Skocz do zawartości
21szpak

AMD ZEN nowa architektura procesorów AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol_G

przecinki są w momencie jak jestem na komputerze z telefonu mi się zapomina,

Ok :P

 

Kupiłem tego Grandisa do zestawu, głównie dlatego że D15 właśnie sprzedałem a dodatkowo jej wersja AM4 to jakaś kpina jest.

Aż się boję wyników na poziomie boxa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać pod uwagę te pamięci:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x16gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-32gvk-941190/

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-32GVK) wydają mi się bardzo dobre pod OC, ale z uwagi na problemy które wychodzą to nie wiem czy nie przepłacę, może poczekać na coś dedykowanego, o podobnych parametrach?

Generalnie , czy pamięci dedykowane do RYZEN, będą dobrze też działać pod Intelem, jak to z tym jest?

 

Znów zacząłem się zastanawiać na Asusem Vi Hero Crosshair, R 1700, ale może jeszcze za wcześnie jest?

Widać już światełko w tunelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać pod uwagę te pamięci:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x16gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-32gvk-941190/

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-32GVK) wydają mi się bardzo dobre pod OC, ale z uwagi na problemy które wychodzą to nie wiem czy nie przepłacę, może poczekać na coś dedykowanego, o podobnych parametrach?

Generalnie , czy pamięci dedykowane do RYZEN, będą dobrze też działać pod Intelem, jak to z tym jest?

 

Znów zacząłem się zastanawiać na Asusem Vi Hero Crosshair, R 1700, ale może jeszcze za wcześnie jest?

Widać już światełko w tunelu?

 

te pamięci to są b-die, na pewne będą dobre,dedykowane pamięci pod amd będą działać pod intelem bez problemu , z dedykowanych masz flare x które notabene są tym samym co zalinkowane ripjaws te same parametry i kości

 

Legenda

przecinki zaakcentowano wyraźnie dla użytkownika Karol g :E

Edytowane przez Proteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

:thumbup:

Dziękuję, doceniam :P

 

ps. jak zrobię testy na tym Grandisie i wyjdą tak jak podejrzewam, to wytropię tych co mi go polecali i... :E

Edytowane przez Karol_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

Dziękuję, doceniam :P

 

ps. jak zrobię testy na tym Grandisie i wyjdą tak jak podejrzewam, to wytropię tych co mi go polecali i... :E

 

Karol, a czemu sprzedałeś Noctue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do koszulek to sie nie zgodze. nie sadze ze jest jakis odwazny na kupno uzwyanej bielizny czy butow po kims. a jak jest to wspolczuje :)

ale ogolnie przyslowie skapy dwa razy traci w wiekszosci sie sprawdza.

 

Popatrz na allegro nawet dziurawe buty z napisem NIKE idą po 40-50zł + wysyłka i biję się o nie kilka osób... gratis mają grzyba itp. a wystarczy poszukać okazji, np. w sklepie mall były buty head za 80zł kilka miesięcy na stanie, albo bardzo dobre buty mustang za 140zł. samych butów w aukcjach jest kilkaset większość wstyd postawić koło smietnika... ludzie to licytuja i kupują... Nawet robocze buty są lepsze bo wytrzymają kilka lat a kosztuja z 150zł

 

 

 

Co do procesora ryzen, nie kupię go mimo, że miałam zamiar kupić, w 95% zdecyduję się na następną wersje jak poprawia.

 

Kupiłam jak wyszedł i5 6600k i zamieniłam ostatnio na 7700k. Straciłam na tej transakcji 550zł bo i5 kosztował 1300zł bo to nowość był i mój błąd, sprzedałam za 750 i kupiłam z amazona.fr za 1200zł 7700k z używanych który ma normalną gwarancje. Miał być ryzen ale... za dużo problemów... będzie następna wersja i czas zweryfikuje, nie kupuje czegoś na za 5 lat tylko na teraz. Za 5 last to wszystko będzie gówno warte

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Karol, a czemu sprzedałeś Noctue?

Bo nie chciało mi się czekać na mocowanie :lol2:

W sumie zakładałem jakąś wodę na Ryżu żeby znowu 1,5 kg na płytę nie wrzucać, ale ceny są chore a dodatkowo 280 mm mi do obudowy nie wchodzi. Z kolei 240 mm to praktycznie wydajność topowego powietrza a cena często 500-600 zł.

No a najważniejsze to to że kupujący mój stary zestaw koniecznie ją chciał no i... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.85V pamięci poleciały 3733 12-18-28, 1,85 v to bardzo dużo, nieważne co tam osoba sobie próbuje napisać że E-die lubi V, czy inne bzdury to nie jest napięcie 24/7 i może sobie ktoś usmażyć jak nie ramy, to kontroler pamięci

 

potencjał pamięci sprawdza się z reguły na 1,35v i albo ciśniemy mhz ,albo timingi, lub szukamy sweet spot i ile mhz na najlepszych timingach

Edytowane przez Proteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potencjał pamięci sprawdza się z reguły na 1,35v i albo ciśniemy mhz ,albo timingi, lub szukamy sweet spot i ile mhz na najlepszych timingach

Tak śmiechowe napięcie to chyba tylko największe cykory ustawiają :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z radiatorami można dać 1.45V i latać 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z radiatorami można dać 1.45V i latać 24/7.

1,5 V na pełnym luzie i nie ma się co przejmować.

 

Ale czy uwazasz 1.85 za dobre dla pamieci 24/7?

Za zabójcze :E.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Dajesz Pentiak, masz nowe chłodziwo, piątka pęknie jak nic :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Pentiak, masz nowe chłodziwo, piątka pęknie jak nic :lol2:

 

Czelencz akcepted :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba testowac czy dziala stabilnie i probowac wyzszych ustawien, bo ze wstaje to polowa sukcesu.

 

To co mam zapuścić, żeby się utwierdzić w przekonaniu, że jednak mam wszystko stabilnie?

 

Obecnie LinX wykazuje stabilność.

 

Jakiegoś memtesta puścić?

 

Niestabilność to mam przy 3600MHz CL16 (raczej ciekawostka) oraz na chwilę obecną przy 3466MHz CL14, ale to raczej z winy procesora. Nie voltowałem więcej niż 1.395v na procku i 1.375v na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Pentiak, you are my hero !!! Teach me Master !!!! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ilu rdzeniach :E ?

 

Na ośmiu, przecież nie da się ustawić inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pętjum, żebyś za chwilę płyty nowej nie szukał 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...