Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MefistoFX

Gdzie jedziecie w tym roku na wakacje/urlop?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, jeśli Cię urażę, ale takie coś to sobie wrzucaj np na swojego Facebooka. Tutaj mało kogo to obchodzi. ;)

 

I pamiętaj, że otrzymanie wizy wcale nie gwarantuje tego, że Cię wpuszczą do USA. Jak się na lotnisku przy kontroli komuś nie spodobasz, to i tak Cię mogą zawrócić z powrotem do Polski. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie o tym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później zrealizuje swoje większe cele - można nazwać pokrótce turystyczne:

 

Polska:

Ślęża Góra

Gdynia

 

Świat:

Nazca (Peru)

Giza (Egipt)

Ur i inne miasta Sumeru

Arkaim (Rosja)

Zimbabwe - określone rejony (Afryka Południowa)

kalendarz Adama (RPA bodajże)

Oraz pare(naście) innych miejsc. Życia na to starczy także na spokojnie.

 

A z tych typowo turystycznych to pomyśle jeszcze w sierpniu np..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku skromnie, 10 dni nad morzem. Jesienią w góry na 8. Tyle z urlopów w tym roku. Za rok gdzieś dalej pojadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku mam wakacje codziennie od 8 do 16 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś orientuje jak dobrze zaplanować wypad do UK?

Chciałem zwiedzić albo Anglię- Londyn i okolice, albo Szkocję, Edynburg+jakieś zamki itd.

Ogólnie jara mnie taki ponury klimat, zamki, tylko mam problem bo wypad byłby samotny, nikt nie chce ze mną jechać w takie rejony :E

 

Ogólnie mam zaoszczędzone 1000zł, nie byłem jeszcze nigdzie na wakacjach, a mam czas do końca września gdzieś jeszcze śmignąć.

Ewentualnie mogę rozbić to jakoś, gdzieś na 3 dni i później gdzie indziej też na 3. CO polecacie z takim budżetem- POD ZWIEDZANIE.

Nie byłem nigdzie na północy ani na wschodzie PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma ocjhotę obić mi japę lub napić się wódeczki to 24.08 - 31.08 siedze na dupie w Costa del Sol. Chętnie spikne się na wycieczkę do Barcelony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku do Polski :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pogoda i u nas dopisała i dalej dopisuje i spokojnie można było wypocząć nad naszym morzem. My tak zrobiliśmy ale to tylko na weekend wybraliśmy się do Łeby. Mamy zamiar jeszcze gdzieś za granicę wyjechać ale to tak w listopadzie jak już u nas będzie chłodniej. Robiliśmy już małe przymiarki w Itace i chyba zdecydujemy się na Turcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wróciłem z Bergen i Oslo (Trondheim musi poczekać). I jeśli tylko ktoś może to polecam polecieć rano do Bergen, połazić sobie po miasteczku bo bardzo fajne widoki i klimat norweski. Później wsiąść w pociąg i pojechać do Oslo. Naprawdę widoki z pociągu są świetne i warte obejrzenia. 7 godzin drogi schodzi w sposob praktycznie niezauważalny, a na dodatek w pociągu jest Wifi :).

 

 

Niestety życie bywa wredne, i tym roku Azja musi poczekać :(. Ale reszta planów zosta(ła)nie zrealizowana plus 4 dni w Paryżu. Za 3 tygodnie 4 dni w Talinnie,Rydze i znowu Helsinki :) .

 

Dzięki póki co widzę że ceny kształtują się w okolicach 850zł za 2 osob w obie strony(krk-paryż 08-09-2015 do 14-09-2015)

 

Okazało się że jadę do Paryża 02-05.10, jako organizator i tłumacz angielskiego :P. Za bilety zapłaciłem 320 pln w Air France, więc tam i z powrotem lecę na głowne lotnisko Paryża z Okęcia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość affinity

