Skocz do zawartości
Gość Azazell

Głośniki do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell
Napisano (edytowane)

Mam mały dylemat.. Zastanawiam się nad zakupem głośników zewnętrznych do TV / PS4.. Ogólnie ja nie jestem wymagającym jeśli chodzi o dźwięk. Dotychczas śmiało mi wystarczały dźwięki wydobywane z TV podczas grania w gry na ps4. (Do filmów to mam na innym tv zestaw multimedialny i tam oczywiście muszą być głośniczki).. Natomiast czy faktycznie warto kupować do samych gier? Wiadomo różnica będzie kolosalna ale kurcze szkoda mi znów wydawać forse na zestaw głośnikowyy - to nie jest tani produkt..

 

Czy kupie jakieś głośniki do 150zł i będą warte uwagi? Słuchawek nie chcę bo mam obecnie creative arvana i mi wystarczają do PC. A nie chcę znów wieczorami używać słuchawek bo zamęcze swoje uszy :).

 

Kolejna sprawa to chyba gdy będę miał głośniki z dużym basem to domownicy nie będą mogli w nocy spać ;). A tak gdy odtwarzam dźwiek z TV to nikt nie słyszy hm.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz szukać głośników z spdifem bo inaczej nie puścisz dźwięku z konsoli bez omijania HDMI. To nie PS3, że można było sobie wyjściem analogowym puścić sygnał audio a hdmi dalej obsługiwał obraz.

 

W związku z tym głośniki z spdif na bank będą droższe niż 150 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No to chyba wszystko jasne.. Jeśli takie z spdif będą dużo droższe to nie ma co się obecnie tym zajmować. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić jakieś 2.0, 2.1 i podłączyć do TV pod wejście słuchawkowe.

Mam tak podłączoną wieżę i daje radę, choć myślę czy nie kupić DACa, i podłączyć przez spdif - DAC - rca, ale nie wiem czy zda to egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czasem podłączam głośniki pod wejście słuchawkowe. Szału nie ma, ale i tak dźwięk o wiele lepszy niż na głośnikach od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - też mam podłączoną wieżę do TV. Jak gram u kumpla, który ma tylko głośniki telewizorowe, to mnie uszy bolą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No dobra a gdy się kupi głośniki bez tego SPIDF to można je do samego TV podłączyć? i Wtedy dzwięk bęzie taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z takiego podłączenia, tzn. pod wejście od słuchawek w TV i nie narzekam na dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stałe Logitech z506 podpięte pod mojego TVka do grania i sprawdzają się świetnie. Tez podpinałem pod złącze słuchawkowe niestety, dlatego dźwięk nie jest może jakiś mega ale wzmacniacz w głośikach sam reguluje sobie udawane 5.1 i jakoś to funkcjonuje. Imho nie chcąc wywalać tysięcy w porządne kolumny z spdifem lub kino domowe pod TV to zakup takich głośników 2.1 lub 5.1 o większej mocy i lepszym basie do TV zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ponawiam temat bo jestem jednak zainteresowany głośnikami.. Mam TV panasonica i myślę bo kupić głośniki do niego ( a nie do konsoli które będą droższe). Nie chcę nic drogiego ;/ Myślę, żę mi spokojnie wystarczą 2.0,2.1 lub 4.1 to max. Ważne by lepiej grały niż te z TV (co jest oczywiste). Nie zależy mi na basach czyli tych mocnych brzmieniach. Po prostu ma być dobry dźwięk :). Ja aż taki wymagający to nie jestem.

 

Ważne by też te głośniki nie przeszkadzały pozostałym osobom mieszkającym w moim domku. Czyli fajnie gdyby one tłumiły dźwięk w dalszej odległości (o ile jest to możliwe).

 

Proszę o pomoc.. Chciałbym wydać jak najmniej pieniążków. Czy plastyk czy drewno to też ciężko mi powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat bo jestem jednak zainteresowany głośnikami.. Mam TV panasonica i myślę bo kupić głośniki do niego ( a nie do konsoli które będą droższe). Nie chcę nic drogiego ;/ Myślę, żę mi spokojnie wystarczą 2.0,2.1 lub 4.1 to max. Ważne by lepiej grały niż te z TV (co jest oczywiste). Nie zależy mi na basach czyli tych mocnych brzmieniach. Po prostu ma być dobry dźwięk :). Ja aż taki wymagający to nie jestem.

 

Ważne by też te głośniki nie przeszkadzały pozostałym osobom mieszkającym w moim domku. Czyli fajnie gdyby one tłumiły dźwięk w dalszej odległości (o ile jest to możliwe).

 

Proszę o pomoc.. Chciałbym wydać jak najmniej pieniążków. Czy plastyk czy drewno to też ciężko mi powiedzieć.

Jaka kwota?

 

Poleciłbym odkładać sobie na z5500 (tylko używki) lub z906 logitecha. Można wyrwać nawet w przedziałach 650-750zł (używki w b.dobrym stanie).

