Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nacktarn

Acer XB270HU czy warto ładować się w 1440p?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam mały dylemat. Otóż przymierzam się do kupna monitora z wyższej (jeśli nie najwyższej) półki.

Priorytetem jest oczywiście G-Sync i 144hz a dylemat leży w rozdzielczości, z początku myślałem o monitorze 1080p ale zacząłem się nad tym zastanawiać że może warto pójść wyżej z 1440p.

I teraz pytanie czy warto bawić się w te klocki? Karta graficzną którą obecnie posiadam to 780ti a monitory nad którymi mocno się zastanawiam to Acer XB270HU (ponoć najlepszy na rynku) z 1440p i matrycą IPN bądź tańszy odpowiednik o jakieś 1tyś XB270HA z 1080p i matrycą TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

To zależy co chcesz osiągnąć. Ten acer można powiedzieć jest najlepszy wśród najgorszych ale nie ma innego monitora IPS ze 144hz.

 

Jest bardzo duża przepaść między 60hz nawet na pulpicie a 120/144hz po prostu jest zdecydowanie płynniej ale jeżeli komuś 60 wystarcza..... Tu jest dużo teorii.

 

Karta graficzna na pewno za słaba na więcej niż 60FPS i 1440p w najnowszych grach ale to powinieneś wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, Acer jest świetnym monitorem - o ile nie trafi ci się wadliwy. Jak kupisz przez neta, to mozesz sobie wymieniac do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni monitor to Asus PB278q ktory mial rozdz. 1440p.Panel PLS kolory rewelacja, ale tylko 60hz.

Przymierzalem sie do Asus ROG SWIFT ale naczytalem sie duzo opini ze sie psuja po czasie i ogolnie duzo problemow z nim.

Co do Acera to swieci na czarnym ekranie jak kwazar :) (BLB) Na amerykanskim amazonie ma bardzo srednie opinie, jeszcze gorsze niz Asus Swift.

Zdecydowalem sie zrobic maly krok w tyl i kupilem Benq xl2420g z gsync 144hz 24".

Pierwsze wrazenie masakra! Wiedzialem ze panel TN to nie to co PLS ale myslalem ze bedzie lepiej.

Minal tydzien od zakupu i mam jeszcze 3 tygodnie zeby go oddac do sklepu.

Po tygodniu uzytkowania i kalibracji jest lepiej, duzo lepiej.Granie w 144hz to bajka.Project Cars w 144hz daje niesamowite wrazenie.

Gsync tez swietny, nawet jak klatki spadaja do 45 -50 do sie tego nie odczuwa wogole.Przyklad Hitman Absolution gdzie na samym poczatku gry wchodzi sie na kort tenisowy posiadlosci i strasznie mi tam spadal fps z 120 do 45-50fps.Teraz dalej fps spada ale tego nie czuc, obraz jest plynny, super!

Granie na 24" w 1080p jest calkiem dobre, nie odczuwam duzej zmiany w wielkosci, poprostu troche przysunalem monitor blizej siebie.

W 1440p przegladanie stron bylo uciazliwe, wszystko musialem powiekszac.

Gry nie robia dla mnie wielkiej roznicy miedzy 1080 a 1440.Roznica glownie w fps.w 1080 jest okolo 10-20 fps wiecej.

Do gier polecam Benqxl2420g, swietny monitor.

Jutro jade na Scan GTX 980ti launch event do Bolton (UK) i zobacze inne monitory i porownam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz do wyboru Asus MG279Q i PG279Q - ten pierwszy IPS, 2560x1440, 27", 144 HZ, Free-sync a ten drugi to samo ale G-sync, za to MG będzie dużo tańszy bo MG to medium gaming nie premium, więc nie przepłacasz za G-synca powinien po jakieś 2,4 koła chodzić jak się ceny unormują. Tylko jeszcze taka mała sprawa, musisz czekać aż będzie ich Premiera :P

 

Jeszcze będzie monitorek o proporcjach 21:9 (ale to nie dla mnie-osobiście nie lubię tak szerokich) 3440X 1440 z ROG asus

34685274634301387332_thumb.jpg

42823262748469608560_thumb.jpg

 

@drwal44 także jest na co czekać, mam nadzieję że nowe asusiki, nie będą miały takich dużych wad jak rog swift czy ten acer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iPINGWIN

