Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

AMD Radeon R9 3x0, R7 3x0, R9 Fury X Series

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie czeka :lol2:

Miliony to kupia . Jak zawsze . Oczywiscie nalezy byc złym na amd ze bierze na siebie nowe pamieci .Oni zawsze tak maja i pożniej srednio wychodza . Jak nvidia pokazuje swoja historia lepiej być sterydziarzem niz sportowcem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kupi karty do gier za ponad 2k której sterowniki będą aktualizowane raz na pół roku.AMD od wypuszczenia 14.12 chyba zraziło do siebie nawet najzagorzalszych fanów.To nie był strzał w stopę ale gwóźdź do trumny i to chyba jeden z ostatnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta będzie wolniejsza i nawet tańsza 50-100 dolarów to i tak wolałbym kupić Gtx980ti niż AMD a oferowałaby więcej pamięci i lepszą wydajność.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kupi karty do gier za ponad 2k której sterowniki będą aktualizowane raz na pół roku.AMD od wypuszczenia 14.12 chyba zraziło do siebie nawet najzagorzalszych fanów.To nie był strzał w stopę ale gwóźdź do trumny i to chyba jeden z ostatnich.

Nie mów...gdy pisałem o tym co to jest suport to usłyszałem, że tylko gimbusy muszą mieć nowe sterowniki :E

 

Nikt nie czeka :lol2:

Miliony to kupia . Jak zawsze . Oczywiscie nalezy byc złym na amd ze bierze na siebie nowe pamieci .Oni zawsze tak maja i pożniej srednio wychodza . Jak nvidia pokazuje swoja historia lepiej być sterydziarzem niz sportowcem :E

Imho jedynymi, którzy na to czekają to dziennikarze z racji swojej powinności lub garstka mających ochotę wydać kilka tysięcy na kartę...o supporcie związanym ze sterownikami można dywagować. Normalnie myślący kupią nv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kupi karty do gier za ponad 2k której sterowniki będą aktualizowane raz na pół roku.

Widzę, że marketing nv dobrze Ci służy :cool:

Prawda jest taka, że sterowniki nv wypuszczane przed premierą nowych gier nic nie wnoszą prócz profilu dla samej gry a ludzie przesiadają się licząc na większą wydajność bo "sterownik przygotowany jest pod daną grę" :lol2::lol2: :lol2:

Później jeden z drugim wypisuje jak nv dba o swoich klientów i wypuszcza nowe stery przed każdą grą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta będzie wolniejsza i nawet tańsza 50-100 dolarów to i tak wolałbym kupić Gtx980ti niż AMD a oferowałaby więcej pamięci i lepszą wydajność.

 

pz

 

Wiecej pamięci ale nadal DDR5 - HBM może nadal pozamiatać podwórko przy 4GB. A wyżej widać jakis magiczny screen z 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support w sterownikach to widać w serii 6 i 7 u nvidii :lol2: takze kto kupuje na długo powinien 2 razy sie zastanowic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support w sterownikach to widać w serii 6 i 7 u nvidii :lol2: takze kto kupuje na długo powinien 2 razy sie zastanowic :E

Marne prowo.. już dawno po godz. 19, idź spać. Keplery w najnowszych sterownikach dostają niezłego kopa w najnowszych produkcjach. A radeon będzie się sprzedawać coraz gorzej, bo bez wsparcia daleko nie pociągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że marketing nv dobrze Ci służy :cool:

Prawda jest taka, że sterowniki nv wypuszczane przed premierą nowych gier nic nie wnoszą prócz profilu dla samej gry a ludzie przesiadają się licząc na większą wydajność bo "sterownik przygotowany jest pod daną grę" :lol2::lol2: :lol2:

Później jeden z drugim wypisuje jak nv dba o swoich klientów i wypuszcza nowe stery przed każdą grą :lol2:

Masz rację lepiej wszystko zrzucić na twórców gier i złą optymalizację.Może udają że coś robią ale przynajmniej się starają.Lepsze to niż olanie ciepłym czerwonym moczem i płacz po każdej premierze gry tysięcy osób na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Nvidii najlepiej mieć kartę z aktualnej generacji gdyż Nvidia szybko zapomina o posiadaczach poprzednich generacji kart.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Nvidii najlepiej mieć kartę z aktualnej generacji gdyż Nvidia szybko zapomina o posiadaczach poprzednich generacji kart.

