Skocz do zawartości
Gość

Konfiguracja oraz stosowanie 360 Total Security

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Po dłuższym używaniu antywirusa, chciałem się z Wami podzielić doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi konfiguracji oraz stosowania tego bardzo dobrego, bezpłatnego programu.

 

Ochrona (Protecion).

 

Po instalacji 360 Total Security przechodzimy do zakładki "Ochrona" (Protecion) (lewy górny róg panelu), następnie "Konfiguruj" (Configure).

Jeżeli posiadamy mocny komputer (czterordzeniowy procesor, 8 GB RAM lub szybszy), to ustawiamy poziom ochrony na "Bezpieczeństwo"(Security) z włączonymi sinikami Bitdefendera i Aviry.

Jeśli sprzęt jest słabszy (procesor dwurdzeniowy, 4 GB RAM), to należy przejść do zakładki "Niestandardowe (Custom) i zaznaczyć "Użyj silnika skanowania Avira" (Use Avira Scan Engine), a odznaczyć (jeżeli jest zaznaczony) "Użyj silnika skanowania Bitdefenser" (Use BitDefender Scan Engine). Wówczas w ochronie w czasie rzeczywistym, oprócz dwóch skanerów w chmurze, będzie działać Avira, która mniej obciąża komputer od Bitdefendera i lepiej od niego wykrywa Adware.

W przypadku bardzo słabego komputera należy pozostawić domyślny poziom ochrony - "Zrównoważony" (Balanced) lub nawet w przypadku zabytkowego sprzętu ustawić na poziomie "Wydajność" (Preformance) i okresowo skanować system z włączoną Avirą, a także Bitdefenderem, jeśli komputer nie jest zbyt słaby - pełny skan lub skan antywirusowy - szybki skan, pełny skan (Check Now lub Virus Scan: Quick Scan/Full Scan) oraz podejrzane pliki PPM.

Virus Scan.

 

Klikamy na Avirę i Bitdefendera (parasolka i B) i przesuwamy suwak w prawo włączając silniki skanowania.

Po instalacji oraz skonfigurowaniu i aktualizacji 360 TS, zalecam wykonanie pełnego skanowania (Full Scan).

Warto również od czasu do czasu wykonać szybki skan (Quick Scan), ponieważ skanowanie "pełny skan" na głównym panelu (Check Now) jest tylko błyskawiczne i niedokładne.

 

Pełny skan (Full Check).

 

Po skonfigurowaniu ochrony i skanera, gdy Avira i Bidefender się zaktualizują (informacja pojawi się w trayu - prawy dolny róg pulpitu) klikamy na "Sprawdź teraz" (Full Check - Check Now) - duże koło w panelu głównym. Gdy program zoptymalizuje i wyczyści komputer, a także usunie wirusy, klikamy na "Napraw > Zakończ"" (Repair" > "Finish).

Należy co pewien czas używać opcji Check Now!

 

Przyśpieszenie (Speedup).

 

"Przyśpieszenie" potrafi przyspieszyć start komputera nawet o ponad minutę, optymalizując na bieżąco pracę systemu, aplikacji i połączenia internetowego. Używając opcji "Pełny skan > Sprawdź teraz" (Full check > Check Now) także uruchamiamy "Przyśpieszenie (Speedup).

 

Czyszczenie (Cleanup).

 

W celu dokładniejszego wyczyszczenia komputera niż to występuje automatycznie w "Sprawdź tearaz", klikamy na "Czyszczenie" (Cleanup) i zaznaczamy "Usuwania wtyxzek i usuwanie śmieci" Junk Cleanup, a potem u góry - Scan. Następnie ponownie zaznaczamy Junk Cleanup oraz Plugin in-Cleanup i u góry klikamy "Skanuj" (Clean up), a później "Zakończ" (Finish). "Czyszczenie" bezpiecznie usuwa śmieci, ale niektóre, usunięte pliki, które mogą mieć wpływ na pracę systemu są przenoszone do kwarantanny i można je przywrócić.

 

Narzędzia (Tool Box).

 

W sekcji narzędzia warto skorzystać przede wszystkim z piaskownicy (Sandbox) do otwierania potencjalnie niebezpieczniejszych stron internetowych oraz plików. W opcjach zaawansowanych (Advanced Settings - Sandbox Cleanup)), najlepiej zaznaczyć wszystkie rodzaje plików i ustawić automatyczne opróżnianie.

