Skocz do zawartości
TurboDymo

Tani biznesowy czy Popularny do Domu do ok 3 TPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje laptopa do domu.

TYpowe codzienne użytkowanie: internet www, poczta, youtube, e-banking, troszkę filmów, zrzuty fotek i filmów z aparatu cyfrowego, dość dużo pracy w excelu.

W gry nie gram, choć ostatnio parę wieczorów pomęczyłem world of tanks, ale nie wiem na ile tego typu gry są wymagające.

co robię rzadko, ale się zdarza: lekki retusz fotek w photo shopie (podciągnięcie barw, redukcja balansu bieli, kadrowanie czy prostowania kadru, żadnego renderingu itp.), w planach w końcu posklejanie przywatnych filmików z wakacji w jakimś progranie (znowu raczej sklejanka fragmentów do jakiegoś podkładu muzyki niż modyfikacja parametrów filmu).

No i mobilność: racze używany jako desktop replacement:), choć z 3-4 razy w roky wyjedzie na weekendy czy wakacje w walizce (a ta w samolocie albo aucie...), i tyle.

Preferencje:

•  
  • ma wystarczyć do powyższych zastosowań,
  • porządnie wykonany, nie cierpie trzeszczącej obudowy, którą strach dotknąć, ani odpustowych wstawek dla nastolatków...
  • ekran... no cóż, jak najlepszy. Probooka 450 czy z710 mam z matrycą Full HD, Della HD+, które w sumie też jest ok. HP jako jedyny ma matową matrycę...,
  • karta grafiki: HP raczej z podstawowym intelem 4400 (czy warto dopłacać za R5 M255?), Della mam z Geforce 820M, a Lenoco z GeForce 840M, Czy do mojej "działalności" potrzebuje jakąś dedykowaną kartę czy integra 4400 mi starczy?
  • zakup na początku pewnie z dyskiem HDD, z czasem przejście na SHDD albo SSD.
  • no i który z nich ma najlepszy (szybki i porządny) serwis i warunki gwarancji? (dell z tego kiedyś słynął...)
  • chłodny i cichy! nie cierpię ustawicznego szumu wiatraczka czy grzałki na kolanach...

p.s. to końcowa decyzja po paru zapytaniach na tym forum, ale nadal mam rozterki. Jutro chcę definitywnie zamówić sprzęt...

Edytowane przez TurboDymo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie z wysoką jakościowo obudową celowałbym w biznesowego ProBooka 450 z i7ulv + 8GB RAM. Posiada wydajną konfigurację wystarczającą do domowego użytku, do tego matowa matryca o rozdzielczości FullHD a nie żadne HD czy HD+

Edytowane przez Rain Man

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Acer e5-572g z i5 i GF840m + SSD 128 gb. Matowa matryca FULL HD większy obraz roboczy. Masz tutaj przyzwoita konfiguracje, grafika do WOT a nawet lepszych gier w razie czego. Laptop jest niezle wykonany, posiada mocna akumulator nawet do 7h działania na wifi, dobra kultura pracy, nie jest głosny ani sie nie przgrzewa. Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie z wysoką jakościowo obudową celowałbym w biznesowego ProBooka 450 z i7ulv + 8GB RAM. Posiada wydajną konfigurację wystarczającą do domowego użytku, do tego matowa matryca o rozdzielczości FullHD a nie żadne HD czy HD+

A jaka jest właściwie różnica pomiędzy Probook 450 a Probook 450 G2??

Ten drugi ma procesory niskonapięciowe tyle wiem...

ale np. obudowa? czy wersja G2 jest troszkę chudsza?

jakieś inne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma większych różnic w konstrukcji, tak samo beznarzędziowy dostęp do podzespołów. Jedyna różnica to podzespoły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Model G2 posiada też podświetlaną klawiwaturę. Lenovo Z710 z i5 haswella i GT840:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-z710-59-441190-706741/

Będzie dobrym wyborem. Dobre wykonanie, dobra kultura pracy, matryca FHD, podświetlana klawiatura. Do tego dorzucasz SSD 128GB Plextora:

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/

SSD zapewni sporo szybszą pracę systemu (ładowanie systemu do 10 sekund), szybszy odczyt/zapis. Dyskie te są mniejsze, pobierają mniej prądu i osiągają sporo mniejsze temperatury niż zwykłe talerzowe HDD. Warto!

W morele zamontują Ci to za 1zł + dostaniesz wysyłkę gratis po podaniu kodu rabatowego - więcej info w mojej sygnaturce na dole. SSD masz wtedy w środku, a HDD dostajesz oddzielnie i możesz go użyć jako dysk zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Model G2 posiada też podświetlaną klawiwaturę. Lenovo Z710 z i5 haswella i GT840:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-z710-59-441190-706741/

Będzie dobrym wyborem. Dobre wykonanie, dobra kultura pracy, matryca FHD, podświetlana klawiatura. Do tego dorzucasz SSD 128GB Plextora:

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/

SSD zapewni sporo szybszą pracę systemu (ładowanie systemu do 10 sekund), szybszy odczyt/zapis. Dyskie te są mniejsze, pobierają mniej prądu i osiągają sporo mniejsze temperatury niż zwykłe talerzowe HDD. Warto!

W morele zamontują Ci to za 1zł + dostaniesz wysyłkę gratis po podaniu kodu rabatowego - więcej info w mojej sygnaturce na dole. SSD masz wtedy w środku, a HDD dostajesz oddzielnie i możesz go użyć jako dysk zewnętrzny.

Z710 nie najbrzydszy, przyznam.

Ale musze pomacać, czytałem pare opinii I każdy narzeka na pływającą klawiaturę I niekoniecznie najlepsze wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może będzie taniej:)

w poprzednim laptopie miałem WIN 7 w wersji OEM, ale potem na poczatku jak weszła ósemka to kupiłem ją za parędziesiat złotych I zainstalowałem.

Pisałem teraz z microsoftem I twierdzą, że taki zaktualizowany system można przenieść, mimo, że pierwotnie był OEM przypisany do płyty głównej...

wrócę do domu I wieczorem zadzwonię jescze raz podając klucz systemi I jak potwierdzą, że jest do przeniesienia to będzie zakup lepszego kompa bez windowsa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dell Latitude 3540 z i5ulv + hd8850 FHD

Laptop z serii biznesowej z porządną aluminiową obudowa

MA 3 letnią gwarancję - usługa NEXT BUSINESSDAY

MA bardzo mocną baterię

Matryca Full hd z duzym obszarem roboczym jest.

Hardware do domowych zastosowań i sporadycznego grania w jakieś starsze pozycje jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dell Latitude 3540 z i5ulv + hd8850 FHD

Laptop z serii biznesowej z porządną aluminiową obudowa

MA 3 letnią gwarancję - usługa NEXT BUSINESSDAY

MA bardzo mocną baterię

Matryca Full hd z duzym obszarem roboczym jest.

Hardware do domowych zastosowań i sporadycznego grania w jakieś starsze pozycje jest wystarczający.

brak HDMI odpada:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda, że nie podałeś w wymaganiach :E

zapomniałem. a powaznie 3540 oglądałem wczesniej i czytałem o nim. Dla mnie prawie ideał. Tylko HDMI szkoda...bo jednak czasami podłączam pod 47" w salonie)

szukam właśnie probooka 450 g2, z ssd ale bez systemu. niestety każdy sprzedaje z systemem... szkoda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyżej poprawiłem Ci link na ProBooka z i7ulv + SSD oraz bez systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi