Skocz do zawartości
lamparcicho

Ori and the Blind Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Ori and the Blind Forest to opracowana przez niezależny zespół Moon Game Studios dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG, należąca do podgatunku określanego mianem metroidvania. W grze wcielamy się w postać młodego i niedoświadczonego ducha lasu, który podczas swej wędrówki próbuje dowiedzieć się czegoś o sobie oraz otaczającym go świecie. W trakcie zabawy eksplorujemy kolejne obszary pełne ukrytych przejść i skrótów, rozwiązując łamigłówki i stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom zręcznościowym. Dostęp do niektórych fragmentów mapy wymaga nabycia unikalnych umiejętności, które odblokowujemy na specjalnym drzewku rozwoju w miarę postępów rozgrywki. Twórcy gry całkowicie zrezygnowali z dialogów, zaś kolejne elementy fabuły poznajemy dzięki niemym cut-scenkom przerywnikowym. Wyjątkowy klimat rozgrywki budują klimatyczne, ręcznie rysowane tła oraz nastrojowa ścieżka dźwiękowa.

 

 

Gamespot - 9/10

GameInformer - 9.5/10

Polygon - 9/10

Kotaku - YES

Destructoid - 9.5/10

GamesRadar - 4/5

GameSided - 9/10

US Gamer - 4/5

VentureBeat - 9.5/10

DigitalChumps - 7/10

 

Chyba warto zagrać :) Premiera już jutro!

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo ładna gra. Rzadkość w dzisiejszych, nastawionych na różne techniczne bzdety czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, szczerze- tak jak jestem fanem "takich gierek" (no, kolorowe 2D platformerki) tak kiedy pokazali ten tytuł, bodaj na jakimś e3, wyglądało mi to na typowe "x1 też potrzebuje ładnego indyka więc zróbmy coś na szybkiego".

A tu takie oceny? Najs.

Edytowane przez Adi-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobało mi się na E3, później o tym zapomniałem bo tak jak wyżej "każdy ma ładnego indyka x99".

A dzisiaj wysyp pozytywów w recenzjach więc... obadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, czyli nie każdy poziom zalewa woda? jakoś to mi utkwiło w pamieci - ze tak ma być.

zresztą - i bez tego też jakoś mnie materiał z E3 nie zachwycił.

 

Ale ten trailer już całkiem całkiem... kiedyś trzeba chyba będzie wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fantastycznie, według niektórych recenzentów gra lepsza nawet od ostatnich Raymanów.

Platformówki jednak przestały mnie kompletnie bawić, więc raczej nie sięgnę po Ori, chyba że na dużej promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to kupię w rozsądnej cenie, gra wygląda przepięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fantastycznie, według niektórych recenzentów gra lepsza nawet od ostatnich Raymanów.

Platformówki jednak przestały mnie kompletnie bawić, więc raczej nie sięgnę po Ori, chyba że na dużej promocji.

 

mnie w sumie też - tzn taki Trine, Limbo czy Pid wsysają, ale to trzeba mieć akurat nastrój, wenę, czuć klimat.... niemniej, nawet dla samego posiadania i własnoręcznego sprawdzenia kilku poziomów, niektóre platformówki mieć warto, bo są naprawdę fantastycznymi produktami w których widać pasje, fantazję i dbałość o szczegóły. No, ale zgoda - to ostatnie też tylko wtedy, gdy choć cokolwiek się do nich czuje. Ja takiego np. Diabolo czy Skyrima nie kupię, choć niby "osom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 5h jestem totalnie pozamiatany ;) Jest to uczta dla duszy i oka...Oprawa artystyczna niszczy wszelkie produkcje tego typu,ręcznie malowane tła i ta muzyka...Prawdziwa jazda zaczyna się po dłuższej chwili z mechaniką gry!Bez wątpienia jest to czarny koń tego roku.Jeszcze ta opowieść beż użycia słów...ech...Za to właśnie kocham elektroniczną rozrywkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś opcja kupna poza steam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś opcja kupna poza steam?

Brak. Tzn. jest - konsole.

 

O, to metroidvania. I to całkiem długa (jak na platformersa). I trudna. Jak miło. A bałem się (i dlatego miałem w tyle), że to będzie kolejna krótka wydmuszka, jak Limbo. No to leci na listę życzeń. A nawet zaczęła mocno kusić...