 

Dokonując e-płatności w niezabezpieczonej sieci Wi-Fi", należy koniecznie włączyć VPN!

 

Uzupełnieniem ochrony przeciw Ransomware są narzędzia "Osłona dokumentów" i "Narzędzie odszyfrowujące ransomware".

 

Można skorzystać również z przyspieszenia gier i podglądu połaczeń internetowych w "Firewall - Alerts".

 

Po utworzeniu punktu przywracania możemy zwolnić dużo miejsca na dysku używając narzędzia "Systemowe usuwania kopii zapasowych" oraz wyczyścić rejestr (czyszczenie rejestru).

 

 

Ustawienia (Settings).

 

Klikamy na trzy poziome kreski w prawym górnym rogu panelu i wybieramy "Ustawienia".

 

Ogólne (General).

Jeżeli nie chcemy oglądać w trayu informacji o czasie startu systemu, to należy odznaczyć "Pokaż czas rozruchu podczas uruchamiania systemu" (Show boot time after system startup).

 

Jeżeli zależy nam na zachowaniu większej prywatności, to należy odznaczyć opcję "Join 360 User Experlence - dołacz do programu porawy jakości" (Improvement Program).

Resztę ustawień pozostawiamy domyślnie.

 

Aktywna ochrona (Active Protection).

Jeżeli nie chcemy aby po włożeniu do portu USB dysku wymiennego, pojawiał się panel w trayu, to należy zaznaczyć w "System - USB Drive Protection" - "When inserted prompt only when thread is detected". W niezaktualizowanym Windows 7 i w starszych systemach Windows, należy zaznaczyć - "Disable Windows Autoplay funcionality".

 

Włączyć w "System" opcję blokującą potencjalnie niebezpieczne aplikacje: "Enable to block PUP, the potetnially unwated program beining downloaded in cinjuction with the program you want".

 

Skan antywirusowy (Virus Scan).

Jeśli komputer jest mocny, to należy zaznaczyć "Scan Compressed files in Full Scan". Gdy nie jest zbyt mocny, to zaznaczamy dodatkowo "Skip compressed files larger than 50 MB". W przypadku bardzo słabego sprzętu nie zaznaczamy tych opcji, a po wyłączeniu Aviry oraz Bitdefendera w ochronie real-time, ustawiamy automatyczne skanowanie: Settings - Virus Scan - Enable to start an automatic scan z włączonymi dodatkowymi silnikami.

 

Pozostałe opcje proponuję pozostawić bez zmian.

 

Wydobycie plików z kwarantanny.

 

Heurystyka silników w chmurze generuje czasami fałszywe alarmy. Nie dotyczy to jednak plików systemowych oraz aplikacji podpisanych cyfrowo. Jeżeli chcemy przywrócić pliki z kwarantanny, które w stu procentach nie są szkodliwe, to w "Virus Scan - Quarantine" zaznaczamy je i przywracamy (restore) dodając do zaufanych. Można to zrobić także od razu w oknach komunikatów.

 

HIPS.

 

Antywirus wyposażony został w nienatrętną ochronę proaktywną, która zapobiega nieupoważnionym, głębszym zmianom w systemie, proponując domyślnie opcję "Block".

Gdy mamy wątpliwości co zrobić, to najlepiej wybrać domyślną opcję block - OK, a w przypadku stuprocentowej pewności, że nie dzieje się nic szkodliwego, należy zezwolić (Allow lub Allow All), a gdy komunikat powtarza się, zaznaczyć zapamiętanie decyzji.

 

Włączając ochronę internetową dla przeglądarki, zostanie zainstalowany dodatek 360 Internet Protection, który blokuje niektóre szkodliwe strony Web i automatycznie rozpoznaje oraz sprawdza pod względem bezpieczeństwa strony na których dokonujemy zakupów. Przed logowaniem na stronie banku, należny włączyć ochronę zakupów (klikamy na ikonę dodatku i przesuwamy suwak w prawo), wówczas 360 TS przeskanuje szybko system, umożliwiając zablokowanie podejrzanych aplikacji działających w tle, które mogą szpiegować, np. keyloggery.

 

Opis 360 Total Security: http://forum.pclab.pl/topic/995870-360-Total-Security/page__p__12883468entry12883468

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lekkości/ciężkości programu: posiadam zestaw z podpisu tj. Intel G1820 (dość słabe dwa rdzenie) + 4Gb RAM + SSD i od samego początku korzystam z opcji Custom z uruchomionymi wszystkimi opcjami, czyli to samo co Security, cały system działa szybko, stabilnie, a czas uruchamiania według 360TS to 22-30sec.

 

Generalnie przesiadka z NOD32, potem przez chwilę Bitdefender Free na 360TS jak najbardziej pozytywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba czas sie na to przesiąść, bo bitdefender i comodo daly ciała po całości. puściły jakis badziew(hips comodo nic nie zrobił) , lapek wolno chodzil, wiec zapuściłem hitmana, ten znalazł trojanka vcostam i go usunął. i tu zaczęły sie jaja. uruchamianie 7min. bitdefender wali info ze nie działa i potrzebuje restaru po restarcie to samo, comodo nawet sie nie uruchomił. do tego brak sieci oczywiście po kablu i wifi. czegos takiego od lat nie widziałem. badziew byl w mailu kobiety w jezyku niemieckim, a ze baba przyjmuje zamówienia od herflików, myslac ze to kolejne klikła. ehh monit cos w stylu nie mozna sie zalogowac do usługi dziennk zdarzeń blabla. juz miał leciec format. ale jakims cudem znalazłem na zagranicznym forum myk jedna komenda w cmd zalatwiła sprawe. az dziw bierze ze takie cos zablokowalo antywirus i firewall i to wcle nie takie najgorsze. a i jeszcze adw cleaner zwieszał sie podczas skanowania, otl nie uruchamiał sie wcale (nie wiem czy nie działa na win 8 czy toto mu nie pozwoliło)

ps. do autora czy w tym 360ts działa moduł anti key logger na win 8.bo na xp działa, na win 7 64bit nie było go wcale..

Edytowane przez elfuegoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To że Bitdefender został wyłączony nie jest dla mnie niespodzianką. Natomiast nie bardzo wierzę w wyłączenie Comodo, choć wersja 8 jest dalece niedopracowana, a jej pierwsze finalne wydanie wyszło z niedziałającym HIPS'em.

Najlepiej używać siódemki w wersji pakiet, a nie firewall.

 

Jest antylogger w 360 TS na Win7 x64, tylko może być konieczny restart systemu po instalacji programu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komodo sie nie odpalał . odpalajac go ze skrótu wywalało bład. na win 7 kilka misiecy temmu nie miałem funkcji anti key loger(wiem że ma ten program), szukałem antywira z ta opcja. nie było go. nawet po restarcie.ale to niewazne teraz jest win 8. ok czyli werja 7 pakiet. dzieki.

Edytowane przez elfuegoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okej, koryguję. Wersja stabilna 5 i beta 6 posiadają aktywny Keylogger Blocking na Win7 x64.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś testy antyKeyloggera w 360TS i porównanie tego modułu do innych programów?

Dodatkowo proponuję używać KeyScrambler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)lapek wolno chodzil (...) uruchamianie 7min. bitdefender wali info ze nie działa i potrzebuje restaru po restarcie (...) monit cos w stylu nie mozna sie zalogowac do usługi dziennk zdarzeń (...) jakims cudem znalazłem na zagranicznym forum myk jedna komenda w cmd zalatwiła sprawe.

Daj namiar na to forum bo jakiś mi się kojarzą objawy. Pisałem kiedyś o "awariach Bitdefendera", a ostatnio doszło kilka nowych symptomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze historie przegldarki na starym kompie to podam.

ok mam . ale objawy to było zwolnione działanie lapka, ledwo zauwazalne, ale ja wyczułem ze cos lekko nie tak,i tyle dopiero po usunieciu przez hitmana trojana(w logat hitmana taka nazwa -trojan v49) zczeły sie cuda brak netu brak wira i FW uruchamianie długi czas. ok monit to -

system windows nie może połączyc z usługą Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych. Uniemożliwia to logowanie się do systemu zwykłym użytkownikom. Jako użytkownik administracyjny możesz przejżec szczegółowe informacje o przyczynie braku odpowiedzi

fix to

Click Start then click on All Programs

Now click on Accessories

Right click on Command Prompt and select ‘Run as administrator‘.

