Skocz do zawartości
Oskaliber

Co ostatnio przeczytałeś/aś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu t. 1.

Taki średniak, jednak na tyle intrygujący, że biorę się za drugi tom. Próba pomieszania sci-fi, fantasy, magii, miecza, klimatu, światów oraz zabawy w boga w teoretycznie dziewiczym terenie. Nie porywa ale jakoś idzie - mam nadzieję, że druga część będzie lepsza.

Przeczytałem także tom 2 i 3. Niestety, nie dość, że historia się nie kończy na trzeciej części, to jeszcze zdania nie zmieniam, że to taki średni średniak. Człowiek czyta tylko siłą rozpędu by wreszcie dojść do sedna a i tak nic z tego.

Summa summarum - tylko dla maniaków fantastyki i gdy nie ma nic lepszego pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henning Mankell, Morderca bez twarzy - przeczytałam jednym tchem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeVil666

Zielinski Andrzej - SŁOWIK - Skarżyłem sie grobowi

Jeżeli kogoś interesują klimaty mafii pruszkowskiej to polecam :cool:

Edytowane przez DeVil666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario Puzo "Rodzina Borgiów". Książka ma wg autora opisywać losy pierwszej rodziny mafijnej. I niby ma wszystko czego potrzebuje, żeby być wciągającą powieścią: ciekawi bohaterowie, spiski, układy, morderstwa, dążenie do władzy w Kościele i w Rzymie, a akcja osadzona w czasach renesansu. Jednak mnie nie wciągnęła tak, jak pozostałe powieści tego autora: "Sycylijczyk", "Omerta", czy zwłaszcza "Ojciec chrzestny". Rodzinę Borgiów czytałem długo i z przerwami. Tym niemniej uważam, że warto ich historię poznać, bo książka jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. 7/10

Edytowane przez Abul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S. King - Miasteczko Salem.

Opowiadanie średnie. U niego im, im więcej mocy nadprzyrodzonych tym gorzej. Wolę gdy zostawia pewne rzeczy niewyjaśnione, niedopowiedziane. A tu wprost wskazanie, że oponentem jest najzwyklejszy, oklepany w naszej kulturze

 

wampir.Phi.

 

Jedna ze słabszych jego powieści, którą przeczytałem.

 

Mario Puzo "Rodzina Borgiów".

Leży u mnie na kindlu, chyba teraz się za nią wezmę. Nie czytałem wcześniej innych jego książek - mam nadzieję, że mi się bardziej spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Leży u mnie na kindlu, chyba teraz się za nią wezmę. Nie czytałem wcześniej innych jego książek - mam nadzieję, że mi się bardziej spodoba.

Jak nie czytałeś, to powinieneś, bo Puzo pisze doskonałe książki. "Rodzina Borgiów" dla mnie po prostu była za mało mafijna.

 

BTW. Mnie się "Miasteczko Salem" podobało. Bardzo klimatyczna.

Edytowane przez Abul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna Bonda "Tylko martwi nie kłamią" - bardzo dobra powieść kryminalna polskiej pisarki. Dodatkowym smaczkiem dla mnie jest umiejscowienie akcji w Katowicach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży u mnie na kindlu, chyba teraz się za nią wezmę. Nie czytałem wcześniej innych jego książek - mam nadzieję, że mi się bardziej spodoba.

To nie czytałeś "Ojca chrzestnego"? ;) To jego najlepsza powieść obok "Głupcy umierają". Reszta jest przynajmniej przyzwoita, albo bardzo dobra. Rodzina Borgiów jest niezła, ale też, jak Abulowi, mi tam czegoś brakowało (nie dlatego, że była mało "mafijna" - bo akurat pod względem byłem usatysfakcjonowany, wiedziałem, czego oczekiwać). Grałeś w Assassin's Creeda II, to powinieneś być bardzo zadowolony z Rodziny Borgiów - bo tam znajdziesz rozwiniecie wątków, do których nawiazuja przygody Ezio. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czytałeś "Ojca chrzestnego"? ;)

tylko oglądałem. ale nie płaczę z tego powodu - pewnie kiedyś przeczytam, jakoś kwestie "mafii" nie są dla mnie zbyt atrakcyjne