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka jest mocna i wciąga, btw mam problem, zrobiłem save'a bo jak wiadomo można sobie stawiać checkpointy, i mam taki problem że jestem w miejscu z którego nie mogę się wydostać (kolce na około jaskini) i problem jest taki że nie mam skilli żeby iść dalej a cofnąć się nie mogę bo save'a mam w tym miejscu, i co mam teraz zrobić ?^^ nie wydostanę się z dołu bo kolce są na około, a nie mam żadnych skilli czy możliwości nabicia sobie paska umiejętności żeby coś ewentualnie rozwinąć, bo nie ma przeciwników, co mam teraz zrobić, za nic tego nie przejdę bo nie przeskoczę kolców na szczycie skarpy, przez co wspinając się w górę do wyjścia ginę cały czas ^^ ? czyżby twórcy czegoś nie przemyśleli ?

 

dobra, chyba nic się zrobić nie da, tak się kończy właśnie możliwość save'a gdzie popadnie...

 

https://www.youtube.com/watch?v=fqz5_1swnDw - 06:20 Moon Grotto, w tym miejscu się zablokowałem, zszedłem na dół po kolcach tracąc hp bo chciałem sprawdzić co tam jest, bum, save zrobiłem i idę dalej a tam droga bez wyjścia, kolce itd, widać potrzeba jakiś skill żeby wyjść prawą stroną (nie widać na filmiku) i lipa teraz... widzę też że nie tylko ja mam taki problem, inni na yt też utknęli w innych miejscach bo zrobili save'a w miejscu gdzie bez straty hp czy skilla nie da się na tym poziomie iść dalej... heh

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe,że w cenie 6,5 zł ?

 

http://allegro.pl/ori-and-the-blind-forest-steam-okazja-tanio-nowosc-i5173748640.html

 

Kupił już ktoś i jeśli tak to instaluje się i działa bezproblemowo ?

Sprzedaje jedno konto większej liczbie osób. Jak wół jest napisane DOSTĘP DO KONTA STEAM Z GRĄ. Podaje login, hasło i klucz do Stem Guard. Tryb offline i każdy może grać. Ale w każdej chwili sprzedawca może zmienić hasło i dupa. Tak samo jeśli jeden z abonentów wejdzie w tryb online, wówczas reszta nie pogra. Plus brak aktualizacji, aczików, steam cloud.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jakiś przekręt. Kupione na osobnych kontach Steam kradzionymi kartami np.?

 

Aaa... To takie wałki. No proszę, człowiek się całe życie uczy.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje jedno konto większej liczbie osób. Jak wół jest napisane DOSTĘP DO KONTA STEAM Z GRĄ. Podaje login, hasło i klucz do Stem Guard. Tryb offline i każdy może grać. Ale w każdej chwili sprzedawca może zmienić hasło i dupa. Tak samo jeśli jeden z abonentów wejdzie w tryb online, wówczas reszta nie pogra. Plus brak aktualizacji, aczików, steam cloud.

 

 

 

Dzięki za zaoszczędzone 6,5zł. Ciekawe ile osób się na to natnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=fqz5_1swnDw - 06:20 Moon Grotto, w tym miejscu się zablokowałem, zszedłem na dół po kolcach tracąc hp bo chciałem sprawdzić co tam jest, bum, save zrobiłem i idę dalej a tam droga bez wyjścia, kolce itd, widać potrzeba jakiś skill żeby wyjść prawą stroną (nie widać na filmiku) i lipa teraz... widzę też że nie tylko ja mam taki problem, inni na yt też utknęli w innych miejscach bo zrobili save'a w miejscu gdzie bez straty hp czy skilla nie da się na tym poziomie iść dalej... heh

Spakuj i umieść save w załączniku, spróbuję ci to przejść. (znajdziesz je w C:\Users\<twój folder użytkownika>\AppData\Local\Ori and the Blind Forest)

Grę już przeszedłem po 11h i jestem nią zachwycony. Najtrudniejsze jak dla mnie poziomy to ucieczka przed wodą i drugi przed sową z ogniem, dużo nerwów na nich zjadłem ale i tak było warto =D.

Edytowane przez R4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam, ale dochodzę do wniosku, że ta gra nie jest sprzedawana poza steamem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej - nigdzie. Chyba, że na "kąsole"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spakuj i umieść save w załączniku, spróbuję ci to przejść. (znajdziesz je w C:\Users\<twój folder użytkownika>\AppData\Local\Ori and the Blind Forest)

Grę już przeszedłem po 11h i jestem nią zachwycony. Najtrudniejsze jak dla mnie poziomy to ucieczka przed wodą i drugi przed sową z ogniem, dużo nerwów na nich zjadłem ale i tak było warto =D.