 

or

 

Click Start then click Computer (or open it from your desktop if thats where it is).

Go to your C drive (or whatever drive you have Windows installed on)

Open up the Windows folder

Find and open the System32 folder.

Find the file cmd (might be shows as cmd.exe).

Right click on it and select ‘Run as administrator‘.

 

Once the command prompt window opens type ‘NETSH WINSOCK RESET CATALOG‘ and press the Enter/Return key.

 

It then says you have to reboot and after that my computer was working fine :-D no more “failed to connect to a windows service”

 

cos hitman wyrznął systemowego razem z tym wirem.

Edytowane przez elfuegoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz jakieś testy antyKeyloggera w 360TS i porównanie tego modułu do innych programów?

Dodatkowo proponuję używać KeyScrambler

 

Przetestowałem ochronę antyloggeropwą 360 TS przy użyciu dwóch programów: SpyShelter Security Test Tool i Key-Logger Simulation Test Program (Zemana).

 

W pierwszym, bardzo wymagającym teście SpySheltera, perfekcyjnie zalicza webcam, ochronę systemu, schowek i wiele screenshotów. Klawiaturę czasem zalicza, a czasem nie. Nie przeszedł nagrywania dźwięku.

W drugim teście Zemany, wczoraj nie zaliczył, a dziś zaliczył. Ale z tego typu testami tak bywa.

To są oczywiście tylko testy symulacyjne, ale widać, że ochrona jest. Do tego dochodzi jeszcze wyjątkowo wysoka wykrywalność wirusów oraz szkodliwych aplikacji.

Jeśli jednak ktoś bardzo często korzysta z bankowości internetowej, a do tego jeszcze, pobiera dużo nieznanych plików z niepewnych źródeł, to szyfrujący uderzenia klawiszy KeyScrambler, może być dobrym uzupełnieniem ochrony, choć banki też mają swoje zabezpieczenia i nie ma co popadać w paranoję :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfuegoxx, dzięki.

 

Na Win8x64 "Keylogger Blocking" brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ norbo

Nie bardzo mi się chce w to wierzyć. Jakiej wersji 360 TS używasz? Sprawdzałeś po restarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zainstalowałem 5., przedwczoraj podniosłem do 6. Dokładnie jest to teraz 6.0.0.1124.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wejdź na custom i przesuń suwak Keylogger Blocking w prawo, a potem zrestartuj system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że nie ma czegoś takiego. Przed chwilą instalowałem znajomej na Win7x64 i jest, odinstalowałem u siebie i zainstalowałem od nowa (nawet instalkę pobrałem jeszcze raz) i nie ma. W załączeniu zrzut ekranu. Wysłałem zapytanie do producenta, jeśli odpowie dam znać.

post-462726-142209948791_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też jakiś problem z aktualizacjami bazy Bitdefendera, reinstalowałem przedwczoraj (24/01) a bazy są z 20. stycznia. Avira aktualizuje się bez problemu.

 

EDIT:

 

Łatkę do pewnej starej gry wrzucił do kwarantanny. To prawie standard, takie łatki wymuszają wykonywanie danych (dlatego czasem trzeba dodać wyjątek DEP aby gra działała), ale producenci antywirusów mogliby się już nauczyć.

Edytowane przez norbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie nie było i nie ma problemu z aktualizacjami. Fałszywe alarmy w szczególności heurystyki się zdarzają ale nie ma wysokiej wykrywalności bez FP. Najważniejsze jest jednak to, że nie dotyczą one plików systemowych i aplikacji podpisanych cyfrowo.

 

Doświadczony user nie potrzebuje antywirusa o najwyższej wykrywalności, tylko taki który nie sypie FP plus dobra ochrona proaktywno-sieciowa z wirtualizacją np. Comodo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie dziwne, tego samego dnia - korzystając z tego samego połączenia internetowego, instalowałem 360TS na Win7x64 i przeinstalowałem u siebie na Win8x64, siódemka od razu miała bieżące bazy DB, ósemka sprzed kilku dni.

