Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SweetDreams

Higiena jamy ustnej

Rekomendowane odpowiedzi

Mycie zębów przynajmniej rano i na noc, zazwyczaj częściej (w sumie 2-4x) - pasta Elmex pomarańczowa. Nici dentystycznej używam regularnie z racji tego, że w jednym miejscu mam szparę i zostają tam resztki. Wszystkie zęby nitkuje raczej sporadycznie (kilka razy w miesiącu). Płyn do płukania również Elmex pomarańczowy, ale nie zawsze używam do każdego mycia.

 

Ostatnio dentystka poleciła mi szczoteczkę Colgate Slim Soft (dostępna na pewno w Rossmanie za 9-13 zł, zależnie czy w promocji). Cieńsze końcówki włókien, do tego bardzo miękka i przyznam, że nieźle się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alko wysusza i potem ci może za przeproszeniem j***ać z ust.

 

bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff z tym je*** z ust to jest różnie. Ja mogę i wyszorować zęby i wypłukać paszczę płynem a i tak będzie kostnica - ale wystarczy, że coś zjem i już jest git :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) Alkohol robi problemy, a sam zapach z ust potrafi być na tyle ważny, że łamie kariery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba pić nalewki - potem mówisz innym, że to syrop na gardło czy coś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale postuka i popyta czy nic nie boli na zimno, ciepło oraz pomaca martwe zęby czy nie atakuje je od wierzchołka.

Jeśli masz plomby amalgamatu to zawsze będzie reakcja na ciepło/zimno bez względu na stomatologa.

 

bo trzeba pić nalewki - potem mówisz innym, że to syrop na gardło czy coś :E

Syropy nie jadą siarką...:E a niektóre są smaczne (ot, jeden jaki brałem, stosunkowo niedawno, smakuje jak lody z jednej restauracji, które uwielbiam :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest taka pasta:

 

reklama_prasowa_krem_radioaktywny_1930.png?resize=541%2C272

toothpaste_157.jpg?resize=500%2C191

 

Zęby będą tak czyste, że będą wręcz świecić. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz plomby amalgamatu to zawsze będzie reakcja na ciepło/zimno bez względu na stomatologa.

Nie, jak masz amalgamat to automat do wymiany i bez znaczenia, że szkoda pogłębiać dziur. Każdy ból oznacza coś nie tak, w małym odsetku to bardzo wrażliwa zębina, najczęściej gnicie pod nieszczelnymi plombami. Bardzo ważne jest sprawdzanie szczelności plomb, więc kompozytowe są do tego lepsze, bo widać każdą ryskę. Plomby takie trzeba "serwisować" po upływie 5 lat, bo nadają się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meridol nie nadaje się do dłuższego stosowania bo powoduje silny osad. Może go poużywać tydzień czy dwa aby podreperować dziąsła ale nie dłużej.

 

Osobiście przesiadłem się z pomarańczowego elmexu na blend-a-med pro expert + szczoteczka elektryczna oral b professional care 700 + płukanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważajcie z wszelkimi pastami wybielającymi, bo niszczą szkliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak masz amalgamat to automat do wymiany i bez znaczenia, że szkoda pogłębiać dziur. Każdy ból oznacza coś nie tak, w małym odsetku to bardzo wrażliwa zębina, najczęściej gnicie pod nieszczelnymi plombami. Bardzo ważne jest sprawdzanie szczelności plomb, więc kompozytowe są do tego lepsze, bo widać każdą ryskę. Plomby takie trzeba "serwisować" po upływie 5 lat, bo nadają się do wymiany.

