Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Darkeners

Nowy SSD, problemy...

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie juz chcialem nie zakladac tematu, ale juz siedze caly dzien na googlach i w sumie przydalaby mi sie opinia.

 

Kupilem sobie dysk SSD Samsung EVO 850 500GB, mialem problemy z zainstalowaniem systemu etc. (bios widzial itp. ale te 100mb przestrzeni tworzyl na starym dysku C). Odpielem stary dysk systemowy na czas instalacji Windowsa i ku mojemu zdziwieniu w Zarzadzaniu Dyskami mam tak:

Bez_tytu_u.png

 

No wiec tak...

 

Dysk 0 (Storage III) to byl moj dysk tylko na przechowywanie danych, nic tam poza tym nie bylo (Nigdy wczesniej systemu na nim nie bylo, a teraz sa pliki boot)

 

Dysk 1 (Storage II) to byl moj dysk ktory kiedys sluzyl za systemowy (zanim kupilem Dysk 3)

 

Dysk 2 to moj nowy SSD

 

Dysk 4 to Dysk ktory JAKO OSTATNI mial system zainstalowany.

 

Teraz moje pytania...

 

1) Jak Dysk 0 i Dysk 1 przerobic na partycje podstawowa? Bez formatowania itp. itd.

2) Czemu Dysk SSD jest oznaczony jako Rozruch, Pliki Stronicowania, Zrzut awaryjny, ale nie jako Aktywna (cokolwiek to znaczy), czy System?

3) Czemu moj dysk ktory byl tylko jako Storage nagle jest jako System i Aktywna?

 

Jak to ogarnac by System itp. bylo na SSD? Storage I (Dysk 3) chcialem miec ewentualnie na dodatkowe instalacje, jakby Steam zapchal mi SSD (Przed formatem pliki steama zajmowaly poinad 400gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz system na SSD daj jako partycja aktywna, a na innych dyskach wyłącz aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wylaczyc ta aktywna? Bo takiej opcji tam nie widze.

 

Poza tym po przeinstalowaniu systemu 3 dni temu, dopiero dzis zauwazylem ze na dysku Storage mam jakies pliki boot, zebym znow nie musial wszystkiego robic od nowa bo jak znow bede musial sciagac wszystko przez pol dnia to sie zajebie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby bez żadnych kłopotów gdybyś na czas instalacji odłączał wszystkie pozostałe dyski. A teraz kombinujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie spodziewalem sie takiego suchara... stad sie pytam o pomoc, a nie o oczywisty sarkazm od Captain Obvious...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Jak Dysk 0 i Dysk 1 przerobic na partycje podstawowa? Bez formatowania itp. itd.

Nie ma potrzeby, jak widać na screenie to już są partycje podstawowe.

 

2) Czemu Dysk SSD jest oznaczony jako Rozruch, Pliki Stronicowania, Zrzut awaryjny, ale nie jako Aktywna (cokolwiek to znaczy), czy System?

 

Czemu moj dysk ktory byl tylko jako Storage nagle jest jako System i Aktywna?

Możliwe że system tak naprawdę na początek bootuje się z jakiegoś innego dysku (pewnie właśnie G), a dopiero potem resztę wczytuje z ssd.

 

Jeśli ten system jest jeszcze w miarę świeży to najlepiej będzie właśnie odłączyć dyski na czas instalacji na ssd i postawić system od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie jestem pewien bo system startuje szybko, znaczniej szybciej niz poprzednio a ten Storage (G) to dysk tylko na bardzo zadko uzywane pliki, jest wlasciwie 5400rpm wiec generalnie czuje sie zmieszany tymi informacjami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a nie o oczywisty sarkazm od Captain Obvious...

Kapitanie Niedomyślny - zrób wszystko od początku jeszcze raz, we właściwy sposób. To najlepsze wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...