Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

AMD Radeon R9 3x0, R7 3x0, R9 Fury X Series

Rekomendowane odpowiedzi

Na WCCF piszą, że Fiji XT może być najszybszą kartą na świecie :D. I co tu myśleć, jedni mówią tak, inni inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I? :) Jeżeli ma być lepszy niż Tytan X - to i cena może być wyższa. Jeżeli natomiast będzie tańsza i lepsza niż Tytan X. Wtedy wielu ludzi zaciera spocone rączki ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nikt nie ma jeszcze biosu więc wszystko jest w sferze domysłów.(kart są ale nie dzialają ;) )

Nikt nic nie wie.

 

 

Ja tam jestem dobrej myśli, za cicho jest......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to nie ma ostatecznej wersji biosu , pewnie ustalają max takt i napięcie. Będzie wydajna grzała z 4gb :E i ciekawe kto to kupi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to nie ma ostatecznej wersji biosu , pewnie ustalają max takt i napięcie. Będzie wydajna grzała z 4gb :E i ciekawe kto to kupi ;)

A ja słyszałem, że bios dopiero przyjdzie przed premierą by nikogo nie korciło (jest bardzo tajnie ;) )

Zobaczymy zresztą za 2 tygodnie.

 

Wydaje mi się, że wersja Vr bedzie dwu chipowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że bios dopiero przyjdzie przed premierą by nikogo nie korciło (jest bardzo tajnie ;) )

Tylko po co kombinować z biosem, wystarczy brak sterów i co najwyżej odpalą kartę pod pulpitem i koniec zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kombinować z biosem, wystarczy brak sterów i co najwyżej odpalą kartę pod pulpitem i koniec zabawy.

 

Nie ma też podanej pełnej specyfikacji....

Nie wiem czy to prawda mówię jak słyszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD przy Hawaii tak skupiło się na 4K, a teraz przez HBM V1 będzie musieli się z tego wycofać :D

No chyba, że uratuje ich DX12. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obecne są uszkodzone, czy co...

W teorii HBM miało być rewolucją, zajmuje miej miejsca, oferuje dużo lepszą wydajność niż obecne ddr5 etc. Na chwilę obecną z dostępnych przecieków wynika iż z tą wydajnością nie jest aż tak super jak zapowiadano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor prezentuje Radeona R9 390X

 

powercolor-radeon-r9-390x-devil-13-karta-graficzna.jpg

 

Źródło: TweakTown, Modding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor prezentuje Radeona R9 390X

 

Ile? :D, biere za sam wygląd osiągi nieważne, będzie się grało w tetris trudno :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile? :D,

Coś AMD przebąkiwało o 839 dolcach za refa.

 

A nie, to Fury tyle ma kosztować.

 

BTW, brzydal z tej karty, plastikowa tandeta. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli plotki się potwierdzą że jest wolniejsza od gtx980ti/Titan X to będą chcieli zmniejszyć dystans do Nvidii i karty prawdopodobnie będą ostro wyżyłowane jak to miało miejsce w przypadku R9 290/290x a gtx980ti ładnie się kręci - przynajmniej wersje przekazane do recenzji.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to nie ma ostatecznej wersji biosu , pewnie ustalają max takt i napięcie. Będzie wydajna grzała z 4gb :E i ciekawe kto to kupi ;)

Ja na pełną tongę (R9 380X) czekam, 285 z 2 czy 4 GB pamięci do mnie nie przekonywuje. Oczywiście, jeśli nie będzie to crap jak na początku to był 290x referencyjny

Jeśli AMD nie wyda godnych następców hd 7870, 7970 i R9 290x to może się pożegnać z 22.5% udziału na rynku. Dla mnie ten "Fury" na HBM to bardziej ciekawostka aniżeli karta godna kupna, nie dość, że drogo to wsparcia od AMD sterownikami niewielkie, no chyba, że będzie zapowiadany kop w dx12, na to liczę. Nieważne dlaczego te karty powinny być wydajne, czy to od strony hardware czy software, nawet jeśli to kotlety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, brzydal z tej karty, plastikowa tandeta. :E

 

Z tego co widzę obudowa wentyla jest aluminiowa więc raczej by tego nie komponowali z tandetnym plastikiem ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niereferencyjne 980Ti po OC, Boost przekracza 1500 MHz. Wątpię, że produkt AMD będzie robił ponad 400 MHz.

Wzrost wydajności GTX980 Ti po takim OC jest spory.

 

No ale gdyby AMD wypuściło kartę o podobnej wydajności co GTX 980 Ti i cena byłaby niższa niż 650 $, byłoby interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś w drugą stronę:

http://wccftech.com/...-fastest-world/

Może po pierwszych testach wyszło, że będzie wolniejszy niż Titan X, ale obecnie (po prezentacji Titana i GTX 980Ti) okazało się że niewiele brakuje i są w stanie go przeskoczyć, dlatego wciąż dłubią żeby było lepiej?

W każdym razie z wypowiedzi wynika, że nie należy martwić się o wydajność Fury.

Wychodzi, że te poprzednie wypowiedzi są jednak nieaktualne, WCCF Tech zaktualizowało swój poprzedni wpis (brak akapitu na temat niższej wydajności):

http://wccftech.com/...wer-gtx-980-ti/

Pojawiła się za to wstępna wycena R9 3xx

http://wccftech.com/...ive-200-series/

Jeżeli by przeliczyć te ceny w dolarach (ok.3.8 za $-kurs lekko zawyżony) na polskie to 800zł za 4 GB R7 370 nie byłoby złą ceną jeżeli karta wyrównałaby osiągi z GTX960 4GB lub ewentualnie dorzuciliby do tego 5% wydajności, czuję jednak, że 800zł to optymistyczne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak widać, AMD wstrzymuje prezentację karty od dłuższego czasu. Gdyby HMB było rewolucją to by zjadło karty Nvidię.

 

Widać że masz marne pojęcie o HMB, skoro uważasz że miało by to zjeść Nvidię, otóż HMB miało się przyczynić do znacznego zwiększenia przepustowości pamięci oraz zmniejszenia laminatu karty, nie wiem gdzie Ty tu widzisz zjadanie konkurencji.

 

Ograniczenie pamięci to normalna rzecz, aby zrób skok do przodu czasami trzeba najpierw wykonać ruch do tyłu.

 

Jak Nvidia będzie wprowadzać HMB 2.0 to AMD będzie miało już pewne pojęcie o tej technice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę obudowa wentyla jest aluminiowa więc raczej by tego nie komponowali z tandetnym plastikiem ale zobaczymy.

Może być nawet z adamantium, ale wygląda jak plastikowa tandeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się za to wstępna wycena R9 3xx

http://wccftech.com/...ive-200-series/

 

 

Nie wiem ile prawdy w tej wycenie, bo 499 $ wygląda ładnie, ale żeby wydajność była na poziomie 980Ti, byłoby pięknie i kolorowo. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda bo prawdopodobnie 390x to tak naprawdę 290x tylko z 8GB i jest wyceniona tyle co gtx980,który jest szybszy a 390 to 290 z 8GB i jest wolniejsza od gtx970 a droższa o 100 dolarów.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile prawdy w tej wycenie, bo 499 $ wygląda ładnie, ale żeby wydajność była na poziomie 980Ti, byłoby pięknie i kolorowo. :E

Przecież 390X to tylko rebrandowane 290X. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...