Skocz do zawartości
azgan

Wiedźmin 3 - Modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
2 godziny temu, bleidd napisał:

Kolorystyka fajna ale zupełnie niepraktyczne gameplayowo. Noce i pomieszczenia ciemne jak noc, nic nie widać. Dochodzi do absurdów że trzeba w pomieszczeniach chodzić z pochodnią. Tak właśnie wygląda 95% modów, fajnie na screenach i wyselekcjonowanych filmach ale w praktyce bardziej to denerwuje niż poprawia grafikę. Oglądając to na ekranie z wysokim kontrastem momentami w ogóle nie widziałem bohatera

Jest tak jak piszesz. Większość tych modów nawet ten od @Ryszawy to tylko wyselekcjonowany kawałem gameplayu z gierki często jakiś wolny chód i nic więcej lub screeny. Jakbyś miał normalnie na czymś takim grać to będzie tragedia. W nocy ciemno, że nic nie widać. W niektórych miejscach w dzień różne rzeczy nienaturalnie przyciemnione.
Bez normalnego gampelayu już nawet nie oglądam takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie można na siłę wszystkich upiększaczy wrzucać na raz.

Ale tak czy siak, mody do tej gry przeszły wszelkie oczekiwania na plus.

Nie wiem, czy nowy silnik w Wieśku4  (UR5) będzie taki fajny, jak ten z W3 :hmm:

To jest autorski silnik gry od CDPR ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to są "mroczne wieki", więc jest ciemno, leje, błocko wszędzie i gó...no widzisz ?, przejdźcie na ciemną stronę, póki czas, inaczej skończycie w takiej grze z wiedźminem Henrykiem co sakiewkę zgubił:
 

6450-1647961842-324704603.png

6450-1647784076-69019155.png

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Ryszawy napisał:

Panowie, to są "mroczne wieki", więc jest ciemno, leje, błocko wszędzie i gó...no widzisz ?, przejdźcie na ciemną stronę, póki czas, inaczej skończycie w takiej grze z wiedźminem Henrykiem co sakiewkę zgubił:

Eh i po co to zrobiłeś, już prawie zapomniałem o tym netflixowym crapie z grudnia zeszłego roku. Seryjnie wolę po raz trzeci ograć W3 od deski do deski niż obejrzeć kolejny odcinek tego serialu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz drugi, najpopularniejszy mod do Wieśka 3 na Nexusie. Ludziska kochają ten serial ?
 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ryszawy napisał:

To teraz drugi, najpopularniejszy mod do Wieśka 3 na Nexusie. Ludziska kochają ten serial ?

Typowe. Tacy Bridgertonowie dostali oficjalnie zamówienie na 3 sezon od razu po premierze 2-ego, a takie The Expanse zostało skasowane z powodu zbyt małej oglądalności biorąc pod uwagę koszta serialu. Świat spada na psy. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Przypomniał mi się na nasz Glina I Carnivale od HBO. Ale trzeba pamiętać, że co za dużo to niezdrowo, co widać na przykładzie serialu Dexter.
Właśnie oglądam 5 sezon The Expanse ?

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ryszawy napisał:

Pełna zgoda. Przypomniał mi się na nasz Glina

Uwierz mi że miałem łzy w oczach jak się dowiedziałem że nie będzie finałowego sezonu Gliny (szczególnie po tej akcji na moście w finale 2-ego sezonu) bo ktoś zadecydował że serial jest słaby bo miał mniejszą oglądalność niż emitowany w tym samym czasie na innym kanale... taniec na lodzie. Do dziś nie jestem w stanie pojąć co za %#@$%@# wpadł na taki pomysł. 

The Expanse ma swoje lepsze i gorsze momenty, ale to bardzo ciekawa i ambitna historia - jak widać zbyt ambitna na czasy w których żyjemy. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

Uwierz mi że miałem łzy w oczach jak się dowiedziałem że nie będzie finałowego sezonu Gliny (szczególnie po tej akcji na moście w finale 2-ego sezonu) bo ktoś zadecydował że serial jest słaby bo miał mniejszą oglądalność niż emitowany w tym samym czasie na innym kanale... taniec na lodzie. Do dziś nie jestem w stanie pojąć co za %#@$%@# wpadł na taki pomysł. 

