Skocz do zawartości
Solmyrek

Najlepsze odtwarzacze muzyki dla różnych systemów. Kompendium.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę aby ten temat dla przyszłego użytkownika, który go odnajdzie za 4-5 lat - był kompletny.

 

Bardzo bym prosił użytkowników forum o wypowiedzi. Co robiliście, jakich programów używaliście, w jakich wersjach, na jakim systemie...

 

Proszę redakcję i użytkowników o pomoc.

 

WSTĘP.

Na wstępie chciałem powiedzieć, że taki temat jest potrzebny.

Znalazłem podobne, przeczytałem, ale nie wszystko tam było...

 

Chciałbym, żeby redakcja przypięła temat oraz żeby był on rozwijany przez użytkowników.

Chcę też by ten temat był rozwijany przez redakcję. Od czasu do czasu jak tu zajrzy Mieszko może da jaskieś fajne info.

 

To da się zrobić.

Są wśród nas ludzie, którzy szukają porad, często znajdują je wyłącznie na anglojęzycznych stronach (bo na polskich jest g...).

 

Chcę stworzyć uniwersalny dział, w którym będziemy się wymieniać spostrzeżeniami odnośnie programów, doświadczeniami.

 

WSZELKIM OSOBOM NIE MAJĄCYM NIC DO WNIESIENIA W TEMACIE - DZIĘKUJĘ!

Nie piszcie głupich komentarzy, nie udzielajcie się w temacie, mam dość spamu.

 

*************

 

Geneza:

Pomysł zaczął się od tego:

http://softonet.pl/publikacje/zestawienia/Test.popularnych.odtwarzaczy.audio.na.PC,13

Przerobiłem to w wakacje, miałem dużo czasu.

 

Artykuł:

Test popularnych odtwarzaczy audio na PC.

 

Tekst redakcji:

"Jaki jest najlepszy program do odtwarzania muzyki na komputerze - to pytanie wydaje się bardzo proste.

Ale z odpowiedzią na nie jest już znacznie gorzej.

Wszystko zależy od konkretnych preferencji każdego z użytkowników.

Dla jednej osoby najważniejszą cechą takiej aplikacji będzie obsługa wielu formatów plików, dla kogoś innego prosty, minimalistyczny wygląd, a jeszcze inny użytkownik zwróci uwagę na możliwość odsłuchiwania internetowych stacji radiowych.

To wszystko powoduje, że wskazanie jednego, najlepszego programu do odtwarzania audio jest praktycznie niemożliwe.

Można natomiast porównać pod kątem najważniejszych cech najpopularniejsze aplikacje z tej kategorii i tym samym ułatwić wybór optymalnego odtwarzacza każdemu użytkownikowi z osobna."

 

I ten test zmobilizował mnie do ukazania innego światła potrzeb, jakie mają użytkownicy, a w artykule nie było o tym mowy.

Na początku chciałem w komentarzu tylko dodać swoje przemyślenia, potem (jak zacząłem pisać, co tak na codzień robię) twórca zdenerwował mnie swoją ignorancją, ale później dotarło do mnie, że to tylko taki sobie spis programów. Podstawowe informacje. Więc dlaczego mam się na Niego denerwować? Zrobił spis i test programów, poświęcił czas! Teraz wystarczy to uzupełnić...

 

Sprawdziłem - jest kilka osób takich jak ja, co szukają pewnego tematu i.. o tym później.

Zamiast 2500 tematów - proponuję jeden, w przyszłości wydzielony na dwa.

 

Oto moje wymagania odnośnie playera mp3, aaac itd, zacytuje post:

 

Witam,

Szukałem idealnego playera ale takiego niestety nie ma. Każdy ma wady i zalety.

Po przeczytaniu tego artykułu korzystałem z każdego z playerów, w nowych wersjach i szlag mnie trafiał.

Wyjaśnię dlaczego.

 

Ja mam dość specyficzne podejście do tematu.

Jestem osobą, która słucha muzyki w tle, najczęściej sety z dysku, osobą która czasami musi wyciszyć basy bez wchodzenia do korektora karty dźwiękowej (szybka akcja), bardzo często kolejkuję sobie utwory z całej playlisty na zasadzie 1. - wybieram sobie z 40-50 utworów, które mają 'lecieć' po kolei, 2. - spodoba mi się coś i chcę wysłuchać utwór 50x pod rząd.

Siedzę i nagle nachodzi mnie ochota na 'X' to szukam utworu 'X' i ma być dostępny od razu (nawet jak się nie pamięta całości tytułu) więc globalna wyszukiwarka z listy też jest potrzebna, a o tym w artykule nie było mowy.

Poza tym często mam włączoną listę wszystkich plików z dysku, a chcę kilka konkretnych, bez umieszczania ich w playlistach,i koniecznie tak, żeby mi nie kasowało wczytanych wszystkich plików, bo teraz slucham Armina van Buurena, a za chwilę może będę mieć ochotę na Marka Grechutę, Korn'a, Metallica'ę lub Evanescence.

