Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

d0mi3l

Q6600 + nowe GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Spojrzałem jeszcze na R7 265 Asusa .

 

200 PLN mniej niż R9 270X. W tej cenie chyba nvidii z takimi parametrami nie znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spojrzałem jeszcze na R7 265 Asusa .

 

200 PLN mniej niż R9 270X. W tej cenie chyba nvidii z takimi parametrami nie znajdę?

 

 

weź popatrz na allegro bo opłaca się kupować używki na gwarancji jeszcze zawsze grosza za oszczędzisz a nawet można jakąś dobrą okazje złapać

 

znajomy z 2 miesiące temu kupił gtx 660ti evga na jeszcze 1.5 roku gwarancji za 560zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dokonać zakupu na raty, więc dlatego wybieram karty nowe, a linki do jedynego rozsądnego sklepu komputerowego w moim mieście(m.in. załatwienie formalności, ewentualna wymiana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja procka miałem na 3.6Ghz a nawet na 3.7Ghz przez jakiś czas śmigałem więc karat nie marnowała się za bardzo ;)

3.7 powiedzmy że było nieźle, natomiast na niższym zegarze poprostu szkoda było by tą kartą pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spojrzałem jeszcze na R7 265 Asusa .

 

200 PLN mniej niż R9 270X. W tej cenie chyba nvidii z takimi parametrami nie znajdę?

 

Komputronik ma najwyższe ceny na rynku :)

 

Zasugerowałem się cena tego asusa w komputroniku tu daje linka do morele.net z kartami graficznymi do max 700zł

 

GPU

 

 

tam też na raty kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi i propozycje (za co dziękuje), wytypowałem trzy produkty:

 

1.ASUS Radeon R7 265 2GB

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-265-2gb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-r7265-dc2-2gd5-635791/

2.GIGABYTE Radeon R9 270 2GB OC ;

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/

3.GIGABYTE Radeon R9 270X 2GB OC .

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270xoc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-dvi-hdmi-dsub-box-gv-r927xoc-2gd-599377/

 

Dwa pierwsze nieznacznie różnią się ceną. Natomiast pozycja 3, to chyba "przerost formy nad treścią". Hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą 3 propozycją trzeba uważać bo są długie mój gtx 970 od gigabyte ma 31cm

ten r9 270xoc ma 28.5 cm więc sprawdź czy do obudowy się tobie zmieści :)

jeśli nie to weź tego MSI

MSI

 

co do 2 pierwszych kart to są ok tylko wiadomo 3 karta lepsza jest od nich więc twój wybór teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora ile bys go nie podkręcił to max HD 7850 i GTX 660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz NV, najlepiej nową architekturę Maxwella, 750Ti:

 

http://www.komputronik.pl/product/248753/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/MSI_GeForce_GTX_750Ti_2GB_150USD_do_FTP_War_Thunder_Infinite_Crisis_Strife.html

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx750-ti-oc-2gb-gddr5-128bit-vga-dvi-hdmi-pcie3-0-n750ti-2gd5-oc-v1-promo-646092/

 

R9 270X za 800zł to wariactwo, to nic innego jak zwykły HD 7870, stara konstrukcja z 2012r.

 

Ew. jak chcesz zaszaleć, to GTX 960:

 

http://www.komputronik.pl/product/256390/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/MSI_GeForce_GTX_960_2GB.html

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx960-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-ne5x960s1041f-710679/

 

 

Na AMD za wyjątkiem używanych R9 290 nie patrz, przynajmniej jak ta karta ma posłużyć na dłużej, a nie na najbliższy rok. Nie wiadomo, czy jeszcze sterowniki będą wspierały starą architekturę GCN, nie mówiąc o wydajności. Zobacz jak szybko zestarzała się seria HD5xxx/6xxx, w porównaniu do GTX 4xx. GTX 480 do dziś konkuruje z GTX 750Ti/GTX 660, gdy tymczasem HD 5870, ba, HD 6970 wygląda przy nich po prostu żałośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz zacząłem się znowu zastanawiać.

 

Z R9 dałem sobie spokój , ponieważ i tak przy Q6600 nie ma sensu wydawać aż tyle PLN. Co za tym idzie GTX 960 raczej odpada.

