Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PCA

Przerobienie lub usunięcie koszyka na dyski twarde w obudowie SilentiumPC Gladius M30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jako że miałem pewien problem ze swoim GPU:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1041350-monitory-nie-zawsze-w%C5%82%C4%85czaj%C4%85-si%C4%99-na-MSI-GTX-780-Lightning/page__st__20__gopid__13377041entry13377041

 

zadaje pytanie: jak najprościej zrobić aby uzyskać dosłownie 15 mm przestrzeni na bok w koszyku HDD bez wyjmowania, demontowania czy większego przerabiania go. Karta ma 295 mm długości a według SPC w obudowie M30, w drugi slot pci-e wejdzie karta max 280 mm... Przy okazji prostymi środkami chcę wyeliminować problem wkładania długich GPU w 2 slot w tej obudowie.

 

237_681_spc_gladius_m30_10_tn.jpg

 

Mam 2 dyski HDD to mogą one iść bez problemu niemal na sam dół koszyka (byle jeszcze kable schowac w koszyku), a systemowy dysk SSD mogę dać w zatokę 5.25 ponieważ jest tam wnęka na dyski 2.5 cala

 

844_161_sdc10528_tn_tn.jpg

 

najlepiej zrobić z koszykiem HDD coś na kształt tego (M40):

 

622_701_8or1_tn.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=nu3N6R82w7g&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywlilem kosz na dyski bo mnie wkurzal i obudowa nabrala wygladu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zostawić koszyk na dysk to będzie mały problem. Chyba jedynym wyjściem byłoby wynitować go, przyciąć, wywinąć dół tak jak obecny, wywiercić otwory montażowe w wywinięciu i na nowo zamontować. Bo po wycięciu samej góry to ona straci do reszty sztywność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym przeniósł dysk do zatoki 5,25" i wyjął wtedy koszyk na dyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie uzywac napedu to wymontuj ten kosz 5,25" i zamonruj tam kosz na dyski 3,5" sam tak chyba zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie używam napędu, mam osobny na USB, także z zatoką 5.25 można zrobić wszuystko aby tylko mój efekt był taki jakiego oczekuje.

 

Wyjął bym dysk na amen ale jak wtedy stabilnie umocować 2 dyski HDD bo SSd to nie problem? Dać je w zatokę 5.25? czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wina leży po stronie powyginanych pinów w sockiecie cpu. pci-e (pierwszy i drugi 16x) połączone są bezpośrednio z cpu jeżeli nie działa slot to tam trzeba szukać przyczyny. już to ćwiczyłem i prostowałem igłą piny w sockecie cpu i wszystko wracało do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogą być powyginane jak procka nie wyciągałem dobry rok ;) lub lepiej, bo jak coś było trzeba, to tylko chłodzenie ruszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź czy nie jest tam coś upalone. to że nie wyciągałeś to wcale nie oznacza że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś by mi pasowało - 2 dyski hdd wejdą a u góry koszyka wejdzie SSD. Do tegos pokjnie GPU na 2 slocie wejdzie. Da sie tak przerobić koszyk w M30?

 

240_20150515_112614_zpsfdagh9xy_tn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wina leży po stronie powyginanych pinów w sockiecie cpu. pci-e (pierwszy i drugi 16x) połączone są bezpośrednio z cpu jeżeli nie działa slot to tam trzeba szukać przyczyny. już to ćwiczyłem i prostowałem igłą piny w sockecie cpu i wszystko wracało do normy.

Więc tak, niemal miesiąc minął (przez robote straciłem odczucie czasu że to już aż tyle) - komp wciąż jest w stanie przejściowym. Wyjąłem procesor z socketu - piny są proste także nie jest to wina jakiegoś wykrzywionego pina, że grafika nie działa w pierwszym slocie PCI-E. Niewiem co może więc być tu nie tak

 

to sprawdź czy nie jest tam coś upalone. to że nie wyciągałeś to wcale nie oznacza że działa.

wszystko jest ok, nie ma upalonych elementów w sockecie.

 

511_dsc_0171_tn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...