Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

b_project

[Zestaw] 5000zł Stacja robocza/After Effect + Element 3d/Maya/3ds Max

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemekan, wiesz może do czego służy opcja edytuj ? nie piszemy postu pod postem :cool:.

Wiem, post miał być wyedytowany ale wyszło jak wyszło :kwasny: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T_G dzięki za rozjaśnienie co nieco sytuacji (nie zawsze tak dyskusja się rozwija).

W takim razie 3xSSD można dać i do podanych przez nas zestawów i zmieścić sie z i7 4790K i dobrą obudową (inna płyta i dyski SSD, ale za to wszystko się pomieściło w budżecie):

1 Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon 1499,00 zł

2 Pamięć HyperX Savage 2x8GB 2400MHz DDR3 CL11 (HX324C11SRK2/16) 545,00 zł

3 Zasilacz Cooler Master V450S 450W MODULARNY 80+ GOLD (RS-450-AMAA-G1) 308,00 zł

4 Dysk SSD Transcend 370 128GB SATA III 6Gb/s MLC (Premium) (TS128GSSD370) 235,01 zł

5 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 235,00 zł

6 Obudowa Antec Performance P100 USB 3.0 - czarna, wyciszona 329,00 zł

7 Karta graficzna Zotac GeForce GTX 960, 2GB DDR5 128 Bit HDMI, DVI, 3xDP, Medium Pack (ZT-90301-10M) 895,01 zł

8 Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4) 455,00 zł

Razem: 4971,04

Z czasem autor dokupi chłodzenie, RAM, napęd-o i le potrzebny i zmieni kartę graficzną.

 

jagular w takim razie te Delle mogą być czy raczej odradzasz?

 

Łatwo polecić GTX 960 za 900 zł nie mając pojęcia co się poleca i następnie napisać "autor zmieni ... kartę graficzną. Jaki jest sens polecania V450S w cenie Antec'a True Power Classic 550W. Ten dysk SSD pod AAE to już kompletny gwóźdź do trumny. No ale skąd Ty możesz wiedzieć .... nikt Ci nie wyjaśnił

 

@up  mój komentarz :lol2: .

Temat praktycznie zamknięty .... a tu Caps :kwasny: .

Wiesz moderatorzy rzeczywiście powinni coś z tym zrobić, przez 3 strony praktycznie żadnych personalnych wycieczek, normalna dyskusja, aż tu nagle... Caps.

 

Lepiej zareagować później niż wcale

 

Wiem, że nie na temat, ale nie lubię jak ktoś twierdzi, że pozjadał wszystkie rozumy i nie wie co to znaczy normalna dyskusja i na czym polega idea forum.

 

I to napisał ktoś kto twierdzi, że R9 290 jest tylko 10% wolniejszy niż GTX 980? :kwasny:

No cóż niech każdy oceni takie kompetencje.

 

Możesz nie lubić, że ktoś wg Ciebie "pozjadał wszystkie rozumy". Ja natomiast bardziej nie lubię jak ktoś proponuję zestaw pod stację roboczą do obróbki video, a osoba która poleca nie ma pojęcia o czym pisze, prosząc później o propozycję zestawu pod AAE, żeby wiedziała jak się poruszać na przyszłość w tych tematach. Wytłumacz mi jak to z Tobą jest. Nawet jeżeli nie wiesz to i tak musisz dać swoją propozycję. Może zróbmy tak, napisz mi argumentację zestawu który poleciłeś. Odnieś się również do optymalizacji AAE i powiedz nam tutaj wszystkim jak Twój zestaw będzie pod nią przygotowany. Wg mnie, jest to bardzo ludzka dyskusja. Btw: Ty nie dyskutujesz, Ty wstawiasz suche linki do podzespołów .... to wg Ciebie jest dyskusja z kimś kto chce wydać 5000 zł ?

 

Jeżeli łapiesz mnie za słówka, podaj mi link gdzie rzekomo napisałem że R9 290 jest wolniejszy od GTX 980 o 10%. Jeżeli tak napisałem (bo nawet nie chce mi się sprawdzać) to jest to zwykły czeski błąd bo oczywiście tutaj chodzi o GTX 970. Mimo wszystko, czekam na link.