 

pz

:E Tak, jasne, zwłaszcza że mam 660 i nie tylko pod windowsa, ale i linuxa (repo Archa oraz AUR, czy binarne z www), sterowników mam pod dostakiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze masz jak nie masz porównania :E

No i niestety nvidia nie zapomina o starszych kartach . You know what I mean :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze masz jak nie masz porównania :E

No i niestety nvidia nie zapomina o starszych kartach . You know what I mean :lol2: :lol2:

 

Szczerze mówiąc, nie wiem what you mean :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomijam ze nie masz wiedzy informatycznej to nawet masz problemy z logicznym rozumowaniem co było widać w moim temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera, na którą de facto nikt nie czeka, lub każdy ma głęboko w poważaniu. Popatrz na to co napisał Assasin w poście wyżej odnośnie nokautu i cen. To jest fakt. Obecnie w przedziale 700-1000 jest dziura. AMD nie ma nic ciekawego, zaś nvidia rozbraja cenami. Co z tego, że wydają kartę mocną, skoro ich konkurent pogrążył ich ceną i wydajnością...

Jeszcze nie znamy ani wydajności, ani ceny więc powyższe stwierdzenie uprawomocni się (lub nie) za 3 tygodnie.

Hmm, nie wiem po co tyle jadu na AMD. Chyba każdy widzi jakie AMD jest (slajdy, obietnice itp.), poza tym nikt nie każe kupować AMD. Jest jakiś odgórny przykaz? Nie podobają się działania AMD nie kupuj ich produktów, AMD pada i nie ma na co narzekać. Za kilka lat nie podobają się działania nVidi to nie kupuj karty graficznej (albo korzystaj ze zintegrowanej Intela). Poza tym chwała im za to że próbują,bo dalej byśmy siedzieli na GDDR5, czy to znaczy że jeżeli AMD wiele razy nie wychodziło,  to już zawsze nie może zrobić czegoś czym się podźwignie? Można by przytoczyć tu historię pewnej firmy która kilka razy była sprzedawana i odkupywana, a teraz jest jedną z największych w tej branży. Akurat ja czekam na Fiji i na R9 3xx, nie przeszkadza mi że są to kotlety i że odgrzewane 2 razy. Jak będą smaczne i w dobrej cenie chętnie zjem. Mnie interesuje czysta wydajność. Jeżeli mają patent jak ją podnieść i dorównać nVidii to dla mnie może to być nawet odświeżany HD 5770 :D co za różnica. Liczy się efekt (i cena), a nie jak do tego doszli.

 

@Edit

Z drugiej strony jak przeglądam test z zeszłego roku to wychodzi, że Fiji XT już wtedy było poniżej GTX 980Ti.

http://www.guru3d.com/news-story/amd-fijixt-bermuda-xt-makes-mystery-appearance.html

A i jeszcze jak uzyskać +5-10FPS w Wiedźminie 3 na Radeonach:

http://wccftech.com/witcher-3-mod-5-to10-fps-boost-amd-graphics-cards/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze masz jak nie masz porównania :E

No i niestety nvidia nie zapomina o starszych kartach . You know what I mean :lol2: :lol2:

Nie muszę bo nie interesuje mnie zysk/strata kart szybszych/nowszych od mojej - dla mnie, jako klienta, liczy się fakt tego, że karta nadal jest wspierana, mam co chwilę sterowniki i coś w nich dłubią, a czy jest to zrobione skutecznie, bądź nie, zejdzie w tym momencie na drugi plan bowiem konkurent mi w ogóle nawet tego nie da...o czym przypomniano wyżej pisząc o catach 14.12...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nius na głównej laba o Fiji XT. Nie wiem czy sie śmiać czy płakać :E

 

http://pclab.pl/news64147.html

 

Gdyby tą kartę pokazali w zeszłym roku przy premierze zwykłej 980 to rozumię, ale dziś ? 4gb vram we flagowcu ? Szybkość HBM tego nie zrekompensuje, będzie kolejna karta do grania w max full HD na ultra, a fHD już powoli odchodzi do lamusa, co za kretyni w tym AMD pracują ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E Tak, jasne, zwłaszcza że mam 660 i nie tylko pod windowsa, ale i linuxa (repo Archa oraz AUR, czy binarne z www), sterowników mam pod dostakiem :E

 

Skończ już marudzić ciągle o tym linuxie używa tego garstka ludzi(widze jak ktoś kupuję flagowca amd i włącza linuxa gdzie za rogiem dx12), dodatkowo temat zupełnie nie o tym. Jest dział linux-a tam można się użalać.