 

Miałem wybrać: ASUS Radeon R7 265 2GB DC2, to jednak się jeszcze wstrzymałem (może dlatego że to byłby pierwszy "radek"). Myślałem nad GTX 750 TI, ale jakoś mały mnie się wydawał (przy moim gtx 460, heh te subiektywne wrażenia).Natomiast, zmartwiło mnie stwierdzenie dotyczące supportu AMD.

 

Czyżby GTX 750TI/660?

 

Reasumując:

Wybór jest dość trudny przy w/w CPU. Brak planów zmiany jednostki w przyszłości, komplikują zadane pytanie.

Zakup GPU jednak musi nastąpić z powodu jego braku. Aczkolwiek przy zakupie nowego sprzętu, podświadomie liczę, że następca będzie lepszy niż poprzednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup na allegro używaną 270 do 500zł na gwarancji albo jakieś 660.. nie ma co kupować nowego GPU tej klasy, tylko hajs w błoto wywalisz... zaoszczędzony hajs możesz odkładać na nową podstawkę na świeta czy przyszły rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty NV powinny mieć nieco wyższy fps minimalny w grach, co przy słabszym procku ma niebagatelne znaczenie. W dodatku GTX 750Ti jest z nowej architektury Maxwell, dzięki czemu nie dość, że zjada mało prądu, to prawie się nie grzeje (MSI ma w testach mniej niż 50 stopni w stresie!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie 750ti w cenie 600zł i wyższej to lekkomyślność. Podkręcony gtx750 dorównuje (a nawet przewyzsza) wydajnosciowo 750ti. A gtx750 2GB można kupić za niecałe 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GTX 750 TI 2GB OC. Zakupiony.

 

Pierwsze wrażenie : CISZA!!

 

Wszystkim za pomoc chciałbym bardzo podziękować.

 

p.s.

Później opisze wrażenia, co do połączenia razem z leciwym już procesorem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz NV, najlepiej nową architekturę Maxwella, 750Ti:

 

http://www.komputronik.pl/product/248753/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/MSI_GeForce_GTX_750Ti_2GB_150USD_do_FTP_War_Thunder_Infinite_Crisis_Strife.html

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx750-ti-oc-2gb-gddr5-128bit-vga-dvi-hdmi-pcie3-0-n750ti-2gd5-oc-v1-promo-646092/

 

R9 270X za 800zł to wariactwo, to nic innego jak zwykły HD 7870, stara konstrukcja z 2012r.

 

Ew. jak chcesz zaszaleć, to GTX 960:

 

http://www.komputronik.pl/product/256390/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/MSI_GeForce_GTX_960_2GB.html

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx960-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-ne5x960s1041f-710679/

 

 

Na AMD za wyjątkiem używanych R9 290 nie patrz, przynajmniej jak ta karta ma posłużyć na dłużej, a nie na najbliższy rok. Nie wiadomo, czy jeszcze sterowniki będą wspierały starą architekturę GCN, nie mówiąc o wydajności. Zobacz jak szybko zestarzała się seria HD5xxx/6xxx, w porównaniu do GTX 4xx. GTX 480 do dziś konkuruje z GTX 750Ti/GTX 660, gdy tymczasem HD 5870, ba, HD 6970 wygląda przy nich po prostu żałośnie.

 

Pomijajac fakt że autor kupił kartę, to naprawdę wiedza o sprzęcie Cie opuściła GTX 960 do Quada ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac fakt że autor kupił kartę, to naprawdę wiedza o sprzęcie Cie opuściła GTX 960 do Quada ? :E

 

Sam mam quada i do kręconego najlepiej włożyć gtx750Ti/gtx660. Wszelkie AMD odpadają przez narzut sterownika co wylezie w 70% gier. Pomijam wszelkie słabe karty jak HD7770 itp bo tam wiadomo że styknie. Taki gtx750Ti potrafi się lekko nudzić w niektórych grach co dopiero gtx960.

