Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

AMD Radeon R9 3x0, R7 3x0, R9 Fury X Series

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie mam żadnych dowodów na waszą stronniczość, nie rzucam żadnych oskarżeń. Ale nie ma co ukrywać, że jakiś zgrzyt między PCLab, a polskim oddziałem AMD jest. I mam tylko nadzieje, że to nie wpływa w żaden sposób na wasz obiektywizm. Bo jak wiadomo wyniki testów są zależne od tak wielkiej liczby czynników, że nie trudno niezauważenie (dla czytlenika) manipulować ich wynikami.

 

Szczerze? Zamiast, często, użerać się z oddziałami firm XYZ, łatwiej chyba zaprosić do współpracy, czy poprosić o wypożyczenie sprzętu na testy, sklep, który tym i tak handluje. Sklep dostanie "bannerek" za wypożyczenie sprzętu i będą zadowoleni, że ktoś się o nich dowie. Szybsze i bez tony wymagań, które trzeba każdorazowo spełnić...

 

Jeśli chcesz, możesz przyjechać do redakcji i sam się przekonać o wydajności :)

 

Jesteście chyba jedyną, która takie coś umożliwia - na pewno jedyną w Polsce.

 

To co w takim razie robicie z tym sprzętem, część zapewne zostawicie do testów, a reszta co sprzedajecie dalej ? :)

 

Proszę...skoro część pochodzi ze sklepów, jest wypożyczona to również zwrócona - to co sklep z tym robi to już ich problem (ot, mogą dać na witrynę jako wystawkę, czy taniej sprzedać - na portalach aukcyjnych często są takie sprzęty z odpowiednim wpisem: "sprzęt służący do napisania artykułu/testu, nowy").

 

A co to ma za znaczenie, czytając posty można mieć wrażenie, że AMD już nie ma więc nie wiem o co "bul", wszyscy kupili nVidię i nie wiem po co te negatywne komentarze o AMD (AMD tego ma za mało, tamtego nie ma w ogóle itp.).

Proponuje powoli przerzucać się na narzekanie na nVidii'ę, bo "AMD już nie ma".

Nie będzie AMD wszyscy będziemy siedzieć na GTX 750Ti za 1k, bo 970 będzie kosztować 2k, 980 3k 980Ti 4k, a Titan X bez zmian 5k.

To że 980Ti kosztuje tyle ile kosztuje to zasługa AMD bo nVidiia wyprzedziła ich i wydała nową kartę w cenie Fury X- zapewne mieli informacji i o wydajności i wstępnych cenach więc zaczęła się lekka walka na tym pułapie. Idąc dalej, dzięki tem GTX 980 kosztuje ok. 2k-czyli o 500zł taniej niż wcześniej.

 

Bzdury. Nic nie zawdzięczam firmie AMD (no...powiedzmy, że po latach okazało się, że Phenom II X4 - 955, nie był takim złym procesorem, jak sie okazało...bo ich nowe to sprzęt, na który mając coś takiego, nie warto wydać pieniędzy), a końcową cenę w Polsce kształtują ciut inne czynniki niż te brednie, o których piszesz:

-cena dolara, czyli kurs waluty;

-polskie cła i podatki

-ewentualnie stopień inflacji.

 

Przestańcie bredzić, że to dzięki AMD macie niskie ceny bo to praktycznie fikcja. Mój procesor, 4670K w ciągu pół roku podrożał coś o 300 zł i nie dlatego, że AMD nie ma nic w ofercie, więc Intel "sobie może", a z racji ceny dolara - to nie są kwoty poniżej 2 zł!

 

42896_cbbba9c8ba.png

 

 

 

Tą wypowiedź lolka z purepc trzeba wkleić by wszyscy to zobaczyli :E

 

"AMD ma tylko 20% rynku. A wiecie dlaczego? Bo większość z was traktuje karty AMD wyłącznie jako okazję do obniżek cen waszego upatrzonego "dzieforsa" i w ogóle nie bierzecie ich pod uwagę podczas zakupu. Tak fanboje, to wy jesteście powodem tego że firma taka jak AMD musi wydawać nieporozumienie w postaci R9 390/390X odgrzewając tak nieudany rdzeń jak Hawaii by ciąć koszty.