 

Nv w nowych sterach supportuje już w zasadzie tylko maxwell-a i choćby sideband o tym pisał. Cenowo obecnie nv nie ma w ogóle karty do 850zł, bo 750ti(w cenie jakie jest sprzedawany) nie nadaje się do niczego np. jeśli ktoś ma gtx 650Ti itp. karty. I tam amd powinno uderzać, fury jakby miał wydajność ponad 980 zwykła i dobra cene to było by b.dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile plotki o wydajności fury x są prawdziwe to paradoksalmnie możemy na tym skorzystać. AMD będzie musiało wycenić kartę w okolicach 980 ki. Niestety na konkurencję dla Titana X poczekamy do czasu sklejenia jakiegoś R9 395 Fury X2 ... :E BTW Pascal w przyszłym roku? Amd niestety jest w poważnym kryzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marne prowo.. już dawno po godz. 19, idź spać. Keplery w najnowszych sterownikach dostają niezłego kopa w najnowszych produkcjach. A radeon będzie się sprzedawać coraz gorzej, bo bez wsparcia daleko nie pociągną.

 

No dostały kopa po mega wielkiej awanturze, gdyby nikt tego nie nagłośnił, to ch**a by dostały, ale przecież ja nie muszę tego tłumaczyć naczelnemu lovciakowi nvidii ;)

 

O ile plotki o wydajności fury x są prawdziwe to paradoksalmnie możemy na tym skorzystać. AMD będzie musiało wycenić kartę w okolicach 980 ki. Niestety na konkurencję dla Titana X poczekamy do czasu sklejenia jakiegoś R9 395 Fury X2 ... :E BTW Pascal w przyszłym roku? Amd niestety jest w poważnym kryzysie

 

Jeżeli plotki się okażą prawdziwe to AMD będzie musiało odpowiednio obniżyć cenę względem 980Ti, aby mogli z nimi realnie konkurować.

Pascal nie tak szybko, realnym terminem papierowej premiery może być dopiero kwiecień/maj 2016 także mamy jeszcze trochę czasu do prawdziwego debiutu.

 

Nius na głównej laba o Fiji XT. Nie wiem czy sie śmiać czy płakać :E

 

http://pclab.pl/news64147.html

 

Gdyby tą kartę pokazali w zeszłym roku przy premierze zwykłej 980 to rozumię, ale dziś ? 4gb vram we flagowcu ? Szybkość HBM tego nie zrekompensuje, będzie kolejna karta do grania w max full HD na ultra, a fHD już powoli odchodzi do lamusa, co za kretyni w tym AMD pracują ? :lol2:

 

 

Tak szczerze, pokaż mi tą całą rzeszę napaleńców na 4K, na chwilę obecna to jest garstka, a 4GB przy dobrym kodzie gry spokojnie wystarczy do grania na full przy 2560x1440 na które może sobie pozwolić znacznie więcej ludzi niż 4K pod które trzeba zapiąć co najmniej 2 Titan X jak nie 3 żeby osiągnąć naprawdę satysfakcjonujący efekt.

 

Skończ już marudzić ciągle o tym linuxie używa tego garstka ludzi(widze jak ktoś kupuję flagowca amd i włącza linuxa gdzie za rogiem dx12), dodatkowo temat zupełnie nie o tym. Jest dział linux-a tam można się użalać.

 

Nv w nowych sterach supportuje już w zasadzie tylko maxwell-a i choćby sideband o tym pisał. Cenowo obecnie nv nie ma w ogóle karty do 850zł, bo 750ti(w cenie jakie jest sprzedawany) nie nadaje się do niczego np. jeśli ktoś ma gtx 650Ti itp. karty. I tam amd powinno uderzać, fury jakby miał wydajność ponad 980 zwykła i dobra cene to było by b.dobrze.

 

Zgoda jednak, z tym GTX 650Ti trochę zagalopowałeś 750Ti można porównać z 650Ti Boost ale nie ze zwykłym 650Ti które ledwie ciągnie nowe gry na total low.