The Expanse ma swoje lepsze i gorsze momenty, ale to bardzo ciekawa i ambitna historia - jak widać zbyt ambitna na czasy w których żyjemy. 

Drugi sezon Gliny powstał 4 lata po pierwszym. Pasikowski podpadł komuś, tak jak Rewiński. Ja słyszałem, że postanowili przekierować kasę na produkcję jakiegoś serialu o II wojnie światowej, chyba "Czas honoru".

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

Oryginalny Wiesiek z CDA jeszcze jest za darmo.

Gugol razy lepsza od tego z netflixa:

Jakoś niedawno wieczorem nie mając nic do roboty włączyłem sobie pierwszy odcinek z oryginalnego serialu, ten w którym stary Wiedźmin przychodzi do pewnej rodziny by odebrać to co mu obiecano lata temu...

Kurde jakie to było dobre ! Oczywiście budżetem, efektami czy jakością wykonania stał lata świetlne za produkcją netflixa, ale jeśli chodzi o fabułę, klimat czy muzykę to bije netflixowego Wieśka po całości. Będąc szczerym ten odcinek był dla mnie lepszy od jakiegokolwiek odcinka z 2-ego sezonu serialu netflixa, bo pomimo widocznych wad a także niekiedy słabego aktorstwa po prostu przyjemnie się to oglądało. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no polski Wiedźmin był tragiczny. Kaer Morhen przedstawione jako jakieś jaskinie, Geralt z kataną a nie mieczem, dobór aktorów (Wolszczak jako Yen), zerowy wręcz budżet. Jedyny plus dla mnie to Jaskier i jego ballady, najlepsza rzecz tego serialu. Nieważne jakie były intencje, ale wyszło koszmarnie.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, leven napisał:

Może ze mną coś nie tak, ale jak po raz któryś oglądam naszego polskiego wieśka, to jestem uhahany :)

Wszystko z Tobą w porządku. Po prostu żyjemy obecnie w średnio ciekawych czasach i coraz bardziej zaczynamy doceniać to co było wcześniej. 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Element Wojny napisał:

Jakoś niedawno wieczorem nie mając nic do roboty włączyłem sobie pierwszy odcinek z oryginalnego serialu, ten w którym stary Wiedźmin przychodzi do pewnej rodziny by odebrać to co mu obiecano lata temu...

Kurde jakie to było dobre ! Oczywiście budżetem, efektami czy jakością wykonania stał lata świetlne za produkcją netflixa, ale jeśli chodzi o fabułę, klimat czy muzykę to bije netflixowego Wieśka po całości. Będąc szczerym ten odcinek był dla mnie lepszy od jakiegokolwiek odcinka z 2-ego sezonu serialu netflixa, bo pomimo widocznych wad a także niekiedy słabego aktorstwa po prostu przyjemnie się to oglądało. 

 

Godzinę temu, leven napisał:

Może ze mną coś nie tak, ale jak po raz któryś oglądam naszego polskiego wieśka, to jestem uhahany :)

https://www.cda.pl/video/6539861dc

 

 

Jestem tego samego zdania, oprócz tragicznych efektów i budżetu nic nie przebije tego klimatu i oglądałem go już chyba ze 3 razy. Drugiego sezonu Wiedźmina Netflixowego nie widziałem, ale przy pierwszym, pewnie mnie ktoś wyśmieje, żeby chociaż trochę nadać mu tego klimatu, oglądałem go z dubbingiem PL, co mi się nigdy nie zdarza. Nawet pierwszy odcinek obejrzałem najpierw oryginalnie, późnej drugi raz z dubbingiem i dubbing tam pasuje jak najbardziej, przez to obejrzałem tak cały pierwszy sezon i dużo lepiej mi się przez to oglądało. Ale Żebrowskiego jako Geralta i Zamachowskiego jako Jaskra nic nie przebije.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, skunRace napisał:

Drugiego sezonu Wiedźmina Netflixowego nie widziałem, ale przy pierwszym, pewnie mnie ktoś wyśmieje, żeby chociaż trochę nadać mu tego klimatu, oglądałem go z dubbingiem PL, co mi się nigdy nie zdarza.

