

Warto dodać, że SG05 kosztuje 150 złotych, zaś SG06 190 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG05, bo obie nie powalają, to po co przepłacać?

Ale dla mnie ciut lepsza ta pierwsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverstone Sugo SG05

Lepiej wygląda, jeżeli ma być do salonu, przynajmniej imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyglad, to SG06, jakos meshowy front z podswietlanym wiatrakiem nie pasuje mi do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG06 ma aluminiowy front panel, SG05 plastic fantastic (i to słabej jakości). Szkielety obydwóch obudów to cieniutka blaszka (stal). Gwinty jednorazowe (i niestety wszystko na śruby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG06 wygląda lepiej (odpowiedniej do salonu?), ale do omawianego zestawu wybrałbym jednak tańszą obudowę gdyż wygląd w tym momencie najistotniejszym kryterium (w pozostałych konsolach również nie mamy możliwości wyboru, wiec można uznać za zaletę konsoli-PC możliwość, za ewentualną dopłatą, wybrania naszym zdaniem ładniejszej obudowy).

 

Jestem za SG05.

 

btw. obie obudowy prezentują się dużo lepiej na waszych zdjęciach niż tych ze sklepu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG05, również uważam, że nie ma co przepłacać za bardzo zbliżony produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG06 wygląda lepiej (odpowiedniej do salonu?), ale do omawianego zestawu wybrałbym jednak tańszą obudowę gdyż wygląd w tym momencie najistotniejszym kryterium (w pozostałych konsolach również nie mamy możliwości wyboru, wiec można uznać za zaletę konsoli-PC możliwość, za ewentualną dopłatą, wybrania naszym zdaniem ładniejszej obudowy).

 

Jestem za SG05.

 

btw. obie obudowy prezentują się dużo lepiej na waszych zdjęciach niż tych ze sklepu xD

 

SG05 w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciach ze sklepu (ten front plastic nie jest idealnie prosty, zdarza się słabe pasowanie pokrywy górnej (blacha obejmująca górę i boki) do tego front plastiku. W SG06 jest z tym dużo lepiej. Rozumiem jednak, że czasami estetyka rozwiązania ma znaczenie marginalne - funkcjonalnie pomiędzy tymi obudowami nie ma różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze widzę że żadna z tych obudów nie posiada przycisku wysuwającego tackę na płytę? (wiem ze na razie nie będzie napędu w tym zestawie ale i tak dziwne że producent o tym nie pomyślał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakaś srebrna obudowa mini itx, któa zmieści przynajmniej 2 dyski 3,5 cala i jednocześnie wysokość nie przekroczy 180 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze widzę że żadna z tych obudów nie posiada przycisku wysuwającego tackę na płytę? (wiem ze na razie nie będzie napędu w tym zestawie ale i tak dziwne że producent o tym nie pomyślał)

 

Bo da sie zamontowac tylko naped typu slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooltek U2,

Cubitek Mini Cube

lub podobne.

 

Budy z ankiety gaci nie zrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooltek U2,

Cubitek Mini Cube

lub podobne.

 

Budy z ankiety gaci nie zrywają.

Niestety, ich ceny są zdecydowanie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Płaciłem.

 

edit

Co więcej. Uważam, że warto zapłacić za te maluchy, natomiast za te SS z ankiety ni cholery nie dałbym ich ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG06 bije niebieskim światłem po oczach, jeżeli tej wady nie ma w SG05 to wybrałbym właśnie ją. Jak dla mnie projektant który dał takie światełko do obudowy z założenia przeznaczonej do salonu mysi być szalony-nie chcę używać innych słów. Czy macie info jak świeci SG05?

Chętnie bym wymienił swoją SG06-poza tym obudowa jest OK.

W SG05 tak jak ktoś wspomniał wcześniej siatka i wentylator trochę słabo wyglądają na froncie w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na SG06.

Gdyby można było nieznacznie podnieść budżet to SG08 Lite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG06 bardziej mi pasuje do salonu wyglądem, tzn SG05 nie podoba mi się po prostu, dlatego głosuję na 06 mimo wyższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

CM podpatrzył Silverstona, konkretnie SG07 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym żadnej z wymienionych przez Ciebie, ale to MZ i każdemu podoba się co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole SG05. Zwróćcie uwagę że SG06 ma bardzo blisko siebie złącza usb. Pewnie nie raz się zdarzy, że nie będzie możliwości podpięcia dwóch urządzeń jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@up Zwłaszcza, że w HTPC masz tylko złącza dostępna na przodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze brzmi: "Czy ma to być obudowa do małego ale bardzo mocnego komputera czy też w miarę dyskretna obudowa gdzie zmieścić można maszynę ze średniej klasy kartą graficzną?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na SG-05, choć obie nie grzeszą pięknością. SG-05 jest nieco bardziej funkcjonalna - ma lepiej rozmieszczone porty, większy nawiew wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...