 

Nie błyszcz tutaj swoją kompetencją i nie atakuj w dziecięcy sposób innych. Jeżeli już, to wysuń swoje argumenty za Twoim zestawem. Polecasz coś i nie potrafisz nawet tego obronić ? Oby ludzie proszący tutaj o pomoc nie szli na takie "ładne, kompetentne oczy"

 

Powiedz mi też jaka jest idea tego forum ? Jestem bardzo ciekaw tego jak Ty to widzisz. Zakładam, że dla Ciebie jest to miejsce do dyskusji oraz miejsce do uczenia się na własnych błędach, racja ? Szkoda tylko, że za te błędy nie ponosisz żadnej odpowiedzialności. Odpowiedzialność ponoszą natomiast ludzie słuchający się Twoich porad i wydających na to swoje, własne pieniądze.

 

Dla jasności. Prywatnie nic do Ciebie nie mam. Nie rozumiem tylko, dlaczego bierzesz się za doradzanie "wydania pieniędzy" w tematach w których jesteś kompletnie zielony ? Spoko, zestawy do gier są fajne. Natomiast rozrywka a praca zarobkowa na komputerze, ma trochę inne priorytety i zestawy do pracy wyglądają zupełnie inaczej :>>> weź to sobie do serca, to nie dla mnie, nie dla Ciebie ... to dla tych co szukają dobrej porady, jak wydać pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w temacie zostało już powiedziane więc nie wiem po co te powyższe wypociny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie,

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi ale jeśli mam być szczery to zgłupiałem i nie mam zielonego pojęcia co wybrać...

Caps - tak, mam zamiar doinwestowywać w komputer na pewno, zależy mi jednak na dostaniu konkretnego produktu już teraz który w przyszłości będzie dla mnie jako dla laika łatwy w upgreadzie, prosiłbym o konkrety, czas niestety ucieka a komputer potrzebny, a ja im więcej czytam tym mniej wiem...

 

Dlatego prosiłbym o konkretne oferty/koszyki ze złożonymi zestawami abym mógł podjąć decyzję i zakończyć temat...

Tak byłoby dla mnie najwygodniej i wydaje mi się iż ten post z takim zakończeniem byłby najbardziej wartościowy dla innych użytkowników, jestem w stanie na daną chwilę wydać 5500 pln i jest to absolutne maximum.

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zestawy do gier są fajne. Natomiast rozrywka a praca zarobkowa na komputerze, ma trochę inne priorytety i zestawy do pracy wyglądają zupełnie inaczej

W zestawach pod gry zdarzają się często problemy, o zestawach do pracy nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym całym zamieszaniu zapomniałem o monitorach za wszystkie podpowiedzi na ich temat serdecznie dziękuję, niestety w obecnej sytuacji kiedy cena za stację całkowicie pochłonęła budżet na monitory będę musiał zaopatrzeć się w sprzęt tzn. na przetrwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x Asus GeForce GTX 760 DCII 2GB DDR5 256bit (1033/6008)

1 x Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

1 x Intel i7-5820K /3.3 GHz, BOX, LGA2011-3/

1 x MSI X99S SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/

2 x Crucial 8GB 2133MHz CL15 x2

1 x Antec True Power Classic GOLD 550W

 

~ 5600 zł

 

To bym widział jako szkielet. Jednak zaznaczam na starcie, że jest on dość surowy. Na start idziesz w mocny CPU. Masz tutaj 6 rdzeni / 12 wątków gotowe pod OC. W przyszłości musiałbyś do tego dokupić wydajne chłodzenie na CPU

 

Grafika. Inwestowanie w GPU kosztem CPU odbije się czkawką przy renderze. Do tego wrócimy.

 

RAM .. na start dajesz 16 GB. Jeżeli będziesz miał kasę "na dniach" to bierz 8 GB i 500 zł dokładaj do GTX 970 - polecam takie rozwiązanie. Będziesz miał GPU oraz CPU

 

Płyta - co ważne. AAE zjada pamięć jak mało co. 32 GB mogą pójść na start. Socket 2011v3 to możliwość wsadzenia aż 128 GB DDR4. Do tego, 10 złącz SATA + 1 M2

 

Dyski .. bardzo ważna sprawa. Tutaj trzeba będzie mocno doinwestować i to szybko. Jak najszybciej wkładasz drugi HDD aby mieć osobno odczyt oraz zapis. Później, szybki SSD (z szybkim zapisem), patrz Crucial MX 200 / Samsung 850 Pro w wersjach 256 GB. W przyszłości warto dokupić kolejne 2 x HDD i zrobić RAID10. Proc raczej więcej nie wydusi. Pod odczyt i zapis to spokojnie wystarczy. Tutaj znów kłania się inwestycja w 2011v3. 2 x SSD + 4 x HDD (RAID10) + napęd to już 7 portów zajętych.

