Skocz do zawartości
brainq

Dirt Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem najtańszą kierownice logiteh wingman za 40zł i po prostu jest kosmos w porownaniu z klawiatura, nawet taka nie droga kierownica da świetne poczucie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem najtańszą kierownice logiteh wingman za 40zł i po prostu jest kosmos w porownaniu z klawiatura, nawet taka nie droga kierownica da świetne poczucie jazdy.

 

 

A to w porównaniu z klawiaturą to normalka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to na padzie nie idzie grać a co dopiero na klawiaturze :P

 

 

Nie blużnij xD Idzie grać na padzie , tylko kwestia obcykania trasy .

Edytowane przez airborne82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to profanacja grać na padzie w to :P Oczywiście że można grać w to na padzie ale nie po to ta gra została stworzona dla mnie to mijanie się z cele ale każdy grać może na czym chce ale większość osób które grały na padzie i mówią że jest ,,spoko,, raczej nie miały porównania z ,,normalną,, kierownicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie brak waszego skila nie powoduje że na klawiaturze nie da się grac, jedyny dyskomfort to że gaz jest 0/1 i przeszkadza to tylko z rwd na śniegu xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie brak skilla. Jeżeli tak uważasz to nie ma dla Ciebie ratunku.

 

Ja dzisiaj dostałem z olx swoją driving force GT ale pogralem dosłownie 10 minut tylko i fap do nieba poszedł.

 

O 23 siadam dzisiaj i mnie nie ma :)

 

P. S

Czy ktoś z doświadczeniem może mi opisać mniej więcej ustawienia kierownicy co najlepiej przesuwać?

Edytowane przez Sobtainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, wiele samochodówek na padzie jest zupełnie w porządku i nie trzeba do nich czegoś więcej.

po tym co codies pokazywało, trudno mi uwierzyć, że nowy DiRT jest jak CARS, Shifty czy Asseto... ale oczywiście, kierownica, nawet pomimo faktu, że przesiadka z pada jest k...o trudna (AŻ tyle musze kręcic, czemu to nie skręca! :E) - to jest dopiero kupa zabawy.

 

takze w ustawienia, bo połowa gier ma coś spiep... (patrz - shift i pedały działające 0/1, o ile sie nie przypisze osi od nowa - a kto by pomyślał, że trzeba poprawiać predefiniowany profil?!), a z drugiej połowy i tak każda wymaga innych ustawień FF i reszty bzdetów, by było, jak lubimy.

 

A weź jeszcze stojak ustaw... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zas ty grałeś w Dirta Rally czy dalej tylko spekulujesz? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście się gra na kierownicy, progress jest ogromny, nawet zajmuje 1 miejsca na niektórych odcinkach. Gram z włączonymi 1 punktami w realistyce, bez tego trzeba mieć niezły kosmiczny myk do tej gry. Wraz z progressem swoim będę wyłączał wszystko pokoleii.

 

Zamodowałem sobie grę kamerami jeszcze o tutaj --> http://www.racedepartment.com/downloads/dirt-rally-enhanced-camera-control-mod.6143/

 

Proponuje się dobrze wczytać.

 

P.S

1. Dla osób które grają na kierownicy, bolą Was stopy w środku od naciskania hamulca i pedału gazu? :D

2. Wspominałem, że jest to najlepsza raidowa gra w jaką grałem? byłem zawsze fanem tego typu gier, ale nigdy nie dostaliśmy czegoś takiego jak DiRT Rally.

 

Ode mnie gra dostaję 9/10. Uwaliłem ten 1 punkt za to, że musiałem kupić kierownicę do niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam, nie jestem mistrzem ale gra na Dualshocku 4 nawet ze znajomością odcinka gra jest ciężka (zależnie jeszcze od auta)... No i jednak powinna być moim zdaniem mapka trasy - przecież nie każdy jest prawdziwym rajdowcem czytającym trasę z komunikatów pilota..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna. Wystarczy się skupić i kilka razy trasę przejechać i poznać.

 

P.S

Lecę na pełnej realistyce już, nie zajmuje 1-szego miejsca ale kontrola jest niesamowita samochodu bo wszystko zależy ode mnie. Bajecznie się gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troszkę w tą gierkę na razie na klawiaturze i powiem że chylę czoła przed twórcami tej gry, produkt wyszedł naprawdę smakowity. Czuć że gra ma to coś :thumbup: . Muszę wyciągnąć z szafy kierownicę po nowym roku żeby w pełni doświadczyć uroków tego tytułu, tak podejrzewam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to profanacja grać na padzie w to :P Oczywiście że można grać w to na padzie ale nie po to ta gra została stworzona dla mnie to mijanie się z cele ale każdy grać może na czym chce ale większość osób które grały na padzie i mówią że jest ,,spoko,, raczej nie miały porównania z ,,normalną,, kierownicą :)

Ja mam coś takiego na strychu:

wingman_gp.jpg

grałem dużo na kierownicy w Euro Truck Simulator 2, potem kupiłem pada, bo kierownica przestała działać i jak dla mnie pad daje radę :) Jest też wygodniejszy, bo nie trzeba wszystkiego rozkładać. Aktualnie jeżdżę Ibizą I z serii Kit Car no i można bez problemu wszystko opanować, grunt to poznać trasę i zestroić wóz :D

 

Najlepsze są te profesjonalne kierownice, ale to kilka stówek trzeba wyłożyć niestety :/

Edytowane przez Azgorath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, wiele samochodówek na padzie jest zupełnie w porządku i nie trzeba do nich czegoś więcej.

po tym co codies pokazywało, trudno mi uwierzyć, że nowy DiRT jest jak CARS, Shifty czy Asseto...

