Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Azdragor

Problem z wgraniem BIOSu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z BIOSem do acera aspire v3-571g. Chciałbym odblokować dodatkowe opcje w BIOSie, ale nie kumam jednej rzeczy. Obecnie mam najnowszą wersje v2.21 i mam także plik z odblokowanym BIOSEm z rozszerzeniem .fd (okolo 5MB) w takiej samej wersji. Problem polega na tym że nie potrafię odpalić pen drive z tym plikiem.

 

Poradnik był taki:

Prepare USB

1. Format a USB flash drive to use the FAT (FAT16) file system

2. Copy Q5WV1X64.fd to root of the newly formatted USB drive

 

Performing the flash

1. Shutdown the netbook

2. Remove all peripheral devices

3. Remove AC power cord

4. Put the USB stick in the USB port

5. Hold FN + ESC

6. Now press the power button (whilst still holding FN + ESC), then release all keys

7. The fan will run for about 2-4 minutes and the USB drive activity LED will blink

8. I think the netbook rebooted automatically. If it doesn't, unplug the AC power cord once the fan has turned off

9. Your netbook should be updated BIOS, and boot as per normal

 

 

No to formatuje pena, wrzucam tam ten plik...ale przy 5 pkt się zatrzymuje ponieważ gdy naciskam FN+ESC to pc startuje normalnie i ładuje mi się Windows 8.1.

 

Macie jakieś pomysły jak to "naprawić"? Może da się zrobić bootowalnego pena i wtedy coś próbować? Jestem w tym zielony dlatego proszę Was o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odświeżam.

 

Ogólnie to chodzi mi o to żeby ustawić prędkość wentylatorka w lapku na MAX obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postaram się to bardziej opisać.

 

Mam plik Q5WV1X64.fd pod wersje biosu v2.21 insyde h2o. Niby instalacja jest bardzo prosta, ale coś nie chodzi :/ Jak ściągam BIOS ze stronki acera to tam jest tylko instalka .exe Myślałem nad tym żeby podmienić jakieś pliki czy coś z tym .fd i .exe tylko jak wypakowuje te Q5WV1221.exe WinRarem(około 8MB) to pojawiają mi się takie pliki xbqxal5.jpg

tylko gdzie ta reszta ~4mb? W ogóle gdzie tu jest plik z BIOSem?

 

W starszych wersjach BIOS na stronce acera jest ta instalka .exe i jest też folder z wersją pod DOS nnEK8Ae.jpg

i niby ten bin waży podobnie co fb, ale tam jest jeszcze .rom i wogóle to jest starsza wersja BIOSu więc boje się mieszać :D

 

Myślałem też nad tym żeby podczas gdy otwieram BIOS (te exe) w programie Phoenix Tools i jest pewien moment gdy wszystko mam wypakowane w katalogu "DUMP" wtedy podmienić te dwa dumpy z fd na exe bo poźniej program i tak to znowu zapsuje w tym przypadku do .exe więc miałbym zmodyfikowany BIOS w instalce, ale coś nie pyka bo program w penym momencie się zacina :DD

 

Macie jakieś pomysły żeby odpalić tego .fd jakoś z pozycji winodowsa, albo dosa?

 

 

@Dobra, już wiem jak zamienić ten fd na bin, tylko nie wiem czy coś mi to da :/

 

@@Gdybym miał pliki DOS do biosu v2.21 to już bym to zainstalował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystkie ACERy z jakimi miałem do czynienia miały program updatujący BIOS z poziomu Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ten co widać na pierwszym screenie Q5WV1221.exe. Jak go uruchamiam włącza się program, daje ok, uruchamia się ponownie system i ładnie instaluje BIOSa. Problem w tym że ja chciałem wgrać zmodyfikowaną wersje z odblokowanymi opcjami. Niby sprawa jest prosta bo wrzuca się plik fd na pena, uruchamia ponownie pc z kombinacją klawiszy fn+esc i powinno ruszyć, a nie chce :(

Dlatego kombinuje jak tu zrobić żeby to jakimś innym sposobem odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie da się tego zrobić z poziomi poniżej systemu. Jeśli już to serwisowo.

W MSI wgranie innego niż dostosowany BIOS często wymaga przeprogramowania kości. Takie zabezpieczenia producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • MSI 321URX do kupienia w Łowiczu. Możliwe, że to zwrot @PiPoLiNiO teraz sprzedawany stacjonarnie jako ekspozycyjny https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-mpg-321urx-qd-oled-31-5-3840x2160px-240hz-0-03-ms-gtg  
    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...