Często zdarza mi się szukać konkretnego remixu - czy mam na dysku czy nie. Np: Utwór ABC (Original Mix), (QWE mix), (ASD Remix), (ABC 2025 Remix) itd.

Raz na x lat jak mnie najdzie ochota to nadaję oceny utworom, ale to naprawdę musi mi się nudzić, bardziej robię to, żeby je później znaleźć jeśli nie pamiętam wykonawcy.

Bardzo często, praktycznie codziennie muszę poprawiać tagi zrobione przez debili. Lepiej żebym nie rozwijał tematu.

Czasami, tak jak dziś, robię backup i porządki na dysku. W tej chwili jestem w trakcie reorganizacji całości mojej muzyki - kasowanie plików, przenoszenie ich do nowych katalogów, o piętro wyżej lub o piętro wyżej ale z dodatkowym wpisem o autorze, np: I:#Mjuzzik\Mjuzzik\MP3 do auta\MP3 do auta 8\Trance trzeba porozdzielać, naprawić tagi, poprzenosić do nowego folderu - po tej operacji żaden odtwarzacz nie wykrywa plików, albo: I:#Mjuzzik\Mjuzzik\KORN\1996 Live Is Peachy 01 - Twist- to trzeba przenieść do nowego folderu I:\Dyskografie\Korn i zmienić tagi masowo.

Do tego... jak zasypiam - włączam muzykę, cicho. Ale czasami przytulony do poduszki... okazuje się, że jednak minimalnie za głośno - przydaje się jakiś klawisz do szybkiego zmniejszenia głośności na oślep (monitor wyłączony na noc).

Aaaa, jeszcze jedno. Jak jakiś kawałek mnie wkurza to potrzebuję go usunąć z playlisty (często), a czasami potrzebuję usunąć go całkowicie z dysku nie tracąc playlisty.

 

Jak widzicie, mam dość specyficzne, a jednocześnie dość częste, standardowe potrzeby. Nie ma ANI JEDNEGO PROGRAMU, który by mi dał to,co potrzebuję.

 

Z tego co już przetestowałem, to polecam dla użytkowników systemów od Win XP do Win 7 - zestaw: Winamp 5.13 + Foobar 2000 + Excel.

Dla użytkowników Win 8.0, 8.1, Win 10 TechPrev - jeszcze nie wiem co polecić. A nie będę Was wp.. na minę. Testuję na 8.1 i 10. Z uwagi na bardzo małą ilość czasu dla siebie - test zajmie pewnie rok.

 

Jeśli redakcja ma trochę czasu to poprosiłbym testy na Windows 8.0, 8.1 i na Win10.

Weźcie pod uwagę mój scenariusz. Wiem, że wypisałem tam sporo rzeczy, których statystyczny Kowalski nie zrobi, a nie wypisałem całej reszty, które są potrzebne innym. Wynika to z tego, że ja do reapowania mam inne programy, do odtwarzania 2000 formatów inne, do konwersji - nie mam, nie potrzebuję na razie, są ludzie co potrzebują. Z drugiej strony - Kowalski włączy odtwarzanie utworu i chce by 'leciał' raz albo 50x. Ale Kowalskiego syn już zaczyna się bawić muzyką i dla niego są inne programy.

 

Jest kilkanaście głównych opcji, które są ważne i które wg mnie powinien posiadać każdy player. Pliki mp3, OOG, AAC, MIDI itd odtwarza każdy, niektóre natywnie odtwarzają też video, z większym lub mniejszym powodzeniem (mam kolekcję teledysków i wiem, jak to denerwuje, jeśli coś nie jest obsługiwane).

Skojarzenia plików powinny być możliwe do zmiany zarówno w programie jak i w systemie operacyjnym, nie wszystkie programy to umożliwiają.

 

Obciążenie procesora i pamięci.

Przez ostatnie 4 lata korzystałem z Semprona 140 - jednordzeniowy procesor, padaka na te czasy straszna. Od kilku dni mam Phenoma II X4. W kwestii słuchania muzyki i pobierania zasobów - Sempron wystarcza. Przy 15-17 otwartych kartach przeglądarki, Heroes III w tle, office, 50 plików txt albo doc - muzyka działa cały czas.

A wystarczyło włączyć VirtualBoxa i przycina...

Robiłem projekt do szkoły ze 2-3 tygodnie temu, musiałem wysłać do północy. zacząłem około 19.40, miało trwać 2h max. Praca została wysłana 1.15. Procesor nie dał rady. Muza grała non stop, kilka razy przycinka 2-3 sek. Dwie maszyny wirtualne na systemie, dźwięk ok, ale zmiana utworu trwała 3 lata.