 

To że Nvidia już olała Keplery to żadna nowość, Wiedźmin 3 był istną parodią kiedy GTX 960 nagle dostało uber boosta i wyrównało z dużo bardziej zaawansowaną technicznie 780, ludzie się wnerwili i sytuacja wróciła na miejsce, teraz mam istne pośmiewisko z naiwniaków którzy naprawdę wierzyli że średniak GTX 960 to taka świetna karta która nawet przebije top poprzedniej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak szczerze, pokaż mi tą całą rzeszę napaleńców na 4K, na chwilę obecna to jest garstka, a 4GB przy dobrym kodzie gry spokojnie wystarczy do grania na full przy 2560x1440 na które może sobie pozwolić znacznie więcej ludzi niż 4K pod które trzeba zapiąć co najmniej 2 Titan X jak nie 3 żeby osiągnąć naprawdę satysfakcjonujący efekt.

 

Wystarczy zobaczyć na zapotrzebowanie wieska na pamięć.. 1440p wszystko na ultra i zużycie pamieci poniżej 3GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć na zapotrzebowanie wieska na pamięć.. 1440p wszystko na ultra i zużycie pamieci poniżej 3GB...

 

Wiedźmin faktycznie jest dość ciekawą grą, ponieważ użycie ramu jest dość niskie, do FHD spokojnie wystarczy 2GB a i tak prędzej skończy się GPU niż pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tą kartę pokazali w zeszłym roku przy premierze zwykłej 980 to rozumię, ale dziś ? 4gb vram we flagowcu ? Szybkość HBM tego nie zrekompensuje, będzie kolejna karta do grania w max full HD na ultra, a fHD już powoli odchodzi do lamusa, co za kretyni w tym AMD pracują ? :lol2:

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. FullHD będzie standardem jeszcze wiele lat bo nie ma pojedynczej karty zdolnej utrzymać stałe 60kl/s w tej rozdzielczości!

Nawet Titan X po OC w wielu tytułach jest nie wystarczający do FullHDi 60kl/s.

Pisałem już kiedyś o tym, że kolejne generacje kart przynoszą małe skoki wydajności ale pojawiają się coraz bardziej wymagające gry i cały czas tkwimy w fHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. FullHD będzie standardem jeszcze wiele lat bo nie ma pojedynczej karty zdolnej utrzymać stałe 60kl/s w tej rozdzielczości!

Nawet Titan X po OC w wielu tytułach jest nie wystarczający do FullHDi 60kl/s.

Pisałem już kiedyś o tym, że kolejne generacje kart przynoszą małe skoki wydajności ale pojawiają się coraz bardziej wymagające gry i cały czas tkwimy w fHD.

 

Powolny rozwój monitorów i wysokie ceny też dają małe pole popisu aby uciec chociaż na 1440p, zresztą o czym ja mówię cała masa ludzi nadal marzy o graniu w FHD a co niektórzy tutaj zwiastują już jego odejście. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. FullHD będzie standardem jeszcze wiele lat bo nie ma pojedynczej karty zdolnej utrzymać stałe 60kl/s w tej rozdzielczości!

Nawet Titan X po OC w wielu tytułach jest nie wystarczający do FullHDi 60kl/s.

Pisałem już kiedyś o tym, że kolejne generacje kart przynoszą małe skoki wydajności ale pojawiają się coraz bardziej wymagające gry i cały czas tkwimy w fHD.

 

Ja gram na R9 270x 4GB w 1440p - dobrze że nie posłuchałem fachowców z tego forum że trzeba do takiego monitora SLI GTX970, jedynie Wiedźmin mi hula w 35fps na średnich, starsze gierki w 2k dostają nowego wymiaru (np. Dishonored). Nie wyobrażam sobie mieć teraz na karcie poniżej 4GB, komfort grania bez żadnych ścin itp. jest bardzo wysoki. Dying Light np mi alokował 3.7 GB VRAMU.

Ci co pluli na moją kartę że nie trzeba jej 4GB teraz polecają 960 4GB które jest droższe i niewiele więcej wydajne a ja mam dodatkowo Backplate za którym wzdychają nawet posiadacze niektórych wersji 980tki.

Jak ktoś nie potrafi zjechać suwakami w lewo to zawsze będzie tkwił w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...