Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

Tualatin vs Conroe - zegar w zegar

Rekomendowane odpowiedzi

Popelnilem pracowicie solidne porownanie dwoch procesorow - Celerona 220 (Conroe-L 1200Mhz) i Celerona 1200 (Tualatin-256 1200Mhz). Mysle, ze wyniki moga sie okazac dla maniakow ciekawe i powiedziec troche o wspolczesnym narzekaniu na powolne wzrosty wydajnosci procesorow intela ;)

 

Enjoy:

Celeron 220 vs Celeron Tualatin

 

Strona jest moja calkiem prywatna, bez zadnych reklam i nikt na niej nie zarabia wiec z tego co rozumiem regulaminu nie lamie ;) Tak mi po prostu wygodniej prezentowac tresci.

 

Wszelkie komentarze, zwlaszcza krytyczne chetnie przyjme bo planuje sporo takich materialow przygotowac i zalezy mi na ich wysokiej jakosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te układy dzieli przepaść, zwłaszcza obsługiwane instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta przepascia to mocno zalezy od zastosowania, w niektorych roznica wcale nie jest duza. Co do instrukcji to owszem, szkoda ze od premiery celka 220 minelo 8 lat, a dalej wiele programow nawet SSE3 nie wykorzystuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy testach Everesta 2.20 wspominasz o tym, że zamierzasz robić testy 89 platform, możesz rozwinąć ?

 

Wcześniej natomiast wspominasz, że w grach/bechmarkach nie testowałeś, bo grafy AGP nie włożysz do platformy Conroe.

Ma to logiczny sens, ale czy planujesz testować w grach pozostałe platformy o których wspominasz ?

Jeżeli tak, to chciałbym wiedzieć w których.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet mam od 386DX40 (ale tu ilosc mozliwych testow jest mooocno ograniczona, irfan view jednak dziala bez problemu, superpi tez, pare innych. Mam tez takie ciekawostki jak winchipy, pentium pro w kilku wersjach, cyrixy, via i tak dalej, w sumie az do haswella i AM3.

 

Nastepne w kolejce (testy juz mam zrobione, teraz wykresy i tekst) porownanie Pentium 4 1,4Ghz na SDR, DDR i RIMM. Najwydajniejsza z platform stanie w szranki z Pentium III 1400S ;)

 

Co do gier to raczej starsze tytuly, z kart na AGP zamierzam uzywac GF4 Ti 4200 bo da sie go uzyc nawet z AMD K5 100Mhz ;) FXa 5950 i GFa 6600 wiec wiadomo, ze Wiedzmina 3 na tym nie odpale ;)

 

Natomiast jesli masz jakie sugestie w czym testowac to chetnie zastosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake III Arena : LINK

Unreal Tournament 2003/2004

Serious Sam FE/SE (te dziesiątki/setki przeciwników mogą być problem dla niektórych procków).

 

Mogę ci powiedzieć, że mnie udało się ogarnąć Radka 9800 Pro/XT na płycie z BX440 : LINK ;)

 

P4 1,4GHz ?

Przecież to Willamette :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tego Celka 1200 MHz (Tualatina) z Asusem TUSL-2C. Naprawdę świetny sprzęt. Po oc do 1600 MHz wymiatał we wszystkich benchmarkach i było to naprawdę przyjemne wyprzedzić wszystkie ówczesne procesory w bazie SiSoft Sandry (zwłaszcza że sprzęt składany był po taniości, za pieniądze wyżebrane od rodziców) :E Po testach widać, że architektura nadal daje radę, brakuje jedynie obsługi nowych instrukcji i przepustowości pamięci.

 

Nastepne w kolejce (testy juz mam zrobione, teraz wykresy i tekst) porownanie Pentium 4 1,4Ghz na SDR, DDR i RIMM. Najwydajniejsza z platform stanie w szranki z Pentium III 1400S ;)

Też ciekawe, zwłaszcza sprawdzenie wydajności Rambusa po latach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Willamette, taki troche buldozer od Intela :E Czasem P3 Coppermine go leje :E

 

Brakuje mi paru prockow na socket 370 zeby zrobic fajne porownania zegar w zegar, ale bede polowal :)

 

A Q3 i UT mam w planach ;)

 

EDIT:

 

Niestety zadna plyta s370 ktora mam nie pozwala na sensowne OC, tzn niby FSB mozna zmienic, ale napiecia nie wiec dupa tam nie robota. W drutmody itp nie chce sie bawic zeby czegos nie uszkodzic, to jednak coraz mniej popularny sprzet i wole o niego dbac.