Ciekawe kto wam będzie ciągnął rynek do przodu i zwiększał wydajność jak wykończycie AMD. "

 

Mocne...mocne. Zresztą, tamto forum jest specyficzne, aby nie pisać więcej...albo jego czytelnicy.

 

Sprawa wyglądała tak: mieliśmy przetestowane Radeony R9 200 przed wtorkiem (zeszłym) i gdy dostaliśmy serię 300 wraz z nowymi sterownikami, to okazało się że w kilku grach różnica w wydajności jest zadziwiająco duża. Przetestowaliśmy więc również starą serię na zmodyfikowanych sterownikach dla serii 300 i wydajność w kilku grach poszła mocno w górę - np. GTA V, Wiedźmin 3, PCars. Dlatego napisaliśmy, że użyliśmy tych samych sterowników. Przy tej okazji warto poruszyć jeszcze jeden temat: który serwis przetestował na nowo GF-y do premiery Radeonów R300? To da Wam odpowiedź skąd niektórym serwisom tak słabo wypadły GF-y, a Nvidia też podniosła wydajność majowymi i czerwcowymi sterownikami.

 

Celowo cytuję, aby inni również zauważyli bo w odchłni ta ważna informacjia może zostać niezauważoną. Komu by się chciało robić to jeszcze raz, prawda? Mamy odpowiedź.

 

Tak ktoś dostanie licencje x86 i nagle objawiony cud-stworzy najwydajniejszy procesor. Myślenie, ze upadek AMD rozwiąże sprawę jest co najmniej naiwny. Po podziale ziomki zostaną dalej swoimi ziomkami. Wtedy będzie dopiero duopol xD.

Wbrew pozorom...kiedyś na jakimś portalu traktującym o linuxie (nie, nie będzie o systemie :E), pytano bodaj Torvaldsa co według niego jest obecnie hamulcem rozwoju systemów oraz sprzętu - X86. Według mnie, już dawno powinno się o tym zapomnieć...bo pakowanie ciągle starego sprzętu, aby nowy sprzęt był wstecznie kompatybilny, z czymś co produkowano 20 lat temu, czy pisano 10 lat, jest skutecznym hamulcem...

 

PS2: kiedy zobaczymy np. fizykę w grach na takim poziomie:

:cool:

Teraz będzie trolling :E W przypadku AMD, nie zobaczysz żadnej, nawet tak podstawowej, jaką widzieliśmy w Mirrorsie czy Batmanach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: niektórzy już czekają na NVIDIA Volta :lol2:

 

Ja się zabunkrowałem w piwnicy i czekam na Nvidia Ampera i AMD Etna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

No 4k to tylko rozdzielczość tak jak kiedyś było 1280x1024 i też to wszystkim pasowało (choć ja zaczynałem od 1600x1200. Mój pierwszy monitor 18,5 cali). Kiedyś podobno też mówiono, że nie potrzeba więcej niż 19-20 cali monitor bo po co. Teraz standardem jest FHD i 24 cale ale sama gra na porządnym monitorze 32 cale jest nie do porównania. Większa rozdzielczość niesie za sobą także więcej szczegółów. Siedzisz metr od monitora 32 cale a na ekranie wszystko ostre i zdecydowanie więcej wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim też. Tyle, że jest to półśrodek związany z totalną zapaścią AA w nowszych grach. Wracamy do czasów FS SSAA, tracąc wszystkie wypracowywane przez lata optymalizacje (bo MSAA nie działa, a post-AA nie daje rady w niskich rozdzielczościach).

