Skocz do zawartości
21szpak

AMD ZEN nowa architektura procesorów AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz się, na moim MSI B150M 7700K bez problemu śmigał na 4,4GHz, 4,5GHz jest zarezerwowane tylko dla jednego rdzenia i tego się nie da przeskoczyć. Ale 4,4 bez problemu fungało. Odpalone zarówno z biosu jak i z XTU.

Ale co w tym niezwykłego ;)? 4,4 GHz to fabryczna specyfikacja Turbo dla 2/3/4 rdzeni i niżej po prostu nie ma prawa działać, a 4,5 GHz - jak sam przyznałeś - osiągnąć się nie da. Nie miałem i5-7500 w ręku, ale podejrzewam, że tam to 3,8 GHz też jest dla jednego rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś kupiłem ram pod ryzena bo zwrot za płytę mi wreszcie dotarł myślicie że lekki overkill ? :ERam

Edit: Remiko przebiłem Cię ty dałeś 166 eur za 3200 cl14 ja za 3866 cl18 dałem 176 ;)

Edytowane przez Proteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania platforma :lol2:. Jaja to dopiero będą, jak się okaże, że na 3200 nie wstaną :E.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania platforma :lol2:. Jaja to dopiero będą, jak się okaże, że na 3200 nie wstaną :E.

nie kieruje się tania platformą biorę taki ram z nadzieją że będzie troszkę bardziej przyszłościowy ,odsprzedaż zmiana sprzętu itp ;)

 

lol po przyjęciu kursu 4,15 dałem za ten ram 730 zł on w morele kosztuje 950 o0 masakra

Edytowane przez Proteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

3692MHz, 2400 CL12

 

Corona 1.3 Benchmark Finished

BTR Scene 16 passes

AMD Ryzen 7 1700 Eight-Core Processor

Real CPU Frequency [GHz]: 3.6

Render Time: 0:02:17, Rays/sec: 3 524 980

 

:mad2:

 

:zadek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 7500 ma Turbo 3,6 dla 4C. Tego się nie da obejść. R5 1400 raczej nie ma szans. Będzie wolniejszy i to nawet po OC. R5 1500X to znacznie ciekawsza konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym niezwykłego ;)? 4,4 GHz to fabryczna specyfikacja Turbo dla 2/3/4 rdzeni i niżej po prostu nie ma prawa działać, a 4,5 GHz - jak sam przyznałeś - osiągnąć się nie da. Nie miałem i5-7500 w ręku, ale podejrzewam, że tam to 3,8 GHz też jest dla jednego rdzenia.

Mnie stock tak mało interesuje, że 4.2 przy obciążeniu wszystkich rdzeni uważałem za stock :E , no ale mniejsza z tym bo to 7700K, i5-7500 poleci na 3.8GHz na wszystkich rdzeniach przy użyciu opcji "Multicore enhancement", która jest chociażby na Asusach tak nazywana. Na Haswellu przecież tak samo się robiło. 4460 mi śmigał na 3.4 zamiast 3.2 :) Zresztą o 200MHz nie ma się co bić, więcej przyjdzie z szybszych pamięci, a płyty na Z170 są w cenach podobnych do B350 :)

 

Tania platforma :lol2:. Jaja to dopiero będą, jak się okaże, że na 3200 nie wstaną :E.

Jak nie puści ich na 3600@CL15 to moje LPXy za 330zł się tylko uśmiechną :E :E :E

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-7500 poleci na 3.8GHz na wszystkich rdzeniach przy użyciu opcji "Multicore enhancement"

Na Z170/270 poleci, na tańszych nie ;). Ale te 200 MHz różnicy to przecież śladowy zysk wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

O 3866 to raczej można zapomnieć, będzie ogromnym sukcesem jak uda im się na tyle wszystko połatać żeby stabilnie śmigało te obiecane w większości specyfikacji płyt 3200 Mhz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na B-Die już śmiga, a na innych kościach pewnie nigdy więcej jak 2666 nie zobaczymy.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

No ale to chyba nie o to chodzi żeby działało na JEDNEJ płycie i to jedynie jakieś wybrane pamięci ? :)

 

Btw. wyszedł nowy bios do Asusa, się chłopaki zwijają :E

Edytowane przez Karol_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pamiętaj, że jak wgrasz tego 0515, to już nie da się zrobić downgrade. Zdrowo się na tym przejechałem, bo powyżej 0507 moje pamięci znowu na 2400 się kończą...

