Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

heat

Define R5

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu postanowiłem sobie poskładać kompa pod gry fpp, głównie pod CS:GO.

Z założenia miała to być budżetowa konstrukcja zbudowana w oparciu o używane części - bez niepotrzebnych pierdół jak LC itp..

 

Na początku prawie się udało :E Udało mi się w naprawdę niezłej cenie wyrwać zestaw 2700k/G1 Sniper 3/ram/ chłodzenie, ale póżniej... skończyło się jak zawsze. W pewnym momencie chęć dostrojenia wszystkiego pod kolorystkę płyty okazała się silniejsza ode mnie :lol2:

No bo jak można zaakceptować taki widok ;) :

 

06.JPG

 

 

 

Na pierwszy ogień poszedł STRIX, chociaż w jego przypadku to nie kolorystyka była problemem.

Stara chińska myśl, mówi - piłeś nie przychodź do pracy... Jak widać nie wszyscy się do niej stosują i na ciekawe efekty jak np. STRIX inverted edition nie trzeba długo czekać :lol2:

 

05.JPG

 

 

 

Na całe szczęście aluminiową naklejkę udało się w miarę szybko oderwać i przykleić w poprawny sposób. Jedynie trzeba uważać żeby jej zbytnio nie wyginać, bo później ciężko ją przywrócić do pierwotnego kształtu

 

08.JPG

 

 

Kolejny krok to pomalowanie zaślepek PCI. Seryjne, białe od fractala są całkiem niezłe, ale nie pasowały kolorystycznie.

 

09.JPG

 

 

Zasilacz to spory zapas, naprawdę spory :E Niech o tym świadczy fakt, że jeszcze nigdy nie odpalił się w nim wentylator i cały czas pracuję pasywnie :lol2:

Zamaskowałem naklejki z topu i zmieniłem kolorystkę głównej, bocznej - tutaj z pomocą przyszedł ELDER :thumbup:

 

25.JPG

 

26.JPG

 

27.JPG

 

28.JPG

 

 

Custom kable ATX 24pin/8pin/PCIE od iksmodiwa (bit-tech) - jak zawsze czas realizacji + jakość na najwyższym poziomie.

 

 

07.JPG

 

 

Sam wykonałem kable SATA. Szału nie ma, ale przynajmniej wymyśliłem sobie patent jak przy tych pieprzonych, kątowych wtyczkach zakończyć oplot żeby siedział na swoim miejscu. Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę wrzucić tutorial :lol2:

 

04.JPG

 

 

Początkowo chciałem pomalować pamięci Plasti-dip'em, ale w oko wpadły mi idealnie dopasowane pod kolorystykę GB Avexiry. Dostępność w PL zerowa, ale okazało się, że Caseking ma je na stanie.

Memki przychodzą w całkiem fajnym opakowaniu ;)

 

13.JPG

 

14.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

 

 

W slotach :

 

22.JPG

 

23.JPG

 

24.JPG

 

 

Eloopa, zastąpiłem 140'tką Alpenfohn'a

 

10.JPG

 

11.JPG

 

12.JPG

 

 

AIO od Thermaltake to naprawdę bardzo fajny sprzęt, ale wizualnie "taki se" więc zacząłem kombinować nad AIO własnej produkcji ;)

Początkowo chciałem zrobić układ w oparciu o chłodnicę 280 i wykorzystać 2x140 NB PK2, które miałem na froncie:

 

04.JPG

 

 

...ale ostatecznie udało mi się wyrwać praktycznie za grosze chłodnicę 240mm.

 

Trzeba było trochę popracować nad starymi corsairami, ale ostatecznie Plasti-Lak dał radę.

 

01.JPG

 

02.JPG

 

 

 

Do AIO wykorzystałem pompkę od Alphacool'a, wersja "podobno" Low Noise (strach pomyśleć jaki odgłosy wydaje wersja High Speed) - skręcona na 5v pracuje na akceptowalnym poziomie.

 

03.JPG

 

 

 

Układ zalany Pastelem Green - zakochałem się w tym płynie :cool:

Wąż Primochill 10/16mm

 

17.JPG

 

18.JPG

 

19.JPG

 

 

Tak wygląda całość :

 

29.JPG

 

30.JPG

 

31.JPG

 

32.JPG

 

33.JPG

 

34.JPG

 

35.JPG

 

36.JPG

 

 

Plany :

- cover na zatoki 5.25

- zamaskowanie naklejek na backplate strix'a

- przyciąć węże - źle je pomierzyłem

- wymienić frontowe corsairy na Alpenfohn'y

- oświetlenie

- diody zasilania - zielone

- nie wiem

- coś się znajdzie na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz od węży ? Mi się takiej formie bardzo podobają. Ogólnie całość robi mega wrażenie

 

p.s. ja bym poprosił o tego tutka odnośnie kabelków

 

p.p.s. jak zostało Ci trochę foli to bym okleił porty I/O. Poprawia to estetykę IMO

 

 

 

przed

dsc_4813udr66.jpg

 

po

dsc_49978suq0.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Wyszło ekstra. Kolory są fajnie stonowane. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, te bloczki z wbudowanymi pompkami to świetne rozwiązanie np do chłodzenia samego procesora, wygląda to świetnie a do tego prosty układ i mały bałagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat powrocil.dobrze ze choroba zwana laptopem minela. :thumbup:

 

kurde,zielony sniper od dawna za mna chodzi-i pewnie kiedys go zlapie.Fajna plytka...2700 do cs.go??hehe,ten proc poradzi soebie z kazda gra.Fajnie to wszystko wyszlo,no a bedzie jeszcze lepiej.