Dlatego powstają nowe metody np SBAA(Surface Based Anti-aliasing), CAAA(Cumulative Anti-aliasing), AGAA(Aggregate G-Buffer AA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: niektórzy już czekają na NVIDIA Volta :lol2:

 

A jak wyjdzie to okaże się że procek i pamiątki to złom i też trzeba wymienić :D.

 

Ciekawe jak jeszcze R9 Fury, bo jeśli będzie taka różnica w opłacalności jak R9 390x vs R9 390 to może być ciekawa propozycja. Tylko musi być szybsza od GTX 980 i kosztować poniżej 2.5k.

 

P.S Robi się ciekawie - nierefy bloki wodne się pojawiają więc moze odblokują możliwość OC - wtedy tak wesoło 980Ti nie bedzie :D

 

http://www.purepc.pl/chlodzenie/radeon_r9_fury_x_ekwb_zaprezentowalo_blok_wodny

 

Btw jak to wygląda nowocześnie a nie 5 wentylatorów, 980ti na wodzie pewnie by kosztował z 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Robi się ciekawie - nierefy bloki wodne się pojawiają więc moze odblokują możliwość OC - wtedy tak wesoło 980Ti nie bedzie :D

 

Co Ty za przeproszeniem pierdzielisz? Jak blok wodny może odblokować możliwość OC? :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena obciętego fiji jest już znana 550$ czyli 100 mniej niż za Fury X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za przeproszeniem pierdzielisz? Jak blok wodny może odblokować możliwość OC? :E :E :E

 

Po co udajesz że nie rozumiesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabunkrowałem w piwnicy i czekam na Nvidia Ampera i AMD Etna !

:rotfl:

 

Jak już się pojawią, to wykonamy zrzut na Śląsk. Z tą Etną możemy nie przeżyć. Stfu! Nie dożyć! 8:E

Siedzisz metr od monitora 32 cale a na ekranie wszystko ostre i zdecydowanie więcej wszystkiego.

Nigdzie nie napisałem, że technologia UHD nic nie wnosi. Ale moc, którą mógłbyś dysponować do znacznej poprawy realizmu pakuje się właśnie w pogoń za płynnością w ogromnych rozdzielczościach.

Zwiększanie ilości pikseli na powierzchniach matryc nie jest idealnym kierunkiem poprawy tego, o czym pisaliśmy kilka postów wyżej ;)

 

P.S Robi się ciekawie - nierefy bloki wodne się pojawiają [...]

 

http://www.purepc.pl...walo_blok_wodny

Naprawdę kozacko to wygląda :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co udajesz że nie rozumiesz ...

Pomóż mi bo nie rozumiem. FuryX nie ma nic do odblokowania, marny potencjał OC wynika z czegoś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia tego, czy my naprawdę chcemy tego 4K. Czy grafika na poziomie prawdziwego filmu 1080p nie byłaby czymś lepszym od typowo "growej" grafiki 4K? Odnoszę wrażenie, że 4K (a wkrótce 5K i 8K) jest pretekstem do napędzania sprzedaży nowego sprzętu bez realnej poprawy jakości grafiki. Inna sprawa, że ta realna poprawa nie jest łatwa, bo poza mocą sprzętu do zbliżenia sie do fotorealizmu potrzeba jeszcze doskonałych artystów i mnóstwo roboczogodzin.

 

Zgadzam się, jednak z drugiej strony 4k też jest potrzebne. Poprawa wrażeń z gry i imersji na monitorze ponad 30 cali w stosunku do np 24 jest olbrzymia. Przy tak dużej matrycy 4k,5k 10k jak znalazł. 

 

 

Osobiście liczę na VR, miałem nadzieję, że do czasu premiery Oculusa lub czegoś podobnego wyjdzie porządne gpu które to uciągnie. Niestety obwaiwam się, że single Ti / fury mogą być za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabunkrowałem w piwnicy i czekam na Nvidia Ampera i AMD Etna !

