Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ITCompozer

Pendrive 2 TB - prawda czy fake?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Takie znalezisko na chińskim rynku:

http://www.aliexpress.com/item/2015-Best-selling-Wholesale-price-2tb-2000GB-pen-drive-Waterproof-Metal-usb-flash-drive-pendrive-Free/32265320278.html

 

Tutaj gościu rozpakowuje i sprawdza pojemność tego Pendrive:

https://www.youtube.com/watch?v=n6buJZt3cgQ

https://www.youtube.com/watch?v=awjCQhm9ZIg

 

Rzeczywiście wychodzi, że ma 1,90 TB, ale słyszałem o różnych przekrętach.

 

Kupiłem sam żeby to sprawdzić.

 

Co Wy o tym sądzicie? Czy to możliwe żeby za te około 50 zeta po przeliczeniu na PLN dostać taki wielki Pendrive, co prawda na USB 2.0 ale jednak?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pojemność + cena powinny ostatecznie rozwiewać wątpliwości na temat prawdziwości tego produktu.

 

A wgranie kilku piosenek w żaden sposób nie sprawdza, czy ten pendrive ma 1,90TB ;) Pewnie realnie ma 128MB jak reszta podróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "test" można sobie o kant D potłuc. Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić, to przeprowadzenie formatowania tego pena. Dopiero wtedy wyszłoby, jaki faktycznie ma rozmiar. Jeżeli po tym wszystkim dalej pokazywałoby 2 TB, to trzeba wrzucić pliki powyżej 8 GB w sumie i zobaczyć, czy wszystko da się odczytać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cancelowałem te zamówienie, bo w sumie wygląda mi to na szmelc jak tak teraz patrze....eh trzeba było myśleć przed zakupem, może mi zwróci...płaciłem kontom T-Mobile w dolarach, kwota dojdzie w dolarach bez problemu wtedy na to konto?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peny i kartt pamiecu z ali powyzej 8gb sa oszukane. Podrobki zwykle maja te 8gb i. Jeszcze nie sdpotkalem sie ze 128mb. Mozesz pisac o refund i zostaniesz z darmowym penem bo musi ci zwrocic 100% kwoty a pen jest twoj

 

Kwota zostanie przeliczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem, tego pena jeszcze i on nie wysłał, także wszystko spoko, patrzcie:

Mój link

 

 

No ale gość ma dobry feedback i sporo gwiazdek, wiec zależy mu na reputacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan w filmie podał komplet danych osobowych z dokładnym adresem zamieszkania :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet HDD 2TB nie dostaniesz za $15, a co dopiero pamięć flash, która jest kilkakrotnie droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość affinity

Pic na wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu:

 

-Capacities:128MB,256MB,512MB,1GB,2GB,4GB,8GB,16GB,32GB,64GB

 

Mogę się założyć że są ten pendrivy są różnej pojemności i został w nim zmieniony firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu:

 

-Capacities:128MB,256MB,512MB,1GB,2GB,4GB,8GB,16GB,32GB,64GB

 

Mogę się założyć że są ten pendrivy są różnej pojemności i został w nim zmieniony firmware.

Dokładnie, kumpel jakiś czas temu kupił za 5 funtów 64GB który po zmianie firmware okazał się 8GB pendrajwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z komentarzy:

Seller was communicate but USB FLASH what I was sent is bad for a larger copy of data being lost data from it is about 64GB USB FLASH is the problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co drążyć temat, 99% kart/pendrive'ów z chin mają max 8GB i sprawdzamy to programem h2testw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet gdyby byly pendrivy 2tb , po co to komu ? szczegolnie z usb 2.0 . przeciez kopiowanie rzeczy na to byloby meczarnia .... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 14 dolków warto by było (gdyby nie fake of kors :E) - na incremental backup stykło by nawet to usb 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc ... (nie bede pisal) zeby wierzyc ze za 15usd dostaniemy nawet pendrive 128GB a co dopiero pisac o 2048GB.

 

 

Litosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła logika przeciętnego człowieka mówi, że taka cena to jakiś przekręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwiembiam te peniki, taka sama zasada działa jak podrobione dyski przenośne, czyli 128MB-8GB i Firmware tak zrobiony aby po przepełnieniu pamięci zaczynało nadpisywać to co jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pełno tego na allegro, nawet był wątek dzień czy dwa dni temu z kilkoma linkami do takich aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dyski mają normalną pojemność, jednak za nie trzeba zapłacić mniej więcej tyle, ile w Polsce.

 

Jak chcecie darmowe karty pamięci czy pendrivy to wystarczy, że zamówicie od tych chińczyków, potem przy odbiorze zrobicie test pamięci, screeny wyniku tego testu, zrobicie (lub nie) spór na ali albo napiszecie do sprzedawcy. On zaproponuje kilkadziesiąt % refundu, ale wtedy trzeba mu postawić sprawę jasno-100% albo będzie miał do czynienia z aliexpress no i wtedy bardzo rzadko odmawiają i nie dość, że zostajecie z penem/kartą 8GB to jeszcze możecie kupić drugi nośnik i zrobić to samo, ale to już Wyższa Szkoła Krojenia Cebuli na skalę międzynarodową :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...