Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość r2d3

Bilety pendolino- parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Gość r2d3

Witam,

na początku lipca jadę do Gdyni, będę startował z Krakowa. I tutaj moje pytanie, bo czytałem gdzieś, że pierwsze ileś tam biletów jest po 49 zł (ale to stosunkowo stary news), ponoć jest ich 20. Te promocyjne bileciki to są na dany kurs startujący o danej godzinie czy na cały dzień? Bardzo się trzeba spinać żeby je zarazerwować (mam siedzieć o 0:01 miesiąc wcześniej z ręką na pulsie)? I ile faktycznie kosztują te promocyjne bilety? Na stronie pkp nigdzie nie widzę info po ile te bilety są, patrzyłem na cennik i jest wszystko po normalnych cenach, tzn po prawie 200 zł. Z kolei od znajomej słyszałem, że podobno po 30 zł są te najtańsze...

Najlepiej jakby mi rozjaśnił ktoś kto ostatnio podróżował naszymi szanownymi kolejami.

Dzięki z góry za odpowiedź, pozdrówka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początku lipca jadę do Gdyni, będę startował z Krakowa. I tutaj moje pytanie, bo czytałem gdzieś, że pierwsze ileś tam biletów jest po 49 zł (ale to stosunkowo stary news), ponoć jest ich 20. Te promocyjne bileciki to są na dany kurs startujący o danej godzinie czy na cały dzień? Bardzo się trzeba spinać żeby je zarazerwować (mam siedzieć o 0:01 miesiąc wcześniej z ręką na pulsie)? I ile faktycznie kosztują te promocyjne bilety? Na stronie pkp nigdzie nie widzę info po ile te bilety są, patrzyłem na cennik i jest wszystko po normalnych cenach, tzn po prawie 200 zł. Z kolei od znajomej słyszałem, że podobno po 30 zł są te najtańsze...

Najlepiej jakby mi rozjaśnił ktoś kto ostatnio podróżował naszymi szanownymi kolejami.

Dzięki z góry za odpowiedź, pozdrówka :thumbup:

 

na pytanie wyzej nie odpowiem, ale poradze spojrzec na komunikacje autokarowa np polski bus badz inne - o wiele wiele taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Na 30 dni przed planowanym wyjazdem kup po prostu bilet na stronie pkp.

Im później kupujesz tym droższe.

Jak dobrze wycelujesz to trafisz na te za 49 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Na 30 dni przed planowanym wyjazdem kup po prostu bilet na stronie pkp.

Im później kupujesz tym droższe.

Jak dobrze wycelujesz to trafisz na te za 49 zł.

No kwestia jest wlasnie zeby wycelowac w ten za 49 i nie wiem wlasnie czy trzeba sie z tym jakos bardzo spinac i czy bardzo szybko schodza. Ogolnie trzeba mi bedzie bilety dla 4 osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej siedź z zegarkiem o północy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz być danego dnia, to nie prościej polecieć samolotem do Gdańska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Jeśli nie musisz być danego dnia, to nie prościej polecieć samolotem do Gdańska.

No właśnie muszę być 1 lipca rano w Gdyni.

Będę raczej czaił na te bilety pendolino a jak nie wypali to się jakimś busem zainteresuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Jak to jest z tym cholernym kupowaniem biletów przez neta... Jest godzina 11:56. Bilety promocyjne sprzedawane są 30 dni wcześniej, czyli jak chcę kupić np. na godzinę 14 to muszę czekać od północy 30 dni wcześniej, czy o tej 14, 30 dni wcześniej... ? Najtańsza oferta dla pendolino na trasie kraków-gdynia to 98 zł + zniżka 37%, czyli 60 zł z groszami. Z tym, że jest godzina 11:56, przy wyborze godziny odjazdu jest wszędzie, że ceny zaczynają się od 98 zł, ale jak wybieram godzinę 14, to w następnym oknie jest to już 132 zł, nieważne ile bym miejsc wybrał. Z kolei jak o 11 wybierałem bilet na godzinę 12, to w pierwszym i drugim oknie ceny się zgadzały... Pamiętam, że ostatnio znajoma chciała kupić dzień po rozpoczęciu promocyjnej sprzedaży, to było normalnie pokazane na pierwszym oknie już 132 zł, nie dopiero przy kupnie...

Żenada troszku.