To dużo, ale po kilku minutach odsłuchu sam stwierdzisz, że są warte tej kwoty. Jeżeli oglądasz jeszcze dużo filmów na TVków, to już w ogóle będziesz wniebowzięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniki bez złącza optycznego, podpięte do wyjścia słuchawkowego w tv. Różnica między nimi a TV jest kolosalna. Obecnie nagłośnienie montowane w telewizorach jest, delikatnie mówiąc, tandetne. Ciężko Ci pewnie będzie kupić coś, co będzie brzmiało gorzej :D

Szczegóły mojego sprzętu w sygnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby Azazell napisał jaką konkretnie kwotę chce na te głośniki przeznaczyć. Dla jednego 300zł na głośniki to za dużo, drugi na takie głośniki nawet by się nie popatrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zależy czego się oczekuje i wymaga. W niewielkiej kasie wiadomo że tyłka nie urwie, ale zawsze będzie lepiej od wbudowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem małe przemeblowanie i przełączyłem moje Geniusy z PC (przy którym i tak głównie siedzę ze słuchawkami na uszach) do TV i kurcze całkiem przyjemnie to gra:) Wiadomo, że gorzej od kina za XXXX PLN, ale tak czy siak jest przyjemnie, zarówno w muzyce i filmach, jak i grach:)

Chociaż pod koniec roku pewnie będę rozglądał się za jakimiś lepszym sprzętem i pewnie wrócę tu po porady;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Temat powraca ;P. BO muszę już jednak postanowić co wybrać.

 

Sprawa wygląda tak i proszę was o pomoc bo ja się znam tak na głośnikach jak na Fizyce Jądrowej (czyli NIC). Obecnie w swoim pokoju mam telewizor Panasonic (dokładnie ten - > https://www.x-kom.pl/p/124546-telewizor-33-43-panasonic-tx-l42e6e-smarttv-fullhd-100hz-usb-wifi-3xhdmi.html ) oraz oczywiście konsolę PS4. I prosiłbym o pomoc w doborze głośników zewnętrznych. Ja nie jestem jakimś mega wymagający co do jakości dźwieku. Przez ten czas wystarczał mi dźwiek z samego TV, ale odkąd udało mi się wygrać w konkursie internetowym pewne głośniki to zastanawiam się czy nie warto ich podłączyć.

 

Wygrałem dokładnie http://allegro.pl/glosniki-z323-logitech-2-1-subwoofer-waw-fv23-gw-i6701735310.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=270959 - wiem są to syfy i pewnie jedne z najgorszych głośników, ale czy mimo tego nie będą oferowały lepszą jakość dźwięku od wbudowanych dźwięków w tv? Aktualnie ich nie mam w domu bo musiałby mi rodzinka podesłać ze swojego miasta.

 

Jeszcze mam na oku dwa zestawy:

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-microlab-fc330-322001/

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-logitech-z506-980-000431-326680/ - ten mogę mieć od znajomego za 250zl nowkę.

 

Teraz no co robić. Wiadomo nie oferują one takiego dźwieku niz zestawy od 500-600zł wzwyż ale jak mówiłem ja nie jestem jakiś wymagajacy. Ważne żeby głośniki troszke były lepszej jakosci niż te w TV.

 

Nie interesowałbym się głośnikami gdybym nie wygrał tych głośniczków :P. Prosze was o pomoc. Bo mnie głowa boli.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może niech ci rodzinka wyśle głośniki, podłącz i sprawdź czy jest lepiej? Szczerze to nie wiem z czym ty masz problem chłopie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, bo swoją wiedzę opieram jedynie na komentarzach z działu audio, ale w tej cenie 2.1 ponoć nie jest dobrym wyborem. W podobnej cenie polecany jest Edifier R1100. Sam się nad nim zastanawiałem, ale zdecydowałem się dołożyć do R1600 TIII i jako typowe, biurkowe głośniki grają wspaniale.

Edytowane przez YasiuSpacerowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki max głośników opłaca się kupować do telewizora + PS4?

Z wymagań muszą mieć bluetooth, napędzić salon a aneksem kuchennym 21m^2 i nie mogą przekraczać 900zł. Będą służyć do PS4, Netflixa/HBO GO/Youtube plus Spotify przez bluetooth. Ew ściągnę jeszcze mój słabej jakości adapter na płyty gramofonowe z domu, więc powinien mieć ze 2 zestawy złączy.

Myślałem o czymś takim: Edifier R2730db ale nie wiem, czy to nie zbytnia przesada jak na raczej słabe źródła dźwięku i lepiej pójśc w EDIFIER R1700BT

Na amplituner z porządnymi kolumnami niestety nie mam miejsca, więc niestety szukam czegoś w miarę kompaktowego co nie będzie grało jakoś super tragicznie.

 

A może zamiast głośników jakiś soundbar?

Edytowane przez ...:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Edifier R2730 i nie idź w małe gówna typu r1700, bo brak temu przestrzenności. Ewentualnie możesz iść w R2600 i kupić dobry układ audio, bo ten w R2730 po opticalu jest dosyć biedny, więc i tka by wypadało coś kupić. R2600 mają też bardziej basowe brzmienie niż R2730. Ogólnie jedne i drugie bardzo fajne, lecz o trochę innej charakterystyce brzmienia.

 

R2730 ma bardziej rozbudowany, ale zarazem dużo bardziej gówniany pilot niż ten w R2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to została obecnie kwestia, czy Edifiery R2600 czy może Microlaby 6c/7c.

Patrząc na to, że będą stały na szafce pod telewizorem (gdybym miał miejsce na podłodze to bym brał normalne kolumny i wzmacniacz) oraz to, że przeznaczenie to PS4/filmy BD/Netflix/YT a nie muzyka to skłaniam się na razie do Edków. Pochodzę, może mi się uda znaleźć gdzieś oba do odsłuchu i bezpośredniego porównania.

 

Także teraz tylko czekam na BF, może będzie jakaś ciekawa promocja na któreś.

Edytowane przez ...:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz, pamiętaj.

Niestety jestem tego świadom, ale fizyki (ilości miejsca w mieszkaniu) nie oszukam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...