Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zabi

Wystawienie duplikatu / kopii starej faktury przez sklep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Mam problem i liczę na Waszą pomoc. W maju 2014 kupiłem mysz do komputera Logitech g602, mamy końcówkę stycznia a mysz zaczęła wariować tj. pojawił się dwuklik. No więc jako że nie minął nawet rok postanowiłem wysłać mysz na gwarancję, z tym, że zapodziałem gdzieś dowód zakupu w postaci faktury, zwykle dbam o takie rzeczy i wszytko trzymam w jednym miejscu właśnie w razie takich wypadków, ale jak na złość akurat faktury od myszki brakuje. Teraz moje pytanie jest takie : Czy sprzedawca dysponuje jakąś kopią faktury, którą wystawił mi w maju, i czy mogę poprosić go o wystawienie jakiegoś duplikatu ? Co do sklepu, to towar niby kupowałem przez Internet, ale było to raczej w formie rezerwacji bo towar odbierałem i płaciłem za niego gotówką na miejscu w sklepie stacjonarnym. Jedyny dowód zakupu, że kupowałem myszkę w tym sklepie to mam na koncie w sklepie Internetowym odnotowaną tą rezerwację z danymi, ceną oraz statusem że towar odebrałem. Czy ewentualnie mogę jakoś towar oddać na gwarancję nie mając tej faktury ? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego tego byś się pewnie dowiedział w 10 minut dzwoniąc do tego sklepu. Myśle że jak ładnie wytłumaczysz im o co chodzi i udowodnisz im że to u nich kupiłeś to nie będą robić problemu bo kopie faktury napewno mają jak i zapis sprzedaży w bazie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego tego byś się pewnie dowiedział w 10 minut dzwoniąc do tego sklepu. Myśle że jak ładnie wytłumaczysz im o co chodzi i udowodnisz im że to u nich kupiłeś to nie będą robić problemu bo kopie faktury napewno mają jak i zapis sprzedaży w bazie danych.

 

Teoretycznie tak, ale wolę dowiedzieć się czy mogą coś takiego takiego zrobić na moją prośbę czy też to tylko ich dobra wola i czy mają w ogóle taką możliwość. Dzisiaj z ludźmi bywa różnie, zadzwonię i ktoś mi powie że "Nie da się tak zrobić", tylko dlatego że nie będzie mu się chciało zajrzeć do systemu czy do segregatora bo wymaga to od niego zbyt dużo wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają taką możliwość, jak z nimi normalnie porozmawiasz to napewno Ci nie odmówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny dowód zakupu, że kupowałem myszkę w tym sklepie to mam na koncie w sklepie Internetowym odnotowaną tą rezerwację z danymi, ceną oraz statusem że towar odebrałem.

To wystarczy, choć sprzedawca może stawiać opór. Wtedy można poprosić o podstawę prawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...