Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

focus

Jakiej klasy procesor desktopowy posiadasz, o ile Twoja karta graficzna jest z wysokiego segmentu?

  

840 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej klasy procesor desktopowy posiadasz?

    • Intel Core i7 Haswell(-E) @ ~4,5 GHz lub więcej
      36
    • Intel Core i7 Haswell(-E) @ ~4,0-4,4 GHz
      36
    • Intel Core i7 Haswell(-E) @ <4,0 GHz
      27
    • Intel Core i5 Haswell @ ~4,5 GHz lub więcej
      57
    • Intel Core i5 Haswell @ ~4,0-4,4 GHz
      56
    • Intel Core i5 Haswell @ <4,0 GHz
      118
    • Intel Core i7 Ivy Bridge(-E) @ ~4,5 GHz lub więcej
      15
    • Intel Core i7 Ivy Bridge(-E) @ ~4,0-4,4 GHz
      15
    • Intel Core i7 Ivy Bridge(-E) @ <4,0 GHz
      14
    • Intel Core i5 Ivy Bridge @ ~4,5 GHz lub więcej
      16
    • Intel Core i5 Ivy Bridge @ ~4,0-4,4 GHz
      25
    • Intel Core i5 Ivy Bridge @ <4,0 GHz
      58
    • Intel Core i7 Sandy Bridge(-E) @ ~4,5 GHz lub więcej
      15
    • Intel Core i7 Sandy Bridge(-E) @ ~4,0-4,4 GHz
      11
    • Intel Core i7 Sandy Bridge(-E) @ <4,0 GHz
      8
    • Intel Core i5 Sandy Bridge @ ~4,5 GHz lub więcej
      52
    • Intel Core i5 Sandy Bridge @ ~4,0-4,4 GHz
      30
    • Intel Core i5 Sandy Bridge @ <4,0 GHz
      42
    • Intel Core i7 Lynnfield/Bloomfield @ ~4 GHz
      13
    • Intel Core i7 Lynnfield/Bloomfield @ <3,8 GHz
      16
    • Intel Core i5 Lynnfield @ ~4 GHz
      12
    • Intel Core i5 Lynnfield @ <3,8 GHz
      8
    • Intel Core i3 Haswell
      19
    • Intel Core i3 Ivy Bridge
      8
    • Intel Core i3 Sandy Bridge
      6
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~5,0 GHz
      3
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~4,7 GHz
      2
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~4,5 GHz
      8
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ ~4,0 GHz
      12
    • AMD FX 8000/9000 Vishera/Centurion @ <3,8 GHz
      2
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~5,0 GHz
      0
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~4,7 GHz
      1
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~4,5 GHz
      6
    • AMD FX 6000 Vishera @ ~4,0 GHz
      7
    • AMD Phenom II X4 @ ~4,0 GHz
      62
    • Intel Pentium G3258 @ 4 GHz lub więcej
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Fx-6300 4,7ghz + Radeon R9 395X2 już niedługo :)

Jeśli nie trolujesz, to będzie jedno z najgorszych możliwych połączeń jakie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k 4,7 Ghz + Msi Gtx 970 gaming , pod koniec tego roku wpadnie i5/i7 skylake :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 3470 @3,6GHz + GTX 970.

Zresztą w sygnaturce jest.

 

Następna ląduje i7, ale to dopiero jak wyjdzie coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Czemu jedokrotnego wyboru? Co jak ktoś posiada więcej?

Nie potrafię wybrać między FX-em/IB :P

Haszłelle niestety nie mają GPU mocnego więc się nie kwalifikują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-6300@4.5 + 7950

Przejrzałem z grubszego komentarze i ku mojemu zaskoczeniu, wiele osób siedzi na kartach AMD.

 

Patrząc na ciągłe psioczenie, w komentarzach pod każdym artem związanym z Radeon'ami czy też samym AMD, dziwi mnie ta popularność. W końcu Radeony nadają się tylko jako elektryczne piecyki.

 

Z drugiej strony, myślałem że więcej osób wskaże jako swój procesor FX'a. Swego czasu 6300 były dosyć popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie Xeona E5540 pod Bloomfieldy i Lynnfieldy byłoby troche nie fair w stosunku do jego wydajności i prądożerności ale innej opcji bliższej temu CPU nie widzę. GPU to R9 280X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi INTEL CORE i7 3770K lekko podręcony do 4 GHZ, oraz karta GRAFICZNA Sapphire VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 TRI-X OC

post-238284-142972561837_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając Intela E8400 i GF 8800 GT mogę wziąć udział w ankiecie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500k@4ghz (napięcie 1,168 a temperatura max 60' C pod IBT przy wentylatorze cpu na 900 obr/min na fortisie he1225)+ r9 280x gigabyte rev2(1100/1500)(głośna- prędkość wentyli max 73% zwykle 65-69 max 71'C) + corsair venegance 1600@1866(9-10-9-27-1t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie i5 4670K"4300Mhz" i CF 2xHD 7870,

mam nadzieje ze Wiedzmin 3 pojdzie na wysokich.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon X3440@3.5GHz (w ankiecie lynnfield/bloomfield core i7 < 3.8 GHz), GTX 970, planuje migrację na Skylake-K, lub Skylake-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż na Phenomie II x4 965 BE, bo płyta głowna na AM3(z plusem wyszły kilka miesięcy po zakupie) skutecznie blokuje przejście na FX-y. Po niemiłej przygodzie z cholernie źle działającym ASUS Geforce GTS 250, wyszło że w styczniu zeszłego roku bardziej opłacalne cenowo były karty AMD, więc wylądował w komputerze Radeon R9 270(miał być 280 ale dziewczynie trzeba było sie dołożyć do kompa, wiec budżet sie rozłożył na 2). Miłe zaskoczenie, karta jest o wiele stabilniejsza od poprzedniej nVidii i działają sterowniki AMD, a nie jak w GTS 250 że tylko ASUS-owskie sterowniki działają, a na sterach nVidii totalny brak stabilności działania. Czekać tylko na 2016, i może w końcu będzie sens przesiadki na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...