Dominikana i Dubaj, jak w tamtym roku. Za tydzien wylocik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop już był i to kilkukrotny. W tym roku jak na razie była Praga, Wiedeń, Linz, Bratysława, Brno, Budapeszt, Londyn, Berlin, Poczdam, Frankfurt. Nie lubię jeździć na urlop z cała masą luda, i połowy europy. Może we wrześniu będzie zwiedzanie grecji na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę podobnie. Też jeżdżę na takie spontaniczne wypady. W tym roku też byłem już w Pradze, Brnie, Wiedniu i w Poczdamie. Teraz planuję kolejny wypad, ale jeszcze się zastanawiam gdzie. A przy okazji, ostrzegam wszystkich, którzy chcą się wybrać samochodem do Austrii, bo drogi mają tam naszpikowane fotoradarami jak ser szwajcarski dziurami. Z ostatniego wypadu do Wiednia przyszły mi dwa mandaty z fotoradarów. Jeden 55 euro za przekroczenie prędkości o 16 km/h i drugi 70 euro za przekroczenie prędkości o 21 km/h. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma rację. Raczej by się coś znalazło ale musisz sie liczyć z tym,że bedize albo bardzo drogo albo nocleg będzie na jakimś zadupiu i o niekoniecznie dobrym standardzie. No chyba,ze bedziecie mieli bardzo duże szczęście. Nie wiem czy znajdziesz coś dobrego na sierpień bo jest sezon i jak my rezerwowaliśmy noclegi wiosną to nawet wtedy sporo było już porezerwowanyhc. MOzesz się zorientować jak wyglada sytuacja w Willi Ryś. Dobry standard i dobra lokalizacja ( spokojna dzielnica ale mozna w kilkanaście minut dojść do centrum).

Jedziemy tam ale pod koniec września tak wiec wtedy już raczej nie ma problemów ze znalezieniem miejsca noclegowego ( jak i z korkami przy wyjeździe albo wjeździe).

http://willarys.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop już był i to kilkukrotny. W tym roku jak na razie była Praga, Wiedeń, Linz, Bratysława, Brno, Budapeszt, Londyn, Berlin, Poczdam, Frankfurt. Nie lubię jeździć na urlop z cała masą luda, i połowy europy. Może we wrześniu będzie zwiedzanie grecji na tydzień.

Niezłe wozonko. Jaki cenowo jest Budapeszt? Od kilku lat myślę o wyjeździe, ale ciągle coś z tym nie wychodzi.

 

A przy okazji, ostrzegam wszystkich, którzy chcą się wybrać samochodem do Austrii, bo drogi mają tam naszpikowane fotoradarami jak ser szwajcarski dziurami. Z ostatniego wypadu do Wiednia przyszły mi dwa mandaty z fotoradarów. Jeden 55 euro za przekroczenie prędkości o 16 km/h i drugi 70 euro za przekroczenie prędkości o 21 km/h. ;)

Austria to nie Polska i przepisy mają bezlitosne, do tego używanie rejestratorów jazdy jest tam zabronione i może się skończyć więzieniem.

 

A propos tematu to ja jutro jadę właśnie do PL z małym przystankiem w RFN. Potem być może wypad w góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Austria to nie Polska i przepisy mają bezlitosne, do tego używanie rejestratorów jazdy jest tam zabronione i może się skończyć więzieniem.

W kraju Fritzla wiedzą jak zadbać o prywatność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Austria to szczególnie świruje z tymi fotoradarami i wysyła wezwania do zapłaty niemal zawsze, a już np w Niemczech aż tyle tych fotoradarów nie ma, do tego zdjęcia zrobione obcokrajowcom często zlewają. Jakieś dwa lata temu mnie dwa razy pstryknęło w Niemcowni i do tej pory nic nie przyszło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe wozonko. Jaki cenowo jest Budapeszt? Od kilku lat myślę o wyjeździe, ale ciągle coś z tym nie wychodzi.

 

 

Austria to nie Polska i przepisy mają bezlitosne, do tego używanie rejestratorów jazdy jest tam zabronione i może się skończyć więzieniem.

 

A propos tematu to ja jutro jadę właśnie do PL z małym przystankiem w RFN. Potem być może wypad w góry.

 

Budapeszt cenowo stoi różnie, zależy co chcemy kupić, ale z tego co pamiętam to poziom cen podobny do Warszawskiego. Z tego co pamiętam to restaurację średniej klasy trochę droższe, wino i piwo tańsze, ale zakupy w sklepach droższe. Bilety na komunikację droższe, ale w zeszłym roku :lol2: dorobili się automatów biletowych. Warto pojechać sobie na dłuższy weekend, ale dłużej niż 3 dni nie ma tam co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jeszcze zastanawiam, albo jakaś grecka wyspa albo Bułgaria po taniości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na początek grudnia i kanary :) 25'c okolo, cypr bedzie zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...