Skocz do zawartości
brainq

Dirt Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem G27 i pogralem chwile. Rece wyrywa i ogolnie jest ciezko sie przyzwyczaic do kiery po graniu przez wiele lat na padzie. Jakies wskazowki dla poczatkujacego? :E Chcialem ogarniac gre z manualem i sprzeglem, ale za daleko nie dojechalem to na sekwencje zmienilem... Za to w ATS/ETS2 jest przekozacko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka jest taka, że bez praktyki to się nie nauczysz :) Czasem można odpalić jakiegoś streama na twitchu (np. vajbTV) i zobaczyć jak jeżdzą ci z czołówki odcinków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem G27 i pogralem chwile. Rece wyrywa i ogolnie jest ciezko sie przyzwyczaic do kiery po graniu przez wiele lat na padzie. Jakies wskazowki dla poczatkujacego? :E Chcialem ogarniac gre z manualem i sprzeglem, ale za daleko nie dojechalem to na sekwencje zmienilem... Za to w ATS/ETS2 jest przekozacko. :)

Jeździj na skrzyni, nie na manetkach (łatwiej zrzucić biegi na skrzyni, manetkami nie zejdziesz z 5 od razu 3) i zacznij od bez-sprzęgła, jak już wyczujesz zmianę biegów to dorzuć sobie sprzęgło. Przynajmniej ja tak ogarnąłem, teraz jazda z automatem to jak upośledzneie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kwestie manuala na padzie mam ogarnieta, bo juz w wieku 8 lat w Gran Turismo jezdzilem na manualu, ale pad to nie kiera :)

Ale sprawdze ten motyw jak mowisz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny samochód objechany. Tym razem Lancia Stratos, którą jeździ się ciężko. Potrafi w nieprzewidywalny sposób obrócić się o 180". Kluczem do ogarnięcia tego samochodu to używanie gazu z dużym wyczuciem na zakrętach. Kiedy już udało mi się ją ogarnąć to zdarzało się robić naprawdę dobre czasy, nawet 9 sekund przewagi na odcinku, co chyba mi się wcześniej nie zdarzyło. Ogólnie samochodu nie polecam jeśli ktoś liczy na bezstresową grę, bo potrafi naprawdę frustrować. Teraz czas na coś z napędem na 4 koła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie samochodu nie polecam jeśli ktoś liczy na bezstresową grę

To samo można powiedzieć o tej grze, ale to jest ten urok, grindowanie skilla, a nie jeżdżenie noga na gazie, ręka pod głową i yolo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra w ogóle odpali na karcie obsługującej tylko DirectX 10? Chodzi o GTX 275 z podpisu, do tego jedynie 2 giga RAM, czyli poniżej minimum. Jest szansa, czy nie ma się co łudzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej słabo to widzę. Napisz do mnie PW, umożliwię Ci przetestowanie gry.

Edytowane przez Spirit of Mirrors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się wyjaśniło - minimum obsługiwana grafika GTX series 400 z 1GB pamięci na pokładzie i obsługą Minimum DirectX 11.

 

No cóż, popłaczę sobie z tydzień czasu, później mi przejdzie i zacznę żyć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mały up mojego skilla na kierze :E Czasy są nadal słabe, ale już ogarniam sterowanie i dojeżdżam cało do mety :E Naprawdę świetne wrażenia i jeśli ktoś się zastanawia nad kierą do DiRTa to niech kupuje, bo warto!

Teraz by się przydał... dodatek z nowymi trasami, bo tych obecnych już trochę mam dosyć. Szkoda, że nie mogą wrzucić tych z poprzednich DiRTów... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam klawiatury i pada z XO (wcześniej x360, sporo gorszy), nie widzę powodów aby to zmieniać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To szkoda, bo na kierownicy są znacznie lepsze wrażenia, o ile gra ma co najmniej dobry FFB. Dirt Rally ma.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż, najwidoczniej wolę mieć pod górkę. Doskonale to widzę jadąc 208 po Pikes Peak, jakich rzeczy nie jestem w stanie zrobić na klawiaturze/XO padzie, a które na kierownicy są czymś normalnym. Ale to tylko osobiste spostrzeżenia, bynajmniej nie jest nudno. I tak nic nie jest oczywiste bo ostatnio oglądam używane g27. Kilka miesięcy temu mówiłem że nigdy nie kupię tej gry, bo nie chcę się męczyć na moim sprzęcie (CPU i5 3230M, GPU 720m podkręcona). A jak jest teraz? 350h w 3,5msc.