 

już przeszedłem bo włączyłem od nowa, ale serio, ta gra ma pełno takich miejsc typu, skaczemy przez kolce wiedząc że stracimy ileś hp ale przeżyjemy, i kolejno gdy po drodze nie będzie nic co zregeneruje nam życie i napotkamy znowu przeszkodę na której stracimy kolejny jeden kawałek życia, albo nawet trafimy na ścianę której nie odblokujemy i musimy się cofnąć (znowu wchodząc w kolce tracąc 1hp) to przy takim sejwie mamy po grze :)

 

jak chcesz to sprawdzić to idź do Moon Grotto, tak jak na filmiku ten koleś, i zamiast się cofnąć spadnij na dół tym tunelem z kolcami z obu stron (potem trafisz na pułapkę, młot), to gwarantuje Ci że jeżeli to przeżyjesz (stracisz jedno hp) i zrobisz sejwa na dole, to z poziomu już nie wyjdziesz, bo samo łażenie po ścianie ku górze z drugiej strony tej części poziomu nic Ci nie da, bo na górze trafisz znów na kolce i bez jakiegoś power jumpa czy odpowiedniej umiejętności nie wyskoczysz z dziury

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej - nigdzie. Chyba, że na "kąsole"

Gardzę konsolami! No nic, pozostaje czekać do zimy na -33% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już przeszedłem bo włączyłem od nowa, ale serio, ta gra ma pełno takich miejsc typu, skaczemy przez kolce wiedząc że stracimy ileś hp ale przeżyjemy, i kolejno gdy po drodze nie będzie nic co zregeneruje nam życie i napotkamy znowu przeszkodę na której stracimy kolejny jeden kawałek życia, albo nawet trafimy na ścianę której nie odblokujemy i musimy się cofnąć (znowu wchodząc w kolce tracąc 1hp) to przy takim sejwie mamy po grze :)

 

jak chcesz to sprawdzić to idź do Moon Grotto, tak jak na filmiku ten koleś, i zamiast się cofnąć spadnij na dół tym tunelem z kolcami z obu stron (potem trafisz na pułapkę, młot), to gwarantuje Ci że jeżeli to przeżyjesz (stracisz jedno hp) i zrobisz sejwa na dole, to z poziomu już nie wyjdziesz, bo samo łażenie po ścianie ku górze z drugiej strony tej części poziomu nic Ci nie da, bo na górze trafisz znów na kolce i bez jakiegoś power jumpa czy odpowiedniej umiejętności nie wyskoczysz z dziury

Zapewne masz racje, bo sam byłem blisko takiej sytuacji gdzie zapisałem grę zaraz przed priomieniem, który po chwili trafiał w miejsce zapisu. Gdybym zrobił to sekunde później to po każdym wczytaniu gry był ginął od 1 strzału, a tak to w ostatniej chwili udało mi się wyskoczyć od zasięgu promienia.

Powinna być w tej grze opcja wczytania ostatniego checkpointa, a nimi powinny być miejsca całkowitej odnowy hp i many. Wtedy problemu by nie było.

 

Gra bardzo zaskakuje jeśli chodzi o wysoki poziom trudności i daje to bardzo dużą satysfakcje jak uda się przebrnąć przez jakiś najtrudniejszy fragment. Niekiedy nawet Super Meat Boy był dla mnie łatwiejszy =).

Edytowane przez R4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E... po tym co piszecie, to jedna nie dla mnie :E jeszcze poziom jak poziom, ale zabawy w kopiowanie sejwów by "nie wpaść" to ja sobie fundował nie będę.

jak dobrze, że jest internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E... po tym co piszecie, to jedna nie dla mnie :E jeszcze poziom jak poziom, ale zabawy w kopiowanie sejwów by "nie wpaść" to ja sobie fundował nie będę.

jak dobrze, że jest internet.

Miejsca gdzie można zapisać są bezpieczne i z drogą ucieczki ale najlepiej przed zapisem jeszcze zweryfikować teren, by taka sytuacja się nie przytrafiła, choć i tak trudno ją wymusić .

Edytowane przez R4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...