 

Hmm .. zastanowiłbym się jeszcze nad mocniejszym PSU. Zestaw będzie dość mocno obciążany i trochę prądu jednak pójdzie.

 

Czyli tak, teraz wydajesz ~ 5700 zł na to co wyżej z GTX 970 + 8 GB DDR3 i:

 

- kolejne 8 GB DDR3 - 450 zł

- 1 x HDD - 220 zł

- 1 x SSD - ~550 zł

 

Później z czasem:

 

- 2 x HDD ~ 440 zł w RAID 10

~ 8 - 16 GB DDR4 w zależności od łykania pamięci przy Twoich projektach

- ewnetulane dyski na magazyn

 

PSU: patrz RM 750 w cenie ~ 400 zł

 

Na koniec dostajesz dość dobrą stację roboczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kolejne 8 GB DDR3 - 450 zł

- 1 x HDD - 220 zł

- 1 x SSD - ~550 zł

 

Później z czasem:

 

- 2 x HDD ~ 440 zł

~ 8 - 16 GB DDR4 w zależności od łykania pamięci przy Twoich projektach

 

PSU: patrz RM 750 w cenie ~ 400 zł

 

Na koniec dostajesz dość dobrą stację roboczą.

Caps ale 2011-3 to DDR4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, literówka

 

PS: wracając do GPU - oczywiście inwestujesz w mocną GPU (GTX 970) jeżeli jedziesz po podglądzie w oknie (fast draft) i jeżeli dużo z tego korzystasz.

 

Ogólnie powiem tak, karty pokroju GTX 760 / 770 zapewniają dość przyzwoity komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest konkretna odpowiedź dziękuję! ;)

czy u któregoś z dostawców znajdę wszystkie elementy tak aby dojechał do mnie już złożony sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Chryste, jak Ty jesteś niekompetentny. Nikt nie będzie robił RAID w zestawie pod AAE ? Tutaj aż się prosi o RAID10 pod osobny odczyt / zapis. Nikt nie będzie podkręcał ? Bo Ty tak uważasz ? To jest Twój standard tak samo jak monitor 10bit u każdego grafika i każdej osoby chcącej zestaw do grafiki ? To nie są Twoje pieniądze, to nie jest Twój zestaw, to nie jest Twój zamysł na ten zestaw. Mimo wszytko wszędzie palniesz jakąś swoją głupotę. Jak nie monitory 10 bitowe, to łączenie Quadro + GTX w zestawie za 3000 zł pod obróbkę zdjęć. Zarówno ja jak i nawet Jagular (który to wg Ciebie miał mi wszystko wytłumaczyć) zwracaliśmy Ci uwagę na Twoje "budżetowe Pro porady" ...

Czy ja mówiłem o tym zestawie? NIE. Po drugie nie "ja" tylko Autor tak tam napisał. Jednak ciągle przewalała się Ztka...

 

Więc dziękuję za przyznanie kompetencji.

 

Acha... serio czyli składając komputer, który będzie używany do tworzenia materiałów do druku nie wiedząc jaki ktoś ma monitor proponujesz GeForce bo dla Ciebie oczywiste jest, że ktoś mając komputer za 3k nie ma monitora odpowiedniego. Gratulację. Toż to u mnie parę komputerów nie spełnia tego standardu, gdzie masz monitor za 30k połączony z komputerem z i3+quadro.

Dobrze, że tacy jak ty nie robię u mnie audytu. Bo chyba, by zamknęli nas za łącznie zbyt taniego komputera ze zbyt drogim monitorem.

 

W stacjach Pro robi się nawet SLI.

Na twojej logice mogę Ci ładnie pojechać. Bo tego wszyscy powinni długo długo zapamiętać, że nie masz pojęcia na ten temat żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat opierałem się o sklep esc.pl

 

Tutaj też masz kody na dostawę oraz montaż za darmo: X98TY2AZ + dostawa

 

Wpisz je w komentarzu do zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówiłem o tym zestawie? NIE. Nie ja tylko Autor tak tam napisał. Jednak ciągle przewalała się Ztka...

