Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luqe191

Uwaga na EryQ24

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz tak w ramach dopełnienia informacji.

 

Kolega EryQ24 twierdzi, że czeka na przelew z pracy, ponieważ nie dostał jeszcze wypłaty, i dlatego też zwleka ze zwrotem pieniążków.

Następnie napisał, że pracuje na czarno, a kto na czarno daje wypłatę przelewem?

 

Dzisiaj mój brat się dowiedział od jego szwagra, że przelewu nie dostał, ponieważ nigdzie nie pracuje, a co za tym idzie o zwrot kasy będzie ciężko.

 

Moje wnioski?

Zrobił sobie małą firmę pożyczkową.

Dlatego też jest tak niesamowicie oburzony tym tematem, ponieważ zapewne spadły mu dochody.

 

Podsumowanie? Sprawa nie zakończy się inaczej, niż na komendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem sprzęt od Luqe191, tj. PSU Chieftec CHP450A oraz GPU Asus HD4850, paczka była dobrze zapakowana, sprzęt wstępnie przetestowałem.

Paczka wysłana wczoraj popołudniu a już dzisiaj u mnie, byłem mile zaskoczony.

 

Ogólnie jestem zadowolony z transakcji :) wiem że to straszny offtopic ale chciałem po prostu dać znać że Luqe191 to uczciwy handlowiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak w ramach dopełnienia informacji.

...

 

Podsumowanie? Sprawa nie zakończy się inaczej, niż na komendzie.

 

Idź na komendę zgłosić oszustwo, art 286 Kodeksu Karnego i nań się powołaj. Szkoda po prostu czasu. Ja też trafiłem na jednego cwaniaczka, żeby było śmieszniej to przy odbiorze osobistym - po prostu zaufałem ładnej buźce i stałemu kontaktowi, więc nie podejrzewałem, że można być tak bezczelnym, ot miałem jeszcze jakiś wysoki wskaźnik zaufania do ludzi. Efekt ? Nabyłem sobie kompletnie bezużyteczną płytę główną. Jakiekolwiek grzeczne załatwianie sprawy nic nie dawało, miałem do gościa tylko nr telefonu, zapamiętałem jego wygląd oraz zrobiłem szybko kopię ogłoszenia ze sprzętem. Trochę googlowania i odnalazłem cwaniaka - chwalcie Pana za portale społecznościowe :E Wyłożyłem gościa na komisariacie jak na tacy, więc jego odnalezienie to był pikuś. Efekt ? Wizyta na komendzie, obsrane gacie, grzecznie zwrócone pieniążki i na tym się skończyło cwaniactwo jp gansta na 100% co to chciało szybko zarobić 150zł.

 

Powyższy paragraf jest piękny, bo w przeciwieństwie do kradzieży kwota nie ma znaczenia ;)

 

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

 

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Jak to dzieciak to mama się "ucieszy" z wezwania na komendę.

 

Ten temat z opiniami to śmietnik trochę, najlepiej użytkownik=temat z jego nickiem w tytule, widać kto, jak długo, ile sprzedaje, opinie w jednym miejscu i łatwo wyszukać, taka karta użytkownika w osobnym subforum.

 

Niestety również zostałem oszukany przez EryQ24!

 

Kupiłem od niego kartę graficzną GTX260 za 120 zeta, minął ponad miesiąc i nie ma ani karty ani pieniążków. Kontakt też się jakoś urwał. Moja cierpliwość się skończyła w tym momencie i w poniedziałek zgłaszam sprawę na policję.

 

[...]