 

Edit: i żeby nie było, Radek 265 czy 270 w dobrej cenie to bardzo dobre karty ale niestety nie do quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Przy wykorzystaniu karty, wszystko zależy od tego jakie dasz ustawienia i jaką grę masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Q9400 wykręconego na 3,5GHz. Przy rozdzielczści 1920 × 1080 Radek HD 7850 nie dawał rady tzn. nie był w pełni wykożystwany. Powiedzcie mi jakim cudem Q6660 uciągnie MSI GTX 750 TI 2GB OC ?? Ludzie pisza a sie nie znają. Jestem przekonny że nigdy nie mieli w ręku tego Quada.

 

Teraz pytanie do "d0mi3l" : ile k/s więcej usyskałes w grach w których pogrywasz i czy było to opłacalne względem ceny grafiki?? Jak dla mnie dzięki dobrym doradcom niestety ale trochce przepłaciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac fakt że autor kupił kartę, to naprawdę wiedza o sprzęcie Cie opuściła GTX 960 do Quada ? :E

 

W takim NFS Rivals na pewno GTX 960 nie byłby wykorzystywany, ale np. w Metro Last Light już jak najbardziej. Wszystko zależy od gry ;) Chociaż oczywiście w większości przypadków 750Ti będzie wystarczający. Zawsze możesz włączyć w części gier 4xMSAA. Ja Q6600@3.4 miałem z GTXem 280 i pamiętam, że Crysis 1 w rozdzielczości powyżej 1280x1024 nie dawał już rady z winy grafy, a nie proca. Do Full HD w tej ponad 7-letniej już grze trzeba minimum GTX 470/560Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówił Julek C. : Veni Vidi Vici... Crysis 1 :E

Q6700/Q6600 -

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, 100% wykorzystania GPU :) Ale w innych grach już nie tak słodko, mimo wszystko w granicach przyzwoitości ;) Chociaż po 8-letnim procu nie spodziewałem się takiej dobrej formy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się mniejszego wykorzystania GPU po włączeniu "wszystkich bajerów" w Crysis (1) ?

Q6600/Q6700, to nie Pentium D :)

 

FullHD z AA : 16xQ [MSAA x8 "na sterydach"] oraz na B. Wysokich - to nie takie proste (nawet dla mocarnego GPU jakim niewątpliwie jest GTX 780 Ti) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Path of Exile, akt 3, town:

 

GTX 460

1920x1080

- shadow quality -medium,

- antialiasing quality - off,

- texture quality- medium,

- texture filtering - 2x,

- post procesing - off,

- screen shake - off,

- v-sync -off,

 

Miałem około 35 fps.

 

GTX 750 ti

1920x1080

- shadow quality -high,

- antialiasing quality - high,

- texture quality- high,

- texture filtering - 16x,

- post procesing - on,

- screen shake - on,

- v-sync -off,

 

Mam 100 :exclam: fps :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam quada i do kręconego najlepiej włożyć gtx750Ti/gtx660. Wszelkie AMD odpadają przez narzut sterownika co wylezie w 70% gier. Pomijam wszelkie słabe karty jak HD7770 itp bo tam wiadomo że styknie. Taki gtx750Ti potrafi się lekko nudzić w niektórych grach co dopiero gtx960.

 

Edit: i żeby nie było, Radek 265 czy 270 w dobrej cenie to bardzo dobre karty ale niestety nie do quada.

 

To przecież mi nie chodziło żeby na siłę radeona wkładać ale na moje GTX 960 będzie się poprostu nudzić, ale temat zamknięty bo jesr 750ti.

 

W takim NFS Rivals na pewno GTX 960 nie byłby wykorzystywany, ale np. w Metro Last Light już jak najbardziej. Wszystko zależy od gry ;) Chociaż oczywiście w większości przypadków 750Ti będzie wystarczający. Zawsze możesz włączyć w części gier 4xMSAA. Ja Q6600@3.4 miałem z GTXem 280 i pamiętam, że Crysis 1 w rozdzielczości powyżej 1280x1024 nie dawał już rady z winy grafy, a nie proca. Do Full HD w tej ponad 7-letniej już grze trzeba minimum GTX 470/560Ti.

 

Pewnie możesz na siłę włączyć wszystko aby zobaczyć te magiczne 100 % wykorzystania ale trafisz na miejsce zależne od CPU i wydajność poleci na łeb na szyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...