 

Więc dziękuję za przyznanie kompetencji.

 

Acha... serio czyli składając komputer, który będzie używany do tworzenia materiałów do druku nie wiedząc jaki ktoś ma monitor proponujesz GeForce bo dla Ciebie oczywiste jest, że ktoś mając komputer za 3k nie ma monitora odpowiedniego. Gratulację. Toż to u mnie 1/8 komputerów nie spełnia tego standardu, gdzie masz monitor za 30k połączony z komputerem z i3+quadro.

 

 

Na twojej logice mogę Ci ładnie pojechać. Bo tego wszyscy powinni długo długo zapamiętać, że nie masz pojęcia na ten temat żadnego.

 

Co i gdzie Autor napisał ? Napisał, że nie będzie robił RAID ? Napisał, że nie wie czy będzie robił OC ...

 

Ja najpierw wolę się dopytać i później polecać. Jeżeli ktoś przychodzi po pomoc to jego obowiązkiem jest podanie wszystkiego co posiada i z czego chce korzytać. Nie, najlepiej w ciemno wywalić 700 zł no bo to przecież standard. Człowieku, tutaj o rady nie proszą fachowcy tacy jak Ty. Nie każdy grafik potrzebuje monitora 10bitowego a nawet znam doświadczonych grafików z innych for co pracują na 6+2 i nie narzekają. Twoim tokiem myślenia wszędzie należy wkładać SLI GTX 970 bo każdy ma monitor 120 Hz do gier ?

 

Czyli Twoim tokiem myślenia:

 

- grafik = 10 bit bo to standard

- gaming = 120 / 144 Hz bo to standard

- OC = ciekły azot bo to standard

- dobra wentylacja - open air bo to standard

- jak bo było ... acha, i7 4790K pod B85 bo OC nie jest standardem. Wręcz przeciwnie !

 

 

Proszę bardzo, możesz mi jechać za SLI pod AAE. Mam to w głębokim poważaniu, czekam. Nie zawsze Twój tok myślenia będzie odpowiadał wszystkim. Pogódź się z tym. Najpierw jednak poczytaj może na temat renderu w czasie rzeczywistym w AAE i zobacz sobie jakie układy graficzne są pod niego dawana w profesjonalnych stacjach roboczych ze znacznie większym budżetem

 

Cieszy mnie to, że autor dostał rzeczową odpowiedź, że ktoś wspomniał o korzyściach 2011 pod AAE.

 

Aż jestem ciekaw co to za monitory po 30 000 zł masz tam u siebie :thumbup:

 

Śmieszą mnie już te Twoje "standardy" ...

 

Od kiedy to audytorzy sprawdzają sprzęt komputerowy ? Co to za audyt ? Jakie ISO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu
Proszę bardzo, możesz mi jechać za SLI pod AAE. Mam to w głębokim poważaniu, czekam. Nie zawsze Twój tok myślenia będzie odpowiadał wszystkim. Pogódź się z tym. Najpierw jednak poczytaj może na temat renderu w czasie rzeczywistym w AAE i zobacz sobie jakie układy graficzne są pod niego dawana w profesjonalnych stacjach roboczych ze znacznie większym budżetem

Haha słuchajcie znafców. Nie masz pojęcia co to jest sli. Piszesz bajki pisane na piasku...

 

SLI w aftereffect... bujaa. Przestań wprowadzać ludzi w błąd swoimi bajkami.

Czy PRO czy GF nie wprowadzam w błąd polecając kartę pro jeśli są z tego korzyści. Budżet nie jest naginany z tego powodu.

Natomiast teraz ty kłamiesz w żywe oczy. Sugerując, że na GFie jest SLI w AE.

 

Nabierz pokory. Pycha kroczy przed porażką.

 

Czyli Twoim tokiem myślenia:

 

- grafik = 10 bit bo to standard

- gaming = 120 / 144 Hz bo to standard

- OC = ciekły azot bo to standard

- dobra wentylacja - open air bo to standard

- jak bo było ... acha, i7 4790K pod B85 bo OC nie jest standardem. Wręcz przeciwnie !