Edytowane przez Spirit of Mirrors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święto flagi, grillowany kurczaczek, siesta, dobre samopoczucie i szybki rekordzik, a teraz klasycznie gladiator na tvp2 ;)

 

KLIK

Chyba jeszcze 1080p nie zaskoczyło, widzę max 360p, mam nadzieję że serwer załapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny przejazd na kierownicy ;)

 

Przejedź jeszcze raz na klawiaturze, nawet niech to będzie 8:05, nie wyłączaj gry, włącz powtórkę z widokiem z wewnątrz z widoczną kierownicą niech zobaczę jak ślicznie drga na wszystkie strony kierownica bo przecież klawisza nie da się nacisnąć "troszeczkę" by był płynny ruch szczególnie na długich łukach, później włącz widok zza tylnego spojlera, fajnie będzie słyszalne przerywanie silnika powodowanie "drgawkami palca w końcu to 875km" a jako że klawiatura pozwala na 0koni albo 875koni to trzeba się nieźle nagimnastykować to nie kierownica gdzie możemy np: regulować płynne moc

 

Włącz kamerę i: przejazd->powtórka z wewnątrz->powtórka z tyłu.

 

Ja powalczę z moim 8:04 w tym czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wierzysz, czy nie - Twoja sprawa - ja nie zamierzam Ci tego udowadniać. ;) Jak sam widzisz, użyłem zewnętrznego urządzenia przechwytującego dla udokumentowania ruchów moich palców, by nie było jakichkolwiek wątpliwości. Jakbyś obejrzał cały przejazd a nie pierwsze dwie minuty jak większość to zauważyłbyś, że ruchy palców idealnie pokrywają się z dawkowaniem gazu/hamulca, biegów. Polecam też włączyć dźwięk. Szansa na oszustwo mniejsza niż zero. W dodatku to nie pierwszy raz kiedy nagrywam w ten sposób - wystarczy przejrzeć profil na Steamie. Polska to kraj zazdrośników i hejterów o czym świadczą wszystkie łapki w dół właśnie od rodaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie "wierzysz czy nie ja nie mam zamiaru nic udowadniać" jest stare i niemodne, dziś jest 2016 a nie 2006. To zdanie jest tak wyświechtane jak "dostałem procesor w rozliczeniu, nie mam jak go sprawdzić, sprzedaję jako niesprawdzony" albo "sprzedaję kartę graficzną bo nie mam czasu na gry" albo "jestem dyslektykiem", nikt w takie frazesy już nie wierzy.

Nie napisałem byś bił swój rekord, 8:05 to dla Ciebie powinna być przyjemność przecież masz 350h w grze jak sam napisałeś. Przyjąłeś pasywnie agresywną postawę, a przecież gry to przyjemność, nie musisz grać w rosyjską ruletkę z pięcioma nabojami i tylko jedną pustą komorą albo na pokaz wrzucić pliku pieniędzy do kominka niech się sfajczą.

Załóżmy że jesteś trollem, kogo chciałeś trollować? graczy na klawiaturze? nie, bo dirt rally to symulator i mało jest dobrze grających graczy na klawiaturze, chciałeś trollować graczy na kierownicy.

Napisałeś że ruchy palców pokrywają się z rzeczywistością. To przypadkowe macanie klawiatury nazywasz pokryciem z rzeczywistością? naciśniecie hamulca ręcznego poł sekundy po tym jak samochód już wyszedł z zakrętu i znajduje się już "na wprost odpowiedniego toru jazdy" to też ta rzeczywistość? Złożyłeś dłonie do siebie by nie było widać klawiszy i końcówek palców ale widać górną powierzchnię palca a 90% czytających ma laptopy i sami mogą sprawdzić że widać gdy naciskają klawisz w lapku.