 

 

 

Zebrać wszelkie dowody wpłat, wysyłek, konwersacji, zebrać dane, udać się na komisariat i zgłosić oszustwo art 286 KK. Nie bawić się i nie łudzić na zwrot kasy, po prostu działać jak najszybciej. Wskazać policjantowi, że nie jesteś potencjalnie jedynym oszukanym, można śmiało przekazać ten wątek na komisariacie w formie wydruku/linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy na prawdę sądzicie, że za 63zł będzie mieć sprawę w sądzie? Czasami jak czytam te wasze wypociny to po prostu ręce opadają. I jeszcze ten paragraf z trójką. Tak pójdzie od razu na 2lata bez możliwości obrony w sądzie. Przejrzyjcie na oczy, nawet jak teraz się okazuje oszukał dwie osoby dadzą mu 50h odróbek i tyle. Choć uważam, że za 60zł to nawet prokurator nie będzie chciał ruszyć się zza biurka. Co mnie oszukał na 400zł to dostał 180h godzin więc on ile dostanie? 20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz, panie Przemi. Oszustwo to przestępstwo ścigane z urzędu. Chęć czy jej brak u prokuratora nie ma najmniejszego znaczenia. Ma ustawowy obowiązek podjąć czynności i kropa. W przeciwnym razie sam ryzykuje zarzuty za niedopełnienie obowiązków (podobnie ma się rzecz z policjantami).

 

Co do kwestii tych 50h odróbek to wielka arogancja z Ciebie wyłazi, aby prorokować nt. wyroku który jeszcze nie zapadł. Z Twojego podejścia wynika, że najlepiej olać wszystko i niech ludzi skubią wszelkiej maści "cfaniaki". A co...   niech mają.

 

Kurde, podobna sentencja nawet wynika z Twojego cytatu w sygnie "nie opieraj się, poddaj się, przyjmij na klatę i jeszcze po niej rozsmaruj". Nie rozumiem jak można być tak miękkim, tak dawać pluć dobie w kaszę? Nie pojęte jest to dla mnie. Życie to stan ciągłej walki (w tej czy innej formie), a przegrani nie liczą się.

 

edit@up

Ty natomiast jedynie wtrącasz bezsensowne uwagi. Jak kraj Ci nie pasuje to go zmień (albo kraj w którym mieszkasz, albo zmień na inny i nie siej defetyzmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy na prawdę sądzicie, że za 63zł będzie mieć sprawę w sądzie? Czasami jak czytam te wasze wypociny to po prostu ręce opadają. I jeszcze ten paragraf z trójką. Tak pójdzie od razu na 2lata bez możliwości obrony w sądzie. Przejrzyjcie na oczy, nawet jak teraz się okazuje oszukał dwie osoby dadzą mu 50h odróbek i tyle. Choć uważam, że za 60zł to nawet prokurator nie będzie chciał ruszyć się zza biurka. Co mnie oszukał na 400zł to dostał 180h godzin więc on ile dostanie? 20?

 

No to z twojej wypowiedzi wnioskuję, że powinno się odpuszczać takie sprawy, bo to w końcu tylko 63zł. i nikt z tym nic nie zrobi.

Ale dajmy na to, dostanie nawet te 50h. To przez te wszystkie godziny może się zastanowi, że nie warto było, i następny raz pomyśli dłużej, zanim kogoś oszuka.

 

 

W tym temacie wypowiedziały się trzy oszukane przez Eryka osoby, w tym jedna dostała zwrot kasy.

A ile jeszcze osób być może by oszukał, gdyby tego tematu nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby mają problem, 50 osób komentuje i się mądrzy - mój kraj, taki piękny.

A ty jeden piszesz offtopa i takze komentujesz. Zalosne, napominac innych a robic jeszcze gorzej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę trochę więcej czytania ze zrozumieniem. Chodzi mi o wasze podejście i jaranie się, że będzie mieć bagno, że sprawa w sądzie. I nie jestem miękki, bo sam miałem do czynienia z oszustem tak jak pisałem na 400zł/kara 180h więc o jakim sądzie o jakim bagnie mówimy przy kwocie 60zł? Kurdę, to już nawet własnego zdania nie można mieć sprzecznego z tym na co większość się napala?

