Skocz do zawartości
21szpak

AMD ZEN nowa architektura procesorów AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będą tańsze płyty pod Kawę, to będzie można pomyśleć. Na dzień dzisiejszy Ryzen 5 1600 po obniżkach jest bardzo opłacalny, bardziej od Core i5-8400 (ale to tylko moje zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowanie 8400 zamiast 1600 jest dobrym wyborem? Zestaw droższy, wydajność w grach delikatnie lepsza zwłaszcza przy kartach do których się kupuje intela k. Przy słabszych modelach, np 1060 różnica prawie żadna. W momencie kiedy nabyłem swojego 1600 mogłem wybrać 7500, wybór znacznie gorszy. Dziś nie jest to takie oczywiste, ale zawodników, którzy jechali po tych ryzenach nawet wtedy było bardzo wielu. Głupota, choroba? Może coś innego.

 

Jeśli lubisz mikroprzycięcia, wybierz I5 8400 - obecnie używam. FPS w grach wyższy, ale wszechobecne mikroprzycięcia skutecznie zabijają radochę. Jestem ciekaw opinii TomCuga w tej materii. TomCug - przetestowałeś tony Inteli - zetknąłeś się z tym zjawiskiem czy tylko ja i nieliczni inni mają tego pecha? Ps. Obecnie mam I5-8400 oraz Ryzena 5 1600 z sygnaturki. Responsywność Windowsa (używam siódemki na obu) oraz przeglądarek na korzyść Intela, ale gra mi się lepiej na AMD - podkreślam - monitor 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to ciekawostka, bo nie dawno koleś stwierdził, że dużo lepiej gra mu się na Intelu - również po bezpośrednim porównaniu. Z tym że przesiadał się finalnie na 8700K - absolutny top dla zwykłego gracza.

Pisał (m.in), że PUBG mu przycinał na Ryzenie, jakieś spadki cuda nie widy. PUBGa męczę już niemal 100h od premiery wersji 1.0 i pojadę klasycznie, "u mnie działa", a proc sobie na stocku pyrka (3,4GHz przy typowym obciążeniu). Mikroprzycięć nie dostrzegam. Spadki? Gdy ląduje 20-30 graczy w jednym miejscu i na starcie jest istny kociął, to może delikatnie, ale nie poniżej 60klatek - a fpsy cały czas monitoruję, płynność nie naganna. Gram z odblokowanym klatkażem + ulepszona synchronizacja w sterowniku (fast sync w przypadku nv)

 

Ale jak chyba Tomcug pisał, na mikroprzycięcia ma wpływ tak wiele czynników, że nie sposób tego zwalić po prostu na jeden element.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle winny jest kierownik/operator, a nie sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie poniżej 60klatek

 

Kłamiesz i tyle. Właśnie przez takie opinie wziąłem ryzena i musiałem się męczyć z wymienianiem.

 

Ryzen 1700 + ram 3200 cl14 + GTX 1080 - nowa instalacja systemu, pubg z ustawieniami ULTRA - AA,tekstury,dystans, reszta very low. FPSy na początku gry zauważalnie poniżej 60fpsów. Następnie zauważalny dla mnie, stuttering, występował grajac z fps capem jak i bez, co ciekawe bez capa wykres pokazywał spadek fpsów z 100 do np 80 w momencie przycięcia, natomiast grając z ograniczonymi fpsami na 60, w momencie przycięcia fpsy leciały na 58. Najbardziej ten stuttering był widoczny w momencie wylatywania z samolotu (gdy przelatuje się przez chmury) oraz podczas jazdy pojazdem. Odczuwalna płynność na poziomie mojego poprzedniego i5 4670k, żaden upgrade.

 

Wymiana na i7 8700k - ta sama instalacja systemu, sterowników itd, gra trzyma fpsy o wiele lepiej na początku, do tego zniknęły te fatalne przycięcia, gra wydaje się o WIELE płynniejsza.

 

Akurat różnica była mała, w porównaniu do Black desert online, gdzie ryzen to porażka na całej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1700 + ram 3200 + gtx 1080ti win7, pubg ustawienia low + ultra zasięg fpsy podczas lotu samolotem ~100 a potem 144 z spadkami do 100. Raczej bym się skłaniał do gówno optymalizacji gdzie cpu lata na 30% a grafa 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pubg to jest alpha wydana i każdy wie że ta gra to jeden wielki błąd optymalizacji serio wszędzie o tym piszą ,chciałbym mieć tyle hajsu by optymalizować Pc tylko pod katem jednej gry kupno ryzena pózniej wymiana na 8700k jprd ile to jest siana XD wziąłbyś jakąś dziołche na randkę albo cuśśśś i jeszcze by Ci zostało ,cholera biedny jestem rok składałem kompa część po części i tylko średnia półka mi wyszła a tutaj co drugi PC to 1080 lub 1080 TI chyba przegrałem w życie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim patchu to widze ze jest bardziej ~100 niz 144 xdd, pogratulowac devom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ryzen 1700 + ram 3200 + gtx 1080ti win7, pubg ustawienia low + ultra zasięg fpsy podczas lotu samolotem ~100 a potem 144 z spadkami do 100.

 

Nie wydaje mi się... I wykres uwzględnia 1% min fps, nie uwzględnia 0.1% min fpsów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle było przed ostatnim patchem a co tobie się wydaje to mnie gówno obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle było przed ostatnim patchem a co tobie się wydaje to mnie gówno obchodzi.

 

Nie wydaje mi się, po prostu tak jest pokazują to przeróżne testy, ale także sam widziałem ryzena 1700 w akcji, więc zamilcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Panowie, zbastujcie trochę z tą gównoburzą bo temat jest o rodzinie Zen a nie o jednej durnej grze która z jakichś tam powodów kiepsko komuś bangla, powody mogą być różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven ridge to w końcu zen czy zen+? bo co portal to inaczej piszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Według nomenklatury i roadmapy z czasów premiery jest to Zen+, ale AMD nie jest specjalnie znane z trzymania się tego co wcześniej powiedziano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są istotne różnice na nowszych niż 1006 Agesach z podkręcaniem? Warto bawić się, jeśli mam obecnie stabilne jak skała (żadnej zawieszki przez parę miesięcy) 3200 CL16 na moich Micronach B-Die?

 

Czy da się po aktualizacji istotnie więcej wywalczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3200 to jest raczej maks dla ramek innych niż Samsungowy top montowany w najdroższych zestawach. Też jadę na 3200 i jestem happy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...