Skocz do zawartości
azgan

Wiedźmin 3 - Modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze nie sprawdziliście nowego objawienia na scenie modowej czyli moda -Blitz Shading (to nie jest Reshade) to polecam to jak najszybciej nadrobić. Koniecznie sprawdźcie go w ruchu, bo screeny nie oddają w pełni zajebistości tego moda. https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/6447?tab=description Dla mnie i dla wielu jest to olbrzymi game changer.

BEFORE 
WX6UYZe.jpg

AFTER (zwróćcie uwagę na obiekty w oddali i cienie)

Un4Z0OK.jpg

Mod jest na razie w wersji beta i odejmuje jakieś 10-15 fps, ale korzyści z niego płynące są tego warte. Gra już z samym blitzem poprawia nam cienie i antialiasing całkowicie odmieniając postrzeganie wizualiów. Renderowane w oddali krajobrazy wyglądają teraz realistyczniej. Jak macie ochotę to możecie dorzucić do tego swój reshade

Autor moda planuje jego dalszy rozwój i stale pracuje nad nim oraz eliminuje bugi. Możliwe, że w przyszłości otrzymamy dzięki niemu także nowe wolumetryczne chmury i inne bajery.

Polecam w oczekiwaniu na oficjalny nextgen update od CDPR mającego ukazać się w tym roku. Ciekaw jestem jak wypadnie w porównaniu do zmodowanego na maxa wiedźmina z blitzem 

Edytowane przez deadserious
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, deadserious napisał:

Jeśli jeszcze nie sprawdziliście nowego objawienia na scenie modowej czyli moda -Blitz Shading (to nie jest Reshade) 

Dzięki za cynk!
BTW na grafach nie widać zrywania skalpu (różnic), ale przyjrzę się tematowi chętnie.
Urywa 15 fps (?!) - niemało! ;)
Thx za info.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wczesna wersja moda i dość problematyczna co widać w raportowanych bugach. Zdecydowanie warty uwagi, ale raczej dopiero za parę miesięcy jak już autor wyeliminuje choroby wielu dziecięcego. Trzeba też pamiętać że w niedługim czasie premiera next-gena do W3 i na 99% wszystkie mody przestaną działać... 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Bardzo wczesna wersja moda i dość problematyczna co widać w raportowanych bugach. Zdecydowanie warty uwagi, ale raczej dopiero za parę miesięcy jak już autor wyeliminuje choroby wielu dziecięcego. Trzeba też pamiętać że w niedługim czasie premiera next-gena do W3 i na 99% wszystkie mody przestaną działać... 

Pewnie niestety tak będzie, więc jak ktoś ma zamiar przejść Wieśka 3 z milionem modów to lepiej zrobić to teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Pavel87 napisał:

Pewnie niestety tak będzie, więc jak ktoś ma zamiar przejść Wieśka 3 z milionem modów to lepiej zrobić to teraz ;)

W3 z modami ma BARDZO wiele do zaoferowania, ale warto poczekać co dobrego przygotują REDzi w temacie next-gena. Z tego co pamiętam premiera ma nastąpić w ciągu kolejnych 2 miesięcy, więc chyba warto poczekać i potem zdecydować czy next-gen czy oryginał z modami ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym narzekał, ale ile można tego next-gena przygotowywać?

Boris zaczął pracować nad ENB dla trzeciego Wieśka w sierpniu 2020 roku z tego co widzę po dacie plików na dysku. Zaraz potem Redzi tego next-gena ogłosili, więc prace porzucił, bo to miało wyjść zaraz, za chwileczkę... Mogliśmy się już rok cieszyć podrasowaną grafiką w W3, ale nie, Redzi musieli pochwalić się czymś, czego nie mieli wtedy i dalej nie mają.

