Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafik7

DAC pod USB do Takstar HI2050

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam słuchawki Takstar HI2050 i czytałem, że mogą grać dużo lepiej jeśli podłączy się je do dobrego źródła. Obecnie słuchawki napędza laptop a w nim siedzi Realtek HD Audio ALC269. Laptop nie posiada wyjścia S/PDIF więc moją jedyną opcją jest USB. Jeśli chodzi i budżet to chciałem przeznaczyć na ten cel max 200 zł. W tej cenie widzę:

1) ASUS Xonar U3

2) Audiotrak MAYA U5

3) CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1 PRO

 

Główne zastosowania to gry FPS np. BF3, muzyka (muzyka filmowa, rock i trochę popu) i filmy. Pytania:

 

A) Jak te karty zagrają z moimi słuchawkami ?

B) Czy warto dołożyć 100 zł do np FiiO E10K O2 albo Audiotrak Prodigy Cube USB ?

C) Przy poruszaniu myszką (Logitech G700) mam delikatne przebicie na słuchawki. Czy to może się zdarzyć po zakupie zewnętrznej karty na USB ?

D) Czy dobrze się orientuję, że 1 i 2 to DAC, a 3 + FiiO + Prodigy Cube to DAC ze wzmacniaczem ?

E) Czy te słuchawki w ogóle wymagają wzmacniacza ? Nie zauważyłem by zbyt cicho grały.

 

Jeśli istnieją inne produkty godne uwagi to jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A) Jak te karty zagrają z moimi słuchawkami ?

B) Czy warto dołożyć 100 zł do np FiiO E10K O2 albo Audiotrak Prodigy Cube USB ?

C) Przy poruszaniu myszką (Logitech G700) mam delikatne przebicie na słuchawki. Czy to może się zdarzyć po zakupie zewnętrznej karty na USB ?

D) Czy dobrze się orientuję, że 1 i 2 to DAC, a 3 + FiiO + Prodigy Cube to DAC ze wzmacniaczem ?

E) Czy te słuchawki w ogóle wymagają wzmacniacza ? Nie zauważyłem by zbyt cicho grały.

A) nie wiem, może nie byc znaczącej różnicy między nimi a integrą, zależy od jakości integry

B)tak, ale przed zakupem poleciłbym przetestować ten sprzęt. No i warto się rozejrzeć za egzemplarzami używanymi.

C)problem powinien ustać

D)e10k i prodigy cube to dac+amp

E)nie wymagają. CO nie znaczy, ze nie zagrają lepiej będąc lepiej wysterowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CO nie znaczy, ze nie zagrają lepiej będąc lepiej wysterowane.

 

Mógłbyś rozwinąć ? Spotkałem się już wcześniej z określeniem "wysterowane" ale szczerze to nie wiem o co chodzi. Dla mnie wzmocnienie sygnału to tyle że będzie głośniej :D. Czy może się mylę i chodzi o coś innego ?

 

Na głośność nie narzekam. W systemie mam ustawiono max 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Hi-2050 zmodowane (ogólnie perul moda polecam, dużo poprawia), miałem E10, DXa, teraz mam HD2 - przy E10 grało to na prawdę dobrze, lekko ciepłe źródło dobrze im robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy Audiotrak Prodigy Cube, a FiiO E10k O2 ? Cube podoba mi się ze względu na wejście mikrofonowe. To dla mnie duży plus bo rozmawiam przez Skype i na TSie. Jakość wejścia w mojej integrze jest fatalna :/

 

Czy do Audiotrak Prodigy Cube można jednocześnie podłączyć dwie pary słuchawek ? Jest jack 3,5 i 6,3 mm i to również byłby dla mnie spory plus. Wreszcie mógłbym oglądać filmy z dziewczyną na słuchawkach :D

 

Do tego dochodzą wymienne OPAMPy ale o tym jeszcze nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cube jest bardziej neutralny niż cieplejszy E10k.

Tak, możesz dwie pary podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy E10 grało to na prawdę dobrze, lekko ciepłe źródło dobrze im robią.

 

Cube jest bardziej neutralny niż cieplejszy E10k

 

Z tego co piszesz to mam teraz dylemat. Bo jeśli ciepłe źródło da lepszy dźwięk to muszę wybrać między jakością dźwięku a funkcjonalnością..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz zmodować te słuchawki i wtedy Cube też będzie okej, bo zmieni się trochę charakterystyka brzmienia Takstarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...