Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eklerek666

Ultrabook ~2500 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

szukam ultrabooka 13.3" najlepiej w cenie około 2500 zł. Będzie używany do internetu, oglądania seriali, czasem jakaś amatorszczyzna w Blenderze czy Photoshopie, czy też obróbka zdjęcia w Lightroomie.

W budżecie znalazłem Acera V3-371. Cienki, lekki, długo trzyma na baterii. Do tego niestety jest biały, ale jakoś to przełknę.

Tylko mam pewne wątpliwości. Z tego co wiem stosowane są dwie matryce - HD i FHD. Nie wiem czy FHD czasem nie będzie za duża jak na 13 cali. A druga wątpliwość - czy warto dopłacać do procesora i5-4210U w stosunku do i3-4005U?

 

Czy jest ewentualnie jakaś ciekawa alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Acer V3-371 z i5 ulv + 8GB RAM i koniecznie z dyskiem SSD, który podniesie komfort użytkowania systemu i aplikacji. Posiada matową matrycę oraz niezła obudowę z aluminiowym wykończeniem. Niska waga i grubość jak na ultrabooka przystało. Osobiście wybrałbym z matrycą FHD - lepszy obraz, co do wielkości to win8 ma lepsze skalowanie jak win7 więc nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie Della latitude 3340 z i5ulv haswella

 

Mały laptop z seri biznesowej jak na ten segment .

MA porządnie wykonaną obudowę.

Gwarancja 3 letnia next business day.

Fenomenalne przebiegi na baterii.

 

wg recenzji z neta

luz 19h 05min

sieć przez WLAN 14h 31min

Big Buck Bunny H.264 1080p 8h 59min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie biznesówkę Della - XPS z i5 ulv i 128GB SSD. Bardzo dobre wykonanie (bardzo dobra jakość obudowy), matryca FHD (do photoshopa, obróbki zdjęć obowiązkowo), SSD znacznie przyspieszy pracę systemu. Bardzo lekki (1.36kg), świetna bateria.

 

Ew HP ProBook 430 z i5 ulv - tutaj podświetlana klawiatura, matowa matryca, bardzo dobre wykonanie (także biznesówka). Bardzo lekki (1.5kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie Della latitude 3340 z i5ulv haswellaMały laptop z seri biznesowej jak na ten segment .

 

Całkiem niezły, tylko taki trochę grubasek z niego jak na ultrabooka.

 

 

Zobacz sobie biznesówkę Della - XPS z i5 ulv i 128GB SSD.

 

Chętnie, ale nie w tej cenie :P Wiem, że kiedy pisałeś post stał za 2600.

 

 

Z kolei Probooka trochę zjechali w recenzji na notebookchecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus jak to asus. JAkościowo nieźle ale pod względem serwisu nie dorasta do pięt dellowi

 

i5y to procesor o wydajności i3ulv

 

Y to jeszcze mniejsze TDP niż ulvy if u know what i mean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedyny fajny Dell to 3440, chociaż też nie do końca, bo waży 2,1 kg.

 

A ten nowy Zenbook UX305FA ma matryce IPS i to dlatego zwróciłem na niego uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zenbook ma bardzo słaby procesor jak na te pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten laptop ma sens w konfiguracji [dell344p] z i5u + 740m bo dopiero w niej ma mocną baterię. Wersja bez gpu dedykowanego ma taką sobie baterię.

Matryca HD+ też fajna sprawa, komfortowa i wygodniejsza niż hd.. gwarancja3 letnia nbd i porządna obudowa jak na biznesówke przystało.

 

Jak chcesz lżejszego della to np model Vostro 5470- 1,5 kg wagi i lekki ale nie ma on matrycy hd+ tylko normalną i + a raczej - słabszą trochę baterię. Gwaracja taka sama jak w latitude.

Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym tego Vostro, ale ma błyszczącą matrycę i podobno ta seria ma problemy z wi-fi. Dlatego bardziej skłaniam się ku 3440 właśnie w konfiguracji z GT740.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...