Mam ten sam problem co kolega w pierwszym poście :P. Nie wiem czy kupić XB270HA czy XB270HU... Róźnią się chyba tylko matrycą (TN/IPS), rozdziałką (1080p/1440p) i oczywiście ceną... Na tym zestawie zamierzam grać w gry takie jak Wiesiek 3 czy GTA V, więc dobrze by było, gdybym spotkał jak najwięcej klatek :D. Piszecie, że 1440p a 1080p nie ma tak bardzo odczuwalnej różnicy. Pozostaje tylko ta matryca: IPS czy TN... Wgl te monitory mają coś ala Flicker Free ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna poluje na XB270UH tylko nie idzie go dostać w Polsce :/ W końcu się zdenerwuje i wezmę RoG Swift choćby i dzisiaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna poluje na XB270UH tylko nie idzie go dostać w Polsce :/ W końcu się zdenerwuje i wezmę RoG Swift choćby i dzisiaj :E

Lepiej nie :P bo jego cena ciąglę spada przed premierą nowych "rog-ów"-PG i nowych MG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę wziąłbym tego PG279Q IPS i G-sync, ale znowu czekać kilka miesięcy? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy monitor w swoim rodzaju to i cena była zawyżona tak samo jak EIZO Foris FG2421 który teraz kosztuje mniej jakoś o 300 zł ale trochę czasu minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz do wyboru Asus MG279Q i PG279Q - ten pierwszy IPS, 2560x1440, 27", 144 HZ, Free-sync a ten drugi to samo ale G-sync, za to MG będzie dużo tańszy bo MG to medium gaming nie premium, więc nie przepłacasz za G-synca powinien po jakieś 2,4 koła chodzić jak się ceny unormują. Tylko jeszcze taka mała sprawa, musisz czekać aż będzie ich Premiera :P

 

Jeszcze będzie monitorek o proporcjach 21:9 (ale to nie dla mnie-osobiście nie lubię tak szerokich) 3440X 1440 z ROG asus

34685274634301387332_thumb.jpg

42823262748469608560_thumb.jpg

 

@drwal44 także jest na co czekać, mam nadzieję że nowe asusiki, nie będą miały takich dużych wad jak rog swift czy ten acer

A to ten szeroki xd -

,odpowiednik nowego monitora acer predator - tego szerokiego:

2015-04-23-image-21.jpg

Widzę że będzie ciekawie, w górnej półce Acer Predator vs Asus Rog :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dzis kupilem Asus Rog Swift.Kolesie ze sklepu polecali mi bardziej Asusa nad Acerem.

Nie zaluje swietne kolory jak na tn-ke ,super wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dzis kupilem Asus Rog Swift.Kolesie ze sklepu polecali mi bardziej Asusa nad Acerem.

Nie zaluje swietne kolory jak na tn-ke ,super wykonanie

 

Oczywiście, że zachwalali - muszą wyprzedać te Asusy zanim Acer dobrze wejdzie na rynek, bo potem już nikt ich nie będzie kupował :)

 

Tak jak to było to wcześniej napisane - Acer ma swoje problemy z QA, czyli moze ci się trafić monitor z dead pixels albo z blurem, ale jeżeli tego unikniesz (co w z nowym prawem konsumenckim nie jest takie trudne), to panel IPS jest po prostu dużo lepszy, niż to co proponuje stary Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dzis kupilem Asus Rog Swift.Kolesie ze sklepu polecali mi bardziej Asusa nad Acerem.

Nie zaluje swietne kolory jak na tn-ke ,super wykonanie

Nie dziwię się że ci polecali :E nie znam żadnego argumentu, pokazującej wyższość pg278q nad tym acerem prócz 1ms zamiast 4, więc tak jak kolega ci odpisał, musieli ci go polecić aby sprzedać je z magazynów, bo przez tą matrycę TN już go nie chcą kupować, dlatego będzie cena spadała w dół aż się wyprzeda. bad true.

Ale i tak monitor jest sam w sobie bardzo dobry górna półka, więc jest się czym cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem PG278Q, jednak w systemie denerwowały mnie pionowe kąty widzenia... Nie ważne jak go ustawiłem, jak usiadłem. U góry ekranu kolor był ciemniejszy. W grach nie było to aż tak bardzo widoczne. Więc zwróciłem do sklepu.

Teraz mam dylemat, czekać nie wiadomo ile na PG279Q czy kupić od razu Acera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p jednak zabija wydajność(Wiedźmin 3 juz przy 1080p na 970+i5 2500k działa "na styk", np. w Nowigradzie) i przy jednej karcie(970-980) nie ma co marzyć o komfortowej rozgrywce. Sam mam MSI Gming 970+i5 2500k@4.4 GHZ i rozważam 1080p z g-sync Acera 24 lub 27 cali, wezmę chyba 24" choć nie znalazłem po angielsku lub polsku ani jedenj recenzji. Benq 2420 z g-sync jest dla mnie za drogi. Zastanawiam sie jeszcze nad 1080p 27 g-sync od Philipsa, same dobre opinie znalazłem ale znowu nie wiem czy 27 cali nie bedzie za duzo w moich grach (Wiesiek, Starcraft 2, Diablo 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...