Mówimy chyba o dwóch różnych sprawach. Amalgamat przewodzi ciepło/zimno bo jest plombą rtęciową, bez względu na stan uzębienia i jego choroby. Jeśli miałeś robioną plombę w okolicy nerwu zębowego, albo głeboko wwiercano się to nawet przy zwyczajnym piciu/jedzeniu amalgamat będzie przewodził temperatury niskie i wysokie (przy kanałówce nie ma to już znaczenia bo nerw został zatruty i robionoe jego ekstrakcję), stąd bardziej poleca się plomby światłoczułe, ale znowu z doświadczenia wiem, że amalgamatowe są trwalsze, tylko nie da się ich stosować na przednie zęby :E bowiem widok jest bezcenny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meridol, elmex to jedna firma, w kwestii płynów też można kombo kupić są promocje. W kwestii higieny sprzęt nie jest tak ważny jak technika, czyli wymiatanie, nitka na okolice dziąseł i kontrole stałe u DOBREGO stomatologa, który nie tylko zrobi diagnostykę na dziury, ale postuka i popyta czy nic nie boli na zimno, ciepło oraz pomaca martwe zęby czy nie atakuje je od wierzchołka.

Moje zęby na ciepło/zimno reagują niezbyt przyjemnie odkąd pamiętam. A jak ostatnio przy zdejmowaniu aparatu ortodontycznego robili mi gruntowne czyszczenie, to przez kilka dni przy byle dotknięciu potrafiły boleć. I ponoć to całkowicie naturalne, mam po prostu starte szkliwo.

 

Plomb rtęciowych nie mam, tylko kompozyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff z tym je*** z ust to jest różnie. Ja mogę i wyszorować zęby i wypłukać paszczę płynem a i tak będzie kostnica - ale wystarczy, że coś zjem i już jest git :E

 

Osad z migdałków na gardle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

- Elmex pomarańczowy/zielony, Sensodyne, Blend-a-med,

- szczoteczka zwykła, twardość średnia - Colgate,

- nić dentystyczna Elmex.

 

Szczotkuję 3-4 razy dziennie. Technika szczotkowania - najpierw szoruję zęby trzonowe, a następnie technika wymiatająca (

). Wieczorem używam nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną szczoteczkę już dwa lata.

Żałowałem że tak późno kupiłem bo nawet tania szczoteczka jest dużo lepsza od zwykłej.

Ja jako następną kupie sobie soniczną, ale jako pierwszy elektryk to ta ci starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na soniczną 3 razy tyle i więcej.

Kup se taką.

Między tą a soniczną pewnie jest mniejsza różnica jak między zwykła a tym elektrykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie od jakiego czasu zastanawiam nad elektrykiem od Philipsa. Bielsze zeby od tego czy jak?

 

Co do obecnie to zwykle szczoteczki od Oral B bo takie w Costco akurat w duzych paczkach sprzedaja i nowa szczoteczka co sezon.

Pasta tylko bez fluorowa, glownie Toms of Maine

41js9nD-EEL._SX300_.jpg

Odkad zaczelem uzywac past bez fluoru zeby zrobily sie bielsze, to bylo jeszcze w miescie gdzie woda jest fluorowana, teraz po wyprowadzce po za miasto i wlasna studnia glebinowa + dalej pasta bez fluoru i zeby jeszcze bielsze od tego czasu. Fluor to gowno i pic na wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dentysta powie Ci: aminofluorki, a nie fluor...bo ten ma każda pasta, nawet te za 3 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kij. Nie uzywalem nigdy tanich past za 3 zl a zeby i tak zawsze zoltawe byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho to nie wina fluoru...a tego co spożywasz. Użwając innych past, które mocniej wybielają zęby, prawdopodobnie mocniej uszkadzasz szkliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagasz bardzo daleko idace konluzje, tym bardziej ze nawet podalem marke pasty ktorej zamiast spawdzic, wysnuwasz teorie. Lagodna pasta i do tego nie ma w niej fluoru. Nie mam takze fluoru we wodzie ze studni ktory jest obecny w wodzie z wodociagow.

Odzywiam sie tak samo jak zawsze. A to ze fluor zolci zeby jest faktem, ale jak nie chce sie poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...