Mamy za sobą pierwszy kwartał 2022 roku, z tego next-gena ani jednego screena, Cyberpunk leży i kwiczy, dopiero teraz doprowadzili go, powiedzmy, do stanu w jakim powinien się pojawić na premierę. Czyli nie mają ani sił przerobowych ani ochoty się w nim babrać.
Żeby zrobić z Wieśka next-gena trzeba przepisać cały silnik, albo wrzucić grę do tej wersji silnika, której użyli w CP 2077, chyba, że chcą użyć UE, jako coś w rodzaju wprawki do Wiedźmina 4, bo właśnie ogłosili, że studio przerzuca się na UE5. Tylko, że w tym wypadku to poczekamy jeszcze minimum dwa lata albo i dłużej.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc z Wiedźminem 3 nie jest znowu tak najgorzej jeżeli chodzi o grafikę jak na 2022 rok:
 

Na Discordzie widziałem ostatnio całkiem fajne screeny:


witcher3_2022-03-19_08-36-41.png

witcher3_2022-03-19_14-28-08.png

witcher3_2022-03-20_13-55-01.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, trochę perturbacji, ale zainstalowałem tego Blitz FX. Nie jest kompatybilny z Ansel Utilities Skacika, więc trzeba będzie zrobić ręczną edycję plików "ws". Nie jest źle:

3J0zaop.jpg

rvuIuLg.jpg

jTQv7dD.jpg

Cc8kNzG.jpg

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze @Ryszawy,ten drugi screen

no przeciez toz zrywa mój beret?,coś pieknego.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Element Wojny napisał:

W3 z modami ma BARDZO wiele do zaoferowania, ale warto poczekać co dobrego przygotują REDzi w temacie next-gena. Z tego co pamiętam premiera ma nastąpić w ciągu kolejnych 2 miesięcy, więc chyba warto poczekać i potem zdecydować czy next-gen czy oryginał z modami ;) 

A kiedy ma być ten next gen ?

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

A kiedy ma być ten next gen ?

Jak wyjdzie dlc do CP? a do tematu to redzi sami nie wiedzą. Jak będzie to będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście next-gen patcha do Wiedźmina 3 to chyba bliżej nieokreślony czas, ciekawe czy wypuszczą go w tym roku. Mi się nie chciało czekać, zdecydowałem ograć po raz trzeci Wieśka 3 z modami, mimo wszystko nie sądzę żeby ten next-gen patch wycisnął coś więcej z Wieśka niż mody, ale chciałbym się mylić, bo dzięki temu będzie okazja żeby prędzej czy później ograć ponownie, w jeszcze lepszej oprawie graficznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pavel87 napisał:

Wyjście next-gen patcha do Wiedźmina 3 to chyba bliżej nieokreślony czas, ciekawe czy wypuszczą go w tym roku. Mi się nie chciało czekać, zdecydowałem ograć po raz trzeci Wieśka 3 z modami, mimo wszystko nie sądzę żeby ten next-gen patch wycisnął coś więcej z Wieśka niż mody, ale chciałbym się mylić, bo dzięki temu będzie okazja żeby prędzej czy później ograć ponownie, w jeszcze lepszej oprawie graficznej ;)

Mody napewno są lepsze , mi chodzi o wersję konsolową bo nie mam pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, voltq napisał:

Mody napewno są lepsze , mi chodzi o wersję konsolową bo nie mam pc

Aaa, no to rozumiem, w takim razie może warto poczekać na tego next-gen patcha na konsole żeby ograć w lepszej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, voltq napisał:

A kiedy ma być ten next gen ?

Pewnie miał być już pod koniec zeszłego roku biorąc pod uwagę fakt, że zaprezentowali nową okładkę i dodatki z serialowego Wiedźmina Netflixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Ryszawy napisał:

OK, trochę perturbacji, ale zainstalowałem tego Blitz FX. Nie jest kompatybilny z Ansel Utilities Skacika, więc trzeba będzie zrobić ręczną edycję plików "ws". Nie jest źle:

 

Instalując tego moda trzeba wywalić inne, np. Reworked ?

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko konflikty w plikach "ws". I powoduje je mod "Community Patch - Shared Imports", który jest wymagany.