 

Kompa i przewód od internetu widzę zabrałeś ze sobą 8:E

 

Pomóż mi bo nie rozumiem. FuryX nie ma nic do odblokowania, marny potencjał OC wynika z czegoś zupełnie innego.

 

Jak to nie ma, zakładasz blok i magicznie odblokowuje się kolejne 4096 SP i 64 ROP :lol2:

 

Wyobraźnia niektórych. Jedyne co fury może jeszcze zaoferować to lepsze stery które poprawią wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźnia niektórych. Jedyne co fury może jeszcze zaoferować to lepsze stery które poprawią wydajność.

... i regulację napięcia rdzenia. Choć jak się widzi to 104st na VRM to się odechciewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jednak to chłodzenie VRM nie takie udane, przydała by się większa powierzchnia oddawania ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i regulację napięcia rdzenia. Choć jak się widzi to 104st na VRM to się odechciewa.

Już przy standardowym napięciu podczas torture testów (Furmark etc) karta zbija taktowania bo działa zabezpieczenie. W grach zegary są stabilne, po podniesieniu napięcia może zacząć dziać się to samo gdy karta zacznie ciągnąć grubo powyżej 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena obciętego fiji jest już znana 550$ czyli 100 mniej niż za Fury X.

 

Podobniesz ma on być nie cięty, tylko pozbawiony chłodzenia wodnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przy standardowym napięciu podczas torture testów (Furmark etc) karta zbija taktowania bo działa zabezpieczenie. W grach zegary są stabilne, po podniesieniu napięcia może zacząć dziać się to samo gdy karta zacznie ciągnąć grubo powyżej 300W.

Fury x ma wysoki power limit dlatego w furmanie łyka 440wat sama karta , risen/anno łyka pod 330wat. Ta karta już jest wyżyłowana, 1.22v na gpu , jak się podniesie napięcie na gpu by uzyskać te kolejne 100mhz to pobór poleci w niebiosa a wydajność ~3% :lol2:

 

Lepiej zostać na def taktowaniu i obniżyć napięcie na gpu , w hawaii można było sporo obniżyć napięcie. Przynajmniej poprawi się wydajność na wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos widzial gdzies test CF Fury X vs 295x2?

 

I ktos pamieta date Fury X2 (czy jak sie to zwalo :) ) Listopad? Czy po prostu Q4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Nic nie zawdzięczam firmie AMD (no...powiedzmy, że po latach okazało się, że Phenom II X4 - 955, nie był takim złym procesorem, jak sie okazało...bo ich nowe to sprzęt, na który mając coś takiego, nie warto wydać pieniędzy), a końcową cenę w Polsce kształtują ciut inne czynniki niż te brednie, o których piszesz:

-cena dolara, czyli kurs waluty;

-polskie cła i podatki

-ewentualnie stopień inflacji.

Zapomniałeś jeszcze dodać marża sklepu (w Polsce dla produktów elektronicznych ma ona największy wpływ na ceny produktu, bo to co podałeś znamy). Wyrzuciłbym nawet inflację z Twojego zestawienia bo musiałaby być naprawdę duża żeby ją uwzględniać (ale napisałeś ewentualnie).

 

Zanim napiszesz o bredniach i bzdurach przeczytaj i zastanów się dwa razy, a jak nie zrozumiesz to nawet trzy, jak dalej nie rozumiesz to po prostu nie odpisuj.

Bzdury i brednie to ty piszesz , bo to co podałeś ma oczywiście wpływ na końcową cenę produktu w PLN, ale napewno nie ma wpływu na cenę początkową/wyjściową.

Lepiej odpisuj na posty które pozostają w Twoim zasięgu, bo o polityce cenowej/kształtowaniu cen i czynnikach które mają wpływ na nie masz blade pojęcie (wiesz, że coś tam wpływa, ale do końca to pewien nie jesteś).

Przykład za podwyżką i5-4670K zupełnie nietrafiony, bo o ile mi wiadomo ceny tego procesora się nie zmieniły tzn. dalej kosztuje 243$.