 

Pewnie gdybym napisał żeby zebrać ekipę i pojechać do gościa nosilibyście mnie na rękach, ale jak tłumaczyć komuś, że za 100zł nawet sprawy w sądzie nie będzie to już jestem ten zły, ten słaby i ten co "nakazuje" odpuścić. No ja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to była Twoja kasa gadałbys inaczej, ja nawet jak miałbym stracić 2 razy tyle to i tak cos bym robil, zeby cos cokolwiek utrzec nosa takim przekretom, ale nie lepiej odpuscic, niech oszukuje innych, bo mala kwota, lepiej sie nie wypowiadaj juz w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up mój boże kolejny z brakiem czytania ze zrozumieniem. Podsumuję to tylko tak, bo inaczej nie można.

 

PicardDoubleFacepalm-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemi06, fakt nikt od razu typa ścigać nie będzie, jednak jak w końcu poważnie podwinie mu się noga to na sprawie dowalą mu całą kartotekę, a to wtedy już boli. W tym kraju wystarczy, że kilka osób zezna, że kogoś zastrzeliłeś i już masz całą sprawę na głowie, + nalot kryminalnych, kilka osób tak trafiło na parę lat do paki, po których znaleźli dowody, że są niewinni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku wiadomo bylo ze z tym gosciem beda problemy. Jego glupie wypowiedzi, rady i brak jakiejkolwiek wiedzy... Ton wypowiedzi na poziomie nie powiem jakim a jak ktos mu zwrocil uwage ze zle doradza to wielkie oburzenie. Od poczatku wiedzialem ze trzeba go unikac jak gó..o a juz napewno w zyciu bym nic od niego nie kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up mój boże kolejny z brakiem czytania ze zrozumieniem. Podsumuję to tylko tak, bo inaczej nie można.

 

img]http://i2.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/175/315/PicardDoubleFacepalm-1.jpg[/img]

 

 

NIE O WIELKOŚĆ KARY TU CHODZI, A O JEJ NIEUCHRONNOŚĆ. W przypadku mniejszej wagi, jak np. ta sytuacja, podlega się m.in karze grzywny czy prac społecznych (zacytowanych fragment KK). Proste, logiczne. Nikt za taką kasę do paki wsadzać nie będzie i nikt tego nie napisał, że tak się stanie, ale bielas Ci już wyjaśnił zwięźle, że jest to przestępstwo i kroki prawne muszą zostać podjęte. Sam taką sprawę zgłaszałem i sam odzyskałem pieniądze. Jakbym na komisariat się nie udał to jedyna szansa odzyskania tej kasy ("marne" 150zł) to spotkanie jeszcze kiedyś tego delikwenta na swej drodze i wyjaśnienie sobie paru kwestii.

 

Niezgłaszanie takich spraw to woda na młyn dla drobnych oszustów. Idąc dalej. Zostałem oszukany na uwaga 30zł na allegro. Problem polega na tym, że takich jak ja było setki jak się później okazało. Marne grosze, prawda, ale dla jednostki, ale dla oszustwa sporo kasy. Efekt ? List z prokuratury. W przypadku allegro masz od razu informację przez komentarze, że nie jesteś jedyny, a przez fora nie masz pojęcia ile kto kogo razy wydymał, bo ludzie nie zgłaszają spraw i zwlekają. Tutaj się nagle okazuje, że kolega oszukany nie jest jeden, a nagle 3-ech, a nie wiadomo czy ktoś jeszcze nie. Tok rozumowania "i tak sprawy w sądzie nie będzie" jest marny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można pod dwa paragrafy podpinać. Pewnie wydał hajs i nie ma jak oddać. Jak będzie sprawa na policji, a prokuratura po późniejszym czasie będzie chciała umorzyć, to po prostu odwołujesz się od wyroku, powołując się na kwestie moralne. Działa w wielu przypadkach w sądzie. Za pierwszym razem będą chcieli umarzać, jak niezastaną nikogo pod jakimś adresem, później nie będą mieli jak się wykręcić i prokuratura będzie wzywać naszego Eryka na rozprawy. Że mu się chciało za te 70 zł. Niech pokarze swój screen jako dowód, to eksperci wybuchną śmiechem.