Ty grałeś w gry, które wymieniłeś chociaż? Pod względem skomplikowania modelu jazdy CARS jest dużo bardziej wymagający bez jakichkolwiek asyst niż shift. Dirt to jest mniej więcej poziom Shifta, nawet chyba nieco trudniejszy tyle, że dołoż do tego 10x trudniejsze trasy i wyjdzie Ci, że gra jest trudniejsza od CARS :E

 

Niestety potwierdzam, nie jestem mistrzem ale gra na Dualshocku 4 nawet ze znajomością odcinka gra jest ciężka (zależnie jeszcze od auta)... No i jednak powinna być moim zdaniem mapka trasy - przecież nie każdy jest prawdziwym rajdowcem czytającym trasę z komunikatów pilota..

No jest ciężka ale do opanowania ;) Ja tam cisnę na padzie z ABS, reszta OFF :)

 

Najlepsze są te profesjonalne kierownice, ale to kilka stówek trzeba wyłożyć niestety :/

No niestety... a jedyna znośna cenowo kierownica (czyt. DFGT) jako nówka już praktycznie niedostępna.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Panowie, grać się da oczywiście i na klawiaturze , ale wyłączając wszystkie asysty największa frajda jest nie porównywalna grając na padzie a na kierownicy, to że ktoś wyciśnie lepszy czas ode mnie grając na padzie, to chwałą mu za to ale to ciągle pad (sam testowałem granie na padzie od xboxa 360 i xboxa one).

Mam aktualnie Project Cars, Assetto Corsa, Dirta, ETS 2... itd, i na prawdę grając na kierownicy (DFGT) to jest bajka mimo że nie jestem dobry w żadną z nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jasne, że na kierownicy jest o niebo lepiej, ktoś to kwestionuje? Daj mi 1000zł to sobie kupię G27 ;) W używki nie inwestuje, kontrolery to zbyt wrażliwy sprzęt, żebym tyle kasy wyłożył nie będąc pewny, nie mając gwarancji itd.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swego czasu G25 bo się napaliłem na symulatory. Nie powiem fajny bajer, szczególnie jazda ze sprzęgłem i manualną skrzynią. Fajnie też, że da się przełączyć skrzynię w tryb auto, bo można jej wtedy używać jako hamulca ręcznego.

 

Niestety zawiodłem się solidnie co do mechaniki samej kierownicy. W pozycji centralnej są straszne luzy (zapewne zasługa 2 silników FF), a samo obracanie kierownicy powoduje nieprzyjemne wibracje i bardzo duży hałas. Sam efekt FF też jest wybitnie nierealistyczny, bardzo surowy i bezpośredni. Odczucie można by porównać do jazdy autem bez opon i bez zawieszenia. Coś jakby trzymać metalową rurkę, w którą ktoś z drugiej strony wali młotkiem. Da się to trochę złagodzić w ustawieniach, ale to tylko półśrodek.

Generalnie szybko mi przeszło i kiera leży od paru lat w piwnicy. Syn podrośnie, może się zainteresuje. Ja od tamtej pory gram tylko na padzie, czasem na klawie, bo wygodniej i ręce nie bolą :E.

 

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy któraś z tych "profesjonalnych" kierownic oferuje odczucia bardziej zbliżone do prowadzenia prawdziwego samochodu? Chodzi głównie o gładki, cichy obrót i "miękki" FF.

Zastanawiam się czy nie sprzedać G25, póki jest coś warta, i odłożyć na kupno czegoś lepszego w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuje, że cały czas grałem na padzie. Gra mi się świetnie, co prawda o pierwsze miejsce trudno, ale na spokojnie trzymałem się podium i dobiłem do ostatnich mistrzostw.

Próbowałem grać na kierownicy, to nie potrafię czysto przejechać trasy, dziwnie się prowadzi samochód, mimo testowania różnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zakres skrętu na 900 stopni ustawiony to się namachasz w lewo i prawo, a przy nawrotach to ci ręce odpadną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty grałeś w gry, które wymieniłeś chociaż? Pod względem skomplikowania modelu jazdy CARS jest dużo bardziej wymagający bez jakichkolwiek asyst niż shift. Dirt to jest mniej więcej poziom Shifta, nawet chyba nieco trudniejszy tyle, że dołoż do tego 10x trudniejsze trasy i wyjdzie Ci, że gra jest trudniejsza od CARS  :E 

 

No niestety... a jedyna znośna cenowo kierownica (czyt. DFGT) jako nówka już praktycznie niedostępna.

Również jestem sceptyczny co do używanego sprzętu, ale naprawdę warto poszperać na olx. Dużo jest DFGT w cenach 350-400 w stanie bardzo dobrym. Wystarczy się dobrze rozeznać telefonicznie. Ja trafiłem zajebiście i mam 2 miesjce w generalce z wyłączeniem wszystkiego ;) pełny realizm. Finlandia to po prostu koszmar był przy bumpach i tych prędkościach, dosłownie non stop latałem w Kadecie 2 :D z 1970.

Edytowane przez Sobtainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zakres skrętu na 900 stopni ustawiony to się namachasz w lewo i prawo, a przy nawrotach to ci ręce odpadną :E

 

Nie, nie :D 540 głównie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jak juz po wypłacie złoże całego kompa to kupie logitecha g29 jak uzbieram bo juz uswiadomiłem grając ac pc czy dirta bez kiery ani rusz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalagBaul

ja tam jak juz po wypłacie złoże całego kompa to kupie logitecha g29 jak uzbieram bo juz uswiadomiłem grając ac pc czy dirta bez kiery ani rusz :E

Logitech to odgrzewany kotlet, lepiej weź coś z Thrustmastera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Będzie raczej kiepsko z płynnością i jakością streama.
    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...