I jeszcze jedno:

-ceny dolara,

-cło i podatki,

-inflacja

Mają wpływ na cenę, ale jej nie kształtują.

Tak w skrócie na wycenę produktu wpływ mają:

- konkurencja,

- klient,

- zwyczaje,

- koszt.

Oczywiście mój post wskazywał na pewne założenia, każda konkurencja jest uwzględniana przy kształtowaniu cen produktu. Może być zakwalifikowana jako nieznacząca lub obecnie niezdolna do konkurowania, ale zawsze musi być uwzględniona.

Firma która nie uwzględnia nawet najsłabszej konkurencji, może się ostro przejechać na olewaniu tego tematu.

Potwierdzenie, że jednak AMD może mieć wpływ na ceny nVidii (ale nic pewnego):

http://pclab.pl/news64519.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostać na def taktowaniu i obniżyć napięcie na gpu , w hawaii można było sporo obniżyć napięcie. Przynajmniej poprawi się wydajność na wat.

A u mnie -10mV i black screen :E Chyba, że dało się jakoś ruszyć napięcie rdzenia a pamięci zostawić bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fury X pojawia się w sklepach. Najtańszy MSI - cena 2 960 zł.

 

buahahahahha nie no nie mogie z tej ceny xD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to ja kupie referenta GTX980ti..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ile były refy od razu po premierze? Cena jeszcze lekko spadnie, poza tym obydwie karty mają te same ceny sugerowane, więc jaka cena ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie będę się rozpisywał ale niedawno założyłem temat w którym opisałem swoje plany zakupu nowej karty graficznej do swojego starego kompa. Chciałem się przekonać czy gry mnie jeszcze na tyle cieszą aby pomyśleć za jakiś czas o nowym zestawie. Byłem blisko decyzji ale odkryłem że sklep komputronik ma promocję że za każde wydane 1000 zł daje 100 zł na voucher do wydania w ich sklepie. Jako że miałem w planie i tak zmienić mój obecny 46 calowy sony FHD który mam podpięty pod kompa na nowy tv 4k to uznałem że jest to okazja by to zrobić i "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". Podzespoły które wybrałem tworzą zestaw za ok 26 tyś a więc powinienem otrzymać voucher na 2600 zł. Coś tam dołożę i kupię jakiś 55 calowy tv 4k ale niestety nie sony bo komputronik z niewiadomych powodów nie ma tej firmy w ofercie. Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie i podpowiedzi odnośnie zestawu który wybrałem to z góry dzieki za podpowiedzi. Proszę o brak porad typu po co tyle chcesz wydać, kup konsolę albo zestaw z ryzenem itp. bo warto się skupić na merytoryce i sprawach technicznych a nie aspektach finansowych które są sprawą indywidualną. PŁYTA GŁÓWNA https://www.komputronik.pl/product/787780/asus-rog-maximus-z790-hero.html   2699 PROCESOR https://www.komputronik.pl/product/863339/procesor-intel-core-i9-14900k.html   2699     RAM https://www.komputronik.pl/product/815087/kingston-fury-renegade-rgb-64gb-2x32gb-6000mhz-ddr5-cl32-dimm-.html   1099 lub https://www.komputronik.pl/product/890057/ram-corsair-vengeance-64gb-2x32gb-6600mhz-ddr5-cl32-dimm-.html   1192    KARTA GRAFICZNA https://www.komputronik.pl/product/788180/asus-geforce-rtx-4090-rog-strix-gaming-oc-24gb.html           9990  DYSKI   https://www.komputronik.pl/product/738641/kingston-fury-renegade-m-2-pci-e-4-0-nvme-4tb.html           1649 + https://www.komputronik.pl/product/794749/samsung-990-pro-2tb.html                                                           799 + https://www.komputronik.pl/product/738644/kingston-kc3000-m-2-pcie-4-0-nvme-2tb.html                         669 + https://www.komputronik.pl/product/738644/kingston-kc3000-m-2-pcie-4-0-nvme-2tb.html                           669    + https://www.komputronik.pl/product/839687/crucial-p5-plus-m-2-pci-e-4-0-nvme-2tb-z-radiatorem.html    539             ZASILACZ https://www.komputronik.pl/product/829603/be-quiet-dark-power-pro-13-1600w.html                                       1978                   OBUDOWA https://www.komputronik.pl/product/471434/thermaltake-view-91-rgb-riing-tempered-glass.html                   2191 CHŁODZENIE PROCESORA CIECZĄ https://www.komputronik.pl/product/815412/endorfy-navis-f360-argb.html                                                              599 lub POWIETRZEM https://www.komputronik.pl/product/870919/be-quiet-dark-rock-elite.html                                                                          539 PASTA TERMOPRZEWODZĄCA https://www.komputronik.pl/product/277649/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-11-1-g-3-ml.html                           140  WINDOWS https://www.komputronik.pl/product/752140/microsoft-windows-home-11-32-64-bit-box-usb-pl.html                                    649                 Moje wątpliwości dotyczą głównie ramu czy kingston czy corsair  oraz czy na chłodzenie procesora wybrać cieczą endorfy czy powietrzem be-quiet. Corsair ma taktowanie 6600 mhz a Kingston 6000 ale jakoś bliżej mi do Kingstona. Chłodzenie cieczą wydaje się lepsze chociaż powietrzem ten be-quiet niewiele mu ustępuje a przynajmniej tak wynika z testów ale mam obawy jak to jest w praktyce z chłodzeniem cieczą. Czytałem że co pare lat trzeba wymieniać ciecz ale skoro to obieg zamknięty to niby jak to zrobić a do tego dochodzi ryzyko rozszczelnienia. Pewne obawy budzi także zasilacz który teoretycznie bardzo dobry na co wskazują testy ale nie brakuje w necie negatywnych opinii że że seria 13 ma problem z "chrobotaniem" zamiast ciszy a niektórym podobno korki w mieszkaniu wywala ale to drugie jakoś mało wiarygodne. No i obudowa niby duża i pomieści wszystko ale boli brak zatok 5,25 bo mam sporo nagrywarek i zawsze lubiłem mieć chociaż ze 3 w kompie w tym jedna do płyt blu-ray. Oczywiście są adaptery z własnym zasilaniem i da się nagrywarki podłączyć przez usb do kompa ale to mało estetyczne gdy nagrywarka leży na wierzchu a do tego się kurzy. Sprawa dosyć pilna bo promocja komputronika jest do 31 teoretycznie ale to święto więc wole w piątek złożyć zamówienie żeby już poszło. Założyłem nowy temat bo jedyne co w poprzednim było to jakiś debil trolował a jakiś debilny moderator go zamknął. Rozumiem że to norma na takich forach najdą się przygłupy zazdrosne że ktoś chce kupić drogi sprzęt ale może znajdą się tez tacy co mają kasę i merytorycznie coś podpowiedzą.
    • Racja, nie ma co drążyć i porównywać, to zupełnie inne gry
    • Nie zaśmiecajmy wątku poświęconego tej pięknej i wciągającej grze porównaniami do gier Rockstara.
    • Witam. Czy chłodzenie spc fortis5 nada się do schłodzenia ryzena 7800x3d? Zastosowanie to domowego użytku, granie w obecne gry. Wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta.
    • @209458 no dlatego to proces rozłożony na lata? Zakaz kotłów gazowych ma dotyczyć póki co nowego budownictwa, potem wymienianych kotłów, ale nie ma obecnie mowy o blokach energetycznych i ciepłowniczych, więc tam odejście od gazu ziemnego nastąpi najpóźniej. Takie zestawienie planu 20-30 letniego ze stanem obecnym jest kompletnie niemiarodajne. Tym bardziej że 8 lat zmarnowaliśmy znów na dłubanie się w węglu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...