Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WasilijCzapajew

Laptop do około 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam tymczasowego laptopa do pracy w cenie około 1000 zł. Zastanawiam się nad wyborem sprzętu używanego, bądź kupnem czegoś nowego. Wiem, że w tej cenie nie mogę wiele wymagać, ale zależy mi przede wszystkim na sprawnej pracy sytemu z uruchomioną przeglądarką internetową oraz thunderbirdem, więc 4GB RAM-u będą prawdopodobnie niezbędne. Sprzęt będzie używany mobilnie w połączeniu z modemem 3G USB, więc coś lekkiego o rozmiarze 13-14 cali byłoby idealne.

 

Znalazłem takiego Lenovo:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g50-30-intel-2x2-16ghz-win8-antyvir-i5235375788.html

Zastanawiałem się też nad tym:

klik

Czy w takiej sytuacji lepszy będzie sprzęt starszy, ale z chyba mocniejszym procesorem, czy też młodszy, ale z koniecznością zakupu dodatkowego ramu?

A może da się znaleźć coś lepszego?

Nie zależy mi na napędzie CD, za to przydałyby się 3 złącza USB. System też nie jest konieczny, bo większość czasu laptop będzie spędzał pod linuxem.

W gry nie gram, więc grafika może być zintegrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej do użytku domowego Lenovo G50 z AMD A6 oraz 4 GB RAM. Najmocniejsza konfiguracja w tej cenie, jakość wykonania ale w tym przedziale cenowym cudów nie można oczekiwać. Plusem jest to, że laptop jest nowy i masz na niego pełną gwarancję i przez 2 lata nie musisz się martwić czy zdechnie jak używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę drozej z nowych masz Acer extensa 2510 z pentiumem U i 4 gb ram. Masz tutaj matowa matryce nie odbija otoczenia mniej męczy oczy. Całkiem dobra jakość wykonania, bardzo mocna bateria do 7h działania na wifi, dobra jakość dźwięku z wbudowanych głośników. Moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. W takim razie bede szukal nowego sprzetu.

Mam kilka pyta:

1. Ten Lenovo rzeczywiscie ma baterie o pojemnosci 2200 mAh, czy to chochlik drukarski? Obecnie chyba topowe smartfony maja baterie o podobnej pojemnosci.

2. Ktory z tych laptopow ma najwydajniejszy procesor? Mialem juz laptopa z procesorem i3 (nie pamietam modelu) z 2012 roku i w polaczeniu z W8 potrafil dzialac straszliwie wolno.

3. Ktory z tych trzech jest najlepiej, to jest najsolidniej wykonany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system niekonieczny ale w cenie tych lap[topó podanych powyżej bez systemu masz

PAckard bella z pentiumem 2 core ulv z w8 w zestawie...

 

Tanie laptopy maja słabe baterie. Nawet te laptopy ze średniego szczebla nierzadko takie mają. Zamysłem jest tutaj montowanie niskonapięciowych energooszczędnych procesorów.

Taki procesor wyciągnei na takiej baterii całkiem normalne przebiegi porównywalne do procesorów serii M na bateriach ok 4000mah

Jak wszystkie laptopy w tej cenie jakosć wykonania bez fajerwerków. Procesor powinien zapewnić ci całkiem komfortową prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...