Jeżeli pierwszy Ci się nie podobał to drugiego nawet nie tykaj bo jest gorszy. Próbowałem wersji dubbingowej w ramach ciekawostki i było nieźle, ale wolałem oryginał - zresztą teraz nie ma to żadnego znaczenia, bo ja już skończyłem z tym serialem, nie podobało mi się to co widziałem do tej pory ani w jakim kierunku to idzie więc nie ma co tracić czasu - są lepsze rzeczy do oglądania, a jak będę miał potrzebę poczuć klimat to odpalę sobie W1 albo włączę serial z Żebrowskim. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że najpierw obejrzałem serial, a potem zabrałem się za książki. Gdyby było odwrotnie to bym serialu nigdy nie skończył XD 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2022 o 22:16, bleidd napisał:

Nie no polski Wiedźmin był tragiczny. Kaer Morhen przedstawione jako jakieś jaskinie, Geralt z kataną a nie mieczem, dobór aktorów (Wolszczak jako Yen), zerowy wręcz budżet. Jedyny plus dla mnie to Jaskier i jego ballady, najlepsza rzecz tego serialu. Nieważne jakie były intencje, ale wyszło koszmarnie.

I tak było lepiej niż to co zrobił Netflix

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz modów z pierwszej strony które zamieściłem pojawiło się coś ciekawego z nowszych godnych uwagi?Cyberpunk 2077 jest jaki jest więc zabrałem się ponownie za Wiedźmina 3 bo na tego Next-Genowego Remastera od CDPR raczej nie ma co szybko liczyć. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej na poprawę grafiki polecany jest HD Reworked Project 10 + WLM8.

Jest coś lepszego na obecną chwilę ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmoRR napisał:

Najczęściej na poprawę grafiki polecany jest HD Reworked Project 10 + WLM8.

Jest coś lepszego na obecną chwilę ? 

Raczej nie. Chyba że podobają ci się te "filmowe" reshady, ale według mnie to brzydko wygląda. To co wymieniłeś to najlepsza konfiguracja. Ja do tego też zawsze podbijałem trochę gammę do góry, wioski i miasta wyglądają świetnie, słonecznie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Raczej nie. Chyba że podobają ci się te "filmowe" reshady, ale według mnie to brzydko wygląda. To co wymieniłeś to najlepsza konfiguracja. Ja do tego też zawsze podbijałem trochę gammę do góry, wioski i miasta wyglądają świetnie, słonecznie. 

Oczywiście  HD Reworked Project 12 najnowsza wersja + WLM8. 

 

Do tego można coś jeszcze dorzucić ? Nie chcę się bawić w jakieś programy do instalowania modów tylko podmienić foldery z modami.  

Grafika to HD Reworked Project 12  + WLM 8. Coś jeszcze dorzucić?

Gameplay ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, desmoRR napisał:

Oczywiście  HD Reworked Project 12 najnowsza wersja + WLM8. 

 

Do tego można coś jeszcze dorzucić ? Nie chcę się bawić w jakieś programy do instalowania modów tylko podmienić foldery z modami.  

Grafika to HD Reworked Project 12  + WLM 8. Coś jeszcze dorzucić?

Gameplay ?

Jeśli chodzi a gameplay to polecam ten mod https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3522?tab=description

Ukończyłem w 100% na tym modzie i gdybym miał grać jeszcze to za żadne skarby nie powróciłbym do oryginalnej rozgrywki. Nie będę się rozpisywać co zmieniał, bo zmieniał praktycznie całą grę. Ale najważniejsze jest to że balansuje poziom trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, DeIntegroo napisał:

Jeśli chodzi a gameplay to polecam ten mod https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3522?tab=description

Ukończyłem w 100% na tym modzie i gdybym miał grać jeszcze to za żadne skarby nie powróciłbym do oryginalnej rozgrywki. Nie będę się rozpisywać co zmieniał, bo zmieniał praktycznie całą grę. Ale najważniejsze jest to że balansuje poziom trudności.

OK. Czyli mamy

Grafika to HD Reworked Project 12  + WLM 8. 

Gameplay to Witcher 3 - Enhanced Edition. 

 

Instalowałeś  No Sword Trails and Sparks i W3EE Translation Files z linka, którego podałeś ? Czy tylko główny plik z modem ?

 

Edytowane przez desmoRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...