 

Widze ze zupelnie nieswiadomie,celujemy w podobne komponenty.

 

 

Napisz cos o strix 980,jest ok?

 

Alpenfohn-sa ok?

 

avexiry-idealnie pasuja do plyty,zreszya sniperowi sa dedykowane,wiec bez laski ;) szkoda ze nie 4 kostki....swieca na zielono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale ja bym mimo wszystko nie nazwał zestawu na asusie strix 970 budżetową konstrukcją :) już pomijając koszt chłodzeń/modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Fajnie, ale ja bym mimo wszystko nie nazwał zestawu na asusie strix 970 budżetową konstrukcją :) już pomijając koszt chłodzeń/modyfikacji.

Budżetówka czy nie, to wyszło fajnie i kolorek mnie zabija :thumbup:

Zresztą tu masz używane części, więc te 3 klocki na kompa, to drobne.

 

Ja za samą obudowę w lipcu zapłacę 2500 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia brakuje tylko bloku na gpu :D

 

Kolorek bajeczny....

 

Zamiast tego Gigusia to widziałbym coś czego nigdy nie zobacze- DFI.....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Do szczęścia brakuje tylko bloku na gpu :D

 

Kolorek bajeczny....

 

Zamiast tego Gigusia to widziałbym coś czego nigdy nie zobacze- DFI.....

Ja chcę taki oldschool złożyć na s775 w najbliższym czasie. :P

Fakt, płytki dfi były niesamowite..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba - za mną ta kolorystyka chodziła od dłuższego czasu i w końcu udało się ją wdrożyć ;)

 

Co chcesz od węży ? Mi się takiej formie bardzo podobają. Ogólnie całość robi mega wrażeniep.s. ja bym poprosił o tego tutka odnośnie kabelkówp.p.s. jak zostało Ci trochę foli to bym okleił porty I/O. Poprawia to estetykę IMO

 

Porty I/O chciałem pomalować plastidip'em, ale z braku czasu odpuściłem temat.

 

Jeśli chodzi kable sata, to przy standardowych wtyczkach nie ma problemu z oplataniem bo końcówkę oplotu można nałożyć na pin sata. Problem pojawia się właśnie przy kątowych bo tutaj nie ma pinów i nie ma o co zaczepić oplotu.

 

Ja zrobiłem tak, że na kabel najpierw nakleiłem mały pasek taśmy izolacyjnej :

 

01.JPG

 

Na taśmę termokurcz

 

02.JPG

 

I na to oplot, zgrzany na końcu. Nie ma opcji żeby tym ruszyć choćby i 1mm ;)

 

03.JPG

 

 

 

 

Jak temperatury na tym chlodzeniu sie przedstawiaja?

 

Przy pompce na 5v i wentylatorach również skręconych na 5v po 30min OCCT max 61-63C w zależności od rdzenia. 2700k @ 4.7GHz i 1.3v.

Ogólnie w porównaniu do Water 2.0 różnica jest kilku stopni więc szału nie ma, ale to było wiadomo od początku bo cooler od TT to dobry sprzęt, tyle że głośny - i brzydki :lol2:

 

 

kurcze, te bloczki z wbudowanymi pompkami to świetne rozwiązanie np do chłodzenia samego procesora, wygląda to świetnie a do tego prosty układ i mały bałagan

 

:thumbup:

 

Dokładnie, max dwa węże i zero komplikacji. Początkowo chciałem zrobić układ na rurkach, ale okazało się, że złączki, które kupiłem są za duże i nie ma opcji żeby je wkręcić w pompkę (haczyły o korek) Może kiedyś spróbuję z 12mm, na razie mi się nie chce :]

 

Fajnie, ale ja bym mimo wszystko nie nazwał zestawu na asusie strix 970 budżetową konstrukcją :) już pomijając koszt chłodzeń/modyfikacji.

 

No właśnie dlatego się śmiałem na początku, że miało być budżetowo, na używkach a skończyło się jak zawsze :lol2:

Polowałem na gtx'a 780, ale nic ciekawego nie znalazłem i po tygodniu nie wytrzymałem i wziąłem 970'tkę.

 

Heat powrocil.dobrze ze choroba zwana laptopem minela. :thumbup: kurde,zielony sniper od dawna za mna chodzi-i pewnie kiedys go zlapie.Fajna plytka...2700 do cs.go??hehe,ten proc poradzi soebie z kazda gra.Fajnie to wszystko wyszlo,no a bedzie jeszcze lepiej.Widze ze zupelnie nieswiadomie,celujemy w podobne komponenty.Napisz cos o strix 980,jest ok?Alpenfohn-sa ok?avexiry-idealnie pasuja do plyty,zreszya sniperowi sa dedykowane,wiec bez laski ;) szkoda ze nie 4 kostki....swieca na zielono?