 

Przekombinowałem (Tzn trzeba było siedzieć od północy danego dnia, a nie 30 dni wcześniej czyli godzina odjazdu -30 dni? )i system działa z opóźnieniem i bilety są już wykupione ale strona pokazuje, że dalej są, czy co? Czy nagle o 14 mi odblokują te promocyjne na mój kurs o tej 14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowałem (Tzn trzeba było siedzieć od północy danego dnia, a nie 30 dni wcześniej czyli godzina odjazdu -30 dni? )

Raczej tak.

i system działa z opóźnieniem i bilety są już wykupione ale strona pokazuje, że dalej są, czy co? Czy nagle o 14 mi odblokują te promocyjne na mój kurs o tej 14?

Czasem zdarzają się opóźnienia, ale możliwe, że ten napis "Od" to taki chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Raczej tak.

Ja pier**le, czemu człowiek który myśli ma zawsze pod górkę.... Przez całe liceum na matfizie tłukłem pierdylion zadań z milionem haczyków wśród nich i teraz nawet nie przyszło mi do głowy, że 30 DNI OD TERMINU ODJAZDU to nie będzie godzina odjazdu -30 dni tylko liczyli po dniach :lol2:

 

Dzwoniłem na infolinię i jest tak jak mówisz.

żenua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze upolujesz jakiś wcześniejszy, o niepopularnej godzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Może jeszcze upolujesz jakiś wcześniejszy, o niepopularnej godzinie?

Upolowałem, ale się nie wyśpię :D

 

Może i dobrze, że teraz to wyszło, na przyszłość będę wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dużym wyprzedzeniem kupisz taniej. Ostatnio znajomy kupił z miesięcznym wyprzedzeniem i trase wrocław Wawa zrobił za 59 zł czyli za ok 50% normalnej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

z dużym wyprzedzeniem kupisz taniej. Ostatnio znajomy kupił z miesięcznym wyprzedzeniem i trase wrocław Wawa zrobił za 59 zł czyli za ok 50% normalnej ceny.

Mi się udało kupić bilet z krakowa do gdyni za 61 zł, normalnie bym zapłacił 120 zł. Więc też 50~%.

 

A, i 209458, z tego co się dowiedziałem na infolinii to "od" to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło patrz PAn, to ceny na trasie Wro-Wawa są wyższe w przeliczeniu na kilometr niż KRAK- TRÓJM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

ło patrz PAn, to ceny na trasie Wro-Wawa są wyższe w przeliczeniu na kilometr niż KRAK- TRÓJM

z tym, że ja mam jeszcze zniżkę 37% dla młodzieży, więc uwzględnij to w swoich obliczeniach, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak było :E

I jeszcze zależy czym jechał ten twój kolega, takie wysokie ceny to pendolino, jakbym chciał jechać zwykłym pociągiem jadącym 9h z krakowa nad morze, to zapłaciłbym 30 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zniżka by wszystko wyjaśniała. Kolega ofc jechał na bilecie normalnym Pendolino.

Nie patrzyłeś na żadne połączenia lotnicze ? :E Mozę warto rzucić okiem zamiast się kisić tyle godzin w pociągu, tym bardziej, że to bezprzedziałowe składy w stylu jeropejskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Ta zniżka by wszystko wyjaśniała. Kolega ofc jechał na bilecie normalnym Pendolino.

Nie patrzyłeś na żadne połączenia lotnicze ? :E Mozę warto rzucić okiem zamiast się kisić tyle godzin w pociągu, tym bardziej, że to bezprzedziałowe składy w stylu jeropejskim.

patrzyłem, ale termin chyba nie grał. Zresztą, w życiu nie latałem, cykałbym się :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest temat podobny do mojego problemu więc podłączam się. Jak mogę kupić online 2 bilety ulgowe na różny RODZAJ ulgi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobno, jeden po drugim, możesz wybrać opcję "rezerwacja obok miejsca już zajętego". Ale jest ryzyko że się nie uda i będziecie siedzieć w różnych miejscach. W ostateczności można poprosić w pociągu kogoś o zamienienie się miejscami, ale ta osoba nie musi się zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zależy od miejsca kupowania tylko od tego czy są jeszcze bilety z tańszej puli. A więc zależy jak wcześnie się na ten dworzec wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobno, jeden po drugim, możesz wybrać opcję "rezerwacja obok miejsca już zajętego". Ale jest ryzyko że się nie uda i będziecie siedzieć w różnych miejscach. W ostateczności można poprosić w pociągu kogoś o zamienienie się miejscami, ale ta osoba nie musi się zgodzić.

Mogę ręcznie wpisać wagon i numer miejsca. Dzięki za pomoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...