Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RayvenPL

[1500-2000zł] Laptop do użytku domowego - z systemem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę pomóc koleżance w wyborze dobrej opcji. Jest ona laikiem komputerowym. Potrzebuje sprzętu który będzie działał i nie trzeba będzie nic robić - czyli z systemem. A ja na lapkach nie znam się kompletnie.

Z informacji które mi przekazała wynika, że jedyne co robi to przegląda net, ogląda zdjęcia, przegląda/obrabia jakieś dokumenty w WORDzie i tyle. Ma kilkuletniego syna który pewnie będzie chciał pograć w jakieś flashówki, ale to nie jest priorytet.

We wskazanych zastosowaniach ma działać płynnie. I tyle.

 

Proszę o poradę. Cena - im mniej tym lepiej, dziewczyna kokosów nie zarabia, ale 1500 ma przeznaczone, 2000 może w ostateczności wydać. Przekątna 15,4" - 15,6".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Lenovo G510 z i3m + 4GB RAM. Wydajny procesor intela z pełnym taktowaniem . Integra HD4600 pozwoli na odpalenie mniej wymagających gier nie tylko flash. W zestawie już win 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Dell insprion 3542 z 5 ulv i win 8 - Masz tutaj nowy procesor i5 ulv jeszcze mniej pobiera energi wydajnośc jak i3 wiec spokojnie wystarczy. Przyzwoite wykonanie, posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie montera (serwisanta) i laptop jest naprawiany na miejscu). Łatwy dostep do podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Dysk SSD, matowa matryca, całkiem dobry procesor i Windows7 w zestawie bo 8 nie każdemu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić odrobinę taniej? Czy po prostu nic rozsądnego nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej masz Lenovo G50 z i3ulv + 4GB RAM. Tutaj procesor niskonapięciowy o niższym taktowaniu ale za to też nizszym poborze prądu, słabsza integra jeśli coś tam chcesz odpalić. Dopłacasz stówkę i masz wydajniejszego g510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Zostanę jednak przy wcześniejszych propozycjach. Nie ma siły żeby dzieciak nie chciał w coś pograć ;)

Dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o poradę. Cena - im mniej tym lepiej, dziewczyna kokosów nie zarabia, ale 1500 ma przeznaczone, 2000 może w ostateczności wydać. Przekątna 15,4" - 15,6".

oszczędny płaci 2 razy ? :) Znasz :)

 

Dell 5545 z amd 10 + radeon r7

 

LAptop o wysokiej jakości wykonania jak na ten segment, po części z aluminium. MAsywne zawiasy od matrycy.

Ładny stonowany design

Kompaktowy i lekki jak na 15"

Dobra gwarancja - usługa domowa naprawa dell

Moim zdaniem wart uwagi z całą pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Django - nie o to biega. Dziewczyna sama wychowuje dziecko, zarabia niewiele. Zastosowania lapka nikłe - no w sumie dzieciak rośnie, ale bez przesady. Ale propozycja bardzo dobra. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem o co chodzi :)

 

Dell 3521 z i3ulv + radeon 7670

MA cąłkiem masywnie zrobioną obudowę ( zawiasy od matrycy) choć z gorszych tworzyw niż 5545 ale wciąż sprawia wrażenie solidnego

Wydajnościowo powinien wystarczyć.

NAwet jakieśgry podstawowe sięodpali, czy to dzieciakowi czy co tam ;)

Gwarancja jak wyżej - domowa naprawa dell

Cena znacznie niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...