Niepotrzebnie traciłeś klawiaturę na "nie muszę udowadniać" bo dziś przykładowo czy to w recenzjach redakcji, czy w tematach odnośnie wydajności jakiegoś podzespołu [cpu/gpu/itd] w jakieś grze, czy nawet kto ma jaki ekwipunek w grze lub jaki poziom to zawsze gdy ktoś nie ma czegokolwiek do ukrycia i nie wyssał swojego stanowiska z palca to zawsze zamieszcza dowód na prośbę o dowód potwierdzający wcześniejsze stanowisko.

 

Tak więc proszę, włącz grę, włącz kamerę, uzyskaj przynajmniej 8:05 na klawiaturze, po dojechaniu do mety nie wyłączaj kamery, włącz powtórkę z wnętrza z widoczną kierownicą, później jak już "powtórka dojedzie do mety", przełącz widok na widok zza tylnego spojlera, łącznie około 25minut, wystarczy 1080p.

 

 

U mnie wpadło 8:06.0, 8.04.9, 8:04:1, 8.02.6 i 8.01.7, jutro ostatni wieczór poprawiania bo co za dużo to niezdrowo ;)

>>> KLIK <<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze o czym pomyślałem odpaliwszy Pikes na 208, czy RyszardGTS będzie maniaczył :E

 

A mi się przyjemnie jeździ Renault 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RyszardGTS +1

 

Słaby troll okolice 2:20 pokazuja jakie to

ruchy palców idealnie pokrywają się z dawkowaniem gazu/hamulca, biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to zawsze gdy ktoś nie ma czegokolwiek do ukrycia i nie wyssał swojego stanowiska z palca to zawsze zamieszcza dowód na prośbę o dowód potwierdzający wcześniejsze stanowisko.

 

 

Zgadzam się połowicznie, pora na moją wersję. Wiesz dlaczego nie ma powtórki? Po pierwsze, zrobiłem go dla społeczności Steam, więc im więcej oglądania tym gorzej. Nie jestem profesjonalnym youtuberem (1 sub ;) ) czy gameplayerem, to tym bardziej. Dwa, film jest dostępny w jakości 4k, dla uwiecznienia jak największej ilości szczegółów - skoro telefon daje taką możliwość, to dlaczego by nie? Trzy - o niej nie pomyślałem - patrz punkt pierwszy. Dla Sony Zetek jak wiadomo jest to wyzwanie, i nagranie kończy się po >~5-10 minutach. Nie wierzysz? Sprawdź na moim koncie Steam film z Evo X i odcinkiem na UK, z użyciem pada. Na granicy I sektora jest piknięcie (4:31), informujące o przegrzewaniu się telefonu. Kilka sekund później nagranie zostanie przerwane. Z jakością 1080p nie będzie takich problemów.

Specjalnie tak ustawiłem kamerę (notabene robię tak od początku) aby było widać ruchy palców. Jakoś nie kręcą mnie powtórki nagrane shadowplayem - są po prostu nudne. Obiecuję wam, że jak kupię kierownicę i wykręcę jakiś dobry czas to naturalnie nagram to z zewnątrz, abyście nie mieli wątpliwości że np. wynająłem profesjonalnego kierowcę rajdowego.

Jak wiarygodność wyznaczają obecność powtórek to proszę nagraj mi swój onboard uwieczniający ruchy palców, bo równie dobrze możesz jeżdzić z użyciem kinnecta. O ile byłaby taka możliwość. I zmontuj to w sensowny sposób.

 

Nagrywając ten przejazd raczej myślałem o tym, czy telefon wytrzyma, a nie o jeżdzie. Stąd kilka błędów. Adrenalia też zrobiła swoje, jak i obecność kamery. Tak, jazda na krawędzi dostarcza adrenaliny. Solidne tętno było obecne. Stwierdzenie że współczuję wam wyobrażni, że film może być manipulacją (w jaki sposób?) będzie jak najbardziej na miejscu. Sądzicie, że któryś z kolei film na klawiaturze to beka? Nie bądźcie tacy leniwi, sprawdźcie sekcję Videos D:R na moim profilu. Jakoś na mnie to nie działa bo polski hejterek to jak bratanek. Szukajcie dalej. Podpowiem, że w dwóch momentach próbuję przepiąć bieg na wyższy, kiedy już jest szóstka. Doskonała pożywka. Zupełnie jak najbrzydsza dziewczyna, która o dziwo ma największe powodzenie. A swoją dogłębną analizą ruchów moich palców klatka po klatce straciłeś tylko swój czas. Kilka ruchów jest bezwarunkowych co dla was jest doskonałym powodem do snucia teorii spiskowych.