 

:E

 

Szerze to każda przesiadka z 2500k, którą odbyłem przez ostatnie 2-3 lata nie dawała kompletnie żadnych, realnie odczuwalnych wzrostów wydajności. No może poza 3dmarkiem ;) Ogólnie to co się cieło i tak się cieło a to co chodziło płynnie i tak miało na tyle zapasu, że te + 30fps nie robilo różnicy. Teraz sprawa wygląda trochę inaczej bo przy monitorze 144Hz im więcej tym lepiej, ale stary dziadek 2700k daje na szczęście radę.

Ja mam 970'tkę a nie 980'tkę, więc mogę się wypowiedzieć tylko na jej temat i to co mogę napisać to, że te półpasywne maxwell'e to "gwóźdź do trumny" dla bloków FC ;) Celowo użyłem cudzysłów bo wiadomo, że 90% użytkowników woduje grafy dla wyglądu i tak naprawdę nie będzie to miało większego znaczenia dla producentów LC, ale serio to naprawdę spory postęp jeśli chodzi o GPU. Jeszcze mi się dodatkowo ufarciło, bo nie piszczą w niej cewki

 

Alpenfohn jest ekstra - miałem wcześniej red clover'a i ten również potwierdza, że kultura pracy tych wentylatorów stoi na najwyższym poziomie a przy tym nie są jakoś specjalnie drogie.

 

Avexiry świecą chociaż nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe. Szkoda, że nie da się tym sterować i np ustawić tak żeby świeciły ciągle a nie zachowywały się jak z ADHD

 

Nagrałem krótki filmik z odgłosem pompki na max 12v (przy czym mam ją podpięta razem z corsairami pod kontroler obrotów, więc automatycznie wentyle też leciały na 12v) i po zmianie na 5v - jakość kiepska, ale coś tam słychać. Przy okazji widać Avexiry ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=8AtTXwLvHBQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka wydaje się niesamowicie cicha w porównaniu do 12v :)

Dzięki za ten filmik :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze wyświetlacz post zamaskował, bo taki czerwony średnio się komponuje z pięknie zgraną resztą :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem, w przyszłości chyba będę się wzorował pod twój projekt :D

Gdzie dorwałeś tego Alphacool'a i za ile?- nie przecieka ten układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Mnie znowu drażni troszkę ten skull na radiatorze w tym kolorze. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heat, zestaw pytań ;)

No. 1: Sprawdzałeś opcję przy odwrotnie podłączonych wężach do chłodnicy? Odpadnie opcja ich krzyżowania.

No. 2: Hmm, komputer stoi za drzwiami czy bliżej ucha? Jak ma się głośność Alphacoola na 5V w porównaniu do poprzednich układów? Słyszałem filmik, ale jestem ciekaw Twojej opinii, zwłaszcza na tle foszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ad1

Sprawdziłem obie wersje i każda wygląda równie słabo, więc zostawiłem w tej. Najlepiej wygląda wersja gdy chłodnica jest na topie. Mam idealne kawałki tygona pod taki układ i naprawdę łuki były "fpytkę" ale R5 bez górnych paneli wygląda strasznie - nie wiem co za cymbał wymyślił tak ogromne moduvent-y (180mm :mad: )

Może Demciflex zrobi jakiś dedykowany filtr na top, to wtedy zastanowię się czy nie wrzucić chłodnicy na top.

 

Ad2

Kompa mam przy nodze, w końcu sobie "wynegocjowałem" mój kącik w chacie :] W tej odległości Alphacool na 5v, w zamkniętej R5 jest dla mnie niesłyszalny, ale przy otwartym boku słychać delikatne bzyczenie. Jak ktoś ma kompa na biurku i jest strasznym cichofilem to niestety ją usłyszy, ale nie jest to jakiś bardzo irytujący dźwięk.

 

 

BTW : Jakby ktoś był zainteresowany to zostało mi kilka niewykorzystanych wentyli m.in 2 x 140mm NB PK2, 2x 92mm NB PE-1, 120mm NB E-Loop i Corsair SP120. Najlepiej gdyby ktoś wziął całość to puszczę to za jakąś śmieszną cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku to jak bys wylaczyl ta pompke a nie zmniejszyl napiecie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku to jak bys wylaczyl ta pompke a nie zmniejszyl napiecie :E

Odniosłem to samo wrażenie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo poza pompką zwolniły też wentylatory ;)

Ogólnie słabo się nagrywa telefonem, więc efekt jest jaki jest - w realu nie ma tak dobrze i z takiej odległości jak na filmie pompka jest słyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem zapytac-ile za okablowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260zł za ATX24pin/ATX8pin/ 2x8pin PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angela.pl - jeśli nawet nie mają na stanie, to sprzęt alphacool'a ściągają w max 3dni robocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...