- grafik do druku 10 bit, grafik do autocad-a prędzej skorzysta z równiejszych kresek i optymalizowanych sterów niż z mocy 750 TI (pisał, że GPGPU nie będzie)

 

Co do reszty naprawdę nie chce mi się odnosić. Jeśli ktoś pisze, że nie będzie podkręcał to można założyć, że jednak nie będzie.

 

Aż jestem ciekaw co to za monitory po 30 000 zł masz tam u siebie :thumbup:

Hmm różne np. Barco

 

Cieszy mnie to, że autor dostał rzeczową odpowiedź, że ktoś wspomniał o korzyściach 2011 pod AAE.

Dostał już od T_G Ty złożyłeś zestaw najlepszy za 6k<

a T_G złożył za 5k, równie konkretny.

 

EDIT:

Pomijając to, że w Twoim zestawie nie ma schładzacza. znafca od 7 boleści, co poleca sprzęt, który na oczy nie widział.

 

Ja najpierw wolę się dopytać i później polecać.

Gdzie się dopytywałeś jaki ma monitor? Nigdzie, więc haha.

Zrobiłem to ja pierwszy i długo przed tym jak na mnie wyskoczyłeś, zrobiłem to praktycznie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Nie tyle odważne co nierozważny zestaw... O wiele lepszy jest T_G...

 

Wypisywanie wpadek w tym zestawia tego Pana zajęłoby, by mi więcej czasu niż jest to warte. Jest spaprany od zasilacza 900W po kontrowersyjnego Radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha słuchajcie znafców. Nie masz pojęcia co to jest sli. Piszesz bajki pisane na piasku...

 

SLI w aftereffect... bujaa. Przestań wprowadzać ludzi w błąd swoimi bajkami.

Czy PRO czy GF nie wprowadzam w błąd polecając kartę pro jeśli są z tego korzyści. Budżet nie jest naginany z tego powodu.

Natomiast teraz ty kłamiesz w żywe oczy. Sugerując, że na GFie jest SLI w AE.

 

Nabierz pokory. Pycha kroczy przed porażką.

 

 

- grafik do druku 10 bit, grafik do autocad-a prędzej skorzysta z równiejszych kresek i optymalizowanych sterów niż z mocy 750 TI (pisał, że GPGPU nie będzie)

 

Co do reszty naprawdę nie chce mi się odnosić. Jeśli ktoś pisze, że nie będzie podkręcał to można założyć, że jednak nie będzie.

 

 

Hmm różne np. Barco

 

 

Dostał już od T_G Ty złożyłeś zestaw najlepszy za 6k<

a T_G złożył za 5k, równie konkretny.

 

EDIT:

Pomijając to, że w Twoim zestawie nie ma schładzacza. znafca od 7 boleści, co poleca sprzęt, który na oczy nie widział.

 

 

Gdzie się dopytywałeś jaki ma monitor? Nigdzie, więc haha.

Zrobiłem to ja pierwszy i długo przed tym jak na mnie wyskoczyłeś, zrobiłem to praktycznie od razu.

 

https://forums.creativecow.net/thread/2/1035574

http://blogs.adobe.com/aftereffects/2012/05/gpu-cuda-opengl-features-in-after-effects-cs6.html

 

Jeżeli 2 x GPU w AAE nie przynosi korzyści w 3D ray-traced to możesz już się spakować i opuścić ten temat. Napisałem wprost, poczytaj najpierw. Ty chyba nadal uważasz że AAE to to samo co APP.

 

Nawet na stronie nV masz to o czym piszę http://www.nvidia.com/object/adobe-after-effects-cc.html

 

Mimo wszystko to ja "kłamię w żywe oczy" ... ciekawe .... Autor tematu napisał jak byk Element 3D więc dorzuciłem mu taką ciekawostkę. Aż tak to boli ?

 

Wyprowadź nas wszystkich z błędu, nawet tych ze oficjalnej strony nV oraz Adobe ... Znafco ....

 

Świetne te wcześniejsze zestawy. Szczególnie patrząc na dyski SSD 128 GB na Sandorcie. Życzę powodzenia i niskich prędkości przy zapełnionych dyskach. W ogóle, kto w dzisiejszych czasach poleca SSD na Sandforcie ?