To jest konkretny przykład, że czasami coś pójdzie nie tak....

 

Mam prośbę do redakcji.

Wrzućcie testy z takiego przypadku. System + player + dwie maszyny wirtualne, a player na natywnym. Obciążenie procka i pamięci - dla dociekliwych, a dla mnie - czy przerwie na chwilkę muzykę czy nie (przycięcie minimum 10 sekund).

Zakładamy że na jednej maszynie instalujemy Windows 7, a na drugiej SBS albo linuxa.

 

Przepraszam za mega długi post, ale od wakacji chciałem wkleić, ale zawsze coś tam się zbierało, a to dochodził pomysł o dodaniu tego z czego korzystają koledzy na codzień, a to tworzenie muzyki z sampli, a to cośtam..

Post ma być na temat i taki jest!

Proszę innych użytkowników o info co robicie na kompie, dawajcie info, może temat na forum się umieści jako swego rodzaju poradnik, co wg mnie jest lepszym pomysłem.

 

Pozdrawiam.

Solmyr.

Patryk Zalewski.

 

-----------------------------

 

Niestety nie ma programu totalnego, typu all in one.

Trzeba sobie radzić tym co mamy.

 

Bardzo bym prosił użytkowników forum o wypowiedzi. Co robiliście, jakich programów używaliście, w jakich wersjach, na jakim systemie...

Chcę aby ten temat dla przyszłego użytkownika, który go odnajdzie za 4-5 lat - był kompletny.

Proszę redakcję i użytkowników o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do redakcji.

Wrzućcie testy z takiego przypadku. System + player + dwie maszyny wirtualne, a player na natywnym. Obciążenie procka i pamięci - dla dociekliwych, a dla mnie - czy przerwie na chwilkę muzykę czy nie (przycięcie minimum 10 sekund).

Zakładamy że na jednej maszynie instalujemy Windows 7, a na drugiej SBS albo linuxa.

 

i jeszcze frytki do tego. :lol2:

Testy projektuje się tak, żeby odzwierciedlały zachowanie typowego użytkownika.

Tutaj scenariusz jest straszenie wydumany.

 

Obciążenie procesora i pamięci.

Przez ostatnie 4 lata korzystałem z Semprona 140 - jednordzeniowy procesor, padaka na te czasy straszna. Od kilku dni mam Phenoma II X4.

 

Trochę ten sprzęt nieaktualny jest jak na dzisiejsze standardy.

Z drugiej strony mp3 to słuchałem nawet na starym 486 i działało bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klami18.

Scenariusz - masz rację, trochę wydumany, ale nie aż tak strasznie.

Już Ci tłumaczę dlaczego zżeranie zasobów jest dla mnie ważne.

 

Ja codziennie korzystam z wirtualnych maszyn w domu, po pracy.

Podstawowy system to Win XP SP3 (nie śmiejcie się, że staroć, niektóre aplikacje od Visty w górę nie działają).

Jak dobrze wiesz, teraz takim totalnym minimum, żeby korzystać ze wszystkich funkcjonalności, aplikacji itd, to Windows 7. Odpalam go na Wirtualce i tam działam.

Przyznaję, że robię to z czystego lenistwa, bo mogę zrobić restart i korzystać z Win 10 Technical Preview, zainstalowanym na osobnym dysku. Na kolejnym dysku mam Suse 10,na kolejnym Ubuntu 8, a na kolejnym dysku mam magazyn danych. Dzisiaj mam podłączone jeszcze dwa dyski do testów, ale normalnie ich nie ma, więc je pomijam.

Obudowa (Codegen 6038 o ile dobrze pamiętam już dawno mi nie wystarcza, ale nie stać mnie na zakup nowej (600-800zł) więc jak mam czas, to projektuję własną) i połowa sprzętu znowu jest "na pająka".

 

A ja jestem typem, który ma w D telewizję, (oglądam tylko Discovery Science i AXN), ale za to nie potrafię przeżyć bez muzyki. Musi coś grać, żebym mógł się skupić. Dlatego też zawsze odpalony winamp w tle, w trayu koniecznie, żeby nie denerwował. I w razie potrzeby przełączam się między wirtualkami, a czasami mam odpalone nawet 3. To skrajny przykład ale miał miejsce.

 

Klami - co byś mi polecał do masowego dodawania/zmiany tagów i zmieniania nazw utworów w nazwie pliku na dysku.

Typu: mam dyskografię Korna, muszę sobie ładnie ponazywać utwory, np: Korn - Did My Time, Korn - Twist, Korn - Counting on Me, a nie jak teraz jest: 09.mp3, 03.mp3, AudioTrack158.mp3, KORN - Audiotrack fyfnaście.mp3.

 

Muszę porobić totalne porządki i to będzie trwało dłuugo, jeśli będę to robić ręcznie.

A trzeba sobie życie ułatwiać, a nie utrudniać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...