Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdiO_86

Wymiana, bądź modernizacja komputera z przeznaczeniem do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam zestaw komputerowy, który zakupiłem jakieś 6 lat temu. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii czy warto w niego inwestować czy może poskładać zupełnie nowy zestaw. Poniżej konfiguracja:

 

1. Procesor AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz,BOX, AM3/

 

2. Płyta Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3-1333/

 

3 Pamięć DDR III 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 + dołożeone 1x 4GB 1333 MHz ( w sumie 8 GB)Corsair XMS

 

4 HDD Samsung 500GB 16MB cache SATA II F1R + dołożony SSD Samsung Crucial 256 Gb

 

5 Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB 2xDVI

 

6 DVD-+R/RW Samsung SH-S223C SATA (black)

 

7 Obudowa Cooler Master Elite 331 (b/z)

 

8 Zasilacz BeQuiet PurePower L7 530W

 

 

Z mojego punktu widzenia najrozsądniejsza opcją wydaje się pozostawienie pamięci RAM, dysków twardych i ewentualnie zasilacza i dokupienie całej reszty do zestawu (ram zawsze mogę wymienić na szybszy w późniejszym terminie, a teraz zainwestować większą kwotę w pozostałe podzespoły). Chciałbym aby nowy zestaw udźwignął Wiedźmina 3. Dobrze by było gdyby zestaw był dość cichy podczas pracy bez obciążenia np. oglądanie filmów wieczorem, bo z moim obecnym zestawem było z tym słabo (buczał jak odkurzacz;p). Dodam że jestem obecnie trochę do tyłu z tematem nowości na rynku stąd moja prośba o pomoc. Na nową konfigurację chciałbym przeznaczyć max. 2800 do 3000 zł

.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mój już trochę wiekowy zasilacz uciągnie tą konfigurację? Czy warto by było dołożyć jakieś 200 zł do tego zestawu na lepszą płytę główną ?? Proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest ok. GTX 970 nie będzie miał problemów. Warto dołożyć do płyty. Przy tym co wydajesz na procesor i kartę to jest niewiele. Niedroga i sensowna płyta to np MSI Z97 G43. Zauważ, że na starszym chipsecie np H81 nie pójdą Ci ramy szybsze niż 1600. Takich różnic będzie sporo i możesz żałować, ze nie dołożyłeś do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta h81 p33 - 220zl

I5-4690K - 1000zl

Najtańsze i5 od poniżej 1K sa na :

androsat.pl

http://androsat.pl/produkt/intel-core-i5-4690k-socket-1150/1304

proline.pl

Camino.pl

krsystem.pl

 

Fera 2 HE1224 - 100zl

Grafika gtx 970 - 1550zl

 

 

Czy warto by było dołożyć na płytę: Płyta główna ASRock Z97 EXTREME3, Z97 i chłodzenie: SILENTIUMPC Fortis 2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli masz zamian brać i5 4690K to odpadają płyty pokroju H81..

Extreme3 to bardzo dobra płyta więc jak na nią starczy to brać. Fortis też spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, wszystkim za pomoc. Dołożę jednak do płyty ASRock Z97 EXTREME3, Z97.

Ostatnie pytanie: Do zestawu zaproponowano mi chłodzenie: BE QUIET ! Shadow Rock 2, warto je wziąć zamiast fortisa 2 ?? Za Shadow Rock 2 muszę dopłacić 40 zł. Dodam że im ciszej będzie chodził komp tym lepiej, zwłaszcza bez obciążenia (oglądanie filmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, be quiet będzie lepszy. Masywniejszy radiator i wyższej jakości wentylator zrobią swoje. Wentyle od Silentum mają większą szansę na terakotanie. Jak nie liczysz każdej złotówki to warto. Wybór płyty głównej również dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za mniejszą kasę jest już: SilentiumPC Grandis XE1236.

Tylko sprawdź czy do budy wejdzie, bo będzie lepszy niż ten shadowrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za mniejszą kasę jest już: SilentiumPC Grandis XE1236.

Tylko sprawdź czy do budy wejdzie, bo będzie lepszy niż ten shadowrock.

 

faktycznie ten Grandis, prezentuje się najrozsądniej w stosunku cena/jakość, a i do budy wejdzie :P - więc zestaw gotowy. Dzięki za pomoc i fachowe sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5 w wersji K podrożał jak cholera. Kupowałem w ubiegłym roku (maj) za niecałe 800 zł. Teraz jakaś miazga - prawie 1000 zł. Z drugiej strony cholernie polecam 4690K.

 

Jeśli chcesz mieć realne wzrosty wydajności, trzy rzeczy:

a) procek - Core i5

b) grafa - ja bym inwestował w GTX 970, ale cenowo to też koszmar. Może 960?

c) SSD - must be, bo to jednak mega skok wydajności. Ja mam Plextora M6S, wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"c) SSD - must be, bo to jednak mega skok wydajności. Ja mam Plextora M6S, wymiata. "

 

SSD mega skok wydajności?! Skoku wydajności prawie wcale nie ma, jedyne co to wygoda i szybkość ładowania lokacji itp.

Skok wydajności może dać szybszy RAM. http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,0

Płyta najlepiej ASRock Z97 EXTREME3/ MSI Z97 G43/ może jakiś AsRock Z97 PRO 3 lub PRO 4. Gigabyte GA-Z97-HD3 lub D3h - bardzo dobrej jakości płyty, by się sprawdziły w przypadku filmów (dobry układ audio i wzmacniacz słuchawkowy), za to nie jest stworzona do OC.

 

i5 4690k i gtx 970 da największy skok.. Najważniejsze, żeby pieniędzy wystarczało..

Na morele jest nie wiele droższy procek z dołączonym kodem do gier, jakby go sprzedać to wyjdzie nawet na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta h81 p33 - 220zl

I5-4690K - 1000zl

Najtańsze i5 od poniżej 1K sa na :

androsat.pl

http://androsat.pl/produkt/intel-core-i5-4690k-socket-1150/1304

proline.pl

Camino.pl

krsystem.pl

 

Fera 2 HE1224 - 100zl

Grafika gtx 970 - 1550zl

 

http://androsat.pl - nie polecam sklepu, uważajcie gdzie kupujece Ten sklep prowadzi ten sam Pan co http://etanto.pl/ - kupiłem u tego Pana telewizor za prawie 8500 zł ponad miesiąc temu i do dziś nie dostałem ani telewizora ani pieniędzy. Sprawa oczywiście jest już na Policji. Uważajcie ludzie nie kupujcie u tego oszusta. Sklepy które prowadził to Stop12,Etna12,Elbruso, imediashop, etanto, androsat proszę wpisać w google i poczytać opinie o tych sklepach. Gość chyba żyje z takich oszustw. Dziwi mnie tylko że OPINEO.pl wciąż z tym Panem współpracuje i takie serwisy jak skapiec.pl Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...