 

Jest jeszcze coś, nie wiem czy to błąd - po użyciu "narzędzia oczyszczania dysku" z włączoną opcją usuwania zbędnych plików systemowych (czyli kopii starych aktualizacji) 360TS monituje o instalację starych aktualizacji Windows, niektóre sprzed ponad roku. Nie wiem czy to Windows odwala fuszerkę czy 360TS nie uwzględnia aktualizacji zbiorczych zastępujących z czasem jednostkowe łatki.

 

Na pewno program różnie się zachowuje na win7 i win8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co piszesz wynika, że 360 TS nie jest w pełni kompatybilny z Win8, co jest trochę dziwne, ponieważ jest już od dawna wersja dla Win10. Może być też tak, że ten system jest po prostu źle skonstruowany i jest problem z właściwym działaniem aplikacji. Ja używam siódemki, a zmiana systemu będzie ewentualnie możliwa dopiero przy Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że ten system jest po prostu źle skonstruowany i jest problem z właściwym działaniem aplikacji.

Jakoś dziwnie brzmi to co napisałeś. Nie tworzy się systemu pod aplikację tylko aplikację pod system, podobnie jak nie buduje się domów dopasowanych do mebli tylko meble się tworzy odpowiednie dla domów.

 

Program faktycznie wydaje się mieć problem z kompatybilnością z win8, przynajmniej z wersją 64-bitową - innej nie mam aby sprawdzić. Dziwne jest też, że tak rozwojowy produkt (jest już wersja dla win10) nie ma wersji 64-bitowej. Dla równowagi mogę dodać, że sposób pomiaru czasu bootowania systemu w win7 jest jakiś podejrzany - subiektywne odczucie czasu wspomagane zegarkiem jakoś nie gra z pomiarem. Win8 (bez pełnego restartu) uruchamia się zdecydowanie szybciej niż Win7, tymczasem 360TS twierdzi, że ten pierwszy startuje w 45-55 sekund, drugi w 15-25???

 

Prawda jest chyba taka, że różnica pomiędzy win8 a starszymi wersjami jest troszkę większa niż się wydaje.

 

Zastanawiam się nad wypróbowaniem innego AV dla win8, ale płacić nie zmierzam. Inne dzieci 360?

Edytowane przez norbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można wybudować dom do którego nie będą pasować żadne meble. PatchGuard w systemach Windows x64 uniemożliwia w pełni skuteczną ochronę HIPS oraz Sandbox, a i dynamiczna heurystyka ma ograniczenia. Poza tym Windows 8 nawet przez samych twórców traktowany jest jako bubel. Tak więc system może ograniczać możliwości producentów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już o co biega, może to jakaś szczególna cecha akurat mojego komputera skoro wszystkim innym 360TS działa bezproblemowo. Teraz zdarza się, że po uruchomieniu systemu Windows wyświetla monit o braku ochrony antywirusowej (windowsowe centrum akcji), dopiero pełny restart przywraca funkcjonalność.

 

Poza tym Windows 8 nawet przez samych twórców traktowany jest jako bubel.

A czy istnieje jakiś system, o którym nie krążą takie opinie? Jakikolwiek?

Edytowane przez norbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbo, idealnego systemu nie ma, tak samo jak nie ma idealnego samochodu, idealnych ludzi itp.

Odnośnie szybkości startu według 360TS, zwróć uwagę czy na obu systemach uruchamia się w tym samym momencie, u mnie czasami pokazuje 18sec, czasami 20, zazwyczaj do 28/30, ale czasami i ponad 1min, mimo, że już wcześniej zaloguje się na np pocztę e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W wersji 6 jest niewłaściwy odczyt startu systemu Windows 7 x64. W piątce Win7 Ultimate osiągał około 40 sekund, a w szóstce około 15, co bez wątpienia jest błędnym odczytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, program notorycznie wykrywa mi sterowniki do tabletu graficznego Wacom jako wirus i usuwa mi je, tzn. niby nadal są ale pisze, że urządzenie nie jest podłączone. Każda aktualizacja sterownika tabletu powoduje, ze antywirus go usuwa ... Można to jakoś dodać do wyjątków, a jeśli tak, to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...