 

Nie jestem trollem. Owszem, 350h nabite, ale z użyciem x360 (który notabene wytrzymał miesiąc katorgi) i XO. Gra na klawiaturze to raczej dla mnie ciekawostka i okazja dla odstawienia od pada. Jazda z jej użyciem stanowi nie więcej niż 1/10 tego czasu.

Edytowane przez Spirit of Mirrors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam co w RBR/rfactor geniusze klawy sie pojawiali, pokazali telemetrie i był koniec tematu z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się wyjaśniło - minimum obsługiwana grafika GTX series 400 z 1GB pamięci na pokładzie i obsługą Minimum DirectX 11.

 

No cóż, popłaczę sobie z tydzień czasu, później mi przejdzie i zacznę żyć dalej.

 

No to sprzedaj 275 i kup coś z DX11 na Allegro.

 

Załóż temat w dziale kart graficznych odnośnie sprzedaży 275 i zakupem karty na DX11/12 i podaj kwotę.

 

 

Sry za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Spirit of Mirrors naprawdę tak ogarnia klawiature ;) a ty Ryszard wiecej pocwicz na tej kierownicy ;)

Tutaj masz moj rekord swiata na pp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale mi ciśnienie podniósł durny babol  W pewnym zadaniu po odszukaniu części należy wykonać prototyp z technologią z zamierzchłych czasów ale nie mogłem zrobić bo NPC z zadania stanął mi przy warsztacie i musiałem fast-travelem iść gdzie indziej sobie uklepać Co za głupota cały stół obleciałem to się nie da bo baran tak mi się ustawił... nosz k....   
    • Przejściowo można, jako obniżenie emisji, ale docelowo do osiągnięcia net zero to już nie. Trzeba będzie wynaleźć jakieś tanie i powszechnie technologie magazynowania albo wychwytu,
    • Karta 3070 8GB nie ma 6GB. Chłodzenie średnie, ale jak zrobisz UV procesora to podejrzewam, że wystarczy do utrzymania przyzwoitych warunków pracy.
    • DG2 to kopia jedynki, w jedynce mam więcej przegrane niż w DG2, i widzę, że to ładniejsza" kopia, plus znerfione kilka elementów z jedynki, ale nie wiem zna stanu gry na premierę, czy np eternal ferrystone było, czy wprowadzili z czasem, jest też normalna jego wersja, w porównaniu do dwójki, w jedynce dawaj nieograniczony teleport do miejsca gdzie odkryliśmy, lub postawiliśmy portal- ten portal w dwójce jest w mikropłatnościach, w jedynce mam w cholerę kamieni teleportacji do przywołania pionków, w dwójce, widzę, że w tym samym czasie co w jedynce zdobywam go dużo wolniej i mniej, ale obstawiam, że podnieśli poziom trudności plus dodali opcję kupienia tego w mikropłatnościach, stąd jest go bardzo mało. Jak się podoba jedynka to i dwójka się spodoba, mi się podoba, jest dużo bardziej urozmaicona, mimo tego cyrku z DLC, ale one nie muszę wpływać na naszą grę, gra jest tak stworzona, jedynce było to samo, tylko jak piszę, pewne elementy są znerfione i ograniczone, zapewne pod próbę wciskania graczowi mikropłatności, zapewne to trafne moje domysły i nie tylko. Gra ma kilka mankamentów, jak prawie w kółko walczymy z tymi samymi, w jedynce to samo, walki, gobliny, bandyci, o cyklop, troll i koniec, czasem harpie, w dwójce to samo, plus kilka nowych zagrożeń, ale w dwójce jestem na początku przygody. Nie wiem co Kiszak opowiada, bo nie chcę sobie spoilerować, ale podglądałem jego wcześniejsze wywody z gry, i cóż ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale były one już podawane w temacie.
    • I dobrze bo ER jest świetny.Podziwiam skila i wytrwałość ludzi pokonujących takich bossów bez lvl postaci
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...