 

Ale tak w ogole do samego porownania nikt nie ma zadnych uwag, takie idealne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął już kawałek czasu od pierwszej recenzji. Jak idą prace nad następnymi.

 

Pytam, bo bardzo mnie ciekawią wyniki archaicznych platform, jak np. 386, 486, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam goracy okres w pracy stad to opoznienie, ale bliskie skonczenia sa trzy, a do dwoch nastepnych mam juz wszystkie wyniki. Planuje za jakies dwa tygodnie zaczac wrzucac w siec jedna tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celek Tualatin - mój pierwszy procesor ;-) Głupio to zabrzmi, ale mam do niego cholerny sentyment. Służył mi przez wiele lat i nawet w grach, które miały wymagania większe niż 1,2 Ghz procesor radził sobie bardzo dobrze. Piękne czasy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sentyment to tylko hamuje w rozwoju, ja cały czas pracuję na starym lapku a nowy stoi na szafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testami na 486 nie powinno być problemów, bo da się na nim postawić win98. Z 386 może być gorzej bo tutaj maks to Win95, a na tym chyba zbyt wielu aplikacji dziś się już nie odpali.

 

Jako ciekawostkę podam że kiedyś miałem zajawkę aby zbudować "najszybsze 386". Założenie był proste: 386 DX 40 + 32 MB RAM. W czasach 386 taka ilość RAM-u była wielkością astronomiczną...coś jak dzisiaj 64 GB RAM. Skończyło się na zajawce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 386 ma 72MB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 386 ma 72MB ;)

 

Łot???? :) Wydawało mi się że SIMM-y były maksymalnie 4 MB. Płyty miały osiem banków.

 

Pamiętam że szukałem czy były jakieś "mocne" karty na ISA. Ale z tego co znalazłem, to żadna karta 3D nie pojawiła się na ISA. Maks to karty typu SVGA z 1 MB na pokładzie.

 

Ale niektóre nadal trzymają cenę:): http://allegro.pl/karta-graficzna-isa-trident-tvga9000b-gwar-fvat-i5055458158.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Moje 386 ma jeden slot na dlugie simmy wiec wsadzilem 64MB i 4 na krotkie (4x2MB) i jest cacy ;) Inna sprawa, ze itak nie ma jak wykorzystac takiej ilosci pamieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były płyty pod 386 z gniazdem pod 72 pin? Ja jestem ciekawy jaką przepustowość miały SIMM 30 pin na płycie pod 386.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

386.jpg

 

To dokladnie moja plyta :) Jak znasz jakies najlepiej dosowe testy pamieci to moge zrobic od reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MemTest86 pokazywał transfer pamięci.

 

Da się na tym postawić Win98? Dla Win98 64 MB to aż nadto, pytanie czy instalator nie zastrajkuje.

 

Na Win95/98 możesz postawić jakąś starszą wersję Aida64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o wlasnym watku :E

 

Da sie postawic win98, ale jest nieuzywalne. Klikasz w start i mozesz isc robic herbate nim sie pokaze. Realnie dopiero 486 dawalo sie uzywac z Win 98. Na DX4-100@120Mhz odkrywalem internet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię (?)

 

Najwydajniejsza z platform stanie w szranki z Pentium III 1400S ;)

 

Jeśli masz Powerleapa, to wsadź tego P3-1,4 do płyty na BX (Abit BF6 daje radę) i porównaj z płytami na i815. Można się zdziwić. A jeszcze lepszy opad kopary robi niski Coppermine, np. P3-500 puszczony na BX na wysokich FSB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopales, co nie zmienia faktu, ze projektu nie porzucilem tylko zakopany jestem z robota i remontem.

 

Nie mam Powerleapa, az tak daleko moje macki nie siegaja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć dość mocna grafikę na standardowe PCI także za jakiś czas będzie porównanie wydajności w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500 GT Sparkle. Ten sam co w moim teście VIA C3 vs C7. Myślałem o GT 610 ale z nim są problemy na starych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...