Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kanonier90

Acer VN7 - 591g Recenzja użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę ten temat dla osób, które podobnie jak ja jeszcze parę dni szukają informacji na temat laptopa Acer Vn7-591G. Posiadam ten model w następującej konfiguracji:

http://www.x-kom.pl/p/218568-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i7-4710hq-8gb-120-1000-gtx860m-fhd.html?gclid=CMj9pL_j8cMCFW3LtAodmTMAUA .

Kupiłem go parę dni temu i chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami na jego temat. Może komuś to pomoże.

 

1) Wygląd i design. Moim zdaniem to jeden z największych plusów tego modelu. Wygląd elegancki, smukły, biznesowy. Narzeczona powiedziała, że wygląda bardzo męsko ;) Moim zdaniem jest to połączenie klasycznych kształtów z dobrej jakości materiałami. Szyku dodaje metalowy panel z tyłu laptopa pełniący zarazem funkcje zawiasów jak i kratki nawiewu. Przyczepić się można tylko do tego, że ciężko się go czyści. Na sucho raczej jest to niemożliwe, ale wilgotna szmatka z microfibry radzi sobie doskonale.

 

2) Waga i ergonomia: Laptop, jak na takie podzespoły, jest bardzo lekki. Bez problemy można go utrzymać w jednej dłoni trzymając za jeden z rogów dolnej części obudowy. Klapa laptopa chodzi sztywno i dosyć ciężko co jest oczywiście plusem, jednak sama jej obudowa jest wykonana z miękkiego tworzywa więc otwierając bądź zamykając za jeden z boków/rogów pokrywa lekko się wygina. Jest to pewnie efekt uboczny odchudzania laptopa jak i chęci uzyskania efektu slim. Przy szybkim i energicznym otwieraniu/zamykaniu trzeba mocno uważać i najlepiej używać do tego obu rąk. Po czasie staje się to niestety irytujące... Materiały są przyjemne w dotyku i sprawiają wrażenie solidnych. Wszystko jest idealnie spasowane. Obudowa nie ma mocno ostrych kształtów więc nie wrzyna się w ciało jak np McBook gdy chcemy używać laptopa na leżąco trzymając go opartego o zgięte kolana. Nie podoba mi się rozmieszczenie portów. Podłączamy myszkę, pendrive i zaczyna się kłopot bo ciężko jest upchać coś w ostatni port. Mogli chodź jeden port USB umieścić z drugiej strony. Można się do tego przyzwyczaić, ale jak ktoś zamierza używać np. podstawki chłodzącej i myszki to zaczyna się robić problem...

 

3)Klawiatura: Niski skok klawiszy. Trzeba się przyzwyczaić. Przyciski chodzą bardzo cicho, nie ma efektu stukania. Podświetlenie jest dobrze stonowane i nie świecie po oczach. Miałem obawy, że będzie mnie irytować jednak okazało się to przydatnym i dobrze wyglądającym gadżetem.

 

4) Ekran: Jak dla mnie bajka. Gry, filmy, zdjęcia full HD wyglądają wspaniale. Kąty widzenia są bardzo dobre. W mojej opinii, jak porównywałem go z innymi laptopami w tej klasie m.in z Asusem G551JM czy z MSI ( nie pamiętam modelu ), ekran Acera wypadał najlepiej.

 

5) Wydajność: Wiele osób obawia się wielkich temp. podczas grania lub używania wymagających programów, osobiście jeszcze nie odczułem żeby laptop się grzał. Nie katowałem go jeszcze wymagającymi grami. WOT czy BF3 działa bez problemu na maksymalnych detalach i laptop nie wydziela przy tym odczuwalnych temperatur. Oczywiście podczas grania robi się cieplejszy a wentylatory bardziej głośne, ale to normalne i nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu. Podczas przeglądania internetu lub oglądania filmów jest zimny i bardzo cichy.

 

6) WiFi: Natknąłem na wiele informacji, że są jakieś problemy z kartą sieciową. Ja na razie niczego takiego nie zauważyłem. Mieszkanie ok 65m2 + plus modem od Orange (Sagem).

 

7) Bateria: Jeszcze dobrze nie przetestowałem. Mogę powiedzieć, że pełna trzyma ok 3h. Może trochę krócej.

 

 

 

Podsumowując jest to najlepszy wybór do 4.5 tyś zł. Nie zamierzasz grać to warto skusić się na wersję z i5 i kartą GTX 850. Wtedy jesteśmy w stanie zmieścić się w 3.5 tyś zł. Super sprzęt. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia?

Testy wydajności?

Screeny?

 

To ledwo opis... Do recenzji wiele brakuje. A pomocnym w wyborze też za bardzo nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikilys. Testów i zdjęć jest na necie sporo. Jestem laikiem i raczej "zwykłym" użytkownikiem komputerów, żaden ze mnie hard user ;) Ja po zapoznaniu się z różnymi profesjonalnymi recenzjami na różnych serwisach szukałem opinii zwykłych użytkowników, którzy od jakiegoś czasu używają tego laptopa. Recenzję są czasem tendencyjne i powierzchowne. Może nie powinienem nazywać tego tematu recenzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...