Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

focus

Jakiej klasy procesor desktopowy posiadasz, o ile Twoja karta graficzna jest z wysokiego segmentu?

  

840 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej klasy procesor desktopowy posiadasz?

    • Intel Core i7 Haswell(-E) @ ~4,5 GHz lub więcej
      36
    • Intel Core i7 Haswell(-E) @ ~4,0-4,4 GHz
      36
    • Intel Core i7 Haswell(-E) @ <4,0 GHz
      27
    • Intel Core i5 Haswell @ ~4,5 GHz lub więcej
      57
    • Intel Core i5 Haswell @ ~4,0-4,4 GHz
      56
    • Intel Core i5 Haswell @ <4,0 GHz
      118
    • Intel Core i7 Ivy Bridge(-E) @ ~4,5 GHz lub więcej
      15
    • Intel Core i7 Ivy Bridge(-E) @ ~4,0-4,4 GHz
      15
    • Intel Core i7 Ivy Bridge(-E) @ <4,0 GHz
      14
    • Intel Core i5 Ivy Bridge @ ~4,5 GHz lub więcej
      16
    • Intel Core i5 Ivy Bridge @ ~4,0-4,4 GHz
      25
    • Intel Core i5 Ivy Bridge @ <4,0 GHz
      58
    • Intel Core i7 Sandy Bridge(-E) @ ~4,5 GHz lub więcej
      15
    • Intel Core i7 Sandy Bridge(-E) @ ~4,0-4,4 GHz
      11
    • Intel Core i7 Sandy Bridge(-E) @ <4,0 GHz
      8
    • Intel Core i5 Sandy Bridge @ ~4,5 GHz lub więcej
      52
    • Intel Core i5 Sandy Bridge @ ~4,0-4,4 GHz
      30
    • Intel Core i5 Sandy Bridge @ <4,0 GHz
      42
    • Intel Core i7 Lynnfield/Bloomfield @ ~4 GHz
      13
    • Intel Core i7 Lynnfield/Bloomfield @ <3,8 GHz
      16
    • Intel Core i5 Lynnfield @ ~4 GHz
      12
    • Intel Core i5 Lynnfield @ <3,8 GHz
      8
    • Intel Core i3 Haswell
      19
    • Intel Core i3 Ivy Bridge
      8
    • Intel Core i3 Sandy Bridge
      6
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~5,0 GHz
      3
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~4,7 GHz
      2
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~4,5 GHz
      8
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~4,0 GHz
      12
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ <3,8 GHz
      2
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~5,0 GHz
      0
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~4,7 GHz
      1
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~4,5 GHz
      6
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~4,0 GHz
      7
    • AMD Phenom II X4 @ ~4,0 GHz
      62
    • Intel Pentium G3258 @ 4 GHz lub więcej
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadacze jakby nie patrzeć wydajnych kart graficznych mają tego Pentiuma? Mogę dodać, ale wydaje mi się to bezzasadne.

 

Oj tam, ja mam Pentiuma z GTX 970 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 4160 @3,7GHz (ale mocy przybyło panie... :E + R7 265 lub jak kto woli 7850 z Turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 4160 @3,7GHz (ale mocy przybyło panie... :E + R7 265 lub jak kto woli 7850 z Turbo

W takim razie nie powinieneś brać udziału w ankiecie, ani nie powinieneś się tu wypowiadać. Pytanie jasno dotyczy wydajnych kart wyższego segmentu, HD7870 to absolutnie minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko (lub aż, patrząc na to oferuje AMD) - Core i5-2400 + MSI GTX 780 Lightning. Ale od jakiegoś czasu poluje na nowego cepa z K (i5, i7) w dobrej cenie, aby zestaw dalej dumnie mógł stawać w szranki z GPU w najnowszym grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem i pentiuma i Phenoma, choć wydają mi się to zbyt wolne jednostki do tego zestawienia.

 

Niektórzy bardzo stopniowo robią przesiadki na platformach, więc jak ktoś nie ma wystarczająco $, to jak najbardziej może mieć jeszcze Phenoma II, ale już szybką grafę, przygotowaną pod późniejszą zmianę procka. Sądząc po wynikach ankiety nie tylko ja tak rozkładam upgrade'y na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jest ankieta do wypełnienia to po co jeszcze sie produkujecie w komentarzach co kto ma :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750k@4GHz + 7770

 

Dlaczego ta ankieta jest tak bardzo ograniczona pod względem wyboru procka?

 

Brakuje na niej chociażby słabszych athlonów x4, pentiumów celeronych (obydwa na SB,IB,HSW), nie mówiąc o starszych i nowszych jednostkach jak C2D, C2Q, athlon IIx2/3/4, phenom IIx2/3/4 całą rodzinne llano, trinity i kaveri.

 

Więc czemu ma ona służyć pokazaniem że innych procków na rynku nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 4440+ r9 270 :)

630zł za cpu i 630 za gpu :-)

 

Edytycja:

Ankiety nie ma na mobilnej wersji forum :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i7 3770 bez k po oc 4,2 GHz co widać http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/905e959293ead10e.html Do tego GTX 780 taki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e43f6c60facc728f.html Choć u mnie w Boost bez żadnego innego oc poza fabrycznym osiąga 1071 co widać tu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9a0891eb8f723302.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K OC + gtx970

I czekam na skylake-k z wymianą :)

Jak wyżej, chociażby rezultaty testu procesorów w GTA5 pokazują, że na razie dla posiadaczy pojedynczych kart graficznych wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bugguy

i7 920 Nehalem z 760gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mało osób ma podkręcone i5 Ivy Bridge? Dziwne. gtx 770 + i5 3550@4,0GHz (dla pojedynczego rdzenia i 3,7GHz dla wszystkich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...