 

Oszustwo z urzędu ścigane jest od 1 grosza ;) To już nie jest wykroczenie, a przestępstwo . Dla sądu to jest kasa, bo dolicza sobie koszty sprawy, papierów. Każdy papier dla nich to kasa, w gruncie czego nie raz mamy sytuacje, że sprawa o 50 zł finalizuje się z kwotą 500 zł.(przypadek z życia wzięty, od znajomego adwokata) a do tego kosztami zostaje obciążony pozwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę trochę więcej czytania ze zrozumieniem. Chodzi mi o wasze podejście i jaranie się, że będzie mieć bagno, że sprawa w sądzie. I nie jestem miękki, bo sam miałem do czynienia z oszustem tak jak pisałem na 400zł/kara 180h więc o jakim sądzie o jakim bagnie mówimy przy kwocie 60zł? Kurdę, to już nawet własnego zdania nie można mieć sprzecznego z tym na co większość się napala?

 

Pewnie gdybym napisał żeby zebrać ekipę i pojechać do gościa nosilibyście mnie na rękach, ale jak tłumaczyć komuś, że za 100zł nawet sprawy w sądzie nie będzie to już jestem ten zły, ten słaby i ten co "nakazuje" odpuścić. No ja ....

Akurat kaleko umyslowy przestepstwo nie jest kwalifikowane od kwoty. ze tak powiem lepiej cos ukrasc do pewenj kwoty nic np podmienic metke na danym proukcie , dajmy na to podmienisz na plycie cd cene z 12zl na 6 i to jest przestepstwo!!A nazywa sie to przemetokowanie. W takim wypadku za kradziez tej cd za 12zl nic ci nie zrobia. i taka roznica. Wiec jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj.

Bo nie chodzi tu o marne 69zl bo mysle ze autor by to przebolal, ale o zasady i ukaranie oszusta i zeby innych juz nie oszukiwal!! Taki oszust niech oszuka 1000osob nawet na glupie 5zl dla oszukanego maly koszt ale oszust juz ma 5 tys. zl. czaisz baze?

Jak widac nie, poczekamy jak ciebie ktos oszuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy na prawdę sądzicie, że za 63zł będzie mieć sprawę w sądzie? Czasami jak czytam te wasze wypociny to po prostu ręce opadają. I jeszcze ten paragraf z trójką. Tak pójdzie od razu na 2lata bez możliwości obrony w sądzie. Przejrzyjcie na oczy, nawet jak teraz się okazuje oszukał dwie osoby dadzą mu 50h odróbek i tyle. Choć uważam, że za 60zł to nawet prokurator nie będzie chciał ruszyć się zza biurka. Co mnie oszukał na 400zł to dostał 180h godzin więc on ile dostanie? 20?

Akurat prace w przypadku przestępstw na tak niewielkie kwoty to chyba najlepsze możliwe rozwiązanie (w ogóle ten rodzaj kary powinien być stosowany szeroko).

Znacznie lepsze niż umorzenie czy tzw. "zawiasy".

Po pierwsze- taka kara ma wymiar realny i upierdliwy, a nie ogranicza się jedynie do "pogrożenia palcem".

Po drugie- nie ma co z głupka robić od razu przestępcy.

W każdym razie gdyby mnie ktoś rąbnął na 400zł, to 180h odróbek uznałbym za więcej niż satysfakcjonujący "odwet".

Tym bardziej że prawdopodobnie te 400zł i tak musiał/musi oddać (Przemi06- popraw mnie jeżeli się mylę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kaleko umyslowy przestepstwo nie jest kwalifikowane od kwoty. ze tak powiem lepiej cos ukrasc do pewenj kwoty nic np podmienic metke na danym proukcie , dajmy na to podmienisz na plycie cd cene z 12zl na 6 i to jest przestepstwo!!A nazywa sie to przemetokowanie. W takim wypadku za kradziez tej cd za 12zl nic ci nie zrobia. i taka roznica. Wiec jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj.

Bo nie chodzi tu o marne 69zl bo mysle ze autor by to przebolal, ale o zasady i ukaranie oszusta i zeby innych juz nie oszukiwal!! Taki oszust niech oszuka 1000osob nawet na glupie 5zl dla oszukanego maly koszt ale oszust juz ma 5 tys. zl. czaisz baze?

Jak widac nie, poczekamy jak ciebie ktos oszuka :)

Przestępstwo nazywa się "przemetkowanie"? Czyli co mamy kradzież, zabójstwo, napad, rozbój i ... przemetkowanie?

O ile dobrze mi wiadomo to chodzi o przestępstwo oszustwa i polega ono na tym, że przedsiębiorca niewłaściwie rozporządza swoim mieniem.

Zauważ, że sam napisałeś że za 12zł nic nie zrobią.

Przemiemu06 nie chodziło o to, żeby nie ścigać/zgłaszać, a jedynie żeby się nie emocjonować, że "SWAT zrobi mu wjazd na chatę"->chyba dobrze przeczytałem ze zrozumieniem :D .

Ścigać/zgłaszać należy każde przestępstwo, ale trzeba być realistą i nie wierzyć, że za 50zł pójdzie siedzieć na 2lata, co prawda łażenia po komendach będzie miał i moim zdaniem już to jest swego rodzaju karą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestępstwo nazywa się "przemetkowanie"? Czyli co mamy kradzież, zabójstwo, napad, rozbój i ... przemetkowanie?

O ile dobrze mi wiadomo to chodzi o przestępstwo oszustwa i polega ono na tym, że przedsiębiorca niewłaściwie rozporządza swoim mieniem.

Zauważ, że sam napisałeś że za 12zł nic nie zrobią.

Przemiemu06 nie chodziło o to, żeby nie ścigać/zgłaszać, a jedynie żeby się nie emocjonować, że "SWAT zrobi mu wjazd na chatę"->chyba dobrze przeczytałem ze zrozumieniem :D .

Ścigać/zgłaszać należy każde przestępstwo, ale trzeba być realistą i nie wierzyć, że za 50zł pójdzie siedzieć na 2lata, co prawda łażenia po komendach będzie miał i moim zdaniem już to jest swego rodzaju karą.

A czy ja napisałem, że pójdzie siedzieć lub że poszkodowany odzyska kase? Nie nie napisałem tego. Nie ważna jaka kwota 3zł czy 1tyś zł każde oszustwo powinno być tępione. Oszustwo to oszustwo, przemetkowanie poprostu przytoczyłem przykład że nie ważne jaka suma jest..

Tu nie chodzi o odzyskanie kasy, tylko, żeby jakoś pokazać oszustowi, zlodziejowi że bedzie miał problemy i nie jest bezkarny... Widać nie wszyscy to rozumieja a w szczegolnosci @przemi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wypowiedź Eryka

 

Tak Ci się tylko wydaje. Pieniądze oddane a zobaczymy jak rozkminisz zwrot kasy z kwestii działań allegro... Z tego co wiem to biorą 150 zeta za rekonesans... i od niezleżnych firm trochę rachunek podrośnie kuzynowi, bratu czy tam komuś...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komentarze ze swojego profilu usunął, na szczęście ten wątek dla potomnych pozostanie. O co chodzi z tym 150 zł? Masz już pieniądze na koncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy oczywiście brak.

Przecież słowa tego człowieka znaczą tyle co zero.

O co chodzi z tymi 150zł, sam bym się chętnie dowiedział.

Wydzwania do mnie, że nękamy jego szwagra poprzez allegro, jakim to prawem, ze to sprawa między nami, jakieś żale, że na forum tak po nim wszyscy jadą. Parodia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli transakcja była przez konto jego szwagra to wiesz, że jego dane ładnie zgłaszasz na policję i tenże szwagier będzie musiał się również na komisariacie wytłumaczyć jako właściciel konta ? Nie ma to jak dobra rodzina, na pewno szwagier się ucieszy, że dostanie telefon z komisariatu :E

 

Te 150zł to jakieś dyrdymały. Zgłosiłeś to w końcu na policję ? Jak nie to na co Ty czekasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...