 

 

Grałeś w Assassin's Creeda II, to powinieneś być bardzo zadowolony z Rodziny Borgiów - bo tam znajdziesz rozwiniecie wątków, do których nawiazuja przygody Ezio. ;)

 

chyba właśnie AC był impulsem, dzięki któremu się zainteresowałem tą historią wink.gif

 

BTW. Mnie się "Miasteczko Salem" podobało. Bardzo klimatyczna.

imho byłoby bardziej klimatyczne, gdyby w roli głównej nie występował najzwyklejszy ssak nocny bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłynniejsze zabójstwa w dziejach świata

 

poleć znajomemu Autor: Ystad Goran

 

Wydawca: Wydawnictwo Bellona

 

 

bardzo fajna ksiązka.

 

 

jednkaże jestem obecnie w połowie najfajniejsze książki jaką miałem od czasów zachytu nad HP w młodości a mianowicie :

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3425,tytul,Prawdziwy_gangster

 

naprawde super lektura , autor sie przyłożył i w przypisach jest wyjasnione wszytsko , wszytsko co czytamy stało się na prawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norman Davies - Europa. Rozprawa historyka z historią.

Jednym słowem: Woooooooow!

Ponad 1200 stron historycznego maczku, które czyta się jak dobrą powieść. Autor ma niezwykły dar do zamykania nudnej podręcznikowej historii w atrakcyjnej dla czytelnika formie.

W dodatku autor jest namiętnym krytykiem anglosaskiego modelu historii, który zamyka dzieje Europy to dziejów państw Zachodu. Dzięki temu możemy się zapoznać także z niemniej ciekawszymi losami państw wschodniej części Europy.

 

Jedna z tych książek, która uświadamia Ci w jak wielkiej żyłeś dotąd niewiedzy. :E:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasteczko Salem - S King

 

Fenomenalny horror najlepsza książka jaką czytałem a myślałem że już nic nie przebije Metro 2033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huberath - Gniazdo światów.

Wspaniałe.

 

Zgadzam się i polecam każdemu.

 

 

Doczytałeś do ostatnich stron czy przerwałeś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario Puzo - "Rodzina Borgiów"

Skusiłem się i niestety żałuję. Książka słaba, mało emocjonująca, praktycznie taki fabularyzowany pseudo-dokument. Z posłowia wynika, że miała wielką wartość dla autora, że traktuje ją bardzo emocjonalnie, niestety z kart tego nie można wyczytać. Wprowadziła faktycznie trochę zamieszania w mój światopogląd dotyczący Borgiów, pokazując, iż nie wszystko jest czarno - białe ale to chyba tylko tyle.

Nie podobał mi się styl pisania, była to moja pierwsza książka tego Pana i sądzę, że raczej ostatnia - na "Ojca chrzestnego" już się raczej nie skuszę. Wystawiając jej ocenę - tylko 3, max. 4/10. Imho cienizna.

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platon - Państwo

 

Ot starożytne farmazony na temat państwa idealnego. Nudne, a styl platoński skutecznie odstrasza od czytania. Parę ciekawych myśli by się znalazło, choć ogólnie głupie to to.

 

Przy okazji powiem aby uważać na ofoliowane książki z komisów o okazyjnych cenach. Tytuł dołączyłem do biblioteczki z racji, że za dwu-tomowe wydanie w twardej okładce ze złoceniami życzyli sobie raptem 20zł (rynkowa cena grubo powyżej stówki).