 

Co do Twojego "edita" ... nie łap za słówka i czytaj dokładnie bo jak krowa na rowie jest napisane, że pod OC musi dołożyć cooler . Wieć pytam się Ciebie, o co Ci chodzi ? Rozumiem, że Ty ze wszelakim sprzętem który polecasz miałeś już styczność i że wszystko widziałeś na własne oczy, tak ?

 

Ja już swoje powiedziałem i napisałem wszystko odnośnie zestawu który poleciłem. Niech teraz autor zadecyduje co dla niego jest lepsze a jeżeli tak Cię boli to co piszę to śmiało możesz przecież to raportować.

 

Jeżeli chcesz dalej ciągnąc tę dyskusję to zapraszam ale zamiast cytować, łapać za słówka ... pogadajmy o tych dwóch zestawach. Podaj mocne korzyści tamtej propozycji, ja natomiast wytknę w nich podstawowe błędy.

 

Autor tematu napisał, że może dołożyć do 5500 a i również będzie doinwestowywał ten zestaw. Podając mu moją "surową wersję zestawu" wraz z proponowanymi zmianami w bliskiej jak i dalszej przyszłości, widzę, że jest on nią bardziej zainteresowany. Więc teraz co ? Będziesz nadal na siłę wpychał mu i7 4790K oraz GTX 960 + dyski SSD na Sandforcie ? Nie może być tutaj tak, że czyjaś propozycja spoza kółka wzajemnej adoracji może okazać się lepsza ? Duma Tobie na to nie pozwala ?

 

Haha słuchajcie znafców. Nie masz pojęcia co to jest sli. Piszesz bajki pisane na piasku...

 

SLI w aftereffect... bujaa. Przestań wprowadzać ludzi w błąd swoimi bajkami.

Czy PRO czy GF nie wprowadzam w błąd polecając kartę pro jeśli są z tego korzyści. Budżet nie jest naginany z tego powodu.

Natomiast teraz ty kłamiesz w żywe oczy. Sugerując, że na GFie jest SLI w AE.

 

Schodzisz już poniżej dopuszczalnego poziomu. Pisanie, że ktoś nie ma pojęcia co to SLI jest po prostu poniżej krytyki.

 

Schowaj te swoje "JA" do kieszeni i patrz:

 

 

AAE CC ma pełne wsparcie dla SLI. Dałbym Ci link z polskiego forum adobe ale zapewne zaraz ktoś to zaraportuje.....

 

Ja wprowadzam w błąd ? Prościej tego zilustrować się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Przepraszam nie kłamiesz. Brak wiedzy....

Wciąż nie wiesz co to "SLI". Teraz potwierdzasz swój brak wiedzy.

 

Ty chyba nadal uważasz że AAE to to samo co APP.

"nadal" powinno być zamienione na "nigdy".

 

Co do Twojego "edita" ... nie łap za słówka i czytaj dokładnie bo jak krowa na rowie jest napisane, że pod OC musi dołożyć cooler . Wieć pytam się Ciebie, o co Ci chodzi ? Rozumiem, że Ty ze wszelakim sprzętem który polecasz miałeś już styczność i że wszystko widziałeś na własne oczy, tak ?

Ja nie łapię za słówka. Rozumiem, że autor ma na 5820k dmuchać?

 

Bo nawet jeśli nie będzie podkręcał to schładzacza w tamtym zestawie nie widzę.

 

dołożyć do 5500 a

a twój zestaw ze schładzaczem, dyskami SSD jest za około ?

 

Jeżeli chcesz dalej ciągnąc tę dyskusję to zapraszam ale zamiast cytować, łapać za słówka ... pogadajmy o tych dwóch zestawach. Podaj mocne korzyści tamtej propozycji, ja natomiast wytknę w nich podstawowe błędy.

Zacznij od siebie, a potem pomyślimy jak przestaniesz ludzi wyśmiewać i zaczniesz szanować.

 

Będziesz nadal na siłę wpychał mu i7 4790K oraz GTX 960 + dyski SSD na Sandforcie ? Nie może być tutaj tak, że czyjaś propozycja spoza kółka wzajemnej adoracji może okazać się lepsza ? Duma Tobie na to nie pozwala ?

Ależ oczywiście, że nie. Nawet chciałem pochwalić twój zestaw. Tylko ma babole jak brak schładzacza czy pamięci DDR3...