Edytowane przez Ryszawy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem tego moda i.. nie zrobiło to na mnie wrażenia. Ot kolejny Lighting Mod + Reshade tylko inaczej podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taki mod jak myślisz, ingeruje trochę głębiej w silnik gry, ale to nie jest ReShade. Cienie są lepsze i AO ma trochę więcej sensu.
Może Wiesiek powinien być bardziej stonowany kolorystycznie?
 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wgląda, ale mam wrażenie, że jest za duża przepaść w nasyceniu kolorów względem otoczenia, wyblakłej roślinności, a  czerwonych oczojebnych barwach zbroi przeciwników. Może też samego Geralta, tylko akurat ta pasuje ;)

PS. Sam czekam na tego niby nextgena już jakiś czas żeby przejść Wiesia po raz trzeci, ale coś jest na rzeczy tak jak mówisz @Ryszawy. Jak do jesieni tego roku nie będzie jakiejś konkretnej zapowiedzi, czy screenów i trailerów, to biorę się za kolejne przejście, tym razem z modami i będę wołał @Ryszawy i przypominał się @JeRRy_F3D ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, powoli i u mnie narasta chęć na zanurzenie się w ten świat raz jeszcze...

Szczególnie, że wygrzebałem na dysku modyfikację, która tak zmienia pogodę, że ciągle pada deszcz. Więc słota i błoto, błoto i słota, krew i wino....

Tamta wersja z filmiku rzeczywiści za bardzo wyblakła, ale z deszczową pogodą, z Blitzem, modem od Skacika i z trochę innym presetem ReShade nie jest tak źle. Powiedziałbym, że nawet tak mocno "średniowiecznie". Zaraz mi się Jabberwocky przypomina.

s8z17Po.jpg

Va40LjR.jpg

lRdRI8H.jpg

QVFC6ir.jpg

Fzg12su.jpg

ByqhLnW.jpg

49sV7MM.jpg

tXqkepz.jpg

2OtIddy.jpg

5nigntQ.jpg

8YGMr9G.jpg

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki gość co robi chyba najlepsze mody oświetleniowe dla W3, niestety nigdy ich nie kończy. Nie jestem już pewien, ale to chyba nasz rodak. Gdzieś pod którymś z filmików był ten deszczowy mod do ściągnięcia, ale to raczej wersja eskperymentalna.

https://www.youtube.com/channel/UC5t2jqtgd_CCDlGoybmrZQg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2022 o 01:43, Ryszawy napisał:

Jest taki gość co robi chyba najlepsze mody oświetleniowe dla W3, niestety nigdy ich nie kończy. Nie jestem już pewien, ale to chyba nasz rodak. Gdzieś pod którymś z filmików był ten deszczowy mod do ściągnięcia, ale to raczej wersja eskperymentalna.

https://www.youtube.com/channel/UC5t2jqtgd_CCDlGoybmrZQg

Kolorystyka fajna ale zupełnie niepraktyczne gameplayowo. Noce i pomieszczenia ciemne jak noc, nic nie widać. Dochodzi do absurdów że trzeba w pomieszczeniach chodzić z pochodnią. Tak właśnie wygląda 95% modów, fajnie na screenach i wyselekcjonowanych filmach ale w praktyce bardziej to denerwuje niż poprawia grafikę. Oglądając to na ekranie z wysokim kontrastem momentami w ogóle nie widziałem bohatera

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bleidd napisał:

Kolorystyka fajna ale zupełnie niepraktyczne gameplayowo. Noce i pomieszczenia ciemne jak noc, nic nie widać. Dochodzi do absurdów że trzeba w pomieszczeniach chodzić z pochodnią. Tak właśnie wygląda 95% modów, fajnie na screenach i wyselekcjonowanych filmach ale w praktyce bardziej to denerwuje niż poprawia grafikę. Oglądając to na ekranie z wysokim kontrastem momentami w ogóle nie widziałem bohatera

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Na wybranych fotkach wszystko wygląda super hiper a w samych grach efekt taki że nic nie widać, jest po prostu zbyt ciemno. Testowałem wiele takich modów z serii "reality" w różnych grach - kilka było wartych uwagi i je używałem, ale przeważająca większość poleciała po kilkunastu minutach. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...