Po rozpieczętowaniu okazało się, że w pierwszym tomie znajduje się ok dziesięć czystych o nieskazitelnej biel stron. :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Rothfuss - Strach Mędrca

Czyli druga część świetnego IMHO Imienia Wiatru. No tu już tak fajnie nie jest. Wszystko bardziej rozwleczone, niektóre wątki wciśnięte troche na siłe. Co nie zmienia faktu, że książki (2 tomy) są co najmniej dobre i z niecierpliwością oczekuje na kolejny tom.

Edytowane przez Epyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huberath - Gniazdo światów.

Wspaniałe.

 

Zgadzam się i polecam każdemu.

M. Huberath - Gniazdo Światów.

 

Po raz kolejny skuszony rekomendacją z tego tematu skusiłem się na książkę i znowu ... pudło. Dla mnie poziom abstrakcji nie do przyjęcia. Moim zdaniem książka nudna i przekombinowana. Autor chciał stworzyć coś szczególnego i chyba mu się udało. Sądzę, że tej książki długo nie zapomnę ale niestety, nie podobała mi się. Może dlatego, że jednak nie przepadam zbytnio za tego rodzaju twórczością. Moja ocena 2/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M. Huberath - Gniazdo Światów.

 

Po raz kolejny skuszony rekomendacją z tego tematu skusiłem się na książkę i znowu ... pudło. Dla mnie poziom abstrakcji nie do przyjęcia. Moim zdaniem książka nudna i przekombinowana. Autor chciał stworzyć coś szczególnego i chyba mu się udało. Sądzę, że tej książki długo nie zapomnę ale niestety, nie podobała mi się. Może dlatego, że jednak nie przepadam zbytnio za tego rodzaju twórczością. Moja ocena 2/10.

 

Bo ta książka więcej wspólnego ma z logiką niż fantastyką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta książka więcej wspólnego ma z logiką niż fantastyką :)

z czymkolwiek by nie miała, osobiście jej nie strawiłem. Ale bez urazy - moja opinia nie jest wyrzutem tylko opinią. Często sugeruję się tym tematem podpatrując co czytają inni. Jak widać nie wszyscy muszą mieć ten sam gust czytelniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

Coś z zakazanych - Mein Kampf. Dochodzę do wniosku, że Hitler to był geniusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z zakazanych - Mein Kampf. Dochodzę do wniosku, że Hitler to był geniusz.

książki Hansa Hellmuta Kirsta -> tutaj dojdziesz do wniosku, że reszta (podwładni Hitlera) byli idiotami. Jak ten naród dał się omamić..

Przeczytałem "08/15" , "Pan mówi sprawiedliwość, kapitanie?" , "Fabryka oficerów" , "Skandal w miasteczku". Bardzo ciekawie napisane historie częściowo oparte o wiedzę wprost ze "źródła". Lekko się czyta, wciąga, a czasami nawet można się pośmiać. Planuję przerobić wszystkie książki Kirsta jakie są w okolicznej bibliotece :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S. King - Skazani na Shawshank.

 

 

Książka średnia, zwłaszcza, że bardzo lubię film z Tim'em Robinsem. Mimo sporych różnic (choć oś fabularna jest praktycznie identyczna), historia w filmie jest przedstawiona ciekawiej, spójniej. Jedna z książek w których u Kinga nie występuje nic nadprzyrodzonego i mimo, że liczyłem, że to będzie plus - tu się nie sprawdziło. No chyba, że King specjalnie stosował taką "siermiężną" stylistykę, by wpasować się w kontekst opowiadania historii przez niewykształconego więźnia, jakim był Red (nie chce mi się tego sprawdzać). Summa summarum - książka 6/10, film 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joanne Baker "50 teorii fizyki, które powinieneś znać". Doskonała lektura. Każdy rozdział to świetnie napisany esej, który wyjaśnia w prosty sposób złożone teorie. Ciekawe i przyjemne. W ogóle zainteresował mnie cały cykl "50 teorii..." i na pewno sięgnę po matematykę, genetykę i psychologię. Polecam wszystkim.

Edytowane przez Abul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...