 

Poza tym, to nie jest jedna płyta, bo B-Die spokojnie latają powyżej 2666 na wszystkich X370 z wyższej półki. Chyba, że masz dużego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Tak, tylko pamiętaj, że jak wgrasz tego 0515, to już nie da się zrobić downgrade. Zdrowo się na tym przejechałem, bo powyżej 0507 moje pamięci znowu na 2400 się kończą...

 

Poza tym, to nie jest jedna płyta, bo B-Die spokojnie latają powyżej 2666 na wszystkich X370 z wyższej półki. Chyba, że masz dużego pecha.

Moje śmigają jak śmigały :E

Nie wiem tylko na razie jak podkręcać procesor w biosie tymi FID i DID, jak ustawiłem za pomocą FID 3700 to wyłączył się C&Q i miałem cały czas te 3700 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jadę na planie "wysoka wydajność", więc nie mam w ogóle oszczędzania energii :E.

 

Sekcja daje radę porównywalnie jak w Gaming 5, spokojnie idzie utrzymać palec na radiatorze pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ja i tak jadę na planie "wysoka wydajność", więc nie mam w ogóle oszczędzania energii :E.

 

Sekcja daje radę porównywalnie jak w Gaming 5, spokojnie idzie utrzymać palec na radiatorze pod obciążeniem.

Hehe, Asus też cwany, czujnika nie wstawił pod sekcję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebowałbym pomocy tzn wybieram miedzy płytami msi : msi gaming krait , sli pro vs pro carbon róznice między nimi to kodek audio na korzyść pro carbon co mnie nie dotyczy bo mam zewnętrzną kartę dźwiękową ,i Lan na pro carbon od intela na pozostałych od realtek internet używam właśnie po kablu i zastanawiam się czy bardzo odczuje różnice w sensie w pingach czy innych tego typu sprawach bo różnica w cenie tych płyt to jakieś 30 euro i zastanawiam się czy warto dopłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Asus też cwany, czujnika nie wstawił pod sekcję :E

 

To ten wcześniejszy odczyt co miałeś 5x*C to co to było, VRM SOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Chipset :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Z170/270 poleci, na tańszych nie ;). Ale te 200 MHz różnicy to przecież śladowy zysk wydajności.

Płyty dla haswella zablokować turbo to prawie każda umożliwiała (Dla niektórych tylko do aktualizacji biosu) Na tańszych płytach (h110) pod skylake  z tego co pamiętam to tylko asrock i msi umożliwiają o ile ma się starszy bios

200MHz to mniej więcej 2klatki w grach :P

Edytowane przez Piotrek2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, na moim MSI B150M 7700K bez problemu śmigał na 4,4GHz, 4,5GHz jest zarezerwowane tylko dla jednego rdzenia i tego się nie da przeskoczyć. Ale 4,4 bez problemu fungało. Odpalone zarówno z biosu jak i z XTU.

 

MZifqL7.png

 

 

No ok. Mnie chodzi o tworzenie bajek mających w magiczny sposób zniwelować fizyczny brak VRAM ;)

tylko ta bajka stanie sie fakem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset :E

 

To u mnie w stresie powyżej 50*C raczej nie osiąga a dwa tygodnie temu jak robiłem test ledwo 41*C miał.

 

Znalazłem takie coś, dość ciekawy sposób.

 

5WFiFJ8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ta bajka stanie sie fakem.

Oczywiście, na pewno się stanie :E.

 

Zrobiłem OC na X370-PRO i wyszło tak samo jak na Gaming 5. Jednak to wina wyłącznie mojego paździerza 1700X, że lata tak słabo (3,8 GHZ @ 1,35 V) :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś kupiłem ram pod ryzena bo zwrot za płytę mi wreszcie dotarł myślicie że lekki overkill ? :ERam

Edit: Remiko przebiłem Cię ty dałeś 166 eur za 3200 cl14 ja za 3866 cl18 dałem 176 ;)

 

Gdzie takie dobre ceny mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

To u mnie w stresie powyżej 50*C raczej nie osiąga a dwa tygodnie temu jak robiłem test ledwo 41*C miał.

 

Znalazłem takie coś, dość ciekawy sposób.

 

Mój patent był lepsiejszy :P

Ja już tylko czekam na zapinki od Noctuy, Phanteksa i BQ, wtedy sobie cooler wybiorę i zacznie się kręcenie na poważnie!! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...