 

Schodzisz już poniżej dopuszczalnego poziomu. Pisanie, że ktoś nie ma pojęcia co to SLI jest po prostu poniżej krytyki.

 

Schowaj te swoje "JA" do kieszeni i patrz:

 

https://www.youtube....h?v=Yr6LQYOePiY

 

AAE CC ma pełne wsparcie dla SLI. Dałbym Ci link z polskiego forum adobe ale zapewne zaraz ktoś to zaraportuje.....

 

Ja wprowadzam w błąd ? Prościej tego zilustrować się nie da.

Hmm czyli jak dam 2xGPU to będzie SLI, jak dam 3x GPU to dam tri SLI, a jak dam 6x GPU?? SLI wybuchnie?

Jeśli czerpiesz wiedzę z youtube to sorry.

Tak zgadza się ktoś dał film i napisał sobie SLI... ale równie dobrze mógłby wywalić "SLI" i wciąż by działało. Mam nadzieję, że nie rozwaliłem Ci świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Nawet już nie wiem o czym Ty piszesz oraz co masz na myśli.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/SLI

 

Wywal SLI z SLI i nadal będzie działać :thumbup:

 

Jestem w 100% przekonany, że nawet nie poczytałeś linków które Ci wkleiłem. Nie wiem, może nie znasz na tyle języka angielskiego bo jest wyraźnie napisane:

 

"If you have multiple GPUs installed, the GPU-accelerated ray-traced 3D renderer will use the CUDA cores on all of them, as long as they are of the same CUDA compute level. (See the technical specifications of your GPU for its CUDA compute level.) After Effects will also use all of the VRAM on the installed GPUs, with the caveat that both cards will be treated as if they each have the amount of VRAM on the card with the lesser amount of VRAM."

 

... oficjalny blog Adobre który kłamie i pisze bajki na piasku

 

Ale wiesz co, dam Ci powód do satysfakcji ... rozwaliłeś mój świat :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAE i APP od wersji CC wspiera Multi GPU, które przyśpiesza Ray tracing Nvidia (CUDA)

KLIK

KLIK

KLIK

 

Efekty multi GPU

AAE

APP CC

 

Na twojej logice mogę Ci ładnie pojechać. Bo tego wszyscy powinni długo długo zapamiętać, że nie masz pojęcia na ten temat żadnego.

 

po kontrowersyjnego Radeona.

Co w tej karcie jest kontrowersyjnego, rozwiń swoją myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@up

Totalna zgoda. Dokładnie to napisałem przecież, że działa 2-6x GPU...

Tylko bez SLI.

 

 

Co w tej karcie jest kontrowersyjnego, rozwiń swoją myśl.

 

Np. to, że polecanie do AE Radeona, który nie wspomaga obliczeń Ray Tracing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, a czy ktoś tutaj w ogóle wspomina o jakiś Teslach ? Może mi jeszcze napisz, że AMD nie ma SLI.

 

Dla Twojej ciekawości, Tesle też idzie połączyć w multi GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2145/~/can-i-sli-two-tesla-c870-cards%3F

 

Tak, ale nie w SLI :P Bo nie ma to sensu, bo tesle nie wspierają SLI. Sugeruję Ci tylko ścieżkę, byś może odkrywczo odkrył, że to o czym piszesz nie ma nic wspólnego ze SLI.

 

Zgadza się AMD też nie ma SLI. Podobnie tutaj nie będzie wykorzystywane SLI. Jak napiszesz "multi-GPU" jest poprawnie, a jak napiszesz SLI z 760 jest błędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę sami znawcy tutaj.

Ja od siebie dodam, że jeśli nie masz zamiaru odpalać gier i składasz kompa do pracy i to w programach graficznych to przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na kartę graficzną. Do grafiki nazwijmy to profesjonalnej tylko QUADRO. TYLKO I WYŁACZNIE i niech Ci tu GeForce'a nie wciskają. Np Quadro K2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że odwazne podejście w tym temacie, B85? Szczególnie biorąc pod uwagę sugestie Capsa i T_G, chyba ktoś przeczytał tylko #1.

 

 

OK wg uznania :) klient nasz pan w/w zestaw do tablicy na i7 z różnica że zamiast dysku 128gb SSD daje 256GB SSD i cena za zestaw w mojej firmie to 4794zł ,oczywiście paragon lub FV:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...